فضانورد بریتانیایی عکس هایی خیره کننده و جدید از زمین را منتشر کرد

فضانورد بریتانیایی عکس هایی خیره کننده و جدید از زمین را منتشر کرد

کره خاکی که ما در آن زندگی می کنیم، زیبایی های بسیار زیادی دارد. شگفتی های درون آن به قدری زیاد هستند که بشر هنوز نتوانسته تمام آن ها را کشف کند. حال اگر به ایستگاه های فضایی مراجعه کنیم و از آن جا زمین را بنگریم، این عجایب بیشتر برای ما نمایان می گردند.

گاهی اوقات فضانوردانی که در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند، تصاویری خارق العاده از زمین تهیه کرده و آن ها را به زمین می فرستند. قبلا نیز چنین مطلبی را در وب سایت روزیاتو پوشش داده بودیم و اکنون نیز قصد داریم به یکی دیگر از این موارد بپردازیم.

«تیموتی پیکه» فضانوردی بریتانیایی است که در طول شش ماهی که در ایستگاه فضایی بین المللی حضور داشته، عکس هایی خیره کننده و دیدنی از کره زمین گرفته است. بخشی از این تصاویر قبلا در قالب یک کتاب منتشر شده و اکنون ۱۲ عدد دیگر از آن ها که قبلا دیده نشده اند، در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

وی نخستین فضانورد بریتانیایی است که توانسته یک راهپیمایی فضایی را با موفقیت پشت سر بگذارد. او موفق شده از فضا با هزاران کودک مدرسه ای به طور زنده صحبت کند. آقای پیکه در این رابطه می گوید: “غیر ممکن است که شما از فضا به پایین نگاه کنید و محو زیبایی های کره زمین نشوید. من در طول ماموریتم سعی کردم مناظر زیبایی از کره خاکی که در آن زندگی می کنیم را به اشتراک بگذارم.”

“این کتاب نه تنها سفر کشف زمین و وسعت خیره کننده زندگی در فضا را به تصویر می کشد، بلکه ابعاد جدیدی از هنر عکاسی را نیز نشان می دهد. من امیدوارم علاقه مندان با خواندن این کتاب، همان احساسی را پیدا کنند که من تجربه اش کرده ام.”

این اثر فاخر تقریبا ۷۶ هزار تومان قیمت دارد و تمام درآمد حاصل از آن به کارهای خیر اختصاص خواهد یافت. در ادامه از شما دعوت می کنیم به تماشای این تصاویر زیبا بنشینید.

pic-59-w700

آقای پیکه در حال کتاب خواندن در ایستگاه فضایی بین المللی

pic-60-w700

نمایی زیبا از شهر لندن که در آن پارک ها کاملا نمایان هستند. جزئیات به خوبی مشخص است و می توان برخی مراکز شهر را در این عکس مشاهده نمود

pic-61-w700

نمایی دیگر از شهر لندن؛ این بار در شب. بسیاری از پل های مشهور پایتخت انگلیس، در عکس دیده می شوند

pic-62-w700

در وسط عکس، خانه آقای پیکه مشاهده می شود. منزل وی در شهر جیجستر نزدیک به پورث موث و جزیره هایلینگ قرار دارد

pic-63-w700

عکس گرفته شده از آغاز طلوع خورشید. ایستگاه فضایی بین المللی به دور زمین می چرخد، بنابراین فضانوردان می توانند در طول روز ۱۶ بار این منظره را ببینند

pic-64-w700

نور ماه به شکل شفق قطبی (کانادا) در پنل های خورشیدی ایستگاه منعکس می شود

pic-65-w700

نخل جبل علی، بزرگترین جزیره مصنوعی ساخته شده به دست بشر

pic-66-w700

تصویر دیگری از شهر دبی که از نظر آقای پیکه همواره به راحتی قابل شناسایی است

pic-67-w700

نمایی خیره کننده و خاص از آتشفشان اتنای کشور ایتالیا. این کوه یکی از فعالترین آتشفشان های جهان به شمار می رود . در پای کوه نیز شهر کاتانیا دیده می شود

pic-68-w700

عکسی زیبا از کشور مالزی. نورهای سبز رنگی گه مشاهده می کنید، مربوط به قایق های ماهیگیری هستند. آن ها با پخش نور، فیتوپلانگتون ها که مورد علاقه ماهی های مرکب هستند را به سمت خود می کشانند

pic-69-w700

تصویری از شهر نیویورک که جزیره منهتن و پارک مرکزی آن کاملا در آن نمایان هستند

pic-70-w700

پدیده تابش (قرمزی) هوا که طی آن آسمان شب به علت تابش اتمسفر می درخشد. ستاره های کهمشان راه شیری هم در عکس دیده می شوند

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود