۲۰ استفاده متفاوت و کاربردی که می توان از نرم کننده های مو کرد

نرم کننده و این همه استفاده دیگر

۲۰ استفاده متفاوت و کاربردی که می توان از نرم کننده های مو کرد

اگر تا کنون این تصور را داشتید که نرم کننده های مو تنها به منظور از بین بردن گره خوردگی های مو و در داخل حمام استفاده می شوند، با خواندن این نوشته، به این نتیجه خواهید رسید که اشتباه می کردید.

در این نوشته به بررسی سایر کاربردهای نرم کننده خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید:

آرایش صورت را پاک می کند

1

چرا زمانی که ماده مقرون به صرفه تری دارید از کرم های گران قیمت مخصوص پاک کردن آرایش استفاده می کنید؟ تنها با رفتن به سراغ حمام منزل تان می توانید این کار را بسیار ارزان تر انجام دهید. علاوه بر نرم کننده می توانید از روغن نارگیل هم استفاده کنید.

به بیرون آوردن حلقه از انگشت تان کمک می کند

2

اگر آن انگشتر به ارث رسیده از مادربزرگ تان داخل یکی از انگشتان تان گیر کرده و نگران هستید که نتوانید به راحتی آن را خارج کنید بطری حاوی نرم کننده را بر داشته و آن را روی انگشتر ریخته و آرام بچرخانید تا خارج شود.

زیپ های گیردار را روان می کند

3

عجله دارید و زیپ کت تان هم گیر کرده و بسته نمی شود. آنقدر باید آن را بالا و پایین ببرید که بالاخره شاید از پس آن برآیید. اما اگر کمی نرم کننده برداشته و روی دندانه های زیپ کت تان بکشید به راحتی خواهید توانست آن را بالا و پایین کنید.

خارش بعد از تیغ زدن پاها را کاهش می دهد

22

در مورد خانم هایی که پاهای شان را با تیغ و به اصطلاح شِیو می کنند و احساس خارش را در این نواحی دارند، نرم کننده مانند یک لوسیون عمل کرده و این خارش آزار دهنده را برطرف می کند.

به حرکت راحت تر حلقه های پرده حمام کمک می کند

5

از گیر کردن حلقه های پرده حمام خسته شده اید؟ حلقه ها را به نرم کننده آغشته کنید و شاهد تغییرات در حرکت آنها باشید.

گرد و خاک روی وسایل جعبه ابزار را از بین می برد

6

اگر می خواهید بدانید که بهترین ماده برای تمیز کردن لوازم موجود در جعبه ابزارتان چه چیزی می تواند باشد، بدانید که آن ماده نرم کننده موی سر است. آنها گرد و خاک روی این وسایل را نیز از بین می برند.

برگ های گیاهان خانگی را تمیز و براق می کند

7

آیا به دنبال ماده ای هستید که با آن گرد و خاک گل های منزل تان را از بین ببرید؟ مقدار اندکی از نرم کننده را روی سطح یک پارچه بکشیدید و به آرامی برگ های گیاهان خانگی خود را پاک کنید. با این کار این برگ ها درخشنده و براق هم خواهند شد.

وسایل استیل ضدزنگ را برق می اندازد 

8

به سراغ خرید تمیزکننده های گران قیمت ضدزنگ نروید. اندکی نرم کننده های را روی این استیل های ضدزنگ قرار دهید و به آرامی با یک پارچه آن را تمیز کنید و درخشندگی حاصل از آن را ببینید.

با آن لباس هایی از جنس سیلک را می توان شست

9

آیا لباس های از جنس سیلک خود را هم به خشکشویی می دهید تا برای تان بشوید؟ دیگر این کار را نکنید و از راه مقرون به صرفه تری این کار را انجام دهید. سینک را از آب پر کنید (اگر پارچه ها سفید هستند با آب گرم و اگر رنگی هستند با آب سرد) به اندازه یک قاشق غذاخوری به آن نرم کننده اضافه کنید. آن را به مدت چند دقیقه در همان حالت رها کنید. سپس لباس را خارج کرده و آبکشی و آویزان کنید تا خشک شود. نرم کننده باعث می شود که آن پارچه سیلک حالتی از نرمی و لطافت پیدا کند.

