باکس آفیس هفته منتهی به ۸ خرداد؛ شروع ناامید کننده «دزدان دریایی کارائیب» و «نگهبان ساحلی»

باکس آفیس هفته منتهی به ۸ خرداد؛ شروع ناامید کننده «دزدان دریایی کارائیب» و «نگهبان ساحلی»

با توجه به میزان فروش فیلم ها در ایام تعطیل موسوم به «روز یادبود» (Memorial Day) می توان ادعا کرد که استقبال تماشاگران از فیلم ها کمتر از حد انتظار بوده است هرچند فیلم های شناخته شده ای در چندین روز اخیر اکران خود را شروع کرده اند و انتظار می رفت که در این ایام تعطیل تماشاگران بیشتری روانه ی سینماها شوند.

13246-w700

در رتبه ی اول باکس آفیس آخر هفته فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند» (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) قرار دارد که در ۳ روز اول نمایش خود توانسته به ۶۲.۱ میلیون دلار فروش دست یابد. این میزان بسیار کمتر از میزان برآوردهای اولیه بود که می توان  این موضوع را به نقدهای منفی نسبت به فیلم و انتقال آن به صورت شخص به شخص دانست. اگر چه استقبال اولیه نوید این موضوع را می داد که این فرانچایز به سمت فروش خوبی پیش می رود اما بسیاری از منتقدان برجسته این فیلم را فیلمی ضعیف توصیف کردند که هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارد. این موضوع بدون شک موفقیت تجاری فیلم را تحت تاثیر قرار داده است و باعث شده که سینما روندگان گاه به گاه دلیلی برای هجوم بردن به سینماها نداشته باشند تا آن را ببینند.

قسمت پنجم از این مجموعه بعد از «نفرین مروارید سیاه» (The Curse of the Black Pearl)، با ۴۶.۶ میلیون دلار در سه روز اول اکران در سال ۲۰۰۳، کمترین میزان فروش را در این مدت زمانی داشته است. در آمریکای شمالی برند «دزدان دریایی کارائیب» رفته رفته اعتبار و ارزش خود را از دست می دهد و این استقبال نه چندان زیاد از جدیدترین قسمت این مجموعه مبین همین موضوع است.

https-blueprint-api-production.s3.amazonaws.comuploadsstorythumbnail41181efe54bfe-3693-4eb2-b3f9-904a267388b5-w700

با توجه به این که فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند» به همین زودی برای جلب تماشاگر به تقلا افتاده است باید انتظار داشت که خیلی زود جای خود را در صدر جدول فروش به فیلم های دیگر واگذار کند. هفته ی آینده فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) اکران خواهد شد که با نقدهای مثبتی از جانب منتقدان سینما و تماشاگران فیلم های ابرقهرمانی مواجه شده است. این فیلم ابرقهرمانی از کمپانی دی سی می تواند جای خالی موجود در بازار را بعد از فروکش کردن استقبال از فیلم «نگهبانان کهکشان: نسخه ی دوم» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) پر کند.

کاپیتان جک اسپارو برای سودآوری فیلمش باید به تماشاگران خارج از ایالات متحده دل خوش کند. روی هم رفته از خوش شانسی کمپانی دیزنی این فیلم در یک هفته ای که از اکران بین المللی آن گذشته توانسته  ۲۷۰ میلیون دلار فروش داشته است اما برای سودآور شدن راه درازی در پیش دارد.

guardians-galaxy-2-script-finished-w700

در مکان دوم باکس آفیس هفته فیلم «نگهبانان کهکشان نسخه ی دوم» قرار دارد که توانسته در این هفته ۱۹.۸ میلیون دلار فروش داشته باشد. این رقم میزان فروش کلی فیلم در سینماهای داخلی ایالات متحده را به ۳۳۳.۲ میلیون دلار رسانده و از فروش فیلم قبلی این مجموعه فراتر رفته است.

baywatch-johnson-efron-boat-binoculars-w700

فیلم کمدی «نگهبان ساحلی» (Baywatch) نیز فیلم تازه اکران شده ی دواین جانسون است که با فروش ۱۸.۱ میلیون دلاری خود یکی از معدود فیلم های کمتر مورد استقبال گرفته ی این بازیگر و ورزشکار شناخته شده به شمار می آید. این فیلم نیز همانند «دزداان دریایی کارائیب: مرده ها قصه نمی گویند» از نقدهای منفی منتقدان و تبلیغات شخص به شخص منفی متضرر شده و نتوانسته است که انتظارات را برآورده کند. علی رغم حضور ستارگان شاخص در این فیلم که بازسازی سریالی کلاسیک با همین عنوان است، فیلم «نگهبان ساحلی» نتوانسته تاثیر آنچنانی بر روی تماشاگران بگذارد و در مکان سوم باکس آفیس هفته قرار گرفته است.

این فیلم که در روز پنج شنبه هفته ی گذشته اکران شد تاکنون در سینماهای داخلی ایالات متحده تنها ۲۲.۷ میلیون دلار فروش داشته است و این مقدرا فروش فاصله ی زیادی با انتظارات کمپانی پارامونت دارد که قصد داشت دنباله های دیگری نیز از این فیلم با حضور دواین جانسون بسازد.

director-ridley-scott-teases-some-enticing-facts-about-alien-covenant-752583-w700

در مکان چهارم باکس آفیس هفته فیلم «بیگانه: پیمان» (Alien: Covenant) قرار دارد که در هفته ی دوم اکران خود به ۱۰.۵ میلیون دلار فروش دست یافت. اگر چه این دنباله با نقدهای مثبت منتقدان سینما مواجه شده است اما نتوانسته مطابق انتظارات عمل کرده و تماشاگران زیادی را به سالن های سینما بکشاند. این فیلم اکنون در داخل ایالات متحده به فورش ۵۷.۳ میلیون دلاری و در سراسر جهان به فروش ۱۵۸.۳ میلیون دلاری رسیده است. بههرحال انتظار می رود که کمپانی فاکس همچنان به تولید قسمت های دیگری از این مجموعه ادامه دهد اما ممکن است از لحاظ مالی سودآوری آنچنانی برای این کمپانی نداشته باشد.

hero_Everything-Everything-2017-w700

فیلم عاشقانه ی «همه چیز، همه چیز» (Everything, Everything) با ۶.۱ میلیون دلار فروش در مکان پنجم باکس آفیس آخر هفته قرار گرفته و توانسته فروش کلی خود در سینماهای داخلی ایالات متحده را به ۲۱.۵ میلیون دلار برساند.

در مکان ششم باکس آفیس آخر هفته فیلم «دفترچه ی خاطرات یک بی عرضه: دور» (Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul) با ۴.۴ میلیون دلار فروش قرار دارد. این فیلم خانوادگی تاکنون توانسته ۱۳.۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که به مقدار قابل توجهی کمتر از قسمت های قبلی این مجموعه است.

فیلم کمدی ربوده شده (Snatched) نیز با فروش ۳.۹ میلیون دلاری خود در مکان هفتم باکس آفیس آخر هفته قرار دارد. آخرین فیلم ایمی شومر تاکنون در ایالات متحده ۴۰.۱ میلیون دلار فروش داشته است.

960-w700

فیلم افسانه ای و البته ناموفق «شاه آرتور: افسانه ی شمشیر» (King Arthur: Legend of the Sword) با ۳.۲ میلیون دلار فروش در مکان هشتم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش نا امید کننده ی آن به ۳۳.۸ میلیون دلار در سینماهای داخلی ایالات متحده رسیده است.

در مکان نهم باکس آفیس هفته نیز انیمیشن جذاب «بچه ی رییس» (The Boss Baby) قرار دارد که با فروش ۱.۷ میلیون دلاری این هفته ی خود توانسته میزان فروش خود در سینماهای داخلی را به ۱۶۸.۹ میلیون دلار برساند.

فیلم-انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) نیز با فروش ۱.۵ میلیون دلار در مکان دهم باکس آفیس آخر هفته قرار گرفته است و توانسته فروش خود را از ۵۰۰ میلیون دلار در سینماهای داخل ایالات متحده نیز فراتر ببرد.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود