۵۵ نظر
کیش تور

بدون شک سم یکی از سلاح های مهلکی بوده که در طول تاریخ برای کشتن انسان ها مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه داستان های جنایی هرکول پوآرو و شرلوک هولمز باعث افزایش علاقه مخاطبان به سم های کشنده و غیرقابل ردیابی شده اند. اما در واقعیت، داستان این سم های کشنده بسیار جالب تر از فیلم به نظر می رسد پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از مشهور ترین و مهلک ترین سم هایی که در طول تاریخ برای کشتن انسان ها استفاده شده است آشنا کنیم.

گیاه شوکران (Hemlock)

poison-hemlock-leaf-FML-w900-h600

گیاه شوکران با نام علمی “Hemlock” یا “Conium” یک گیاه گل دار بسیار سمی است که در اروپا و آفریقای جنوبی رشد می کند. استفاده از این گیاه سمی به دوران یونان باستان باز می گردد که از آن برای کشتن زندانیان استفاده می شده است. برای یک فرد بالغ خوردن ۱۰۰ میلی گرم از ماده سمی شوکران یا ۸ برگ از گیاه شوکران کشنده خواهد بود و بعد از فلج شدن، مرگ قربانی فرا خواهد رسید. کسانی که با این گیاه مسموم شوند از لحاظ مغزی کاملاً هوشیار و سالم هستند اما جسم به فرامین مغز هیچ واکنشی نشان نمی دهد و در نهایت سیستم تنفسی از کار می افتد و فرد به سرعت می میرد.

به نظر می رسد مشهورترین مورد مسموم شدن با گیاه شوکران مربوط به سقراط فیلسوف یونانی باشد که در سال ۳۹۹ قبل از میلاد مسیح به جرم بی ایمانی به مرگ محکوم شده و با خوراندن مقداری عصاره گیاه شوکران به زندگی وی پایان داده شد.

گیاه تاج الملوک (Aconite)

8469170934_7a65f5228e_b-w900-h600

گیاه تاج الملوک که با اسم علمی “Aconite” و “wolfsbane” نیز شناخته می شود تنها یک نشانه بعد از مرگ قربانی خود به جای می گذارد و آن خفگی است. برگ این گیاه سمی در خود دارد که باعث نامنظم شدن ضربان قلب شده که در نهایت خفگی قربانی را در پی دارد. سم این گیاه به سرعت جذب پوست می شود پس حتی تماس دست با برگ این گیاه بدون استفاده از دستکش نیز می تواند مرگ را به دنبال داشته باشد. از آن جا که این سم قابل ردیابی نیست افرادی که به دنبال کشتن دشمنان خود بدون هیچ رد و نشانه ای هستند از این گیاه استفاده می کنند. بر طبق مطالعات انجام شده احتمال مرگ در قربانیان این سم بسیار بالا است.

گفته می شود که امپراطور کلاودیوس (Claudius) توسط همسرش آگریپینا (Agrippina) و با استفاه از همین سم که در بشقاب خوراک قارچ امپراطور ریخته شده بود کشته شده است.

گیاه بلادون (Belladonna)

Belladona-Plant-w900-h600

اسم این گیاه از زبان ایتالیایی گرفته شده و به معنی زن زیبا است. از این رو اسم آن در میان خانم ها محبوبیت فراوانی دارد. در قرون وسطی از این گیاه برای زیبایی و آرایش استفاده می شد بدین ترتیب که چند قطره از عصاره رقیق شده این گیاه باعث انبساط مردمک چشم شده و شخص زیباتر به نظر می رسید (یا تصور می کرد که زیباتر به نظر می رسد). علاوه بر این زنان قرون وسطی مقدار کمی از این عصاره را به آرامی به گونه هایشان می مالیدند تا سرخ شوند که امروزه به آن رژ گونه گفته می شود.

با این تفاسیر به نظر می رسد که این گیاه کاملاً بی خطر است، اینطور نیست؟ خیر در واقع اگر یک برگ از این گیاه خورده شود به مرگ فرد منجر خواهد شد. به همین دلیل در گذشته از این گیاه برای زهرآگین کردن نوک تیرها استفاده می شده است. میوه های آلبالویی این گیاه نیز به شدت سمی هستند و خوردن ۱۰ عدد از این میوه های زیبا به مرگ شما منجر خواهد شد.

دی متیل جیوه (Dimethylmercury)

Identifying_Liquid_Mercury_in_Your_Home-w900-h600

این سم بسیار آرام آرام قربانی را از پای در می آورد و ساخته دست انسان است. جذب مقادیر بسیار کمی از این ماده (۰٫۱ میلی لیتر) کشنده خواهد بود اما اولین علائم مربوط به مسمومیت چندین ماه بعد از تماس با این ماده سمی آغاز خواهد شد که در آن زمان دیگر برای انجام هرگونه درمانی بسیار دیر شده است. در سال ۱۹۹۶ یک استاد شیمی در کالج دارتموث (Dartmouth College) در ایالت نیوهمپشایر (New Hampshire) دو سه قطره از این ماده سمی را روی دستکشی که به دست داشت ریخت. دی متیل جیوه از لایه پلاستیکی دستکش عبور کرد و علائم مسمومیت بعد از ۴ ماه در وی پدیدار شد. ۱۰ ماه بعد از آن بی احتیاطی وی درگذشت.

تترودوتاکسین (Tetrodotoxin)

blue-ringed-octopus-w900-h600

این ماده سمی در بدن دو جانور دریایی وجود دارد: یکی اختاپوس حلقه آبی و دیگری ماهی بادکنکی. با این وجود اختاپوس حلقه آبی بسیار خطرناک تر است زیرا زهر خود را به بدن قربانی تزریق می کند و در چند دقیقه وی را می کشد. مقدار سم تزریقی اختاپوس در هر بار آن قدر زیاد است که می تواند ۲۶ انسان بالغ را از پای در بیاورد و جالب این که نیش این موجود آبزی به هیچ عنوان درد ندارد. از اینرو قربانیان زمانی می فهمند این حیوان آن ها را نیش زده است که دیگر کار از کار گذشته و علائم زهر خود را نشان می دهند.

در طرف مقابل ماهی بادکنکی زمانی خطرناک است که بخواهید آن را به عنوان غذا بخورید. با این وجود اگر زهر این ماهی را از بدنش خارج کرده و به خوبی آن را بپزید می توانید از خوردن آن لذت ببرید و آدرنالینی که از ترس در بدنتان ترشح می شود را حس کنید.

پولونیوم (Polonium)

7106988-3x2-940x627-w900-h600

پولونیوم یک سم رادیو اکتیو است که به آرامی قربانی را می کشد و هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. تنها یک گرم از پلونیوم بخار شده می تواند بیش از ۱٫۵ میلیون انسان را در طول چند ماه زجر آور ذره ذره از بین ببرد. معروف ترین مرگ با استفاده از این ماده سمی مربوط به قتل الکساندر لیتویننکو (Alexander Litvinenko) جاسوس سابق روسیه است. در فنجان چای وی پلوتونیوم پیدا شد که مقدار آن ۲۰۰ برابر بیشتر از مقداری بود که در صورت خوردن کشنده محسوب می شود. وی در عرض ۳ هفته جان سپرد.

جیوه (Mercury)

this-mystifying-metal-is-liquid-like-mercury-but-safe-to-touch-with-bare-hands-w900-h600

سه نوع جیوه وجود دارد که بسیار خطرناک هستند. عنصر جیوه همانی است که می توانید در دماسنج های شیشه ای ببینید. تماس با این نوع جیوه هیچ خطری ندارد اما اگر آن را استنشاق کنید بسیار خطرناک خواهد بود. نوع دیگر جیوه غیر ارگانیک است که از آن در ساخت باتری استفاده می شود و تنها زمانی که خورده شود خطرناک خواهد بود. جیوه ارگانیک نیز نوع سوم است که در بدن ماهی هایی مانند ماهی تون و اره ماهی یافت می شود (مصرف این نوع از جیوه نباید بیشتر از ۱۷۰ گرم در هفته باشد) و استفاده دراز مدت از آن به راحتی می تواند کشنده باشد.

آمادئوس موتزارت (Amadeus Mozart) توسط این نوع جیوه کشته شد زیرا برای درمان بیماری سفلیس به وی قرص های جیوه داده شده بود.

سیانور (Cyanide)

4595098_orig-w900-h600

سیانور (سیانید) از دیگر انواع مواد سمی شناخته شده تر است و معمولاً توسط جاسوسان در هنگام دستگیری برای خودکشی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده سمی در بسیاری از مواد مانند بادام تلخ، هسته سیب، مغز زردآلو، دود سیگار، حشره کش ها، علف کش ها و غیره یافت می شود. معمولا در بسیاری از موارد مسمومیت با این ماده اتفاقی صورت می گیرد از جمله ورود حشره کش به بدن به طور غیرعمدی و ناخواسته. مقدار کشنده سیانور برای بدن انسان به میزان ۱٫۵ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.

این سم بسیار سریع انسان را از پای در می آورد به نحوی که بسته به مقدار سم مرگ بین ۱ تا ۱۵ دقیقه بعد از ورود آن به بدن به وقوع می پیوندد. بخار این ماده سمی که سیانید هیدروژن (hydrogen cyanide) نام دارد توسط نیروهای آلمانی در ماجرای هولوکاست برای کشتار دسته جمعی یهودیان در اتاق های گاز مورد استفاده قرار می گرفت.

سم بوتولینوم (Botulinum Toxin)

botulinum toxin type a-w900-h600

اگر تاکنون سریال شرلوک هولمز را تماشا کرده باشید با این ماده سمی آشنا هستید. سم بوتولینوم به مسمومیت بوتولیسم (Botulism) منجر می شود که مسمومیتی مرگبار است و خیلی سریع باید مورد درمان قرار گیرد. این سم باعث فلج شدن عضلات شده و در نهایت از کار افتادن سیستم تنفسی را در پی خواهد داشت که به مرگ قربانی منجر می شود. باکتری این سم از طریق زخم یا خوردن غذای مسموم وارد بدن می شود. البته از این ماده سمی در درمان چین و چروک های پوست نیز استفاده می شود که بوتاکس نام دارد.

