راهنمای خرید اینترنتی بلیط مسابقه ایران و ازبکستان

راهنمای خرید اینترنتی بلیط مسابقه ایران و ازبکستان

مهم ترین مسابقه تیم ملی فوتبال ایران، فردا شب ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه در ورزشگاه نود هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود و در این رقابت، تیم ملی کشورمان به مصاف تیم ملی فوتبال ازبکستان خواهد رفت که در صورت پیروزی، به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه خواهد یافت. ایران، منتظر شبی تاریخی در ۲۲ خرداد است. فدراسیون فوتبال هم ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای، از علاقمندان خواست ورزشگاه را پر کنند.

UZB

مسابقه فوتبال ایران و ازبکستان در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی روسیه ۲۰۱۸، مهم ترین مسابقه تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ است

با توجه به این که تنها راه خرید بلیط رقابت مهم تیم ملی فوتبال ایران در بیست و دوم خرداد ۹۶، خرید اینترنتی بلیط است و در روز برگزاری مسابقه، هیچ بلیطی توسط ورزشگاه آزادی به علاقمندان و تماشاگران فروخته نخواهد شد، لذا مراجعه به سایت رسمی خرید بلیط رقابت های فوتبال که توسط فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است، الزامی خواهد بود.

f13

گزارش امروز روزیاتو، شما را با سامانه خرید اینترنتی بلیط رقابت های فوتبال ایران به خصوص رقابت ایران و ازبکستان آشنا می کند.

با ما همراه باشید.

از والیبال تا فوتبال: ورزش دیجیتالی

افزایش دسترسی های کاربران اینترنت در کشورمان به خدمات پرداخت مجازی و اینترنت پر سرعت سبب شده تا بسیاری از خدمات دولتی و غیر دولتی، به صورت دیجیتالی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد که در راستای توسعه دولت الکترونیک و شهروند دیجیتالی و سایبر دیپلماسی، قابل تعریف است.

f11

آخرین خبرها از دنیای فوتبال ایران را در سایت فدراسیون فوتبال ایران دنبال کنید.

اکنون هزاران خدمت دولتی، انتظامی و شهری را در سراسر کشور، می توان از طریق سامانه های مربوطه دریافت کرد که تسهیل و تسریع ارتباط سازمان ها با مشتریان و مخاطبانشان را به همراه دارد. در چند سال اخیر، به منظور مدیریت بهینه و نظم بخشی به آمد و شد علاقمندان ورزش به ورزشگاه های کشور به خصوص در پایتخت، دو سامانه فروش اینترنتی بلیط رقابت های ورزشی راه اندازی شده است که همچون سینما و تئاتر، با استقبال گسترده همراه شد.

سامانه فروش اینترنتی  بلیط رقابت های والیبال و سامانه فروش رسمی بلیط مسابقات فوتبال به خصوص در ورزشگاه آزاد تهران، از جمله پر مخاطب ترین درگاه های خدماتی در عرصه ورزش کشور در چند وقت اخیر است. دیجیتالی شدن ارائه خدمات به تماشاگران رقابت های ورزشی از والیبال و فوتبال، می تواند تحولی در علمی شدن مدیریت ورزش و تعامل با هواداران و فرصت آفرینی هایی در عرصه کارآفرینی دیجیتالی باشد که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

f12

تصویر ایندکس سایت فدراسیون فوتبال ازبکستان که از یک بازی مهم خبر می داد

همانطور که می دانید، اکنون تنها روش خرید بلیط مسابقات فوتبال در پایتخت، اقدام اینترنتی و پرداخت مجازی است که بلیط الکترونیکی را در اختیار شما قرار می دهد. برای آشنایی با این سامانه پر مراجعه که با آغاز فصل جدید لیگ فوتبال ۹۶-۹۷ نیز بر شدت مراجعه کنندگانش افزوده خواهد شد، به بررسی این سامانه می پردازیم.

