اتهامات جنسی دونالد ترامپ در ۳۰ سال اخیر

نگاهی مستند به اتهامات جنسی دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

اتهامات جنسی دونالد ترامپ در ۳۰ سال اخیر

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده و پس از ۱ سال کشمکش گسترده در تاریخ پنجاه و هشت دوره برگزاری رقابت های ریاست جمهوری این کشور،‌ تکلیف کلید دار کاخ سفید برای ۴ سال آینده بزودی مشخص می گردد. هر نامزدی بتواند، ۲۷۰ رای الکترال را از مجموعه ۵۳۸ رای موجود تصاحب کند، برنده نهایی خواهد بود.

سال ها بعد، ۸ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی، هم چون ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۲ میلادی، در یاد ها باقی خواهد ماند و درباره اش مقالات و کتاب ها و فیلم های بسیاری ساخته خواهد شد. این دوره، با دوره های قبلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور از جنبه های گوناگونی، متفاوت است و به همین خاطر، انتخابات امسال را جنجالی ترین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده می دانند.

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در انتخابات این دوره، نخستین و تنها بانوی آمریکاییست که موفق به کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری می شود و در صورتی که برنده رقابت ها گردد، نخستین زن تاریخ ایالات متحده خواهد بود که به مقام مورد بحث دست یافته است. وی پیش تر، سابقه وزارت خارجه در دولت اوباما را در کارنامه دارد، اما از سمت جناح رقیب، به انواع و اقسام فساد و حقه بازی و امثالهم، متهم شده است.

در مقابل این زن، مردی قرار دارد که او را ملت آمریکا، پیش تر در شبکه های تلویزیونی و برنامه های پر مخاطب حوزه مد، لباس و کسب و کار دیده بودند و کتاب هایش با آن ادبیات تند و عجیب، بار ها در فهرست کتاب های پر فروش قرار گرفته بود. بساز بفروش میلیاردر نیویورک که در شهر آسمان خراش ها، بلند ترین برج موسوم به «برج ترامپ» را در اختیار دارد؛ او فردیست که هیچ سابقه دولتی ندارد.

t11
تا کنون هیچ سیاستمداری در آمریکا به انداز ترامپ به فساد جنسی متهم نشده است

وی که ادبیات گفتاری و نوشتاری تند و خشن را هم چون روش ارتباط با مخاطبانش بر روی جلد کتاب هایش دنبال می کند، شدید ترین انتقاداتی که یک آمریکایی می تواند به نظام قانون گذاری، دیپلماسی، اقتصاد و فرهنگ آن مطرح کند، ارائه کرده و در یک سال اخیر کوشیده است، آمریکای قبل از ترامپ را، به جهت تخریب دموکرات ها و ۸ سال میراث آن ها در کاخ سفید، برای هوادارانش به تصویر بکشد.

t13
تصویر زنانی که ترامپ را به سو، استفاده جنسی متهم کردند

اما این مرد، اولین شهروند معروف آمریکاست که در قامت یک سیاستمدار، به طور مستند، به اتهامات مختلف اخلاقی و اقتصادی متهم می شود. دونالد ترامپ هفتاد و یک ساله، طوماری از فساد اخلاقی را در کارنامه دارد که گر چه برای آمریکایی ها به عنوان سبک زندگی شخصی وی، شاید بی اهمیت باشد، اما در صورتی که برنده ۸ نوامبر تاریخی شود،‌ همه این اتهامات به عنوان ابزاری برای ضربه زدن های مختلف به وی در ۴۸ ماه آینده به کار خواهد رفت.

t8
گزارش گاردین از سو، استفاده ترامپ از ۲۴ زن در ۳۰ سال اخیر

به هر حال، در صورتی که ترامپ، پیروز نهایی انتخابات این دوره شود، نقطه عطفی در تاریخ سیاست داخلی و خارجی ایالات متحده آمریکا رقم خواهد خورد که می تواند در کوتاه مدت، بازارهای مالی و اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار داده و فصلی نوین از روی کارآمدن افرادی با چهره ها و نگرش هایی متفاوت از سیاست مداران قبلی این کشور، به عصر بیست و یکم معرفی کند.

گزارش امروزروزیاتو قصد دارد شما را به لایه های نزدیک تری از زندگی خصوصی این بساز بفروش میلیاردر ببرد. جایی که وی را در کنار زنان مختلف مشاهده می کنیم و شاید دیدن ترامپ از این زاویه نیز، دیدنی باشد.

با ما در گزارش امروز همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به برخی از اتهامات جنسی دونلد ترامپ در ۳۰ سال اخیر.

داستان ترامپ: داستان پول و زن

بسیاری از مردم جهان وقتی به دونلد ترامپ مو طلایی میلیاردر فکر می کنند، به یاد ۲ چیز مهم می افتند: یکی پول افسانه ای این میلیاردر نیویورکی که از راه بساز بفروشی در این کشور بدست آمد و گر چه حائز اهمیت است، اما در فهرست میلیاردر های آمریکا، عددی محسوب نمی شود.

دومی، کلید واژه ای به نام زن است. ترامپ، هم چون روسای جمهور سابق فرانسه، به عنوان چهره سیاستمداری که زن باره بوده و به فساد های اخلاقی متعددی متهم است، در اذهان عمومی این کشور و بسیاری از مردمانی که او را در یک سال اخیر می شناسند، جلوه کرده است.

دامنه سو، استفاده های اخلاقی و جنسی دونلد ترامپ، از زنان و دختران جوان، تنها به افراد کم تر شناخته شده باز نمی گردد. ۱۴ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی بود که میشل اوباما، همسر رییس جمهور فعلی آمریکا، در جریان کنفرانس خبری که به حمایت از هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در نیوهمشایر شرکت کرده بود، ترامپ را به بد رفتاری با خودش متهم کرد.

t9
میشل اوباما از بد رفتاری ترامپ با خودش و دیگر زنان آمریکایی اظهار تاسف کرد

به جز میشل اوباما، ده ها زن دیگر هستند که ترامپ را به نقض حریم خصوصی خود متهم می کنند.

t2
دونلد ترامپ و آلیشیا ماچادو

برگزاری مراسم دختران شایسته توسط تیم او در سال های اخیر، سبب شده تا وی با مانکن های منتخب این رقابت های بین المللی در ارتباط بوده و برخی از آن ها بارها،‌ نسبت به مورد سو، استفاده جنسی قرار گرفتن توسط این مرد،‌ اعتراض کنند که جدید ترین شان به اظهارات آلیشیا ماچادور، «میس یونیورس» سال ۱۹۹۶  میلادی بر می گردد.

t1
گزارش واشنگتن پست از فیلم آرشیوی ارتباط دونلد ترامپ با میس یونیورس ۱۹۹۶

در همین حال، هیلاری کلینتون در اولین مناظره تلویزیونی خود با دونالد ترامپ، گفت: «ترامپ به گونه ای درباره زنان صحبت می کند که گویا آنها خوک یا سگ یا آدم هایی ساده هستند». شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد که «آلیسیا ماچادو» ملکه زیبایی ونزوئلایی تبار در سال ۱۹۹۶، ترامپ را به توهین و برخورد گستاخانه با خودش متهم کرده است. براساس این گزارش، ماچادو گفت: «پس از آن که دچار افزایش وزن و چاقی شده، ترامپ او را «زن خانه دار» و «خوک مکاره» نامیده است». وی افزود: «ترامپ با من با گستاخی و به صورت کاملا خصمانه رفتار کرده است».

ماچادو پایان دادن به چشم پوشی از توهین های ترامپ در حق همه زنان، به ویژه زنان آمریکای لاتین، را خواستار شده است.

t3
گزارش گاردین از تجاوز به حریم خصوصی دختر شایسته فنلاند توسط ترامپ در سال ۲۰۰۶ میلادی

چند روز پیش، نی نی لاکسونن (Nini Laaksonen) که به عنوان دختر شایسته فنلاند در رقابت های دختر شایسته سال شرکت کرده بود، ترامپ را به سو، استفاده جنسی از خود در سال ۲۰۰۶ میلادی در جریان یک مراسم عکسبرداری شخصی متهم کرد. او دوازدهمین زنی است که در یکسال اخیر، وی را به سو، استفاده جنسی متهم می کند.

ستاد ترامپ، این اتهام را هم چون دیگر اتهام های جنسی متعدد علیه او مردود و آن را ساخته و پرداخته رسانه ها برای تخریب وی در انتخابات پیش روی دانست.

گاردین چند روز پیش، فهرستی مستند از زنانی که در طی ۳۰ سال اخیر، توسط دونلد ترامپ، مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند را منتشر کرد که نشان می دهد این میلیاردر نیویورکی، به حریم خصوصی ۲۴ زن تجاوز کرده است.