می توان برای شستن لباس های زیر از آن استفاده کرد

برای اینکه لباس های زیر در ماشین لباس شویی آسیب کمتری ببینند، بهتر از آنها را با نرم کننده و با دست بشویید.

از کفش ها و پوتین های چرمی تان محافظت می کند

10

در فصل های سرد سال، سرما می تواند باعث آسیب زدن به پوتین مورد علاقه شود. برای اینکه بتوانید چرم روی آن را درخشنده کنید می توانید مقداری نرم کننده روی آن ریخته و به آرامی آن را پاک کنید. این کار می تواند عمر کفش های تان را نیز بیشتر کند.

فرچه های آرایشی را برای تان نرم و تمیز می کند

11

اگر آرایشگر یا گریمور حرفه ای هستید یا اینکه استفاده فراونی از فرچه های خود می کنید برای از بین بردن خشکی این فرچه ها آنها را با نرم کننده تمیز کنید. زمانی که این فرچه ها خشک یا تر هستند مقداری نرم کننده روی آنها قرار دهید.

می توان با آن پارچه خشک کن خانگی درست کرد

12

اگر پارچه های خشک کن تان تمام شده می توانید یک بطری را نیمی از آب و نیمی از نرم کننده پرکنید. محلول داخل بطری را به پارچه ای اسپری کنید و آن را داخل خشک کن لباس شویی قرار دهید.

برای از بین بردن آبرفتگی پلیور کمک خوبی است

13

اگر پلیور مورد علاقه خودتان پس از خروج از لباس شویی، آب رفته نگران نباشید. سینک را از آب گرم پر کنید و یک قاشق غذاخوری به آن نرم کننده اضافه کنید و پلیور را داخل آن ترکیب قرار دهید. اجازه دهید چند ساعتی در همان محلول شناور بماند. سپس به آرامی آب آن را خارج کرده و روی سطح مسطح و بدون آنکه آویزان شده باشد قرار دهید. پلیور شما به اندازه اولیه خود باز خواهد گشت.

می توان به راحتی با آن چسب زخم ها، باندهای چسبیده یا حتی تاتوهای موقتی را از سطح پوست خارج کرد

14

زمانی که می خواهید یک چسب زخم را از روی پوست تان بردارید، برخی الکل را توصیه می کنند اما بدانید که با نرم کننده هم به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. با این کار از کشیدگی و درد اندکی که زمان خارج کردن این چسب زخم ها احساس می کنید، رهایی خواهید یافت.

برای باز کردن گرفتگی های مختصر می تواند استفاده شود

15

نرم کننده می تواند به گرفتگی های مختصر کمک کند. بلافاصله بعد از اینکه از نرم کننده استفاده می کنید و آب گرم را باز می کنید، عبور راحت تر آب را شاهد خواهید بود.

به باز شدن گره های مو در بیرون حمام هم کمک می کند

21

اگر در زمان خشک بودن موهاتان باز هم برای تان پیش آمد که موها گره خوردند، یک اسپری محتوی آب و نرم کننده داشته باشید و آن را روی قسمت گره خورده موی خشک خود اسپری کنید. خواهید دید که گره ها را از هم باز می کند.

پوسته های خشک ناخن را از بین می برد

17

اگر می خواهید در منزل ناخن های خود را مانیکور کنید، می توانید به راحتی گوشه های خشک آن را بدون پرداخت هزینه ای زیاد با نرم کننده این کار را انجام دهید. نرم کننده اثر بهتری از بسیاری از کرم هایی دارد که ممکن است برای خشکی های پوسته های دست به کار می برید.

به جای روغن های بدن در حمام هم می تواند استفاده شود

اگر روغن خاصی برای نرم کردن پوست تان در حمام استفاده نمی کنید و وان هم دارید، می توانید یک چهارم یک بطری نرم کننده را داخل وان ریخته و با آب ترکیب کنید. این کار خصوصا در فصل های سرد سال که پوست بدن خشک تر هم می شود، بسیار موثر است.

سر و صداهای لولای در را هم از بین می برد

18

اگر سرو صدای در اتاق اعصاب تان را خرد کرده، کمی نرم کننده به لولاهای آن بزنید. با این کار از آن صدای آزار دهنده خلاص خواهید شد.

منبع: rd
یک نظر

ورود