آرسنیک (Arsenic)

arsenic-in-foods-w900-h600

آرسنیک به خاطر قدرت کشندگی و تاثیر بالایش به عنوان “شاه سم ها” نام گذاری شده است. این ماده سمی هیچ ردی از خود به جای نمی گذارد بنابراین همواره از آن به عنوان اسلحه ای پنهان برای کشتن دشمنان استفاده شده است. اما این مربوط به گذشته می باشد زیرا روشی به نام آزمایش مارش (Marsh test) وجود این ماده سمی را در آب، غذا و دیگر مواد به اثبات می رساند. با این وجود این ماده سمی بدنام جان بسیاری از انسان های معروف را گرفته است که از مشهور ترین آن ها می توان به ناپلئون بوناپارت، شاه جرج سوم پادشاه انگلستان و سیمون بولیوار اشاره کرد.

از طرف دیگر آرسنیک نیز مانند بلادون در دوران ملکه ویکتوریا به عنوان ماده ای آرایشی مورد استفاده قرار می گرفت. تنها چند قطره از این ماده سمی ترکیبی را تشکیل می داد که صورت زنان را سفید و رنگ پریده می کرد.

منبع: listverse
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵۵ نظر

ورود

 • نیما بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

  خیلی جالب بود فقط در مورد پولونیوم عکسی که تو مطلب هست فکر میکم بیسموت باشه چون خودم دقیقا شبیه این رو دارم و مطمئنم که بیسموته ! ارتباطی بینشون هست ؟ نگران شم ؟

  • یحیی اسفند ۶, ۱۳۹۵

   بیسموت با پولونیوم فرق داره و یه عنصر جدا هستن ولی شکلشون شبیه همه و عدد اتمی بیسموت ۸۳ و پولونیوم ۸۴ه

  • Reza اسفند ۶, ۱۳۹۵

   سلام
   ظاهرا بیسموته:
   http://www.abc.net.au/news/2016-01-22/mismuth/7106988

   • سلام من تصمیم به خودکشی دارم و هیچگونه راهی با مشاوره ونَصبحت ندارم میخواهم یکی از این مواد کشنده رابه من معرفی کنیدممنون مرداد ۱۶, ۱۳۹۶

    از زندگی دور از عاطفه و فقر مالی در میان جمعیت زندگی میکنم که فقر من مایه ننگ برادرانم شده

    • Pani sabet شهریور ۲۸, ۱۳۹۶

     سلام دوست خوب من.از خواندن اين حرفها خيلي غمم گرفت نميدونم جطوري ميتونم كمكت كنم فقط اينو بدون كه تو اين دنيا هيچ كس و هيچ كس ارزش اينو نداره كه تو بخواهي دست به اينكار بزني متوجه شدي چي ميگم ادم خوب

    • سانی شهریور ۲۸, ۱۳۹۶

     با ایمان باش این چه حرفیه میزنی! زندگی دنیویت خیلی بده!؟بدبختی؟خوب بس چرا میخوای کاری کنی ک تا ابد بدبخت باشی؟و هیچوقت بهشت رو نبینی!

    • عثمان مرداد ۲۵, ۱۳۹۷

     آرسنیک تو واجبی یا نوره استفاده میشه، ولی بنظرم مثل یه مرد با اسلحه جمجمت رو بترکون

    • Poya دی ۲۷, ۱۳۹۷

     من نصیحت دوستی میکنم ننگ نباش برو کار تهران‌پر از کار است برو کار کن وهم ۴در۳ پولت رو پس انداز کن بعدا میبینی ک‌از برادر هات‌پول دار تر هستی فقط برو کار کن و کارو کاسبی کن

 • ابراهیم مرداد ۱۸, ۱۳۹۶

  میشه روش ساخت آرسنیک و بزارید؟

 • ابراهیم مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

  بدن بعد خوردن آرسنیک چه شکلی میشه کسی میفهمه ازوضع ضاهری که آرسنیک خورده؟

  • چوس آذر ۱۸, ۱۳۹۷

   هیچی زنا حامله بچشون بیفته مسخوردن بعدش خودشون میافتادن

 • کنجکاو شهریور ۱۰, ۱۳۹۶

  سلام ماده ای هست که استفاده بشه و باعث مرگ بشه ولی پزشک نتونه وجودش رو تو بدن کسی ک مرده تشخیص بده؟لطفا جواب بدین خیلی برام سوال شده

 • فرید مهر ۲, ۱۳۹۶

  جون عزیزتون بگید از کجا جیوه کشنده و قوی گیر بیارم طوری که با لمس کردن طرفو بکشه
  رضا اگر این کامنتو میخونی بدون من اخر انتقام میگیرم

  • اسماعیل مهر ۱۲, ۱۳۹۶

   سلام میگم اگر یک فرد سمی را خورد و بلافاصله به مدت ۱۰ساعت نجات پیدا میکند و ان سمی که خورده سم علفکوش است در مرور زمان این سم اثری در بدنش می شود یا نه !

   • asal آبان ۵, ۱۳۹۶

    محص رضای خدا یه سم کشنده معرفی کنین که تو بازار گیر بیاد لطفا

  • Shaghayegh مرداد ۵, ۱۳۹۷

   سلام میتونم باهاتون صحبت کنم ?!

  • HLDN آبان ۴, ۱۳۹۸

   برای کشتن شخصی با لمس ،جیوه نیاز نیست فقط کافیه سیانید خالص رو سطحی باشه و شخص بهش دست بزنه

 • ندا محمد زاده فروردین ۳۰, ۱۳۹۷

  چرا گیاه‌ شوکران فقط در افریقاجنوبی و اروپا در میاد . میخواستم بدونم چرا در ایران یا کشورهای همسایه درنمیاد :-!

  • حسن مهر ۳, ۱۳۹۷

   سلام. کی گفته که تو ایران نمیروید، شوکران خاصیت دارویی داره، بعضی عطاریا دارن، مسکنه و اعتیاد آور، مصرف کمش مشگلی پیش نمیاره. جهت راهنمایی، بهتره در رابطش تحقیق کن

 • Plzzz خرداد ۱۷, ۱۳۹۷

  چرا کسی جواب دوستانو نداده خواهشششششش میکنم راهنمایی کنید

 • سارا خرداد ۲۷, ۱۳۹۷

  من يك دختر ٢١ ساله ام ميخوام بميرم ديگه بريدم، از دست مامانم ، من خطايى نكردم بهم ميگه مفتى پولى از اين خونه برو من فقط. ارزوى مرگ دارم

  • منتظر مهدی تیر ۱۳, ۱۳۹۷

   خودتا به خدات بسپار و بدون که هیچکس از خدا زورش بیشتر نیست اون موقع است که خودش کارت را درست میکنه البته توی این راه از وسوسه های شیطان رانده شده غافل نباش

  • ق تیر ۲۸, ۱۳۹۷

   mikhai komaket konam?

  • ق تیر ۲۸, ۱۳۹۷

   khodkoshi rahe manteghiee nist dokhtaram

  • كيان شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

   سارا جان به جاي اينكه خودتو بكشي مامانتو بكش. و خودت فرار كن به يه شهر ديگه

  • به این شماره زنگ بزن ببینم چی میشه ۱۱۸ آبان ۶, ۱۳۹۷

   نظر من نظر تفگ بادیه

  • احد آبان ۲۵, ۱۳۹۷

   اخه دختر خوب مرگ که راه درستی نیست.بهشون ثابت کن قدرت تو از همه بیشتره.خودت رو نباز.

  • محمد آذر ۲۷, ۱۳۹۷

   سلام.یه راه حل واست دارم.اوناروول کن بیابامن زندگی کن منم تنهام.جوابموبده. mohammaddrs69این پیجمه

  • فقط زر نزن بهمن ۲۴, ۱۳۹۷

   کسی دلش نمی خواد دل داریت بده اون کامنت بالا رو خوندی توهم دلت خواست؟انترها اگر می خواید خود کشی کنید به ما نگید بهترین راهش هم اینه که خودتو از ساختمون بندازی پایین آخه الاغ می خوای ما دلمون برات بسوزه نه حاجی اینجا ایرانه ما هم دیگه رو میشناسیم.

  • مسعود بهمن ۲۴, ۱۳۹۷

   آخه چطور دلت میاد خودتو بکوشی …اشکال نداره مامان باباها عصبی بشن از دست بچشون یه چیزی میگن …مگه میخای همینجوری بمونی فردا ازدواج میکنی میری با کسی که دوسش داری ادامه زندگیتو میکنی …دیگه خودتو ناراحت نکن…به خدا منم از زندگی خسته شدم ..منم از تنهایی خسته شدم کسی نیس دردو دل کنه …کسی باشه که دوسش داشت عاشقش شد …همه دنیا شده از ادمای دروغگو…دیگه چی میشه کرد ادم باید زنده بمونه زندگی کنه …نه که بخاد خودشو از زندگی خلاص کنه ….

  • جان مادرتون ی چیزی معرفی کنین من هرچی میخورم نمیمیرم فروردین ۱۶, ۱۳۹۸

   من هرچی میخورم نمیمیرم ی چیزی معرفی کنین

  • زهرا مهر ۲۱, ۱۳۹۸

   سلام
   بیخود کرده. میخواد بیرونت کنه که به هرزه بازی هاش برسه؟ میخواست بچه دار نشه هوسشو کنترل میکرد با پدرت همبستر نمیشد حالا که شده صداش درنیاد بشینه به وظایفش عمل کنه بجای هرزه بازی بچه رو سامان بده. حالم از اینجور ادم نماهای خراب به هم میخوره

  • مجید ساعی آبان ۲۱, ۱۳۹۸

   دوست عزیز زیاد سخت نکیر.کسی نیست که تو این دنیا بی غم و بی مشکل باشیم.حتما راه بهتریم هست.خودکشی چیزیرو درست نمبکنه.پاینده باشین

