باکس آفیس هفته منتهی به ۲۸ خرداد؛ بازگشت مقتدرانه انیمیشن «ماشین ها»

باکس آفیس هفته منتهی به ۲۸ خرداد؛ بازگشت مقتدرانه انیمیشن «ماشین ها»

باکس آفیس آخر هفته منتهی به ۲۸ خرداد ماه پر بود از سورپرایزهایی  که با بازگشت یک مجموعه فیلم نسبتاً قدیمی توأمان شد. در رتبه ی او باکس آفیس هفته انیمیشن «ماشین ها ۳» (Cars 3) قرار دارد که اخرین ساخته ی استودیو پیکسار تاکنون به شمار می آید. این انیمیشن نوستالژیک در سه روز اول اکران خود توانست ۵۳.۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که ضعیف ترین فروش در روزهای اول نمایشن این فرانچایز به شمار می آید اما در کل شروع خوبی محسوب می شود.

برند «ماشین ها» همیشه به عنوان یک محصول درجه دوم استودیو پیکسار دیده شده و بعد از استقبال ناامید کننده منتقدان و تماشاگران از «ماشین ها ۲» به نظر می رسید که استقبال از این دنباله ی انیمیشنی در حد انیمیشن های دیگر این استودیو مانند «درون بیرون» (Inside Out) یا «در جستجوی دوری» (Finding Dory) نباشد. انیمیشن «ماشین ها» عموماً محصولی مختص کودکان است و افراد بزرگسالی که بچه ندارند معمولاً تمایلی به دیدن این فیلم یا تعقیب خبرهای مربوط به آن نخواهند داشت. در واقع لایتنینگ مک کویین کشش چندین نسلی که دیگر انیمیشن های استودیو پیکسار واجد آن هستند را ندارد.

1480534637-2016-11-30t024100z123475260mt1vrtp0006b22rtrvrtp3variety-entertainment-cine-noticias-w700

اگر چه انیمیشن «ماشین ها ۳» نخواهد توانست انیمیشن های دیگر استودیو پیکسار را به چالش بکشد اما بدون شک در چندین هفته ی پیش رو در جدول باکس آفیس جایگاه مناسب و آبرومندانه ای را به خود اختصاص خواهد داد. در هر صورت این انیمیشن تا اواخر ماه جاری و اکران قسمت سوم انیمیشن «منِ نفرت انگیز» (Despicable Me 3) رقیبی در میان فیلم های مربوط به گروه سنی خود نخواهد داشت. البته این قسمت از فرانچایز «ماشین ها» برخلاف انیمیشن قبلی این مجموعه با تبلیغ شخص به شخص خوبی مواجه شده و این موضوع باعث خواهد شد که دستکم آن هایی که برای دیدن این انیمیشن دودل بوده اند به تماشای آن بنشینند.

تابستان سینمایی امسال با استقبال خوبی از طرف سینماروها مواجه نشده است اما استودیو پیکسار برای مدتی هر چند کوتاه بر باکس آفیس سینماها حکمرانی خواهد کرد.

GalleryMovies_1920x1080_WW-01748c_581be0d043d5a5.54352008-w700

فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) با ۴۰.۷ میلیون دلار فروش به مکان دوم باکس آفیس هفته سقوط کرده است. بعد از دو هفته صدرنشینی به نظر می رسد که شاهزاده دیانا توان مقابله ی ناگهاین با انیمیشن استودیو پیکسار را نداشت هرچند همچنان به فروش خیره کننده ی خود ادامه می دهد. تاکنون این فیلم ۲۷۴.۶ میلیون دلار در سینماهای داخل ایالات متحده فروش داشته و از میزان فروش فیلم قبلی کمپانی دی سی با نام «مرد آهنین» (Man of Steel) در همین مدت زمانی عبور کرده است. برای مشخص شدن فروش کلی این فیلم باید مدت زمان بیشتری صبر داشته باشیم و به نظر می رسد که در هفته ی آینده فروش داخلی آن از مرز ۳۰۰ میلیون دلار نیز بگذرد. در این صورت فیلم «زن شگفت انگیز» رقیبی جدی برای فیلم های کمیک «بتمن علیه سوپرمن» (Batman V Superman) و «جوخه انتحار» (Suicide Squad) خواهد بود.

all-eyez-on-me-w700

در مقام سوم باکس آفیس هفته و در کمال ناباوری فیلم زندگی نامه ای «همه نگاه ها به من» (All Eyez On Me) در مورد توپاک شکور خواننده ی افسانه ای موسیقی رپ قرار دارد. به دلیل محبوبیت موضوع فیلم، زندگی نامه ی توپاک شکور توانسته است برخلاف انتقادات شدید از فیلم در سه روز اول نمایش خود ۲۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. در کل علی رغم تبلیغات شخص به شخص منفی و ایرادات منتقدان به فیلم می توان فروش آن را یک موفقیت نسبتاً بزرگ برای سازندگانش دانست. بودجه ی ساخت این فیلم ۴۰ میلیون دلار اعلام شده از این رو فیلم «همه نگاه ها به من» هنوز راه زیادی برای رسیدن به سوددهی خواهد داشت.

the-mummy-annabelle-wallis-tom-cruise-w700

فیلم «مومیایی» (The Mummy) با حضور تام کروز در مکان چهارم باکس آفیس هفته قرار دارد. این فیلم با فروش ۱۳.۹ میلیون دلاری خود در آخر هفته ی اخیر توانست فروش کلی خود را به ۵۶.۵ میلیون دلار برساند که ناامید کننده بنظر می رسد هر چند فروش ۲۹۵.۶ میلیون دلاری فیلم در سطح بین المللی بسیار رضایت بخش بوده است. با این وجود از آن جایی که فیلم «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» (Transformers: The Last Knight) در آستانه ی اکران قرار دارد باید شاهد ریزش بیشتر تماشاگران فیلم «مومیایی» باشیم اما به نظر می رسد تا زمانی که استقبال بین المللی از فیلم زیاد باشد همچنان شاهد ادامه یافتن این فرانچایز باشیم.

47-meters-down-trailer-1-2017-sonder-ee-1-w700

در مکان پنجم باکس آفیس هفته نیز فیلم «۴۷ متر زیر آب» (۴۷ Meters Down) قرار دارد که در مورد تقابل انسان و کوسه های خشمگین است. این فیلم در اولی هفته ی اکران خود توانسته ۱۱.۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که از پیش بینی ها بسیار بهتر عمل کرده است. این فیلم با بودجه ی ناچیز ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده و ابتدا قرار بود در بخش سینمای خانگی به نمایش درآید. اما در نهایت منتشر کننده فیلم تصمیم گرفت که آن را به صورت فیلم سینمایی اکران کند و به نظر می رسد که این ابتکار نتیجه ی خوبی در پی داشته است. اگر چه این فیلم شانسی برای رقابت با فیلم های پرهزینه و پرطرفدار بالا ندارد اما دستکم می تواند هزینه های ساخت خود را تامین کند.

فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند» (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) نیز با ۸.۴ میلیون دلار فروش در هفته ی اخیر در مکان ششم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی خود را به ۱۵۰ میلیون دلار در سینماهای داخل ایالات متحده رسانده است.

whereyat_448314554-w700

در کمال ناباوری در مکان هفتم باکس آفیس هفته کمدی جدیدی با عنوان «شب سخت» (Rough Night) قرار دارد که ۸ میلیون دلار فروش داشته است. دیدگاه های متفاوتی نسبت به این فیلم وجود دارد اما حضور اسکارلت جانسون در آن بر جذابیت فیلم برای تماشاگران خواهد افزود. اما نباید انتظار زیادی از این فیلم داشت و با توجه به بودجه ی ۲۰ میلیون دلاری ساخت آن دستکم می توان انتظار داشت که هزینه ها را جبران کند.

maxresdefault

انیمیشن بامزه «کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی» (Captain Underpants: The First Epic Movie) نیز با ۷.۳ میلیون دلار فروش در رتبه ی هشتم باکس آفیس هفته قرار دارد. اخرین انیمیشن ساخت کمپانی دریم وورکس تاکنون ۵۷.۹ میلیون دلار در داخل ایالات متحده فروش داشته است.

در مکان نهم باکس آفیس هفته فیلم «نگهبانان کهکشان نسخه ی دوم» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) قرار دارد که با ۴.۹ میلیون دلار فروش در هفتمین هفته ی اکران خود توانسته فروش داخلی خود را به ۳۷۴.۸ میلیون دلار برساند.

ICAN-Family-Thumb-w700

فیلم ترسناک «در شب می آید» (It Comes At Night) نیز با ۲.۶ میلیون دلار فروش در مکان دهم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی خود را به ۱۱.۱ میلیون دلار در سینماهای داخلی رسانده است.

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • ممد خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

    خیلی ممنون سریع ترین باکس افیسو فکر کنم در کشور شما میزارید