بدون نظر

بالاخره انتظارات به پایان رسید و هشتاد و نهمین دوره اسکار برندگان خود را شناخت. خبر خوب این که دومین اسکار اصغر فرهادی نیز به دست آمد. در ادامه لیست کامل برندگان قرار داده شده است.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • «ماهرشالا علی» برای «مهتاب» (Moonlight)
  • «جف بریجز» برای «اگر سنگ از آسمان ببارد» (Hell or High Water)
  • «میشل شانون» برای «حیوانات شب زی» (Nocturnal Animals)
  • «دیو پتل» برای «شیر» (Lion)
  • لوکاس هجز برای «منچستر کنار دریا» (Manchester By The Sea)

برنده: «ماهرشالا علی» برای «مهتاب» (Moonlight)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • «ویولا دیویس» برای «حصار ها» (Fences)
  • «نائومی هریس» برای «مهتاب» (Moonlight)
  • «نیکول کیدمن» برای «شیر» (Lion)
  • «اکتاویا اسپنسر» برای «افراد پنهان» (Hidden Figures)
  • «میشل ویلیامز» برای »منچستر کنار دریا»

برنده: «ویولا دیویس» برای «حصارها» (Fences)

بهترین کارگردانی

  • «دنی ویلنو» برای «ورود» (Arrival)
  • «مل گیبسون» برای «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «دیمین شازل» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «کنت لونرگان» برای «منچستر کنار دریا» (Manchester By The Sea)
  • «بری جنکینز» برای «مهتاب» (Moonlight)

برنده: «دیمین شازل» برای «لا لا لند»  (La La Land)

بهترین فیلم برداری

  • «ورود» (Arrival)
  • «لا لا لند» (La La Land)
  • «شیر» (Lion)
  • «مهتاب» (Moonlight)
  • «سکوت» (Silence)

برنده: «لا لا لند» (La La Land)

بهترین طراحی لباس

  • «متفقین» (Allied)
  • «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها» (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
  • «فلورانس فاستر جنکینس» (Florence Foster Jenkins)
  • «جکی» (Jackie)
  • «لا لا لند» (La La Land)

برنده: «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها» (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

بهترین فیلم خارجی

  • «فروشنده» (The Salesman) (ایران)
  • «مردی به نام اوه» (A Man Called Ove) (سوئد)
  • «سرزمین مین» (Land of Mine) (دانمارک)
  • «تانا» (Tanna) (استرالیا)
  • «تونی اردمان» (Toni Erdmann) (آلمان)

برنده: «فروشنده» (The Salesman) (ایران)

بهترین انیمیشن

  • «کوبو و دو تار» (Kubo and the Two Strings)
  • «موانا» (Moana)
  • «زندگی من به عنوان یک کدو» (My Life as a Zucchini)
  • «لاک پشت قرمز» (The Red Turtle)
  • «زوتوپیا» (Zootopia)

برنده: «زوتوپیا» (Zootopia)

بهترین مستند

  • «آتش در دریا» (Fire at Sea)
  • «من برده تو نیستم» (I Am Not Your Negro)
  • «زندگی، متحرک» (Life, Animated)
  • «او جی: ساخت آمریکا» (O.J. Made In America)
  • «سیزدهم» (۱۳th)

برنده: «او جی: ساحت آمریکا» (O.J. Made In America)

بهترین مستند کوتاه

  • «دور ترین نقطه» (Extremis)
  • «۴٫۱ مایل» (Miles 4.1)
  • «ویالون جو» (Joe’s Violin)
  • «وطن: سرزمین من» (Watani: My Homeland)
  • «کلاه های سفید» (The White Helmets)

برنده: «کلاه های سفید» (The White Helmets)

بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده

  • «شب های ساکت» (Silent Nights)
  • «آواز» (Sing)
  • «زمان نگار» (Timecode)
  • «زنان و تی جی وی» (La Femme et le TGV)
  • «سرگرمی دشمنان» (Ennemis Entreniers)

برنده: «آواز» (Sing)

بهترین انیمیشن کوتاه

  • «وایشای نابینا» (Blind Vaysha)
  • «زمان قرض گرفته شده» (Borrowed Time)
  • «نوشیدنی و سیگار ها» (Pear Cider and Cigarettes)
  • «مروارید» (Pearl)
  • «فلوت زن» (Piper)

برنده: «فلوت زن» (Piper)

بهترین تدوین صدا

  • «ورود» (Arrival)
  • «دیپ واتر هوریزون» (Deepwater Horizon)
  • «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «لا لا لند» (La La Land)
  • «سالی» (Sully)

برنده: «ورود» (Arrival)

بهترین تدوین فیلم

  • «جو واکر» برای «ورود» (Arrival)
  • «جان گیلبرت» برای «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «جیک رابرتز» برای «اگر سنگ از آسمان ببارد» (Hell Or High Water)
  • «تام کراس» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «جویی مک میلون و نات ساندرس» برای «مهتاب» (Moonlight)

