مد گردی با «دیا میرزا»؛ بازیگر هندی فیلم «سلام بمبئی»

گزارش جالب روزیاتو از کلکسیون مد و جواهرات دیا میرزا سانگها

مد گردی با «دیا میرزا»؛ بازیگر هندی فیلم «سلام بمبئی»

اکران فیلم جنجالی «سلام بمبئی» که از ماه های پیش برای دومین هفته آذر ۹۵ در نظر گرفته شده بود در ۸۰ سینما در سراسر کشور آغاز شد و طبق انتظارات، فروش طوفانی و میلیاردی آن، رکورد شکنی جدیدی را در تاریخ سینمای ایران رقم زد.

نخستین محصول مشترک سینمای ایران و هندوستان در حالی با استقبال گسترده عاشقان پرده نقره ای در ایران و هند مواجه شده است که حضور دو بازیگر سرشناس دو کشور یعنی محمد رضا گلزار از ایران و دیا میرزا سانگها از هند، بازتاب های اینستاگرامی گسترده ای برای فیلم به همراه داشته و اکنون شمار زیادی از تماشاگران آینده فیلم، به واسطه خبرسازی های دیجیتالی آن، راهی سالن های سینما خواهند شد.

گلزار با ۴ میلیون فالوور و دیا میرزا با حدود ۱ میلیون فالوور، موجی از مخاطبان و علاقمندان پرده نقره ای را با پست های اینستاگرامی به تماشای فیلم تشویق کرده اند و انتشار پشت صحنه های تصویری و ویدئویی از آن در اینستاگرام گلزار، در تبلیغ غیر مستقیمش نیز تاثیرگذار بوده است.

d20
دیا میرزا و گردن بند یقه ای زمرد نشان

به نظر می رسد، این ملو دارم عاشقانه که روایتی هندی از داستان های دختر و پسرهای جوان عاشق اما تحصیل کرده از بالیوود را به ذهن ما می آورد، بتواند در مدت اکران در پاییز و زمستان سرد ۹۵، فضای داغی را برای سینمای ایران که به پیشواز جشنواره بین المللی فیلم فجر در بهمن ماه می رود، رقم بزند.

گلزار و دیا میرزا  در این فیلم، نقش دو همکلاسی در رشته پزشکی عمومی را بازی می کنند که در جریان آشنایی با یکدیگر در هندوستان، جریانات پیچیده ای برایشان اتفاق می افتد که روایتگر فیلمی هندی با طعم سینمای ایران می شود و صدای بنیامین بهادری، چهره سرشناس موسیقی پاپ ایران نیز تا حدودی بر گرمای آن می افزاید.

d1
تصویری از کلسیون مد و لباس دیا میرزا

اخیراً در گزارشی، به بررسی پشت صحنه این فیلم پرداختیم و قصد داریم در گزارش امروز، شما را با دنیای مد و لباس و جواهرات دیا میرزا، بازیگر نقش مقابل محمد رضا گلزار آشنا کنیم. با ما در مد گردی با دیا میرزا همراه باشید.

دیا میرزا کیست؟

دیا میرزا، بازیگر نقش مقابل گلزار در اثر یاد شده، یکی از چهره های سرشناس سینمای هندوستان به شمار می رود. وی متولد دسامبر ۱۹۸۱ میلادی در حیدرآباد هند بوده و اکنون به عنوان مدل لباس، هنرپیشه و تولید کننده، فعالیت های گسترده ای دارد. وی در سال ۲۰۰۰ میلادی، عنوان دختر شایسته آسیا اقیانوسیه را از آن خود کرد.

d19
تصویری از دیا میرزا و فوتوشوتینگ هایی با لباس های مرصع سنتی هندوستان

وی فعالیتش را در فیلم های صنعت بالیوود هند آغاز کرد و اکنون در رسانه ها به واسطه فعالیت های اجتماعی و هنری، چهره شناخته شده ای به شمار می رود. نخستین فیلم او با عنوان: عشق، طلاق و زندگی، در سال ۲۰۱۱ میلادی روی پرده سینماها رفت.

