چرا باید به پهلوی چپ بخوابیم؟

انقلابی در سلامتی با خوابیدن به پهلوی چپ

چرا باید به پهلوی چپ بخوابیم؟

اگر جزء گروهی هستید که خروپُف می کنید، باردار هستید و یا می خواهید به بدن تان لطفی در مسیر سلامتی اش کرده باشید، امشب را به پهلوی چپ بخوابید.

1

شاید برای افرادی که به پشت، روی شکم یا به پهلوی راست می خوابند و یا دایم از یکی از این موقعیت ها به دیگری، وضعیت خواب شان را تغییر می دهند، خبر چندان خوبی نباشد که بگوییم بهترین حالت خوابیدن به پهلوی چپ است.

بله درست است. همان طور که حدس زده اید، قرار است در مورد خواب صحبت کنیم. شاید اینکه چگونه می خوابیم به ظاهر کم اهمیت به نظر برسد اما تاثیر فراوانی بر سلامتی مان دارد.

به پهلوی چپ بخوابیم

بر اساس گزارش های بدست آمده از دِیلی رِکورد، خوابیدن به پهلوی چپ، کمترین میزان آسیب به ستون فقرات را به همراه خواهد داشت.

6
این بهترین وضعیتی است که می توان خوابید

اگر عادت دارید که دایم به پشت بخوابید، بدانید که به باسن و کمر خود فشار زیادی را وارد می کنید.

اگر هم جزء گروهی هستید که روی شکم و به سمت روبروی بدن تان می خوابید، این کار می تواند باعث درد در ناحیه گردن و بخش های پایینی کمرتان شود.

اما اگر به پهلوی چپ می خوابید بدانید که مجموعه ای از اتفاقات خوب را برای سلامتی خود رقم می زنید. با این کار هم فشار کمتری به غدد لنفاوی تان وارد می شود و هم قلب و طحال تان در بهترین وضعیت ممکن قرار می گیرد. با خوابیدن بر پهلوی چپ به جریان طبیعی مایع لنف کمک می کنید و از ازدحام آن جلوگیری به عمل می آورید.

خوابیدن به سمت چپ بدن سبب می شود که بهتر تنفس کنید و خصوصا اگر در هنگام خواب نمی توانید خوب نفس بکشید، راهکار مناسبی برای تان به شمار می آید.

آیا همسرتان در خواب خُروپف می کند؟

بدانید که اگر او را متقاعد کنید که به پهلوی چپش بخوابد، آن وقت، جریان تنفس او بهتر شده و کمتر هم خُروپف خواهد کرد.

5
اگر به پهلوی چپ بخوابیم، قلب مان نیز از ما ممنون خواهد بود

از دلایلی که می تواند به تنفس بهتر شما کمک کند این است که با خوابیدن به سمت چپ بدن تان، جریان هوا بهتر در شش ها به حرکت در می آید و از حرکت زبان به سمت گلو ممانعت شده و در نتیجه راه تنفس باز می ماند.

اگر از سوزش معده رنج می برید، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می شود، نشانه های آزارتر دهنده حاصل از رفلکس های اسیدی کاهش پیدا کند.
آیا باردار هستید؟

به زنانی که در انتظار مادر شدن هستند توصیه می شود که بر روی سمت چپ بدن شان بخوابند. این کار سبب می شود که جریان خون در هنگام خواب بهتر در بدن به حرکت ادامه دهد.

4

منبع: mirror
۶ نظر

ورود

 • مسیحا مهر ۲۹, ۱۳۹۵

  عالی بود

 • ehsan hashemi مهر ۲۹, ۱۳۹۵

  من خودم همیشه رو به چپ می خوابم چون در غیر این صورت حس می کنم یه چیزی از توم آویزون شده و داره سنگینی می کنه.

 • رها مهر ۲۹, ۱۳۹۵

  جالب بود
  قدیمی ها هم می گفتند وقتی می خوابی ( و غذا خورده ای ) روی پهلوی چپ بخواب

 • حمیدرضا آبان ۱, ۱۳۹۵

  سلام واقعا عالی و مفید بود
  خیلی ممنون

 • پویا آبان ۲۹, ۱۳۹۵

  قبلا شنیده بودم سمت چپ خوابیدن برای قلب خوب نیست

 • sara آذر ۷, ۱۳۹۵

  عالی بودش من مقاله های زیادی از زبان بدن خوندم از دکتر مازیار میر هم زیاد شنیدم به سایتشون سر زدم واقعا مطلبای مفیدی گذاشته بودن خوندنش ضرر نداره اینم سایتشون