راهکارهایی که با به کارگیری آنها صبح ها زودتر حاضر خواهید شد

چگونه با یک ترفند ساده سالانه 4 میلیون پول پس انداز کنیم؟

راهکارهایی که با به کارگیری آنها صبح ها زودتر حاضر خواهید شد

آیا به جای آنکه زمان نسبتا قابل توجهی از صبح را مقابل کمد لباس های تان بگذرانید تا لباس موردنظر آن روز خود را انتخاب کنید، گزینه بهتری ندارید؟ اینکه هنگام صبح به دنبال عینک آفتابی تان بگردید و آن را به سختی پیدا کنید هم نمی تواند ایده چندان مناسبی برای آن زمان باشد و اول صبح را برای تان پراسترس می کند.

بدتر اینکه خودمان هم از این وضعیت آگاه هستیم و باز هم به این روند ادامه می دهیم.

0

در این مورد با برخی از متخصصان مربوط تبادل عقایدی شده تا بهترین راهکارها برای جلوگیری کردن از این وضعیت آن هم هنگام صبح جلوگیری به عمل آید. با به کارگیری این راهکارها خواهید توانست بخشی از این کارهای زائد و وقتگیر را کنار گذاشته و از زمان خود استفاده بهتری کنید. در به کارگیری قدم به قدم این راهکارها با ما همراه باشید:

7

کارهایی که باید شب قبل انجام دهید

ساعتی را که برای برخاستن از خواب زنگ گذاشته اید در دور دست و یا خارج از اتاق خواب تان قرار دهید

«گرتشن روبین» نویسنده کتاب پرفروش «زودتر انجام دادن؛ بهتر انجام دادن» در این باره می گوید با این کار مجبور هستید برای خاموش کردن زنگ ساعت تان از جا بلند شوید و این وسوسه که دوباره اندکی بخوابید را در خود از بین می برید.

کلیدها، کیف پول، عینک آفتابی و تلفن همراه خود را در یک جا قرار دهید

روبین این راهکار را در عدم تلف شدن وقت برای پیدا کردن این موارد بر می شمرد.

پیش بینی هوای روز بعد را حتما چک کنید

با این کار هم لباس مورد نظر روز بعد را انتخاب خواهید کرد که در موارد بعدی به آنها اشاره خواهد شد و هم در صورت ریزش باران یا برف شدید، برای زودتر بیرون رفتن از خانه پیش بینی هایی خواهید کرد.

هنگام مسواک زدن در شب قبل به این بیاندیشید که فردا می خواهید چه لباسی بپوشید

روبین می گوید با این کار بخشی از وقت صبح روز بعد را ذخیره خواهید کرد.

اگر صبح روز بعد مسافر هستید، دقیقا تصمیم بگیرید که می خواهید زمان صبح روز فردای خود را چگونه سپری کنید

«کریس بایلی» نویسنده کتاب «پروژه خلاق» در این باره می گوید این یکی از اصلی ترین راهکارهایی است که یک مسافر می تواند برای جلوگیری از اتلاف وقت در نظر داشته باشد.

وی که خود بسیار سفر می کند، می گوید: “اگرچه من توانایی چندانی در معین کردن یک برنامه روتین روزانه ندارم اما با این برنامه ریزی می توانم کارهای روز بعدم را دقیق و سریع تنظیم کنم.”

برنامه های تان را با همسرتان مطرح و تنظیم کنید

بایلی می گوید زمانی که خانه هستم برنامه های صبح روز بعدم را با همسرم هماهنگ می کنم. با این کار می توانم در کنار او صبحانه بخورم، زمان دوش گرفتنم را جوری تنظیم کنم که با او تداخل نداشته باشد و به موقع در باشگاه ورزشی حضور پیدا کنم و بتوانم روز خوبی را شروع کرده باشم.

اگر شما هم همین کار را انجام دهید در پیدا کردن لباس های تان از داخل کمد و به طور همزمان و نیز استفاده از تستر یا سایر وسایل دچار تداخل و مشکل نخواهید شد.

ناهار فردای خود را آماده کنید

اینکه برای خود و خانواده تان ناهار روز بعد را آماده کنید می تواند برای شما و خانواده هم از نظر وقت و هم از نظر مالی، بسیار مفید باشد. با این کار حدود ۱۰۰۰ دلار در سال ذخیره خواهید کرد.

برخی از کاربران Quora در این باره نظر بسیار مساعدی دارند و یکی از آنها بر این باور است که با نوشیدن ۳۰۰ میلی گرم آب هنگام خوابیدن ساعت ۷ صبح از خواب بیدار خواهید شد.

از لحاظ پزشکی به دلیل عدم دریافت آب در حین خواب، بدن تان به اصطلاح کم آب یا «دیهایدریت» می شود. با نوشیدن آب پیش از خوابیدن به این روند تعادل بهتری خواهید داد و برای سلامتی تان هم مفید است.

زمانی که می خواهید بخوابید پرده ها را کنار بزنید

دشوار است زمانی که نور به چشمان تان برخورد می کند بخوابید. همچنین نور صبحگاهی به ذهن و جسم تان یادآوری می کند که باید برخیزید و با انرژی باشید.

1

کارهایی که باید هنگام صبح انجام دهید

صدای زنگ ساعت را خاموش کنید و آن را دوباره برای چند دقیقه بعد کوک نکنید

همه ما خوب می دانیم که چقدر لذت دارد که بتوانیم چند دقیقه ای بیشتر بخوابیم.

یکی از متخصصان خواب به نام «تیموثی مورگنتالر» در این باره به «جسیکا اورویگ» از بیزنس اینسایدر می گوید: “بیشتر متخصصان خواب تصور می کنند که دوباره زنگ گذاشتن ساعت بعد از یک بار بیدار شدن ایده چندان خوبی نیست.”

بخشی از این مخالفت بدان دلیل است که زمانی که بعد از تنظیم زنگ ساعت به خواب عمیق می روید، به چرخه خوابی وارد خواهید شد که احتمالا نخواهید توانست آن را به پایان برسانید. بنابراین به جای آنکه سرحال از خواب برخیزید، گیج و منگ خواهید بود.”

دوش آب سرد بگیرید

همین که توانسته اید از جای تان بیرون آیید به توفیق بزرگی دست یافته اید. دوش آب سرد و نه یخ بگیرید. براساس یافته های Breus، دوش آب سرد به دلیل پایین آوردن دمای بدن تان می تواند بسیار انرژی بخش باشد.

می توانید دوش آب گرم را برای بعد از ظهر و پس از پایان کار و بهتر خوابیدن نگه دارید. در این ارتباط توصیه می شود مقاله دلایلی که مزایای گرفتن دوش آب سرد صبحگاهی را از دیدگاه علمی توجیه می کنند را مطالعه بفرمایید.

زمان خوردن صبحانه را از بین نبرید

یکی از کاربران Quora به نام Christoph Krenn در این باره می گوید:

“اولین کاری را که هنگام صبح انجام می دهم این است که قبل از رفتن به حمام یک رول آماده را داخل ماکرو یا فر قرار می دهم. این کار در من این انگیزه را به وجود می آورد که سریع تر دوشم را بگیرم و لباس بپوشم. بعد از آن با یک قهوه سریع صبحانه ام را می خورم.”
وی پیشنهاد می کند برای وعده صبحانه غذاهایی را میل کنید که زود نسوزد و یا ته نگیرد.

مواد غذایی مقوی و مغذی را در دسترس بگذارید

مواد غذایی محتوی فیبر همچون بلغور جو در کنار پروتئین می تواند گزینه مناسبی برای صبحانه باشد. حتی اگر فرصت خوردن آنها را ندارید با خودتان ببرید.

2

کارهایی که خوب است به طور کلی انجام دهید

چند جفت جوراب یک شکل و یک رنگ بخرید

روبین می گوید این کار سبب خواهد شد که دائم به دنبال لنگه آن نگردید.

تقریبا هر روز لباس مشابهی را به تن کنید

روبین می گوید برای سرکار رفتن برای خودتان یک لباس یونیفورم در نظر بگیرید. با این کار گزینه چندانی برای لباس پوشیدن در سر کار نخواهید داشت.

«باراک اوباما» نیز چنین کاری را انجام می دهد. «مارک زاکربرگ» هم همین طور عمل می کند. این کار نه تنها وقت را ذخیره می سازد بلکه انرژی ذهنی را که واقعا هم مهم است برای آن فرد مهیا می سازد.

باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ و در مصاحبه ای با «ونیتی فِر» گفت : “از آنجایی که من تصمیم های بسیار مهم تری از اینکه چه بخورم و چه بپوشم دارم این گونه عمل می کنم.”

منبع: businessinsider
بدون نظر

ورود