او اکنون در شهر بمبئی ساکن است و بخشی از فعالیت های هنری خود را به کارهای مد، لباس و فوتوشوتینگ های تبلیغاتی برای برندهای شرقی و غربی اختصاص می دهد. این دختر صد و شصت و هشت سانتی هند، به واسطه چهره شرقی جذاب و همیشه خندان، در سال ۲۰۱۴ میلادی با تاجر هندی به نام «ساحیل سانگها» ازدواج کرد که مراسم ازدواج و پوشش او در آن، بازتاب های رسانه ای گسترده در مجلات مد و لباس هند داشت.

پدر دیا، فرانک هاندریچ است که گرافیست و طراح صنعتی بوده و در آلمان متولد شده. مادرش -دیپا-، دختری هندو-بنگالی است که به عنوان طراح داخلی و معماری در هندوستان فعالیت می کند و در کارهای خیرخواهانه به معتادان حضور دارد. پدر و مادر دیا، وقتی او ۴ سال داشت از هم جدا شدند. پدر دیا، وقتی وی ۹ سال داشت درگذشت و مادرش نیز چند سال بعد، از دنیا رفت.

d21
دیا میرزا در دو استایل مختلف

با وجود آنکه دیا، کودکی و نوجوانی خود را بدون حضور پدر و مادر گذرانده، اما رسانه ها از وی به عنوان چهره ای بشاش و علاقمند به فعالیت های هنری و نیکوکارانه یاد می کنند و این منش، در برخی از آثارش نیز به چشم می خورد.

d3
تصویری از پست اینستاگرامی دیا میرزا از فعالیت های زیست محیطی اش در هندوستان

فعالیت های تبلیغاتی دیا به عنوان مدل، برای آگهی های تلویزیونی از جمله: Lipton, Wall Ice cream, Emami آغاز شد و اکنون، وی چهره سرشناس مدلینگ برای تولیدکنندگان لباس و جواهرات در کشور مدباز هندوستان به شمار می رود.

علاقه دیا به فعالیت های نیکوکاری سبب شد تا در سال ۲۰۱۲ میلادی، سازمان IIFA جایزه سبز (Green Award) خود را به خاطر فعالیت های زیست محیطی وی به او اعطا کند. دیا در کمپین های تبلیغاتی علیه ایدز و بیماری های واگیر دار در هندوستان، فعالیت های زیادی را در دستور کار قرار داد که در ارتقای شهرتش تاثیر بسزایی داشت.

هنرپیشه یاد شده، از سال ۲۰۰۱ میلادی با فیلم Rehnaa Hai Terre Dil به طور جدی فعالیت های هنری خود را آغاز کرد و تا کنون، در بیش از ۳۵ فیلم و سریال ایفای نقش کرده است که Paanch Adhyay، Bobby Jasoos، Familywala از جمله فیلم هایی محسوب می شوند که در سال های اخیر در آنها بازی کرده است.

بدیهی است فیلم سلام بمبئی که در سال ۲۰۱۶ میلادی با هنرمندان ایرانی بازی کرد، جدید ترین فیلم ایشان به شمار می رود.

d23
پوستر فیلم سلام بمبئی با حضور دیا میرزا

او اکنون با ۹۲۱ هزار فالوور، از جمله پر مخاطب ترین هنرپیشه های زن هندوستان در اینستاگرام به شمار می رود و بیش از ۷۹۰ پست نیز به اشتراک گذاشته است که در این آدرس می توانید دنیای اینستا بازی های دیا را مشاهده کنید.

مد و لباس دیا در مراسم عروسی

مراسم عروسی دیا با لباس هایی که بر تن داشت، بازتاب های خبری زیادی در رسانه های هندی پیدا کرد. برای عاشقان فشن غربی، مشاهده تصاویر لباس های سنتی و رنگارنگ و جذاب زنان و مردان هندی و پاکستانی، همیشه خوشایند بوده و البته هفته مد پاکستان نیز در سال های اخیر، در معرفی این ظرفیت های فشن، نقش مهمی ایفا کرده است.