نیمی از این تعداد همان طور که قبلا گفته شد، از بد رفتاری جنسی شکایت کردند که بغل کردن و دست زدن بدون اجازه،‌ از جمله رفتارهای ترامپ در برابر آنان اعلام شده است. موردی که ترامپ در جریان دومین مناظره انتخاباتی با هیلاری کلینتون، آن را به شدت رد کرد. اما ویدئویی که در سال ۲۰۰۵ از وی منتشر شد، به صراحت حرف های ترامپ و نظر او درباره رفتار با زنان را بر ملا کرد و نقطه تاریکی بر ادعاهای این مرد هوس باز شد.

نخستین زنی که ترامپ را به ارتباط جنسی بدون اجازه متهم می کند، جسیکا لییدزاست که می گوید، ۳۰ سال پیش در جریان یک سفر هوایی، ترامپ او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. انتشار این خبر در نشریه نیویورک تایمز سبب شد که ترامپ، در نامه ای به این نشریه معروف، آن ها را به پیگرد قانونی تهدید کند.

t4
دونلد ترامپ و نخستین همسرش : ایوانا

دومین زن معروفی که ترامپ را به مسائل اخلاقی متهم کرد،‌ ایوانا ترامپ، همسر اولش بود. وی در کتابی با عنون «زندگی های متعدد دونالد ترامپ» که در سال ۱۹۹۳ میلادی منتشر شد، از بخشی از زوایای اخلاقی ترامپ سخن گفت.

در پاسخ، دونلد ترامپ، نشریه Daily Beast را تهدید کرد در صورتی که جزییات رابطه اش را با ایوانا منتشر کند، پیگرد قانونی علیه این نشریه را دنبال خواهد کرد.

زن دیگر که ترامپ را به آزار و اذیت جنسی متهم کرد، جیل هارت است. او گریمور بوده و گفته بود که وقتی سر میز شام در پلازا هتل با ترامپ بوده است، مورد لمس بدنی قرار گرفت. حتی خانم جیل ادعا کرد که در ژانویه ۱۹۹۳ میلادی وقتی به یکی از املاک ترامپ در فلوریدا آمریکا رفته بود، ترامپ وی را به اتاق خواب بچه ها در آن خانه کشاند و قصد آزارش را داشت. جزییات سو، استفاده جنسی از این خانم توسط  ترامپ را می توانید در مصاحبه چند ماه پیش مشاهده کنید.

t5
مصاحبه گاردین با جیل هارث، گریموی که ترامپ را به آزار جنسی متهم می کند

۴ سال بعد، این خانم علیه ترامپ، دادخواستی را در دادگاه های آمریکا مطرح کرد اما موفق نشد آن را به سرانجام برساند. ترامپ هم چون دفعات قبل، این مورد را نیز تکذیب کرد.

خانم تمپل تاگارت (Temple Taggart)، زن دیگریست که در چند سال اخیر، ترامپ را به سو، استفاده جنسی متهم کرد. او، دختر شایسته شهر یوتا بود که به نیویورک تامیز گفته بود وقتی ۲۱ سال داشته، ترامپ بدون اجازه، بدن وی را لمس کرده. این اتفاق در حالی روی داد که ترامپ، با همسرش مارلا میپل در آن زمان زندگی می کرده است.

خانم تمپل اعتقاد دارد که ترامپ با دختران کم سن و سال دیگری نیز ارتباط نزدیک داشته. حتی دختر شایسته نوجوان آمریکا (Miss Teen USA) نیز در سال ۱۹۹۷ میلادی، مورد تجاوز جنسی ترامپ قرار گرفته بود و وی Mariah Billado‌ نام داشت.

t6

(بخشی از ویدئوییکه کارنا ویرجینیا، ترامپ را به سو، استفاده جنسی در انظار عمومی متهم کرد)

خانم کارنا ویرجینیا زن دیگریست که ترامپ را به سو،‌ استفاده جنسی در ملا عام در سال ۱۹۹۸ میلادی متهم کرد. وی معلم یوگا بوده و مدعیست که وقتی انتظار می کشیده خودرویی سوار شود ترامپ بدن وی را لمس کرده است. خانم کارنا وقتی مورد آزار جنسی ترامپ قرار گرفت، بیست و هشت سال داشت.

t7
تصویر ویدئویی که ترامپ، علنا درباره لمس بدن زنان صحبت می کند

ویدئویی که بعد ها از ترامپ منتشر شد نشان داد که او بوسیدن و بغل کردن زنان را بدون اجازه، از افتخارات خود می داند. ترامپ علت این عمل خود را به شهرتش در رسانه ها نسبت داد و اظهار داشت که به دلیل معروفیتش، دختران و زنان جوان، اجازه ارتباط وی با آن ها را می دهند و جمله «من هر کاری را بخواهم با آنها می کنم» را بر زبان جاری می کند.