 • Alireza تیر ۱۴, ۱۳۹۷

  من جای خونمون سه تا هست هروقت میرم بیرون بهم حمله میکنن به شهرداریو آتش‌نشانی و هرجا که زنگ زدم هیچ فایده ای نداشت نمیدونم بااین سم ها میشه کشتن یانه

  • Alireza تیر ۱۴, ۱۳۹۷

   سه تا سگ هست

  • حامد مهر ۲۱, ۱۳۹۸

   سلام
   شما بیخود میکنی میخوای حیوان زبان بسته رو بکشی خودتو بکش. حتما اونهام فهمیدن چه موجود نجس و بد طینتی هستی بهت حمله میکنن. بجای این هرز بودنت توبه کن برو بمیر به کارت برس مزاحم حیوانات هم نشو

 • فرهاد مرداد ۴, ۱۳۹۷

  رفتار بی شعورانه ی بعضی از مردم و فشارهای ناشی از اوضاع مزخرف سیاسی و اقتصادی، آخرش یا منتهی به خودکشی میشه، یا ما رو تبدیل به قاتل های زنجیره ای میکنه.

 • enayatullah مهر ۲۲, ۱۳۹۷

  بسیار عالی

 • کرامت سلیمی آبان ۲, ۱۳۹۷

  چند دلیل ساده که نشان می دهد سلاح اتمی وجود ندارد

  ۱-انچه را به عنوان انفجار هسته ای نشان می دهند دقیقا” مشابه انفجار گاز مایع در مقیاس دهها و یا صدها تن می باشد.

  یعنی اگر دهها و یا صدها تن گاز مایع را با هوای فشرده کافی منفجر نمایند ،دقیقا” انفجاری مشابه انفجار به اصطلاح هسته ای رخ می دهد. مثلا” در هردو انفجار قارچ تشکیل می شود و و چرخش قارچشان کاملا” مشابه می باشد.

  ان چیزی که به عنوان بمب هیدروژنی عنوان می شود که مدعی هستند قدرت تخریب ان خیلی بیشتر از بمب اتمیست چیزی جز انفجار دهها و یا صدها تن گاز هیدروژن مایع به همراه هوای فشرده کافی نیست.
  اگر از هیدروژن مایع استفاده نمایند به علت سرعت بیشتر واکنش هیدروژن با هوا ، انفجار در زمان کمتری رخ می دهد و در نتیجه

  شدت انفجار بیشتر و قدرت تخریب بیشتری خواهد داشت. اما با استفاده از عدم آگاهی ملتها وانمود می کنند همجوشی هسته ای رخ داده است.

  کلیپ زیر را با دقت ببینید و قضاوت با شما.

  https://www.aparat.com/v/TtyjC

  ۲- مدعی هستند که برای غنی سازی اورانیوم با استفاده از روش نصف کردن بر اساس قانون گراهام عمل می کنند. یعنی گاز UF6

  را هزاران بار در ظروف جداگانه نصف می کنند ( حدود ۴۰۰۰ بار ) ، در صورتی که اگر عمل نصف شدن را ۳۰ بار متوالی هم انجام دهیم حدود یک میلیاردم از ان ماده باقی می ماند.( عدد ۲ به توان ۳۰ حدود یک میلیارد است ).

  از لحاظ عملی امکان ۴۰۰۰ بار نصف شدن وجود ندارد و بعد از مدتی چیزی نیز باقی نخواهد ماند تا بتوان عمل نصف شدن را ادامه داد.

  ۳- موضوع بمب تزار که توسط شوروی ازمایش شد و مدعی بودند معادل با ۵۰ مگا تن TNT قدرت انفجاری دارد جای سوالات

  زیادی دارد.

  بمب ادعایی هیروشیما که قدرت تحریبی معادل ۱۵۰۰۰ تن TNT داشت طبق گفته خودشان ۶۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشت

  بنا بر این بمب ۵۰ مگا تنی تزار باید حدود ۲۰۰۰۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد که این مقدار برای یک بمب غیر منطقیست و نمی توان ان را مدیریت نمود. زیرا بنا به گفته خودشان جرم بحرانی برای انفجار اورانیوم حدود ۵۰ کیلو گرم می باشد . پس باید در بمب تزار ۲۰۰۰۰۰ کیلوگرم اورانیوم به ۴۰۰۰ قطعه تقسیم شود و در لحظه انفجار تمام ۴۰۰۰ قطعه در ان واحد به هم جوش بخورند تا بمب منفجر شود. که در عمل چنین چیزی ممکن نیست. زیرا به گفته خودشان به محض عبور جرم توده اورانیوم از ۵۰ کیلوگرم بمب اتمی فعال و منفجر می شود.

