۲۰ نشانه که ثابت می کنند رئیس تان از شما متنفر است

اگر می خواهید مطمئن شوید بخوانید

۲۰ نشانه که ثابت می کنند رئیس تان از شما متنفر است

همگی ما دوست داریم که در محیط کار خود فرد محبوبی باشیم و این خواسته ما که فرد مورد علاقه رئیس مان باشیم در مقایسه با سایرین افزایش هم پیدا می کند.

اینکه بتوانیم در چشم رئیس خود فرد محبوبی باشیم می تواند سبب ترفیع ما در پست و یا حقوق مان نیز بشود و همگی این عوامل می توانند سبب شوند که ما بتوانیم به رضایت و شادی بیشتری در کار خود دست یابیم.

اگر هم می دانید که رئیس تان علاقه چندانی به شما ندارد می توانید با تلاش زیاد و نه همیشه نظر او را نسبت به خود تغییر دهید.

«مایکل کِر» سخنگوی بین الملل امور تجارت در این باره می گوید: “اگر رئیس از شما چندان خوشش نمی آید، همه تلاشش را می کند که روند حرفه ای کاری را پیش ببرد. البته نشانه هایی وجود دارند که می توانید این عدم علاقه وی را دریابید.”

«لین تایلر» نویسنده کتاب «چگونه رفتارهای بچه گانه رئیس خود را مدیریت کنید» در کتاب خود می گوید: “لازم نیست به صمیمی ترین دوست رئیس تان تبدیل شوید اما اگر این احساس در شما وجود داشته باشد که او از شما خوشش می آید، حمایت تان می کند و به شما احترام می گذارد، احساس بهتری خواهید داشت و خلاقیت تان در انجام کارهای روزمره تان افزایش خواهد یافت.”

در این متن به بررسی ۲۰ نشانه ای پرداخته خواهد شد که به صورت غیرمستقیم خبر از آن می دهند که رئیس تان از شما خوشش نمی آید. اگر این موارد با وضعیت کنونی شما در محل کارتان همخوانی دارد نشان می دهد که رئیس تان از شما خوشش نمی آید و در مواردی هم از شما تنفر دارد.

ss1

ممکن است تنها تصور شما این باشد که رئیس تان از شما خوشش نمی آید اما این تصور در مواقعی هم می تواند درست باشد. در صورتی که رفتار او با شما در مقایسه با دیگران بسیار متفاوت باشد این امکان وجود دارد که شما کارمند مورد علاقه او نباشید.

به احساس خود اعتماد کنید و نشانه های دیگر را هم مرور کنید تا مطمئن شوید که احساس تان به شما راست می گوید.

ss2

اگر رئیس در اتخاذ هیچ کدام از تصمیماتش شما را دخالت نمی دهد می تواند به این باشد که از شما خوشش نمی آید.

کِر در این باره می گوید: “این که رئیس از نتیجه کار از شما سئوالاتی بپرسد نشانه خوبی است چرا که عدم انجام این کار می تواند نوعی بی تفاوتی نسبت به شما را نشان دهد.”

ss3

تیلر می گوید: “برای یک رئیس عصبانی دشوار است که مستقیم به چشمان شما نگاه کند. وی از این موضوع واهمه دارد که نوعی خصومت در شما به وجود آمده باشد. بنابراین تلاش می کند تا آنجا که امکان داشته باشد از نگاه مستقیم به شما پرهیز کند و دور و بر شما ظاهر نشود.”

ss4

اگر رئیس تان تلاش می کند در جایی که شما حضور دارید لبخند نزند می تواند نشانه چندان خوبی از احساس او نسبت به شما نباشد.

ss5

تیلر معتقد است که اگر رئیس تان مرحله به مرحله هر کاری را با شما چک می کند و در واقعی احساس ناامنی ای نسبت به کاری که شما انجام می دهید دارد، می تواند از عوامل عدم اعتماد کامل او به شما باشد. البته در برخی مواقع ممکن است این نظارت با شدت کمتری همراه باشد.

ss6

اگر زمانی که منتظر آسانسور هستید ناگهان رئیس تان به جای همراه شدن با شما در داخل آسانسور و بدون گفتن چیزی با سمت راه پله ها برود، می تواند نشانه آن باشد که از شما می گریزد.

ss7

تیلر می گوید اگر زمانی که وارد محل کارتان می شوید، رئیس به شما صبح بخیر نمی گوید و هنگام خروج از آنجا هم برای تان عصر و شب خوبی را آرزو نمی کند و این اتفاق دائم می افتد این امکان وجود دارد که علاقه چندانی به شما نداشته باشد.

ss8

اگر از او احوالپرسی کنید و وی با پاسخ های کوتاهی چون، «خوبم» به شما جواب دهد، یا ایمیل هایی که برای او می فرستید تنها با الفاظ کوتاه و کاری پاسخ دهد و یا صبح بخیر و عصر بخیر دوستانه ای به شما نگوید، می توانند از نشانه های عدم علاقه او به شما باشد.

رفتارهای بچگانه ای چون تغییرات خلقی هم می تواند زنگ خطری به شمار آید.

ss9

کِر می گوید اگر حالت چشمان رئیس تان با دیدن شما تغییرات منفی می کند و یا با دیدن تان دست به سینه می شود، زمان ورود یا خروج شما به محل کارتان، حتی سرش را از روی صفحه مانیتور بلند نمی کند همگی می توانند نشانه های عدم علاقه وی به شما باشد.

ss10

اگر زمانی که با رئیس تان تنها هستید و او باز هم از طرقی چون ایمیل یا سایر تجهیزات دیجیتال به شما پاسخ می دهد و از ارتباط مستقیم با شما دوری می گزیند نیز می تواند از دلایل عدم علاقه او به شما باشد.

ss11

اگر همیشه در اتاق رئیس تان بسته است می تواند نشانه عدم علاقه او به شما باشد.

ss12

اگر رئیس همواره با هر آنچه شما می گویید مخالف است و در مورد دیگران این طور نیست، ممکن است نشانه عدم علاقه اش به شما باشد. 

ss13

کِر در این باره می گوید اگر رئیس با سایر کارمندان در مورد زندگی، فرزندان و یا علایق آنها صحبت می کند اما با شما تنها در مورد مسائل کاری حرف می زند نیز نشانه چندان خوبی از علاقه او به شما نیست.

ss14

اگر رئیس تمام کارهایی را که به شما واگزار می کند، از سطح توانایی ها و تخصص شما پایین تر است و تنها می خواهد که شما را مشغول نگه دارد، می تواند از نشانه های عدم اعتماد یا احترام وی به شما باشد. بدتر از اینها هم این است که دائم شما را به پیدا کردن کار در جای دیگری تشویق کند.

ss15

اگر رئیس تان نسبت به کاری که شما انجام می دهید بازخوردی نشان نمی دهد نه از نوع مثبت و نه منفی آن. به گفته کِر، این می تواند نشان بی تفاوتی او به کارهای شما باشد و هیچ پیشرفتی در کارتان وجود نخواهد داشت.

ss16

این که در جلسه ای تلاش ها و ایده های شما را کوچک بشمارد و جلوی سایر همکاران به شدت از شما انتقاد کند می تواند یکی از بارزترین نشانه های عدم احترام وی به شما باشد. اگر او همواره در جمع کاری را انجام می دهد که باعث خجالت شما شود می تواند از دلایل عدم علاقه او به شما نیز باشد.

ss17

اگر رئیس تان برای اینکه به همه کارمندانش نشان دهد که عضوی از این گروه است گاهی شوخی کند اما با شما هرگز این کار را نکند می تواند نشانه این باشد که با شما احساس راحتی و صمیمیت نمی کند که خود یکی از نشانه های عدم اهمیت دادن کافی به شماست.

ss18

امروزه بسیاری از رئسا حتی در مورد کارمندانی که به آنها اهمیت هم می دهند اعتبار چندانی به ایده ها و نظرات شان نمی دهند. اگر هم شما کارمند مورد علاقه او نباشید این عکس العمل را بیشتر هم دریافت خواهید کرد.

ss19

تیلر در این مورد می گوید: “در نظر بگیرید که شنبه صبح است و مانند همه شنبه های دیگر رئیس تان آماده است تا از تمام آنچه پنجشنبه انجام داده بودید ایراد بگیرد و از شما بخواهد که دوباره آن را انجام دهید.”

البته بسیاری از رئسا به این کار علاقه فراوانی دارند اما اگر در مورد شخص شما این روند دائم تکرار می شود می تواند عدم علاقه رئیس به شما را نشان دهد.

ss20

اگر زمانی که با شما صحبت می کند هیچ علاقه ای به انجام این کار از خود نشان نمی دهد و بلافاصله صبرش لبریز می شود می تواند نشان دهنده آن باشد که او از شما خوشش نمی آید و حتی تحمل صحبت کردن با شما را نیز ندارد.

منبع: businessinsider
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • اریا خرداد ۱۰, ۱۳۹۷

  بعضی ها رو صد بار گفتی

 • یلدا تیر ۲۵, ۱۳۹۸

  رئیس من همه این نشونه ها رو داره به اضافه خیلی چیزای دیگه :))) خدا ازش نگذره امیدوارم هرحال بدی که در من به وجود اورد رو خودش تجربه کنه. بدی ای نبوده که بتونه در حق من بکنه و نکرده باشه. کاش یه روز همه مدیرا و رئیسا بفهمن که مدیریت و ریاست فقط کلاس گذاشتن و دستور دادن و نهیب زدن و تعیین تکلیف کردن نیست و قبل همه اینا احساس مسئولیت نسبت به نیرو و کار و کارمنده.

  • اراد خرداد ۳۱, ۱۴۰۰

   اره اون خیلی بد بود ولی تو خیلی خوب بودی حتما!