نگاهی به اولین محصول ابر شرکت های مشهور حال حاضر جهان

نگاهی به اولین محصول ابر شرکت های مشهور حال حاضر جهان

علم و فناوری در دنیای امروز بسیار پیشرفت کرده است. در این زمینه شرکت های زیادی وجود دارند که هر یک سعی می کنند با ارائه محصولات خلاقانه و پیشرفته، مشتریان را به سمت خود بکشانند. آن ها میلیاردها دلار را به تحقیق و توسعه اختصاص می دهند تا محصولشان دستگاهی متفاوت و پرطرفدار باشد.

از جمله کمپانی های مطرح و موفق می توان به اپل و کوکا کولا اشاره نمود. اما آیا آن ها از همان روز اول شرایط کنونی را داشته اند؟ این گونه نیست و شرکتها سال های سال تلاش کرده اند تا به جایگاه امروزی برسند.

نخستین تولیدات آن ها به هیچ وجه همانند محصولات امروزی نبوده است. کمپانی های مطرح نیز به اصطلاح از صفر شروع کرده اند و با تلاش و فداکاری زیاد، توانسته اند به موفقیت دست یابند. مردم معمولا به تاریخچه برندها توجهی ندارند، اما این که شرکت ها از کدام نقطه کار خود را آغاز کرده اند، موضوعی است که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

تصاویری که درادامه خواهید دید، اولین محصولات کارخانه های معتبر جهان را نشان می دهند. از شما دعوت می کنیم به تماشای آن ها بنشینید.

اپل؛ کامپیوتر اپل I

50-w700
این رایانه نخستین محصول سازنده آیفون به شمار می رود. استیو وزنیاک دوست و همکار استیو جابز مشهور، این ماشین را طراحی نمود و آن را با دست ساخت. پردازشگر این کامپیوتر تنها ۱ مگاهرتز قدرت داشت و حافظه آن نیز به ۴ کیلوبایت محدود می شد. اپل ساخت این محصول ۶۶۶ دلاری را تا سال ۱۹۷۷ ادامه داد.

بی ام و- موتور ای ۳

51-w700
نخستین محصول این شرکت خودروسازی مشهور، یک موتور هواگرد و شش سیلندر بود. کارخانه آلمانی این دستگاه را دقیقا ۱۰۰ سال پیش ساخت.

کانن؛ «Kwanon»

52-w700
Kwanon نام نخستین دستگاه تولید شده توسط یکی از بهترین برندهای ساخت دوربین است. آن ها در سال ۱۹۳۴ دوربین را ساخته اند. نام آن نیز از الهه بخشندگی بودایی ها گرفته شده است.

کوکا کولا؛ سیروپ

53-w700
این فرآورده در سال ۱۸۸۶ ساخته شده است. شرکت آمریکایی در آن زمان از فواید بیشمار آن صحبت می کرد. آن ها در شربت کوکائین هم قرار داده بودند، اما از سال ۱۹۳۰ به بعد آن را حذف کردند.

فورد؛ کوادریسایکل

54-w700
نخستین محصول برند سرشناس آمریکایی، در سال ۱۸۹۶ ساخته شد. این ماشین تنها ۲۳۰ کیلوگرم وزن داشت و جعبه دنده آن نیز فقط به دو دنده مجهز شده بود.

هارلی-دیویدسن؛ موتور سیکلت racer

55-w700
آن ها در سال ۱۹۰۳ نخستین موتور خود را ساختند. ریسر تنها ۱۳ کیلوگرم وزن داشت.

اچ پی؛ HP200A

56-w700
این دستگاه که در سال ۱۹۳۹ ساخته شد، یک نوسانگر صدا بود که برای امتحان نمودن تجهیزات صوتی کاربرد داشت.

هوندا؛ نوع A

57-w700
هوندا این وسیله را در سال ۱۹۴۷ ساخت. این موتور نتوانست نظرات را چندان به خود جلب کند، اما باعث شد که روح و شخصیت امروزی هوندا شکل بگیرد.

اینتل؛ حافظه ۶۴ بیت ۳۱۰۱

58-w700
اینتل در سال ۱۹۶۹ این محصول را روانه بازار کرد و در آن از فناوری دو قطبی «Schottky» استفاده نمود. سرعت آن با این نوآوری، دو برابر شده بود.

لامبورگینی؛ Carioc

59-w700
نخستین محصول برند پرآوازه صنعت خودرو، ماشین نبود. آن ها در سال ۱۹۴۸ یک تراکتور ساختند و همین وسیله شرکت را به جایگاه امروزی رساند.

لِگو؛ اسباب بازی های چوبی

60-w700
آن ها در سال ۱۹۳۲ این اسباب بازی ها را ساختند. افرادی که در عکس مشاهده می کنید، تمامی کارمندان این شرکت بودند.

رنو؛ Voiturette

61-w700
برند فرانسوی در سال ۱۸۹۸ نخستین اتومبیل خود را ساخت. این خودرو به موتور De Dion-Bouton مجهز بود. جالب اینجاست تایرهایی که در این ماشین به کار رفتند، برای برخی محصولات امروزی نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.

تویوتا؛ HA-1

62-w700
اولین چرخ خیاطی این شرکت در سال ۱۹۴۶ توسط موسسه آیچی کوگیو تولید گشت.

منبع: oldpicsarchive
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • Айдин Хежрати دی ۱۴, ۱۳۹۵

  واژه ی فرانسوی در مورد رنو اشتباه تایپ شده ..
  خیلی جالب بود

 • Jazireh دی ۱۹, ۱۳۹۵

  اشتباه های تایپی رو برطرف کنید:
  کوکا کولا
  شرکت امریکایی است، نه “شکرت”.
  لامبورگینی
  نخستین محصول برند پر آوازه صنعت خودرو، نه پر “آوزاره”.
  رنو
  برند فرانسوی است، نه “فرانوسی”.
  اتوموبیل درست است، نه” اتومبیل”.
  در مجموع جالب بود
  با سپاس