  ۴- در طی جنگ جهانی دوم فقط هیروشیما و ناکازاکی نابود نشدند بلکه حدود ۶۰ شهر ژاپن مانند هیروشیما و ناکازاکی اسیب دیدند و سوختند، ازجمله توکیو پایتخت ژاپن.که طبق گفته ها حدود ۵۰۰۰۰۰ نفر در توکیو کشته شدند اما هیچ نامی از توکیو نیست و رسانه ها فقط دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی را بر سر زبانها انداختند…
  بعضی از افراد و رسانه ها برای باور وجود سلاح هسته ای فقط چسبیده اند به قضیه هیروشیما و ناکازاکی و بدون انکه تحقیق کنند انچه را گفته شده می پذیرند و نمی خواهند فکر کنند که نابودی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی که عمدتا” از چوب و پلاستیک و مواد پلیمری با تراکم زیاد بودند با یک بمباران معمولی یا بمباران ناپالم هم امکانپذیر است و برای ایجاد احساس وحشت در دل ملتها وانمود به نابودی این دو شهر با یک سلاح خیالی به نام بمب اتمی کرده اند. …

  در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می کنند، در صورتی که به ما گفته بودند آثار بمباران اتمی برای هزاران سال باقی می ماند…… برای این موضوع چه توضیحی دارند.
  ۷۳سال است که مردم هیروشیما و ناکازاکی در این دو شهر بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند.
  در تمام عکسهای هیروشیما و ناکازاکی یک نکته به خوبی مشهود است و انهم اینکه خانه های چوبی و پلاستیکی از بین رفته اند اما ساختمانهایی که از اجر و فلز هستند باقی مانده اند.
  عکسهای هیروشیما و ناکازاکی را در گوگل پیدا کنید و ببینید….

  ۵- قرار شد در ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی رونمایی کنند که ۵۰ سال به طور مداوم برق تولید می کند رونمایی شود.

  سازمان انرژی اتمی مدعیست که می توان از این باتریها در موبایل ، لپ تاپ ،صنایع و در بیابانهای دور افتاده که فاقد برق هستند استفاده نمود.

  مطمئن باشید که هیچگاه چنین چیزی رونمایی نخواهد شد.

  اگر چنین باتری هایی وجود داشته باشد یعنی اینکه می توان با اتصال چند عدد از انها یک اتوموبیل را به حرکت دراورد و دیگر در طی ۵۰ سال هیچ نیازی به بنزین ندارد .
  ویا با تعدادی از انها برق یک خانه برای ۵۰ سال تامین می شود و دیگرنیازی نیست هیچ هزینه ای برای مصرف برق پرداخت.

  اگر چنین است پس چه نیازیست روزانه حدود صد میلیون بشکه نفت ، میلیاردها متر مکعب گاز طبیعی و صدها هزار تن ذغال

  سنگ مصرف شود و الودگیهای ان وارد طبیعت شود و در کنار ان جنگ و ادمکشی برای تصاحب منابع نفتی صورت گیرد.

  همچنین اگر برای مدتی مثلا” چند روز از برق مداومی که این باتری به اصطلاح اتمی تولید می کند استفاده نشود چه اتفاقی برای این باتری می افتد و انرژی ان صرف چه کاری می شود.

  ۶- مسئله مهم دیگر زباله های به اصطلاح هسته ایست. که می گویند چون زباله های هسته ای دارای تشعشعات پر انرژی هستند باید در کیلومترها عمق زمین دفن شوند.
  اگر زباله های هسته ای دارای تشعشعات پر انرژی هستند باید از تشعشعات این زباله ها مجددا” استفاده شود تا زمانی که تشعشعات ان از بین برود و نیازی به دفن انها در اعماق زمین نباشد.

  به قول خودشان مواد هسته ای با فراینهای زمانبر و پرهزینه به دست می ایند. بنا براین زباله های تشعشع دار انها که به نوعی دارای انرژی گرمایی هستند باید مجددا” مورد استفاده قرار گیرند نه اینکه دور ریخته شوند.

  مدتی پیش در امریکا افشا شد که مواد هسته ای را در کنار دریا دفن می کنند و این با ادعای انها مبنی بر خطرناک بودن زباله ها برای محیط زیست تضاد دارد.

  ۷- امریکایی ها به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال ۱۹۴۵ انجام دادند و شوروی نیز در سال ۱۹۴۹ یعنی ۴ سال بعد از ازمایش امریکا.
  بیش از ۱۳۰ سال است که نوشابه کوکاکولا ساخته شده است و چنان سیستم حفاظتی در شرکت کوکاکولا ( یک شرکت خصوصی غیر نظامی و غیر امنیتی ) برقرار است که تا بحال فرمول ساخت ان فوق سری باقی مانده و هیچ کسی نتوانسته است فرمول انرا پیدا نماید و انحصار ان به طور کامل در اختیار شرکت امریکایی کوکاکولاست.
  حال اگر سلاحی به نام بمب اتمی با ان خصوصیات ویرانگری که در مورد ان مدعی هستند و پیچیدگیهای ان قابل مقایسه با کوکا کولا نیست چطور با ان سیستمهای حفاظتی و کنترلی پیشرفته امریکاییها به بیرون درز کرد و ۴ سال بعد در اختیار شوروی که درگیر جنگ داخلی وویرانیهای عظیم ناشی از جنگ داخلی و جنگ جهانی دوم بود قرار گرفت و انها هم راحت در زمان کوتاهی به تمامی مراحل ساخت ان پی بردند و ان را عملیاتی نمودند و همزمان توانستند موشکهای لازم برای پرتاب ان را بسازند و رقیب امریکا شوند.

  ۸- موضوع مهم دیگری که جای تامل دارد این است که تا بحال چندین بار عده زیادی از دانشمندان به اصطلاح اتمی امریکا به روسای جمهور امریکا اوباما و ترامپ نامه نوشته اند و خواستار ان شده اند که توافق هسته ای با ایران را حفظ کنند.

  چرا باید دانشمندان به اصطلاح اتمی امریکا نگران از بین رفتن توافق هسته ای باشند. و چه عاملی باعث شد که تعدادی دانشمند اتمی چنین درخواستی از دولت امریکا بکنند.این عامل چیزی نیست جز اینکه منافع این به اصطلاح دانشمندان درخطر است. در واقع همه انسانها وقتی منافعشان در خطر قرار بگیرد واکنش نشان میدهند. مثلا” کارگران در تغییرات کارخانه ها و تعدیل نیرو , کشاورزان در کاهش بارندگی و بروز خشکسالی و تجار در رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم .

  اصولا” سیاستمداران و دولتمردان به دانشمندان به عنوان ابزاری نگاه میکنند که باید در راستای منافع انها عمل کنند و هیچ نقشی در سیاستها و تصمیم گیریها ندارند.سیاستمداران انقدر مغرور و از خود راضی هستند که به کسی اجازه اظهار نظر نمیدهند و جز نظر و دیدگاه خودشان نظر و دیدگاه هیچ شخص یا گروه دیگری را قبول ندارند و اصلا” دانشمند هسته ای امریکا از کجا میداند ایران کجاست و در صنعت هسته ای چه وضعیتی دارد؟

  در هر اداره , سازمان یا شرکتهای صنعتی کارفرمایان و مدیران از اینکه کارکنانشان یکدست و متحد باشند نه تنها خوششان نمی اید بلکه از این موضوع واهمه دارند چون یکدستی نیروها میتواند به روند کار لطمه بزند و با تحت فشار دادن کارفرما تقاضای حقوق بیشتر نمایند. بنا بر این همیشه کلی هزینه میکنند تا بین نیروها تفرقه بیندازند و حتی هنگام استخدام نیروها افرادی را نیز استخدام میکنند تا بتوانند جو خفقان و ترس ایجاد کنند.

  این افراد در سازمانی که کار میکنند به گونه ای عمل میکنند که همیشه یک جو بی اعتمادی بین نیروهای ان سازمان حاکم شود و کارفرمایان و مدیران هوای این افراد را دارند و حقوق و مزایای خوبی به انها می دهند و تا زمانی که بتوانند جو خفقان و بی اعتمادی را در سیستم حفظ کنند از حمایت کارفرمایان و مدیران و حقوق و مزایای عالی برخوردارند واگر زمانی نتوانند این فضا را حفظ کنند بی ارزش میشوند ودیگر به انها حقوق و مزایای عالی نمی دهند.

  در مورد دانشمندان هسته ای موضوع مشابهی بر قرار است. دولت امریکا افرادی را به عنوان دانشمند اتمی استخدام نموده که کار انها این است که یک ژست عجیب وغریب به خود بگیرند و موضوعاتی از قبیل انرژی هسته ای , کوانتوم و …. را واقعی جلوه دهند و ترس و وحشت از بمب اتم و دیگر موضوعات دروغین را پیوسته در دنیا ایجاد کنند. یکی ابروی پرپشت میگذارد و هنگام مطالعه با دست ابروهایش را بالا می اورد. یکی جلوی تخته سیاه می ایستد و در پشت سرش بر روی تخته سیاه چند عبارت و معادله ریاضی نوشته وبجای نمادهای متداول ریاضی از حروف پیچ و خم دار یونانی استفاده میکند تا موضوع را پیچیده تر و با ابهت تر نشان دهد.دیگری با یک قیافه کج و معوج و با حالت عصبی حود را در حال مطالعه و انجام محاسبات پیچیده نشان میدهد.عده ای هم قیافه متفکرانه ای به خود گرفته اند و خود را مشغول کار با دستگاه های عجیب و غریب نشان میدهند .

  این دانشمندان عجیب و غریب از زندگی و امکانات خوبی برخوردار هستند. حال اگر دروغ بودن سلاح هسته ای فاش شود این افراد بی ارزش می شوند و دولت امریکا دیگر به انها بهایی نمیدهد و از زندگی و مزایای عالی محروم می شوند و چون هیچ کاری بلد نیستند معلوم نیست که با لو رفتن دروغ سلاح اتمی تکلیف انها چیست.

  پس دانشمندان هسته ای امریکا نگران منافع خود و زندگی راحت و مفت خوریشان هستند نه نگران امنیت جهان.

  چرا زمانی که کشورهایی مثل پاکستان ، افریقای جنوبی ، برزیل ، هندوستان ، چین ، کره شمالی ، اسراییل و… به دنبال ساخت سلاح به اصطلاح اتمی بودند نمایشنامه هایی مشابه برجام اجرا نمی شد.

  چرا دانشمندان به اصطلاح اتمی روسیه مثل دانشمندان اتمی امریکا در مقابل ایران جبهه نمی گیرند و خیلی از انها هم در دهه ۹۰ میلادی از کشور شوروی سابق فرار کردند و به کشورهای جهان سوم پناهنده شدند و در این کشور ها چکار می کنند.

  • محی‌الدین اسفند ۲۴, ۱۳۹۷

   بچه بیسواد بمب تزار هسته انفجاریش هیدروژن ۲ و ۳ موسوم به دوتریوم-تریتیوم بود، نه اورانیوم غنی‌شده که تو پپه بشینی واسه ما جرم و تعداد قطعه حساب کنی.

   بعدم، تو با تحصیلات بی‌سر و ته علوم انسانی چیزی از ریاضی و اعداد نمیدونی که پاتو تو کفش فیزیکدانا کردی؟

   • بابک شهریور ۳, ۱۳۹۸

    آی گفتی…..چرت میگه بابا

  • بابک قمصری شهریور ۳, ۱۳۹۸

   آخه این اراجیفی که به هم بافتی چه معنی داره ؟؟ دانشمند تو جزو همان آدمهایی هستی که از خونه تا بغالی سر کوچه فقط رفتی بعد میگن زمین گرد نیست و صافه …آره پروفسور؟؟

 • Mojtaba آبان ۱۶, ۱۳۹۷

  در موردسم ارسنیک و مرگ سیمون بولیوار؟؟؟؟؟ایشون بر اثر بیماری سل در گذشت در ۱۷ دسامبر ۱۸۳۰ میلادی در ۴۷ سالگی در شهرسانتا مارتا در کلمبیا در گذشت،ولی فکر کنم ربطی به ارسنیک نداشت مرگشون … با تشکر

 • کرامت سلیمی آبان ۲۵, ۱۳۹۷

  مدیر محترم سایت با سلام خدمت شما

  جسارتا” چرا مقاله بنده را در سایتتان منتشر نمی کنید.

  مشکل کجاست.

  مگر شما مدعی ازادی بیان و استقلال رسانه تان نیستید.

  ضمن اینکه

  سازمان انرژی اتمی نیز در بولتن خبری این سازمان مقاله دروغ بودن وجود سلاح اتمی و خیالی بودن ان را منتشر

  نموده است:

  لینک بولتن خبری:

  https://www.aeoi.org.ir/portal/file/?271451/-__-%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-1397.7.17-(1).pdf

  ممنون می شوم پاسخ دهید.

  • ؟ بهمن ۸, ۱۳۹۷

   سلام امشب آخرین شبی که من توی این دنیام ازهمه میخوام برام فاتحه بفرستن بلکه روحم ارام بگیره خدافظ

   • ن بهمن ۱۱, ۱۳۹۷

    کاش منم میشد باهات بیام اون دنیا

   • ??? اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸

    رفتی اون دنیا؟

   • ازراییل شهریور ۲۶, ۱۳۹۸

    آخیی دلم برات سوخت😁😁😁فکر کردی مردم خرن من که میدونم تو الان داری کیف میکنی نگران نباش حُقت گرفت دله همه واست سوخت

  • بابک شهریور ۳, ۱۳۹۸

   حضرت دانشمند مقاله نویس!! من توی انرژی اتمی گوهردشت کرج کار میکنم و خیلی دوست دارم داوطلبانه و مردانه سر حرفهایی که میزنی وایسی و بیای من یک نصف روز نیم کیلو پولوتونیوم بگذارم تو جیبت و ثابت کن هرچی میگی درسته؟؟ اگرهم درست نبود که اشکال نداره همون بهتر که به فنا بری همه شاد بشن…..

   • حامد مهر ۲۱, ۱۳۹۸

    تو که حرفت راسته. دوروغ که شاخ نداره توی انرژی اتمی چیکار میکنی؟ نکنه هسته اش تویی ؟ جمله خودتو اول میخوندی بعد ادعا میکردی. میخواستی بخندیم؟؟

 • لیلا فروردین ۱۹, ۱۳۹۸

  سلام یه سم یا یه مواد قوی بهم معرفی کنین ک وقتی استفاده شه به بیمارستان هم نرسیم خواهش میکنم دیگه بریدم از هما چی

 • بدبخت خرداد ۶, ۱۳۹۸

  خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایااا
  چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
  خب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • یاس خرداد ۱۲, ۱۳۹۸

  من یه مدت خیلی دوس داشتم بمیرم همش به راههای خودکشی فک مبکردم تااینکه تصادف کردم در همون لحظه عین …پشیمون شدم ازخدامرگ خواستم ..خدارحم کرد سالم موندم ولی دیگه…میخورم حرف خودکشی بزنم باتشکر

 • امید آذر ۱۸, ۱۳۹۸

  درود .. من هم دنبال راه حل برا خودکشی میگشتم اومدم تو این سایت و نظرات خوندم خندیدم و شاد شدم 😂😂😂😂😂😂😂

 • امید آذر ۱۸, ۱۳۹۸

  درود … آدم میاد دنبال راه حل خودکشی بعد نظرات میخونه کلی میخنده و شاد میشه😂😂😂😂😂😂