سامانه فروش بلیط الکترونیکی رقابت های فوتبال

شرکت مدیریت توسعه هوشمند برهان مبین با همکاری فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و سازمان لیگ فوتبال ایران به منظور تسهیل در جهت ارائه آنلاین بلیط مسابقات فوتبال در کشور، سامانه بلیط الکترونیکی فوتبال را راه اندازی نموده است.

این سامانه درسال ۱۳۹۴ به صورت عملیاتی شروع به کار نموده و کلیه خدمات فروش بلیط مسابقات فوتبال در ورزشگاه های کشور از طریق این سامانه قابل دسترس است. در حال حاضر فروش بلیط الکترونیکی ورزشگاه آزادی و ورزشگاه تختی در این سامانه اجرایی شده و قابل استفاده برای هواداران و تماشاگران محترم است.

همچنین در حال حاضر کلیه تجهیزات ورزشگاه های فوتبال غدیر اهواز ، یادگار امام تبریز، فولادشهر اصفهان و ثامن مشهد و سایر ورزشگاه های تهران خریداری گردیده و به زودی به همت مسئولین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران نصب و راه اندازی خواهد شد.

f1

تصویر ایندکس درگاه رسمی سامانه فروش بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال در ورزشگاه های تهران

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این سامانه فارسی زبان دارای قسمت های زیر است که به معرفی آن می پردازیم:‌

 • بخش ثبت نام: این بخش به شما امکان می دهد تا با ثبت نامه در این سامانه، کارت ویژه دریافت کرده و خدماتی را در اختیار داشته باشید که تخفیف در خرید بلیط رقابت های فوتبال، یکی از آنهاست. برای ثبت نام، به این آدرس مراجعه کنید.
f2

تصویر فرم الکترونیکی ثبت نام در سامانه فروش بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

همانطور که در فرم بالا مشاهده می کنید، متقاضیان ثبت نام در درگاه، می بایست اطلاعات هویتی و کد ملی را به درست وارد کرده و جزییاتی که در تصویر زیر از آن ها درخواست می شود را قید کنند. چرا که برای صدور کارت و ارسال به آنها، این اطلاعات مورد نیاز خواهد بود.

f3

فرم الکترونیک ثبت نام در سامانه فروش بلیط الکترونیکی رقابت های فوتبال

برای ورود به سیستم، می بایست نام کاربری و رمز عبور هم مشخص کنید که اطلاعات تکمیلی به پست الکترونیک معتبر شما ارسال خواهد شد.

f4

تصویر صفحه بخش ثبت نام سریع در سامانه فروش الکترونیکی بلیط رقابت های فوتبال

اگر حوصله ثبت نام نداشتید، می توانید به بخش ثبت نام سریع مراجعه کرده و با ورود: نام، نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت و شماره تلفن همراه، ثبت نام کنید و دیگر فرآیندهای خرید بلیط را انجام دهید. در ورود اطلاعات هویتی دقت کنید این اطلاعات قابل ویرایش نیستند در صورت مغایرت این اطلاعات، تبعات بعدی به عهده ی شما خواهد بود.

در ثبت نام سریع کد ملی به عنوان نام کاربری و همچنین شماره تلفن همراه به عنوان رمز عبور و سوال امنیتی شما در نظر گرفته می شود. در صورت تمایل پس از ورود به پنل کاربری می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهید.

برای خرید بلیط اینترنتی رقابت ها به این قسمت مراجعه کنید که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید.

f5

تصویر بخش خرید در سامانه فروش بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، بخش خرید سامانه،‌ دارای بخش هایی مانند: انتخاب بازی و تیم، انتخاب موقعیت، انتخاب صندلی، ورود اطلاعات، تایید صورتحساب، اتصال به بانک و پایان خرید است. همه این مراحل را شما به عنوان خریدار بلیط بازی باید در نظر داشته باشید و طبق فرآیند به طور موفقیت آمیز طی کنید تا بلیط به نام شما رزرو و در ورزشگاه آزادی، بلیط کاغذی به این منظور به شما اعطا شود که شماره صندلی و مکان شما در ورزشگاه  روی آن قید شده است.