در پی انتشار این ویدئو، ترامپ برای اولین بار با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی، از این رفتارش عذرخواهی کرد.

به هر حال، دامنه اعتراضات به رفتارهای ضد اخلاقی ترامپ، تنها در اردوی افراد عادی و دختران شایسته و مانکن ها نیست، بلکه سلبریتی های هالیوود هم همچون جورج کلونی، انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آینده را مضحک دانستند و او را یک «نژادپرست جنسی» اطلاق کردند.

t14

(جورج کلونی و همسر جدیدش Amal)

سکانس آخر

تراژدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتخاب یکی از این دو نفر، بزودی به پایان می رسد و کلید دار کاخ سفید برای سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی، یا هیلاری خواهد بود یا دونالد. در هر حال، موجی از اعتراضات و انتقادات سیاسی، فرهنگی،‌اقتصادی و اجتماعی در بازه ۴ سال آینده، سکان دار آینده کاخ سفید را مورد هجوم قرار خواهد داد که در تاریخ سیاست آمریکا بی سابقه گزارش شده است.

این که آیا هم چون نیکولا سارکوزی، رییس جمهور اسبق فرانسه که به فساد اخلاقی گسترده متهم بود و در دور بعدی انتخابات، کلید الیزه را به فرانسو اولاند ( که او هم متهم به فساد جنسی است) واگذار کرد، آینده سیاسی روشنی برای این دو فرد می توان پس از این دوره در نظر گرفت؟

t16
فساد اخلاقی رهبران کاخ الیزه، چالش سیاسی بزرگ فرانسه است

این پرسشی است که با توجه به طوماری از اتهامات سیاسی، اخلاقی و امنیتی که به هیلاری کلینتون و دونلد ترامپ زده می شود مطرح است و به نظر می رسد خیلی هم دور از واقعیت نباشد، در ذهن افکار عمومی جهان چنین سئوالی خواه و ناخواه شکل گرفته و شاید، آینده سیاسی آمریکا را در دهه سوم قرن بیست و یکم با چالش های فراوانی مواجه کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • سمیرا عباسی آبان ۱۹, ۱۳۹۵

  اون عکس اول فوق العاده بووووووووووود
  یعنی واقعا اگه ترامپ رای بیاره چه فیلمی بشه ۴ سال دیگه
  عالی بود مثل همیشه
  مرسی

 • Hosein Rastegar آبان ۱۹, ۱۳۹۵

  جامعه متمدن آمریکا.
  آزادی به سبک آمریکایی
  حقوق زنان در آمریکا
  اینا رو هم به برچسب ها اضافه کنید
  واقعا بدبخت هستن

 • کیمیا رحمتی آبان ۱۹, ۱۳۹۵

  این گزارش فوق العاده بود
  لینکهاتون محشره
  بدبخت آمریکایی ها کی داره میشه رییس جمهور!! باور نکردنیه

 • فرهاد آبان ۱۹, ۱۳۹۵

  ترامپ رییس جمهور شد. اما این واقعیت ها هم هست. شاید مردم با این رای که به ترامپ دادن گفتن که برای ما زندگی شخصی ترامپ مهم نیس و اون چیزی که مهمه فساد دموکراتهاست
  از این مطلبتون خیلی خوشم اومد. هیچ جا ندیدم

 • CNA آبان ۱۹, ۱۳۹۵

  دونالد ترامپ رکورد بیشترین کامنت زیر یه پست تو روزیاتو رو هم گرفت ?

 • سعید آبان ۲۱, ۱۳۹۵

  چه جالبه که کسی با این همه معترض دادگاهی، میشه رییس جمهور.
  عجب زمونه ای شده
  اون ویدئو تون جالب بود

 • ریحانه هراتی آبان ۲۲, ۱۳۹۵

  یکی از بهترین گزارشاتون بود
  مستندهای خوب
  افرین

 • نیلی شهریور ۱۵, ۱۳۹۶

  ترامپ واقعا یک بیمار روانی هست. عجیبه این فرد رییس جمهور آمریکایی هاست!!
  مثل همیشه یه مطلب فوق العاده از استاد زمانی.
  تنکیو