مروری بر سبک زندگی ایلان ماسک، موسس و رییس شرکت های «تسلا» و «اسپیس ایکس»

مروری بر سبک زندگی ایلان ماسک، موسس و رییس شرکت های «تسلا» و «اسپیس ایکس»

ایلان ماسک یک انسان پر کار است که معمولا ًبا کمبود وقت مواجه می شود. وی که موسس و رییس شرکت های بزرگ تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (SpaceX) است، هفته ی کاری خود را به طور متناوب در این دو کمپانی می گذراند و در این مدت نیز نهارش را تنها در ۵ دقیقه می خورد و از جواب دادن به تلفن خودداری می کند تا قوت بیشتری را به کارهای مهم تر اختصاص دهد. از این رو جای تعجب ندارد که برنامه ی روزانه ی او بسیار فشرده باشد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم نمایی از زندگی روزمره و برنامه ی کاری این غول دنیای تکنولوژی را در اختیار شما قرار دهیم.

musk-kicks-off-his-day-bright-and-early-rising-at-about-7-am-in-a-reddit-ama-he-said-he-usually-got-six-hours-of-shut-eye-w700

ماسک صبح زود و معمولا ًقبل از ساعت ۷ صبح از خواب بیدار می شود و به گفته ی خودش معمولاً شش ساعت در شبانه روز می خوابد.

musk-usually-skips-breakfast-occasionally-he-will-slow-down-long-enough-to-grab-a-quick-coffee-and-an-omelette-w700

ماسک معمولاً صبحانه نمی خورد اگر هم بخورد به یک قهوه ی سریع و املتی ساده اکتفا خواهد کرد.

one-thing-he-always-makes-time-for-no-matter-what-showering-he-once-told-reddit-it-was-his-most-important-daily-habit-w700

وی برای یک کار همیشه وقت دارد و آن نیز دوش گرفتن است. او در یکی از مصاحبه های خود در این مورد می گوید که دوش گرفتن از کارهای روزمره ای است که برای وی بسیار اهمیت دارد.

sdfsd

برنامه ی ایلان ماسک بعد از بیدار شدن از خواب بسیار پیچیده و شلوغ است به طوری که بین هر کار تنها ۵ دقیقه زمان استراحت وجود دارد. او هفته ای ۸۵ تا ۱۰۰ ساعت کار می کند و ۸۰ درصد از وقت او در سر کار به طراحی و مهندسی اختصاص پیدا می کند.

534-w700

برای ماسک هیچ دو روزی مثل هم نخواهند بود. او روزهای دوشنبه و جمعه را در شرکت اسپیس ایکس در لس آنجلس کار می کند. در روزهای سه شنبه و پنج شنبه برای کار به شرکت تسلا می رود. بر اساس آمارها وی به طور متوسط هفته ای ۴۲ ساعت را در شرکت تسلا و ۴۰ ساعت را در شرکت اسپیس ایکس حضور دارد. همچنین یک نصف روز در هفته را نیز در شرکت غیرانتفاعی «OpenAI» که در حوزه ی هوش مصنوعی فعالیت دارد می گذراند.

12312-w700

در روزهای تعطیل اوضاع کمی متغیر است. یکشنبه ها را معمولاً در عمارت بل اَیر (Bel Air) خود می گذراند. شنبه ها نیز ممکن است برای کار به اسپیس ایکس برود.

2332-w700

یا شاید روز را در کنار ۵ پسر کوچکش بگذراند. وی در سال ۲۰۱۳ در مورد بچه هایش گفت:” چیزی که من فهمیده ام این است که می توانم هم در کنار آن ها باشم و هم از طریق ایمیل کارهایم را انجام دهم. هم می توانم پیش فرزندانم باشم و هم همزمان کار کنم. اگر این راه را پیدا نمی کردم مطمئناً نمی توانستم کارهایم را سروقت انجام دهم”.

3232-w700

انجام دادن چندکار با هم و کار کردن برای ساعت های طولانی و تا سرحد ممکن از استراتژی های کاری مهم ایلان ماسک است.

dfg-w700

وی برای این که وقت بیشتری برای انجام دادن کارهایش داشته باشد بسیاری از تماس های تلفنی را نادیده می گیرد.همچنین وی ترجیح می دهد که از یک آدرس ایمیل ناشناس استفاده کند تا افراد برای او پیام های دردسرساز و وقت گیر نفرستند.

ger-w700

او معمولاً وقت زیادی را به خوردن غذا اختصاص نمی دهد. ماسک معمولاً نهارش را در جلسه کاری و در عرض ۵ دقیقه خواهد خورد.

1174-w700

او بیشتر کالری های خود را در وعده ی شام دریافت می کند. وقتی که پای غذا در میان باشد او دوست دارد غذایش را با کوکای رژیمی بخورد. گزارش شده است که وی به غذاهای فرانسوی و باربکیو علاقه ی فراوانی دارد.

dsd-w700

ماسک برای این که تناسب اندام خود را حفظ کند هفته ای یک یا دو بار برای ورزش کردن به باشگاه ورزشی می رود.

ssdfsd-w700

با این که برنامه ی روزانه ی کاری او بسیار شلوغ است اما همیشه زمانی را نیز به مطالعه اختصاص می دهد. از کتاب های فانتزی مورد علاقه ی او می توان به داستان های کلاسیکی مانند «ارباب حلقه ها»، زندگینامه ی نوآورانی مانند بنجامین فرانکلین و آلبرت انیشتین و یک کتاب تاریخ قدیمی ۸۷ ساله در مورد ماجراجویان به نام «۱۲ نفر در مقابل خدایان» اشاره کرد.

Elon-Musk-and-David-Leppan-w700

اگرچه وی یک بچه درس خوان و مثبت است اما به مهمانی علاقه ی فراوانی دارد و معمولاً در جشن ها و مهمانی های خانوادگی و دوستانه خوشگذرانی می کند.

sdfsd-w700

ماسک بعد از اتمام کارهای روزانه اش تا ساعت یک بعد از نصف شب نمی خواهد و این عادت دیرخوابی برای کسی که می خواهد انسان را به کره ی مریخ بفرستد اصلاً عادت عجیبی نیست.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • علی خرداد ۲۳, ۱۳۹۶

  نوشته تا ۱ ساعت بعد از نیمه شب نمیخوابه پس چطوری ساعت ۶ بیدار میشه و در عین حال ۶ ساعت هم خواب شبانه داره!؟
  کاش میشد راز افرادی مثل تسلا و اویلر که روزهای متوالی پشت سر هم نمی خوابیدند کشف میشد

  • pancho bvb اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۹

   خودش گفته هفته ۷۰ ساعت کار میکنه و معمولا ساعت ۱ به تخت خواب میره و تا ساعت ۷ میخوابه

  • hesam فروردین ۱۴, ۱۴۰۰

   دوست عزیز مغز کسی مثل تسلا رو نمیشه با انسان های دیگر مقایسه کرد کسایی مثل تسلا یا اویلر با اون میزان از نبوغشون در هر چند دهه ظهور میکنند