d4
تصویری از لباس های مراسم عروسی دیا میرزا در سال ۲۰۱۴ میلادی

آنچه در لباس های عروسی دیا میرزا مورد توجه قرار گرفت، ظریف دوزی هایی است که در طراحی و دوخت این لباس های پوشیده بلند مرصع و رنگارنگ لحاظ می شود و به نظر می رسد، تولید آن، نیازمند کار فراوانی است. لباس هایی که گر چه این بانوی خوش چهره معروف بالیوود آنها را در سال های اخیر نمایندگی می کند، اما به عنوان لباس سنتی شرق آسیا، در فوتوشوتینگ های ایشان زیاد مشاهده نمی شوند.

d5
جامه بلند سبز رنگ دیا میرزا که با کلکسیون طلا و جواهرات ایشان همراه شده است

در تصویر زیر، لباسی که دیا و همسرش در لحظه ورود به مراسم عروسی بر تن داشتند را مشاهده می کنید.

d6

تصاویر مراسم عروسی دیا، همانطور که قبلاً گفتیم، با استقبال رسانه های مد و لباس و سبک زندگی هندوستان مواجه شد و در زیر، تصویر مجله ودینگ تایمز هندوستان که روی جلد خود را به لباس دیا اختصاص داده است را مشاهده می کنید.

d7
تصویر روی جلد دیا میرزا در مجله نامزدی معروف هندوستان

جالب است که بدانید، مراسم ازدواج در هند، رسم و رسوم خاص خود را دارد که بخش هایی از مراسم عروسی دیا در سال ۲۰۱۴، توسط مستندی طراحی و به نمایش در آمد که در زیر، تصویری از این مستند را مشاهده می کنید.

d8
تصویر مراسم خاص هندوها در زمان عقد دیا میرزا

نگاهی به کلکسیون طلا و مد دیا میرزا

d9
دیا میرزا و گردن بندهای طلایی یقه ای در سال ۲۰۱۱
d10
دیا میرزا و کلکسیون اکسسوری های جذاب و رنگارنگ

دیا، عاشق لباس های رنگارنگ است که آن ها را با تاج های مرصع و گردن بندهای یقه ای طلا و الماس ست کند که نمونه اش را در دو تصویر زیر مشاهده می کنید.

d11
تناسب رنگ بندی لباس با دستبند و گردن بند جذاب مرصع دیا میرزا

کلکسیون طلا و جواهرات و حتی اکسسوری های گران قیمتی که دیا میرزا در جریان فرش قرمز فیلم ها و همچنین فوتوشوتینگ های مختلف مجلات تبلیغاتی هندوستان به تن کرده است، با استقبال دختران و زنان هندی مواجه شده که یکی از آن ها را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

d12
لبخندهای ملیح همیشگی دیا میرزا با کلکسیون گوشواره و گردن بند

در تصویر های زیر، دو نوع مختلف از کلکسیون گوشواره های دیا میرزا را مشاهده می کنیم که به طور حرفه ای، با لباس های رنگارنگ و جذاب ایشان ست شده است. در حالی که ساده بوده، اما شیک بودنش، نظر مخاطبان و طرفدارانش را به خود جلب می کند.

d13
کلکسیون گوشواره های دیا میرزا در ۲ قاب

کلکسیون طلا و جواهرات جذاب دیا میرزا یکی از پر مخاطب ترین استایل جواهراتی است که در هندوستان سال های اخیر با استقبال فعالان رسانه ای به خصوص مد و لباس همراه شده است که شاید سلیقه ایشان در ست کردن آن با لباس های رنگارنگ که کنتراست رنگ خوبی در آن رعایت شده، بر جذابیتش می افزاید.

d14
تصویری از کلکسیون جواهرات سرخ دیا میرزا

البته استفاده از گوشواره هایی با طرح ها و شکل های متفاوت، بخشی از سبک زندگی مد دیا بوده که در زیر، نمونه ای دیگر از آن را مشاهده می کنید.

d15

انچه از نظر جواهر بازها، نمایش جواهرات را در تن بانوان جوان، درخشنده و جذاب می کند، ست جواهرات با رنگ لباس و حتی رنگ پوست است که به نظر می رسد، دیا و مشاورانش در این زمینه تخصص فراوانی دارند.

d16
دیا میرزا و کلکسیونی دیگر از مد و لباس و جواهراتش در یکی از مزون های هندوستان