در صورتی که اطلاعات را اشتباه وارد کنید یا جایگاه یا شماره صندلی خود را ندانید، از ورود شما به ورزشگاه جلوگیری می شود. با توجه به اینکه روز ۲۲ خرداد، بازی ایران و ازبکستان است، فعلا در این سامانه، یک امکان خرید برای شما وجود دارد و آن امکان خرید بلیط اینترنتی مهم ترین رقابت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه حضور مجدد در رقابت های جام جهانی است.

کافی است روی پرچم ایران کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما به نمایش در آید.

f6

تصویر بخش خرید بلیط در قسمت انتخاب صندلی و جایگاه در استادیوم آزادی.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شما باید ابتدا محل مورد علاقه خود در استادیوم آزادی را روی صفحه کلیک کرده و انتخاب کنید. جایگاه سمت راست، جایگاه سمت چپ، طبقه اول جنوبی، طبقه اول شمالی، جایگاه شرقی، طبقه دوم غربی، طبقه دوم جنوبی، طبقه دوم شرقی و طبقه دوم شمالی،‌ انتخاب های شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که معمولا، بلیط های بخش جایگاه سریع به فروش می رسد و برای بازی ۲۲ خرداد نیز امکان خرید بلیط این قسمت وجود ندارد.

f7

برای رزرو بلیط رقابت ها، باید صندلی خود را بر اساس مناطق ۹ گانه در ورزشگاه آزادی انتخاب کنید

اگر شما روی یکی از مناطق ۹ گانه در ورزشگاه آزادی کلیک کنید، نام موقعیت، قیمت فروش بلیط با کارت ملی و تعداد بلیط باقیمانده در آن منطقه برای شما به نمایش در می آید. مثلا برای طبقه اول جنوبی در ورزشگاه آزادی تا ساعت ۱۴ روز ۲۱ خرداد، ۵۷۲۶ بلیط باقیمانده است که انتظار می رود ظرف ساعت های آینده توسط طرفداران تیم ملی فوتبال ایران خریداری شود و در صورتی که خواهان حضور در ورزشگاه هستید، می بایست در اسرع وقت نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید.

وقتی منطقه مورد نظر شما، امکان رزرو بلیط را به شما می دهد و موافق هستید، باید روی قسمت خرید بلیط که با فلش نارنجی رنگ در تصویر بالا معرفی شده است،‌کلیک کنید تا به بخش های بعدی هدایت شوید.

f8

تصویر بخشی از سامانه فروش که جایگاه شما در مناطق ۹ گانه ورزشگاه آزادی نشان می دهد

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، چون ما به عنوان مثال بخش جنوبی طبقه اول ورزشگاه آزادی را انتخاب کردیم، سیستم از ما می خواهد تا بر اساس زوم بندی های این منطقه، زوم مورد نظر را با توجه به موقعیت قرار گیری زمین بازی،‌ مشخص کنید. زوم های ۸ تا ۱۸ در منطقه جنوبی طبقه اول ورزشگاه، معرفی شده است که با کلیک بر روی هر قسمت، امکان رزرو اینترنتی بلیط برای شما نمایش داده می شود.

وقتی بر روی هر زوم کلیک کنید، تصویر واقعی آن زوم در ورزشگاه آزادی به نمایش در می آید تا شما به راحتی متوجه شوید که موقعیت شما در ورزشگاه آزادی چگونه خواهد بود و در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید.

f9

با کلیک بر روی هر زوم در مناطق ۹ گانه ورزشگاه آزادی، موقعیت مکانی شما در ورزشگاه به نمایش در می آید.

خوب اگر دوست ندارید که پشت دروازه باشید و همچون تصویر بالا، زمین بازی را از پشت دروازه ها مشاهده کنید، باید مناطق دیگر را انتخاب و نسبت به امکان خرید بلیط اینترنتی، بررسی های لازم را انجام دهید.

با کلیک بر روی قسمت: خرید بلیط این جایگاه، به صفحه ثبت نام هدایت می شوید که اگر ثبت نام کرده باشید، امکان پرداخت مجازی و خرید نهایی بلیط برای شما فراهم می شود.

شما برای این که بتوانید از سامانه بلیط تهیه کنید، لازم است در سامانه ثبت‌نام کرده باشید. اگر قبلا در سامانه ثبت‌نام کرده‌اید، نام کاربری و گذرواژه‌ی خود را وارد کنید. ثبت‌نام در سامانه تنها چند دقیقه طول می‌کشد و کاملا رایگان است.

توجه کنید که اگر بعد از ثبت‌نام در سامانه، کارت عضویت نیز تهیه کنید، می‌توانید از تخفیف مناسبی که برای دارندگان این کارت در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوید. اما اگر تمایلی به خرید کارت ندارید، می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود بلیط مسابقات را تهیه کنید.

الزامی به خرید کارت وجود ندارد. اما اگر تمایل به خرید کارت دارید، قیمت کارت تنها ۵ هزار تومان است. ضمنا تخفیف هر بلیط برای کسانی که کارت دارند، بین ۲ تا ۳ هزار تومان است.

بنابراین اگر به صورت مرتب برای تشویق تیم محبوب‌تان به ورزشگاه می‌روید، با خرید کارت، به‌صرفه‌تر بلیط تهیه کنید.

نکاتی برای خرید بلیط اینترنتی رقابت های فوتبال

 1. مسابقاتی که بلیط فروشی آنها فعال شده است، در این صفحه قابل مشاهده خواهد بود. روی نام یا پرچم تیم مورد نظر از مسابقه مربوطه کلیک نمایید تا به صفحه انتخاب موقعیت راهنمایی شوید.
 2. در این صفحه موقعیت های ورزشگاه نمایش داده می شود. روی موقعیت مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات از قبیل: نام موقعیت، قیمت بلیط با کارت عضویت و کارت ملی و همچنین تعداد بلیط باقی مانده برای فروش در این موقعیت نمایش داده شود. روی دکمه خرید بلیط کلیک کنید. (توجه کنید لوگوی سمت چپ پایین نشان دهنده تیمی است که شما در حال خرید بلیط آن هستید)
 3. در صورتیکه برای موقعیت انتخاب شده، قابلیت فروش به جایگاه فعال شده باشد، شما به صفحه مربوطه راهنمایی می شوید و در آنجا شماره جایگاه هایی که برای تیم انتخابی شما بلیط قابل فروش دارد، نمایش داده می شود. با کلیک روی هر جایگاه اطلاعات جایگاه از قبیل: شماره جایگاه، موقعیت جغرافیایی، نام موقعیت، قیمت بلیط با کارت عضویت و کارت ملی، تعداد بلیط باقی مانده برای فروش در این جایگاه و همچنین نمایی از چشم انداز جایگاه انتخابی، نمایش داده شود.
 4. روی دکمه خرید بلیط کلیک کنید. تا به صفحه انتخاب تعداد بلیط راهنمایی شوید. (توجه داشته باشید در صورتیکه برای موقعیت انتخاب شده، قابلیت فروش به جایگاه فعال نشده باشد مستقیما به صفحه انتخاب تعداد بلیط راهنمایی می شوید.)
 5. درصورتیکه در سامانه ورود نکرده باشید بعد از این مرحله صفحه ورود به سامانه نمایش داده می شود که لازم است با نام کاربری و گذرواژه در سامانه ورود کنید تا به صفحه تعداد بلیط راهنمایی شوید.(کاربرانی که ثبت نام نکرده اند حتما باید در همین مرحله ابتدا ثبت نام کنند و سپس فرآیند خرید را ادامه دهند)
 6. در این صفحه اطلاعات بازی و موقعیت و جایگاه انتخابی در بالای صفحه نمایش داده شده است با انتخاب تعداد بلیط مورد نظر و زدن دکمه رزرو بلیط، به تعداد انتخاب شده، بلیط برای شما رزرو می شود و یک پیغام به شما نمایش داده خواهد شد که «خرید شما کامل نشده است و شما ۱۵ دقیقه فرصت دارید به تعداد مورد نظر شماره ۱۶ رقمی کارت عضویت (درج شده بر روی کارت عضویت) و یا شماره‌ی ملی وارد کنید و پرداخت خود را از طریق درگاه بانکی تکمیل نمایید» در غیر این صورت بلیط های روز شده برای شما کنسل خواهد شد.
 7. بلیط های رزرو شده در پایین صفحه نمایش داده می شود شما می توانید با زدن ضربدر آنها را حذف کنید، برای تکمیل فرآیند بر روی دکمه مربوطه کلیک کنید تا به صفحه ورود اطلاعات راهنمایی شوید.