برنده: «جان گیلبرت» برای «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)

بهترین جلوه های ویژه

  • «دیپ واتر هوریزون» (Deepwater Horizon)
  • «دکتر استرنج» (Doctor Strange)
  • «کتاب جنگل» (The Jungle Book)
  • «کوبو و دو تار» (Kubo and the Two Strings)
  • «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» (Rogue One: A Star Wars Story)

برنده: «کتاب جنگل» (The Jungle Book)

بهترین گریم

  • «مردی به نام اوه» (A Man Called Ove)
  • «فراتر از پیشتازان فضا» (Star Trek Beyond)
  • «جوخه انتحار» (Suicide Squad)

برنده: جوخه انتحار» (Suicide Squad)

بهترین میکس صدا

  • «ورود» (Arrival)
  • «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «لا لا لند» (La La Land)
  • «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» (Rogue One: A Star Wars Story)
  • «۱۳ ساعت: سربازان مخفی بنغازی» ( ۱۳Hours: The Secret Soldiers of Benghazi)

برنده: «ستیغ اره ای»  (Hacksaw Ridge)

بهترین طراحی صحنه

  • «پاتریس ورمت» برای «ورود» (Arrival)
  • «استوارت کرِیگ» برای «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها» (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
  • «جس گونچور و نانسی هیگ» برای «درود بر سزار» (Hail Caesar)
  • «سندی رینولدز واسکو و دیوید واسکو» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «هندریکس دیاز» برای «مسافران» (Passengers)

برنده: «سندی رینولدز واسکو و دیوید واسکو» برای «لا لا لند» (La La Land)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • «کیسی افلک» برای «منچستر کنار دریا» (Manchester By The Sea)
  • «اندرو گارفیلد» برای «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «رایان گاسلینگ» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «ویگو مورتنسن» برای «کاپیتان خارق العاده» (Captain Fantastic)
  • «دنزل واشنگتن» برای «حصار ها» (Fences)

برنده: «کیسی افلک» برای «منچستر کنار دریا» (Manchester By The Sea)

بهترین بازیگر نقش اول زن

  • «ایزابل هوپرت» برای «اِل» (Elle)
  • «روث نگا» برای «لاوینگ» (Loving)
  • «ناتالی پورتمن» برای «جکی» (Jackie)
  • «اما استون» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «مریل استریپ» برای «فلورانس فاستر جنکینس» (Florence Foster Jenkins)

برنده: «اما استون» برای «لا لا لند» (La La Land)

بهترین فیلم

  • «ورود» (Arrival)
  • «حصارها» (Fences)
  • «ستیغ اره ای» (Hacksaw Ridge)
  • «اگر سنگ از آسمان ببارد» (Hell Or High Water)
  • «لا لا لند» (La La Land)
  • «افراد پنهان» (Hidden Figures)
  • «شیر» (Lion)
  • «منچستر کنار دریا» (manchester by the sea)
  • «مهتاب» (Moonlight)

برنده: «مهتاب» (Moonlight)

بهترین آهنگ

  • «Audition» در «لا لا لند» (La La Land)
  • «City of Stars» در «لا لا لند» (La La Land)
  • «How Far I’ll Go» در «موانا» (Moana)
  • «The Empty Chair» در «جیم: داستان جیمز فولی» (Jim: The James Foley Story)
  • «Can’t Stop the Feeling» در «ترول ها» (Trolls)

برنده: «city of stars» در «لا لا لند» (La La Land)

بهترین موسیقی متن

  • «میکاچو» برای «جکی» (Jackie)
  • «جاستین هورویتز» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «داستین اوهالورن و هاشکا» برای «شیر» (Lion)
  • «نیکولاس بریتل» برای «مهتاب» (Moonlight)
  • «توماس نیومن» برای «مسافران» (Passengers)

برنده: «جاستین هورویتز» برای «لا لا لند» (La La Land)

بهترین فیلم نامه اقتباسی

  • «اریک هیسرر» برای «ورود» (Arrival)
  • «آگوست ویلسون» برای «حصار ها» (Fences)
  • «آلیسون شرودر و تئودور ملفی» «افراد پنهان» (Hidden Figures)
  • «لوک دیویس» برای «شیر» (Lion)
  • «بری جنکینز و تارل الوین مک رنی» برای «مهتاب» (Moonlight)

برنده: «بری جنکینز و تارل الوین مک رنی» برای «مهتاب» (Moonlight)

بهترین فیلم نامه اصلی

  • «تیلور شریدن» «اگر سنگ از آسمان ببارد» (Hell Or High Water)
  • «دیمین شازل» برای «لا لا لند» (La La Land)
  • «بورگس لانتیموس و اپتیمیس فیلیپو» برای «خرچنگ» (The Lobster)
  • «کنت لونرگان» برای «منچستر کنار دریا» (manchester by the sea)
  • «مایک میلز» برای «زن قرن بیستم» (۲۰th Century Women)

برنده: «کنت لونرگان» برای «منچستر کنار دریا» (manchester by the sea)

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود