۲۰ ترفند جالب و خلاقانه که زندگی و کارهای روزمره را برای شما آسان خواهند کرد

۲۰ ترفند جالب و خلاقانه که زندگی و کارهای روزمره را برای شما آسان خواهند کرد

زندگی امروزی به قدری پر دردسر و پر مشغله شده که تقریبا هیچ کس فرصت کافی برای فکر کردن به برخی کارهای ساده را ندارد. ما در طول روز کارهای روزمره و روتین زیادی مانند مسواک زدن، پوشیدن کفش و یا استفاده از عطر را انجام می دهیم، غافل از آن که می توان با استفاده از ترفند ها و راهکار هایی هوشمندانه، آن ها را بسیار راحت تر از قبل انجام داد و حتی نتیجه بهتری گرفت.

ما در این مقاله قصد داریم ۲۰ ترفند و حقه جالب برای آسان تر کردن زندگی و کارهای روزمره را به شما نشان دهیم. تصاویر و توضیحات زیر، به شما در انجام کارها کمک خواهند کرد. بنابراین پیشنهاد می دهیم آن ها را ببینید و توضیحات را بخوانید.

۱- رشد دادن گل های رز از قلمه

155

شما می توانید با استفاده از این ترفند به راحتی گلهای رز را از قلمه رشد دهید. قبل از آن که آن ها را بکارید، انتهای قلمه ها را درون سیب زمینی های کوچک قرار دهید. رطوبیت و مواد مغذی که درون سیب زمینی وجود دارد، باعث می شود ریشه های ناشی از قلمه ها سالم و محکم باشند.

۲- کفش های ضد آب

156

برای آن که کفش های خود را در برابر آب مقاوم کنید، تنها به یک سشوار و موم زنبور عسل نیاز دارید. موم را روی تمام نقاط کفش خود بمالید. سپس سشوار را روی آن بگیرید؛ تا جایی که موم کامل ذوب شود و دیگر هیچ اثری از آن مشاهده نگردد. اکنون کفش شما ضد آب شده است.

۳- خشک کردن سریع لباس ها

157

اگر خشک کن در دسترس قرار ندارد و یا آن که می خواهید لباس هایتان سریع خشک شوند، می توانید از این ترفند بهره بگیرید. لباس مرطوب را روی یک حوله خشک قرار دهید. حوله و لباس را به صورت رول بپیچانید. حوله را تا جایی فشار دهید که تمام آب اضافی از لباس خارج گردد. پس از آن لباس را آویزان کنید تا کامل خشک شود.

۴- از بین بردن بوی کفش

158

می توانید با قرار دادن چای کیسه ای در کفش ها، بوی بد آن ها را از بین ببرید. اگر در کفش هایتان رطوبت نیز وجود دارد، ترکیبی از برنج و جوش شیرین را درون آن ها قرار داده و بگذارید ترکیب چند روز در کفش ها باقی بماند.

۵- رهایی از کفش های تنگ

159

اگر کفش های جدیدی که به تازگی خریده اید، پای شما را اذیت می کنند، تا آن جا که می توانید درون آن ها را با روزنامه مرطوب پر کنید. بگذارید کفش ها خشک شوند و سپس روزنامه ها را در بیاورید.

۶- روشن کردن آتش

160

چیپس ها تنها برگه های خوشمزه سیب زمینی نیستند. روغن، چربی و مواد شیمیایی موجود در آن ها، می تواند آن ها را به ماده ای مناسب برای روشن کردن آتش تبدیل نماید.

۷- پیدا کردن اشیای کوچک گمشده

161

شما می توانید با استفاده از جارو برقی تمام اشیای کوچک مانند گوشواره را به راحتی پیدا کنید. کافی است روی ورودی لوله آن، یک جوراب و یا پارچه بکشید و سپس منطقه را جارو نمایید.

۸- بطری آب دارای زمان

162

شما با استفاده از این روش می توانید میزان آب دریافتی خود را اندازه گیری کنید. توسط مارکر روی بطری خطوطی ترسیم نمایید و زمان را کنار خط کشیده شده بنویسید. اکنون بطری همانند دستگاه یادآوری بصری عمل می کند.