نکاتی برای ثبت نام در سامانه فروش بلیط رقابت های فوتبال

در صورتی که خواهان ثبت نام در این سامانه هستید، توجه به موارد زیر الزامی است:

۱- لینک ثبت نام در بالای صفحه اصلی سامانه و همچنین در کنار لینک ورود به سامانه قرار دارد. روی آن کلیک کرده و وارد صفحه ثبت نام شوید.

۲- در صفحه ثبت نام، وارد کردن اطلاعاتی که در کنار آنها ستاره قرمز دارد، الزامی است اما تکمیل بقیه اطلاعات اختیاری است؛ هرچند توصیه می‌کنیم که جهت استفاده حداکثری از خدمات سامانه، اطلاعات را به صورت کامل وارد نمایید. همچنین جهت تکمیل اطلاعات، به توضیحات راهنمایی داخل باکس‏ ها و پیغام های مربوطه توجه نمایید.

۳- در ورود اطلاعات هویتی اجباری مانند نام، ‌نام خانوادگی، کد ملی و … دقت کنید این اطلاعات قابل ویرایش نیستند در صورت مغایرت این اطلاعات، کارت شما دارای خطا شده و صادر نمی‌شود.

۴- بارگذاری (آپلود کردن) عکس اختیاری است. در صورتیکه می‏ خواهید کارت عضویت عکس‌دار داشته باشید، عکس خود را بارگذاری کنید. عکس آپلودی شما باید رنگی، واضح و از صورت شما گرفته شده باشد. عکس‌ها توسط اپراتورهای سایت قبل از صدور کارت کنترل می‌شوند و در صورت نداشتن ویژگی های لازم، روند صدور کارت شما تا زمان آپلود عکس معتبر با تاخیر همراه خواهد شد. عکس می بایست ویژگی های ذیل را داشته باشد:

 • باید با پسوند jpg باشد.
 • سایز آن کمتر از ۴۰۰ کیلوبایت بایت باشد.
 • عکس باید واضح و تمام رخ از چهره شما باشد، از عینک آفتابی یا سایر اشیایی که موجب عدم وضوح چهره می شود خودداری فرمایید.

۵- آدرس شما جهت ارسال کارت مورد استفاده قرار می‏ گیرد. لطفا آدرس را کامل، صحیح و دقیق به همراه کدپستی وارد نمایید.

۶- شماره تماس و ایمیل برای ارتباط با شما درصورت ناقص بودن اطلاعات یا موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین لطفا از صحت آنها اطمینان حاصل نمایید.

۷- نام کاربری و رمز عبور جهت وارد شدن به حساب کاربریتان در سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود از رمز عبور مطمئن استفاده کنید و آن را در اختیار شخص دیگری قرار ندهید. معمولا رمز عبور مطمئن شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص است.

۸- در صورت فراموش کردن رمزعبور خود می توانید از طریق سوال امنیتی و پاسخی که به آن داده اید پسورد خود را تغییر دهید. دقت کنید که از جواب های ساده و قابل حدس برای سوال امنیتی به هیچ وجه استفاده نکنید تا دیگران امکان تغییر رمز عبور شما را به صورت تصادفی نداشته باشند. به طور مثال، اگر نام اولین مدرسه شما «محسنی» هست، جواب خود را به گونه ای پیچیده کنید که ضمن اینکه خودتان می‌توانید آن را به یاد آورید اما دیگران امکان حدس زدن آن را نداشته باشند، مانند: «محسنی۸۶۲۳» یا «مدرسه ینسحم»

۹- فرض کنید به هر علتی، رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید. امکان تغییر پسورد خود در صورت فراموشی از طریق ایمیلی که وارد کرده اید نیز وجود دارد. به این صورت که با درخواست شما ایمیلی برایتان فرستاده خواهد شد که حاوی رمزعبور جدیدتان است.

۱۰- دقت کنید که سامانه به هیچ وجه از طریق ایمیل، از شما درخواست اطلاعات شخصی یا پسورد نمی‌کند. در صورت مشاهده چنین موردی حتما از طریق گزینه “تماس با ما” به بخش پشتیبانی اطلاع دهید.

موضوعاتی که خریداران بلبط باید بدانند

اگر با شماره ۱۶ رقمی کارت عضویت بلیط خریده اید، برای ورود به ورزشگاه لازم است فقط کارت عضویت را به همراه داشته باشید و الزامی به همراه داشتن کارت ملی نیست و از گم شدن کارت ملی یا فراموش شدن همراهی کارت ملی شما جلوگیری می کند. 

اگر در سامانه ثبت نام کرده و کارت عضویت را درخواست کرده اید و هنوز به دست شما نرسیده است، هنگام ورود به ورزشگاه از ورود شما جلوگیری خواهد شد و بلیط بازی باطل می شود. برای اطمینان از اینکه بلیط مسابقه به نام شما خریداری شده است، به سامانه وارد شده و با کلیک روی حساب کاربری خود، در صورتیکه عنوان: فرآیند بانکی خرید بلیط موفق است، امکان رهگیری خرید بلیط برایتان فراهم می شود.

اگر تا قبل از دریافت کارت عضویت در سامانه، قصد تماشای رقابت ها را دارید، با کد ملی بلیط بخرید. برای قرار نگرفتن در دام سودجویان و بازار سیاه، همواره بلیط رقابت های ورزشی فوتبال در تهران و بزودی در سایر شهرستان ها را از همین سامانه خریداری کنید.

توجه داشته باشید که به جهت جلوگیری از بازار سیاه با یک کارت عضویت، در هر بازی یک بلیط می توان خرید. این قابلیت نیز فراهم شده است که با داشتن شماره کارت دوستان و اقوام خود برای ایشان بتوانید بلیط بخرید. اگر شماره کارت اقوام و دوستان خود را در سیستم وارد کنید و بلیط برای آنان بخرید، بلیط روی کارت ایشان ثبت می شود و جهت ورود به ورزشگاه باید از کارت خود استفاده کنند.

اگر با کد ملی بلیط خریده اید، برای ورود به ورزشگاه آزادی حتما باید کارت ملی به همراه داشته باشید.

f10

گزارش سایت فیفا از جزییات فروش بلیط بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال که سال ۲۰۱۸ در روسیه برگزار می شود

اگر در استفاده از این سامانه به خصوص برای خرید بلیط بازی ایران و ازبکستان با پرسشی مواجه شدید، با نشانی پست الکترونیک: support@iborhan.com تماس بگیرید. جزییات خرید بلیط رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را اینجا دنبال کنید.

۳ نظر

ورود

 • مهکامه خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

  خیلی جالب بود. خبر نداشتم. کاش دختران هم مثل والیبال امکان خرید بلیط اینترنتی داشتن!!!!!!

 • ehsan خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

  ایران حتماااااا میبره.مرسی از مطلبتون.

 • حسین خرداد ۲۲, ۱۳۹۶

  خوب این اتفاق خوبیه که فروش بلیط ساماندهی و اینترنتی بشه
  اما خوب خیلی ایراد داره . فروش اینترنتی بلیط موقع ای معنی پیدا میکنه که شما بدونی کجا و روی چه صندلی خواهی نشست. و این یعنی جلوگیری از هدر رفتن وقت و زمان شما . حتی شما میتونی یک ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیای و در جای مورد نظر بشینی
  اما توی ایران صرفا خرید بلیطه . که هیچ کمکی توی زمان و انرژی و وقت شما نمیزاره . در هر صورت شما باید ۴ ساعت زودتر بیای که جایگاهت پر نشه یا اگرم استادیوم پر شد رات ندن تو ورزشگاه.