سفر به سرزمین اژدهای آبی؛ راهنمای گردشگری ویتنام

سفر به سرزمین اژدهای آبی؛ راهنمای گردشگری ویتنام

سفر به ویتنام، گردش در جشنواره ای از طرح و رنگ و جذابیت های طبیعی باورنکردنی است. ویتنام، همچون مالدیو که خود مقصد عروسی گردی لاکچری گردهای جهان است، چیزی از سواحل رویایی کازابلانکا در آفریقا یا کوبروونیک در کرواسی کم ندارد.

اگر قصد دارید تا جشنواره ای از ظرفیت های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی را در محیطی جمع و جور تماشا کنید، سفر به سرزمین اژدهازادگان، اقلیم بزرگ ترین غار جهان و دیار چهارمین آبشار دنیا را پیشنهاد می کنیم.

با ویتنام گردی ما همراه باشید.

داستان ویتنام

جمهوری سوسیالیستی هشتاد و شش میلیون نفری ویتنام، کشوری در جنوب شرقی آسیا است که یکی از بیشترین رشدهای اقتصادی را در منطقه خود داشته و تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۰ به کشوری توسعه‌ یافته تبدیل شود و صنعت گردشگری و کشاورزی مدرن آن نیز  این کشور کوچک را در مسیر بالندگی روز افزون یاری می کند. ویتنام همانطور که در نقشه زیر  مشاهده می کنید، از شمال با جمهوری خلق چین، از شمال غرب با لائوس و از جنوب غرب با کامبوج همسایه است.

v1

تصویر نقشه ویتنام در جنوب شرق آسیا که با لائوس و کامبوج هم مرز است و از راه دریا با مالزی و فیلیپین ارتباط دارد

در جنوب این کشور دریای جنوبی چین قرار دارد. اگر به ویتنام سفر کنید، می توانید از دیگر مقصدهای گردشگری ناشناخته قاره کهن همچون لائوس و کامبوج دیدن کنید که روایتگر جذابیت های شنیدنی و دیدنی بسیاری است. 

در قرن نوزدهم میلادی، فرانسه ویتنام را مستعمره خود کرد. ویتنام طی جنگ جهانی دوم به اشغال ژاپن درآمد. پس از جنگ دوباره فرانسه زمام امور را در ویتنام به دست گرفت اما تنها اندکی پس از آن در سال ۱۹۴۵، ویتنام استقلال خود را به دست آورد. پس از استقلال، ویتنام به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم و نظام کمونیستی در شمال و نظام غیرکمونیستی در جنوب این کشور حاکم شد.

توجه داشته باشید که از ویتنام به صورت زمینی فقط می توانید به لائوس بروید. اما برای ورود به تایلند، می بایست هوایی سفر کنید و سفر زمینی  به این کشور برای اتباع ایرانی ممنوع است. به همین خاطر، یکی از شروط دریافت روادید گردشگری ۶۰ روزه  تایلند در تهران، ضمیمه کردن بلیط رفت و برگشت هواپیما به مدارک درخواست روادید گردشگری این کشور است.

سفر به هانوی

برای خیلی ها، ویتنام هم یادآور خون و مقاومت شجاعانه و تاریخی ویت کونگ ها در برابر ارتش آمریکا به شمار می رود. جایی که در ذهن خیلی  ها، هنوز با جنگ و نبرد هوایی و زمینی گره خورده است و تصور درستی از وضعیت کنونی این سرزمین زیبا و جذاب ندارند.

آنچه مسلم است، ویتنام نیز مانند سریلانکا، ماداگاسکار و حتی مالدیو و فیلیپین، سرزمین شگفتی های قاره کهن است و دشت های وسیعش،  همچون فرش های رنگارنگ، خیره کننده چشمان هر بیننده مشتاق هیجان گردی است.

ویتنام را بیشتر با پایتخت معروفش می شناسیم. جایی که روزگاری، مهد مقاومت آسیایی  ها در برابر ارتش غرب بود. شهر هانوی، پایتخت ویتنام است. جایی با بیش از ۴۵۸ هزار توصیه از سوی جامعه ۱۸۰ میلیون نفری تریپ ادوایزری ها و یکی از مقصدهای گردشگری دیدنی در آسیا که در یک دهه اخیر، با استقبال گردشگران از سراسر جهان مواجه شده است.

در انتهای این گفتار، اینستاگردی در ویتنام، شما را با این سرزمین زیبا از منظر دوربین جهانگردان اینستاباز، آشنا می کند. ویدیوی زیر شما را با سبک زندگی مردمان  مهربان این دیار آشنا می کند.