دیا میرزا، همانطور که گفتیم،‌عاشق طلا و جواهرات است و به همین خاطر، سفیر برخی از برندهای معتبر طلا و جواهرات هندوستان نیز به شمار می رود. رسانه ها، هر از گاهی به حضور وی در برخی از گالری های جواهرات این کشور اشاره می کنند که تصویر زیر، یکی از آن لحظات محسوب می شود.

d17
دیا میرزا و دستبند نقره برند Adler & Roth

در تصویر زیر، برخی از گردن بند های جدید ایشان را مشاهده می کنید.

d18

دنیای مد و لباس دیا میرزا

d22
لباس هایی با طرح مد و لباس دیا میرزا با قیمت های مختلف

پرتال های مد و لباس بسیاری به بررسی کلکسیون طلا و جواهرات دیا میرزا پرداخته و از نظر زیبا شناسی و همچنین قیمت، طرح و برند، آن ها را تحلیل کرده اند که از آن جمله می توان به بلا فشن و فشن کافاتکا اشاره کرد. در این پرتال، برخی از لباس هایی که دیا میرزا در طول سال های مختلف و مراسم گوناگون به تن کرده است، در اندازه و طیف های رنگی مختلف به فروش می رسند و گویا مخاطبان زیادی هم به همراه داشته اند.

پرتال اینترنتی رسمی ایشان نیز در این آدرس در دسترس است که بخشی از آن، به معرفی سلیقه دیا در دنیای فشن اختصاص دارد. او در سال های اخیر، در هفته های مد بسیاری حضور داشته که نشان می دهد، علاوه بر چهره موثر و معروف در بالیوود، یکی از برندهای مطرح در دنیای جواهرات هند نیز تلقی می شود.

جدید ترین طرح های مد و لباس دیا را در این نشانی دنبال کنید که با تحلیل منتقدان دنیای فشن نیز همراه شده است.

درس هایی از دنیای مد دیا میرزا

۱- لباس سنتی هندوستان، نقش زیادی در فیلم ها و سریال های این کشور دارد. این پیام مهمی به صنعت سینمای ایران است که لباس اقوام پر افتخار ایران زمین را در محصولات هنری، رنگ و لعابی بیش تر ببخشند.

۲- دیا میرزا به عنوان شخصیت هنری معروف هندوستان، نقش زیادی در معرفی فرهنگ پوشش این کشور در رسانه های جهان داشته است. این ماموریت را می توانند فعالان هنری کشور به خصوص هنرپیشه ها برای معرفی ظرفیت های ناب و خلاقانه سبک مد و لباس ایرانیان در جهان به خصوص در فرش قرمزها، به دوش بکشند.

۳- کارگروه مد و لباس برای حمایت از هنرمندان جهت نمایش لباس های فاخر سنتی ایرانیان، برنامه های متنوع و فرهنگ ساز را در دستور کار قرار دهد.

۴- دیا میرزا، از کلکسیون مد و لباس و بعضاً اکسسوری ها ارزان قیمت استفاده می کند. اما جذابیت لباس های رنگارنگ و چهره همیشه خندان و انرژی مثبت ایشان، تاثیر زیادی در انعکاس رسانه ای گسترده ای مد وی در مجلات داشته است. این نکته مهمی برای عاشقان مد و لباس است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • امیر آذر ۱۸, ۱۳۹۵

  واقعا ساری های هندی ها فوق العادن
  البته دیا هم کلا جذاب است
  مرسی از این گزارش جذاب

 • رعنا جهرمی آذر ۱۸, ۱۳۹۵

  i love it so much
  THANKSSSSS 🙂
  SHARED IT

 • راحله آذر ۱۸, ۱۳۹۵

  خیلی خوشگلن واقعا
  یعنی با این لباسها در فیلم بوده؟

 • عاطفه آذر ۱۸, ۱۳۹۵

  فوووووووووووووووووووووووووووووووووق العاده
  عالی
  مرسی روزیاتووووووووووووووووووو

 • فرهاد آذر ۱۸, ۱۳۹۵

  عاشق این لباس ها شدم
  کاش توی فیلمش هم از این لباس ها بود