۱۶ ورزشگاه المپیک خارق العاده در سراسر دنیا که دیدنشان شما را شگفت زده خواهد کرد

۱۶ ورزشگاه المپیک خارق العاده در سراسر دنیا که دیدنشان شما را شگفت زده خواهد کرد

همانطور که می دانید، هر ساله مسابقات ورزشی مختلفی در سراسر جهان برگزار می گردد. آن ها از نظر اعتبار، به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال، جام جهانی فوتبال معتبر ترین مسابقات در این رشته ورزشی به شمار می رود. با این حال، هیچ یک از آن ها به پای اعتبار و عظمت بازی های المپیک نمی رسند.

المپیک هر ۴ سال یک بار در کشورهای مختلف برگزار می گردد و ورزشکاران آمادگی خود را در معتبرترین میدان رقابت دنیا محک می زنند. برای آن که میزبانی المپیک به یک کشور اهدا گردد، پارامترهای مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله مهمترین آن ها می توان به زیر ساخت ها و سخت افزار ها اشاره نمود. یکی از مهمترین سخت افزارها، بدون شک ورزشگاه ها هستند.

هر میزبان المپیک سعی می کند بهترین و زیبا ترین ورزشگاه های ممکن را بسازد. با این حال تنها بخشی از آن ها عنوان بهترین و زیبا ترین سازه ورزشی را از آن خود می کنند. ما در این مقاله قصد داریم ۱۶ عدد از شگفت انگیز ترین استادیوم های المپیک را به شما نشان دهیم. تا پایان همراه باشید.

121-w700
ورزشگاه آشیانه پرنده که در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن مورد استفاده قرار گرفت. «آی ویوی» که به خاطر انتقاد از دولت چین به شهرت جهانی دست یافت، به عنوان مشاور در این پروژه حضور داشت.
122-w700
مجموعه آبی در المپیک ۲۰۰۸ پکن که میزبان شناگران و شیرجه روها بود. این مکان قرار است در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ برای ورزش کرلینگ مورد استفاده قرار بگیرد.
المپیک
مجتمع اسکیتی که در بازی های المپیک زمستانی سوچی روسیه مورد استفاده قرار گرفت، در نوع خود بی نظیر بود. سازه یاد شده به گونه ای ساخته شد که کاملا به زمین های یخی اطرافش فیت باشد.
124-w700
ورزشگاه المپیک کمپانی لوییس در شهر بارسلونا، برای بار نخست در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و در سال ۱۹۹۲ میلادی میزبان بازی های المپیک تابستانی بود. همانطور که مشاهده می کنید، نمای بیرونی ساختمان هیچ شباهتی به ورزشگاه ندارد.
125-w700
ورزشگاه آرنا کورینتیانس که تنها چند ساعت با شهر ریو فاصله دارد، میزبانی برخی مسابقات ورزشی را بر عهده داشت.
126-w700
ورزشگاه پاناتینایکو میزبان نخستین المپیک امروزی و مدرن در سال ۱۸۹۶ بود و برای مسابقات ۲۰۰۴ آتن نیز مورد استفاده قرار گرفت. برای ساخت این سازه، تماما از سنگ مرمر استفاده شد که ترکیب آن با فضای باستانی اطراف جلوه ای زیبا ایجاد می نمود.
127-w700
استادیوم بزرگ المپیک که برای بازی های ۲۰۰۴ احداث گشت. البته تاخیرهایی در ساخته این سازه با شکوه به وجود آمد.
128-w700
استادیوم استکهلم سوئد که برای بازی های سال ۱۹۱۲ ساخته شد، بیشتر از آن که شبیه به مکانی ورزشی باشد، به یک قلعه باشکوه شباهت داشت.
129-w700
ورزشگاه لندن برای بازی های ۲۰۱۲، اکنون مسابقات تیم فوتبال وستهام یونایتد را میزبانی می کند.
130-w700
مجموعه آبی بازی های المپیک ۲۰۱۲، توسط معمار افسانه ای «زاها حدید» طراحی شد. این مکان در سال ۲۰۱۴ در دسترس عموم قرار گرفت.
131-w700
ورزشگاه یادبود کولیسیم لس‌ آنجلس در بازی های تابستانی سال ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ مورد استفاده قرار گرفت. این مکان در حال حاضر میزبان مسابقات تیم های ورزشی «USC Trojans» است و در آینده نیز پذیرای «Los Angeles Rams» خواهد بود.
132-w700
ورزشگاه المپیک شهر مونیخ میزبان بازی های سال ۱۹۷۲ بود. این مسابقات در سایه ترورهای وحشتناک مونیخ برگزار گشت. در حادثه رخ داده، ۱۱ پلیس و ورزشکار توسط گروهی تروریستی کشته شدند.
133-w700
ورزشگاه شهر ونکور کانادا نخستین بار در سال ۱۹۸۳ ساخته شد و برای مسابقات سال ۲۰۱۰ نیز مورد استفاده قرار گرفت.
134-w700
ورزشگاه مونترئال کانادا که میزبان بازی های سال ۱۹۷۶ بود و از مسابقات تیم بیسبال « Montreal Expos» میزبانی می کرد. سازه یاد شده دومین استادیوم گران قیمت در طول تاریخ است.
135-w700
استادیوم شهر مکزیکو سیتی که در سال ۱۹۵۲ احداث گشت و برای مسابقات تابستانی ۱۹۶۸ مورد استفاده قرار گرفت. نمای بیرونی آن به نقاشی دیواری اثر دیگو ریوِرا مزین شده بود.
136-w700
ورزشگاه ژائو هاولانژ علاوه بر میزبانی المپیک، پذیرای بازی های جام جهانی نیز بود. علی رغم آن که ریو دو ژانیرو مسیر پر پیچ و خمی را برای آمادگی کامل به منظور میزبانی طی کرد، اما نباید از استادیوم های بزرگ و باشکوه آن غافل شد.

منبع: thisisinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود