۱۵ ترفند جالبی که برای زیبا جلوه دادن خوراکی ها در تصاویر تبلیغاتی استفاده می شوند

۱۵ ترفند جالبی که برای زیبا جلوه دادن خوراکی ها در تصاویر تبلیغاتی استفاده می شوند

هیچ کس در دنیا وجود ندارد که به خوردن غذا علاقه ای نداشته باشد. خوراکی ها و وعده های غذایی، یکی از بهترین تفریحات و سرگرمی های تمام مردم دنیا به شمار می روند. خوراکی ها انواع و اقسام مختلفی دارند و اگر بخواهیم به اصلی ترین دسته های آن اشاره کنیم، می توانیم صبحانه، ناهار، شام و دسر را نام ببریم.

در این میان غذاهایی وجود دارند که خوش آب و رنگ تر به نظر می رسند و هر کسی دوست دارد آن ها را امتحان نموده و یا مانند آن ها را درست کند. اما تنها نوع تهیه خوراکی ها نیست که برخی از آن ها را بهتر جلوه می دهد. در این میان ترفند هایی وجود دارند که آگهی دهندگان از آن ها برای بهتر نشان دادن محصولات و غذاهای خود استفاده می کنند. ما در این مقاله قصد داریم ۱۵ نمونه از جالب ترین ترفند ها در این زمینه را به شما نشان دهیم. تا پایان مطلب همراه باشید.

۱- دئودورانت برای درخشان جلوه دادن میوه ها

830

اگر دقت کرده باشید، میوه ها همواره در تبلیغات درخشان به نظر می رسند. ترفند خاصی برای این کار وجود ندارد و تنها کافیست از یک دئودورانت استفاده کنید. برخی ها از اسپری مو نیز بهره می گیرند.

۲- روغن موتور به جای سیروپ

831

پن کیک ها خیلی سریع سیروپ را به خود جذب می کنند، بنابراین نمی توان عکس خوبی از ریختن آن گرفت. به همین دلیل، عکاس ها از روغن موتور استفاده می کنند. ترفند دیگری که برای این منظور استفاده می شود، به کار گیری اسپری دافع آب است که یک لایه محافظ ایجاد می کند.

۳- استفاده از واکس کفش برای رنگ کردن گوشت همبرگر

832

گوشت همبرگرها معمولا در آگهی های تبلیغاتی خام است و تنها در چند ثانیه بزرگ و آبدار می شود. عکاس ها آن ها را با استفاده از واکس رنگ کرده و خطوط گریل را نیز توسط سیخ های داغ ایجاد می نمایند.

۴- گلیسیرین برای غذاهای دریایی

833

غذاهای دریایی خیلی زود جلوه خود را از دست می دهند. برای تازه و خوشمزه نشان دادن خوراکی ها، عکاس ها به آن ها آب و گلیسیرین می زنند.

۵- شیره (سیروپ) گلوکز برای نودل های چینی

834

نودل ها تنها در چند دقیقه آماده می شوند، اما خیلی زود خشک می گردند. به همین دلیل، تبلیغ کنندگان از شیره گلوکوز استفاده می کنند. این ترفند معمولا در دسر ها نیز به کار گرفته می شود.

۶- استفاده از مقوا لا به لای کیک ها

835

برای خشک نگه داشتن کیک ها، عکاس ها لا به لای آن ها مقوا قرار داده و آن ها را با استفاده از خلال دندان محکم می کنند. این ترفند برای آگهی های ساندویچ و همبرگر نیز به کار گرفته می شود.

۷- صابون مایع برای ایجاد کف

836

عکاس ها برای تهیه تصاویر از شیر، قهوه و ماء الشعیر، به آن ها صابون مایع اضافه می کنند. این کار باعث می شود که کفی پایدار پدید آید و ظاهر نوشیدنی نیز طبیعی و جذاب به نظر برسد.

۸- استفاده از پوره سیب زمینی به جای بستنی

837

بستنی زیر نور زیاد و داغ استودیوها خیلی سریع آب می شود. بنابراین عکاس ها به جای آن از پوره سیب زمینی، سیروپ ذرت، چربی و شکر قنادی استفاده می کنند.

۹- استفاده از خمیر اصلاح به جای خامه

838

بر خلاف خامه، خمیر ریش هیچ گاه ذوب نمی شود و این دقیقا همان چیزی است که عکاس ها نیاز دارند. آن ها باید به بازیگران آگهی یادآوری کنند که دسر ساخته شده واقعی و خوراکی نیست.

۱۰- یخ های پلاستیکی

839

نور و گرما خیلی سریع یخ را ذوب می کند. به همین دلیل عکاسان از یخ های مکعبی پلاستیکی استفاده می کنند.

۱۱- چسب به جای شیر

840

غلات خیلی سریع درون شیر فرو می رود. به همین دلیل از چسب سفید به جای شیر اسفتاده می شود تا عکاس ها با مشکلی مواجه نباشند. این کار خوراکی را بر روی ظرف نگه داشته و فرم اصلی آن را حفظ می کند.

۱۲- جنب و جوش بخشیدن به نوشیدنی ها توسط قرص های آنتی اسید

841

حباب های دی اکسید کربن در نوشابه ها خیلی زود از بین می روند. بنابراین عکاسان به آن ها قرص های آنتی اسید ایجاد کننده سوزش اضافه می کنند. ترکیب این داروها و آب گاز دار، واکنش شیمیایی خنثی سازی به همراه خواهد داشت و به این ترتیب، حباب ها دوباره پدیدار می گردند.

۱۳- مرغ های بریان توسط دستمال توالت پر می شوند

842

مرغ هایی که در تبلیغات مشاهده می کنید، به هیچ وجه سرخ نشده اند. آن ها در معرض حداقل حرارت قرار گرفته و سپس رنگ آمیزی می گردند. برای افزایش حجم، عکاسان آن ها را توسط دستمال توالت پر کرده و مرغ را می دوزند.

۱۴- استفاده از موم برای تهیه سُس

843

برای قوام دادن به سس، عکاسان از موم آب شده در رنگ های مختلف استفاده می کنند.

۱۵- به کار گیری بخارهای مصنوعی

844

بلند شدن بخار از خوراکی ها، بسیار اشتها آور است، اما در واقع بخار در تبلیغات حتی داغ هم نیست. عکاس ها علاوه بر فوتوشاپ، ترفند های دیگری را نیز به کار می گیرند:

 • عبور چند باره بخار پز از روی غذا می تواند دود ایجاد کند.
 • عکاس ها پنبه های کاربردی در پزشکی را مرطوب کرده و آن ها را درون مایکروفر قرار می دهند. این کار می تواند برای چند دقیقه بخار ایجاد نماید.
 • دستگاهی ویژه برای درست کردن بخار نیز وجود دارد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • امیر بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

  عالی بود . ممنون

 • افتخاری بهمن ۲۸, ۱۳۹۵

  عجب آدمایی پیدا میشن.
  ممنون واقعا جالب بود

 • سروش بهمن ۲۸, ۱۳۹۵

  بهتر بود تیتر میزدید: ۱۵ حقه تبلیغاتی!