هانوی امروزی، محفلی از موزه ها، گالری ها و مجتمع های خرید عریض و طویلی است که از شمال تا جنوب شهر، فرصت گالری گردی و موزه گردی و پاساژ نوردی را برای علاقمندان به گردشگری شهری فراهم می کند. یکی از سایت های خوب هانوی گردی،‌ این درگاه است که همه نوع اطلاعات درباره گردش و تفریح و طبیعت گردی در سرزمین ویت کونگ ها را در اختیارتان قرار می دهد.

موزه های گوناگون شهر همانطور که در ادامه این گفتار معرفی می شود، بخشی از تاریخ ویتنام، ظرفیت های فرهنگی و سنتی و همچنین تنوع زیستی آن را به تصویر می کشد. خیابان های درهم تنیده و تقریبا باریک که یادآور کوچه پس کوچه های کازابلانکا مراکش و بعضا محله های قدیمی پاریس فرانسه است، سبک زندگی مردمان ویتنام را برایتان روایت می کند. البته با طعم استعمار فرانسوی.

v34

اگر قصد ویتنام گردی کردید و بیش از چند روز نمیتوانید در این کشور بمانید، همین پایتخت به اندازه کافی فرصت های گردشگری اعم از طبیعت گردی تا موزه گردی و امثالهم را برایتان فراهم می کند.

مخصوصا که عاشقان قدم زدن های شبانه و کافه گردی، می توانند از نایت لایف های جذاب هانوی نیز بهره کافی ببرند. البته اگر به هانوی سفر کردید، دیدار از روستای ساپا و خلیج هالونگ را فراموش نکنید.

صرفه جویی در سفر به ویتنام

توجه داشته باشید که ویتنام بر خلاف سنگاپور یا چین در آسیا، مقصد گردشگری به نسبت ارزان و جذابی است که اصطلاحا، آنقدر دیدنی و جذابیت دارد که هزینه ای که برای سفر انفرادی یا گروهی (با تور یا بدون تور) به این کشور هزینه می کنید، به دلیل خاطره انگیز بودن سفر، مقرون به صرفه است. در تریپ ادوایزر و لونلی پلنت، گردشگران بسیاری دیده می شود که این مقصد گردشگری خاص آسیا را چند بار در طول یک دهه دیدن کرده اند.

v32

برای صرفه جویی در هزینه ها در سفر به ویتنام، استفاده از اتوبوس در شهرها به جای تاکسی توصیه می شود.  برای خرید غذا در صورتی که با خوردن غذاهای دریایی پخته یا سرخ کرده مشکلی ندارید، خرید از دکه های فروش غذا در صورتی که از سلامت غذا و کیفت آن مطمئن شدید، انتخاب خوبی خواهد بود.

v33

توجه داشته باشید که اکثر راننده اتوبوس ها در هانوی، به زبان انگلیسی تسلط ندارند. لذا نقشه انگلیسی زبان این شهر را به همراه داشته باشید و GPS موبایل را همیشه ON کنید

اگر به محله های قدیمی شهر هانوی بروید، دکه ها و بازارهای میوه فروشی بساطی بسیاری را مشاهده خواهید که انواع و اقسام خوراکی را با قیمت های مختلف و مقرون به صرفه عرضه می کنند.

v31

تصویری جذاب از میوه های خوش آب و رنگ ویتنامی ها که جشنواره ای از میوه های گرمسیری جنوب شرق آسیا است

همانند مراکش، در ویتنام نیز چانه زنی جواب می دهد. توجه داشته باشید که شما توریست هستید و به نسبت شهروندان ویتنامی، قیمت ها برای شما شاید بیشتر حساب شود.

جاذبه های گردشگری هانوی

یکی از مقصدهای گردشگری هانوی، دریاچه هوان کیم است که یکی از مراکز تای چی چوان کارهای ویتنامی بوده که طلوع صبح را برای انجام این ورزش که خواستگاه شرق آسیا دارد، انتخاب می کنند. معمولا صحنه های جالبی را از گروه هایی از مردم که برای انجام ورزش به کنار دریاچه آمده اند مشاهده خواهید کرد. اگر آرامگاهی در وسط دریاچه دیدید، تعجب نکنید. این آرامگاه را برج لاک پشت می نامند و نمای خوبی برای عکاسی و سلفی گیری دارد.

v30

تصویر hanoi hoan kiem lake

بسیاری از پاتخت های دنیا مانند استکهلم، برلین، پاریس و حتی کوالالامپور و مراکش، محله های قدیمی دارد که به اسم خاص شناخته می شود. دیدن از این محله ها، شما را با بخشی از سبک زندگی و تاریخ و معماری و سنت های مردم آشنا می کند.