۹- تمیز کردن لکه های کاسه توالت

163

یک قوطی نوشابه را در کاسه توالت بریزید و بگذارید مایع یک شب در آنجا بماند. سپس آن را با آب و صابون بشویید و سیفون را بکشید.

۱۰- باز کردن راه آب ها

164

به مدت یک دقیقه درون راه آب، آب گرم بریزید. سپس یک پیمانه جوش شیرین را به راه آب ریخته و پس از آن یک پیمانه سرکه را به دو مورد قبلی اضافه نمایید. بار دیگر درون راه آب، آب گرم بریزید.

۱۱- تمیز کردن سر دوش

165

برای این کار، یک کیسه را با سرکه سفید پر کنید و آن را با استفاده از کش و یا طناب، دور سر دوش بپیچید. بگذارید یک شب در سرکه خیس بخورد و سپس کیسه را بردارید. خواهید دید که سر دوش همانند روز اولش شده است.

۱۲- جلوگیری از افتادن دکمه ها

166

کافی است روی الیاف های آن مقداری لاک ناخن بمالید تا دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد.

۱۳- از بین بردن بوی بد بدن

167

اگر عطر خود را فراموش کرده و قصد دارید خوش بو باشید، یک لیمو، پرتقال یا نارنگی را نصف کرده و آن را روی پوست خود بمالید. به این ترتیب، بوی بد بدن از بین خواهد رفت.

۱۴- تقویت بلندگوی تلفن هوشمند

168

موبایل خود را درون لیوان یا ظرف قرار دهید تا صدای آن تقویت شود.

۱۵- افزایش عمر یخ ها در یخدان

169

روی آن ها نمک بریزید تا برای مدت بیشتری باقی بمانند و ذوب نگردند.

۱۶- نفس خنک و تازه

170

اگر مسواک زدن را فراموش کرده اید و یا آن که خمیر دندان تمام شده است، می توانید یک سیب نوش جان کنید تا نفستان تازه و خنک گردد.

۱۷- درست کردن شمع با استفاده از مرکبات

171

شما می توانید با به کار گیری این ترفند، خانه خود را برای چند ساعت خوش بو نگه دارید. درست کردن شمع با استفاده از پوست لیمو یا پرتقال، برای مدت طولانی منزل شما را معطر خواهد کرد.

۱۸- باز کردن درب های سفت و گیر کرده

172

راه های زیادی برای باز کردن درب شیشه ها وجود دارد. یکی از بهترین و موثر ترین آن ها، استفاده از چسب داکت (لوله) است. اگر وسیله یاد شده در دسترس قرار نداشت، به مدت یک یا دو دقیقه روی درب آب گرم بگیرید، آن را تمیز کنید و سپس دوباره تلاش نمایید. غوطه ور کردن درب در آب گرم نیز همین اثر را خواهد داشت.

۱۹- ترفند قاشق چوبی

173

ترفند های قدیمی هیچگاه کاربردشان را از دست نمی دهند. برای جلوگیری از سر ریز شدن قابلمه، یک قاشق چوبی را روی آن قرار دهید. اگر قابلمه بخواهد سر ریز شود، قاشق حباب ها را از بین برده و به سرعت جلوی این اتفاق را می گیرد.

۲۰- باز کردن سیم کارت بدون استفاده از وسیله مخصوص

174

یک کلیپس کاغذ را درون حفره درگاه سیم کارت قرار دهید و سپس آن را بکشید تا پوشش آن باز شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • محمدرضا اسفند ۱۸, ۱۳۹۵

  بسیار متشکرم . بعضی از این ترفندها واقعا کاربردی هستن.

 • سروش اسفند ۲۲, ۱۳۹۵

  بسیار جالب و کاربردی بود

 • morad دی ۲, ۱۳۹۶

  سلام

   

  ممنون از سایت خوب شما همیشه بهترین ها رو ارائه میدید ترفند های خوبی بود

 • اتوس بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

  ممنون خیلی جالب بود

 • ترلان شهریور ۱۳, ۱۳۹۷

  واقعا از شما ممنونم
  مثل همیشه عالیی

 • مقدم فروردین ۵, ۱۴۰۰

  ترفندهای فوق بسیارمعولی و قدیمی اندیاکارایی وعملکردچندانی ندارندیابرعکس منفی عمل می کنند مثل تقویت صدای گوشی قرار دادن گوشی در لیوان آب !!