محله قدیمی شهر هانوی که می تواند به تنهایی یکی از روزهای سفر به این کشور دیدنی را به خود اختصاص دهد، چند هزار سال قدمت دارد و همچون بازارهای قدیمی ایران که ورودی های بسیار دارد، از بازارهای زیادی تشکیل شده است. از طلا و نقره و صنایع دستی هانوی گرفته تا منسوجات و لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی اجناس لوکس را می توان در این محله مشاهده کرد.

v29

محله قدیمی هانوی ویتنام

سفر به محله قدیمی شهر هم از طریق اتوبوس و هم استفاده از تاکسی هایی که در مرکز هانوی قرار دارند امکان پذیر است.

موزه هنرهای زیبا در ویتنام، برای علاقمندان به موزه گردی، انتخاب خوبی در یکی از صبح های سفر به ویتنام خواهد بود.

v28

تصویری از نمای ساختمان موزه هنرهای زیبا هانوی ویتنام

در این تماشاگه راز، می توانید سبک های مختلفی از هنرهای ویتنامی ها را در اعصار گوناگون مشاهده کنید. همچنین آشنایی با سبک هنری بودایی، مردمی و همچنین نقاشی لاکی در این موزه در معرض دید علاقمندان قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به درگاه موزه مراجعه کنید.

چون احتمال اطلاع رسانی به زبان انگلیسی در موزه ضعیف است، سعی کنید اطلاعات لازم را درباره آثار موزه به طور کلی بدست آورید تا با مواجه شدن با آثار گوناگون، با مشکلی روبرو نشوید. اگر چه اینترنت وای فای سطح شهر نیز دسترسی پر سرعتی برای شما در این سفر خاطره انگیز به ارمغان می آورد.

v27

موزه ارتش ویتنام که یکی از مقصدهای موزه گردی پایتخت این کشور است و شما را با جشنواره های از هواپیماهای ترابری و جنگی در ده ها سال پیش در جنوب شرق آسیا آشنا می کند

موزه ارتش نیز از جمله مقصدهای موزه گردی هانوی است که تاریخ جنجالی ویتنام قرن بیستم را روایت می کند. مجموعه ای جذاب از هواپیماهای دهه چهل و پنجاه قرن بیستم میلادی و همچنین اسلحه هایی که در آن روزگار برای دفاع جانانه از ویتنام استفاده می شود. این تجهیزات نظامی اکثرا ساخته چین و فرانسه و بعضا برخی متعلق به شوروی سابق است.

معبد کوان سو، یکی از مقصدهای معبد گردی در جنوب شرق آسیا به شمار می رود. جایی که یکی از معابد مهم این کشور بوده و قدمتش به اواخر قرن پانزدهم میلادی باز می گردد. در سایت های گردشگری، توصیه زیادی به بازدید از این معبد دیدنی با معماری منحصر به فردش شده است.

معبد literature یا معبد ادبیات، نخستین دانشگاه ویتنام بوده که آن را متعلق به یکی از پیروان کنفوسیوس می دانند. بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت داشته و معماری سنتی ویتنام را به خوبی روایت می کند.

v26

معبد لیتریچر ویتنام

البته توجه داشته باشید که اگر حوصله معبد گردی دارید، معبد یک ستونی که در شمال شهر قرار دارد و سابقه ساختش به حدود ۹۰۰ سال پیش باز می گردد، انتخاب خوبی خواهد بود. اتاقی کوچک که در ستونی بالای تالابی دیدنی قرار دارد. بودایی ها معتقدند که این معبد موجب سلامت می شود.

v25

موزه هوشی مین، یکی از معروف ترین موزه های جنوب شرق آسیا که روایتگر زندگی هوشی مین، رهبر دولت کمونیستی ویتنام است. جسد مومیایی شده وی را در این موزه میتوان مشاهده کرد.

v24

موزه زنان ویتنام که شما را با سبک پوشش سنتی بانوان این کشور آشنا می کند

البته خانم های ویتنام گرد می توانند برای آشنایی با سبک لباس و پوشش ویتنامی ها، با مراجعه به موزه زنان ویتنام، جشنواره ای از لباس و پوشش مردمان این دیار را نظاره گر باشند. در این موزه، مستنداتی درباره نحوه طراحی و تولید البسه زنان این کشور نیز در اختیار  مراجعه کنندگان قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این درگاه رجوع کنید.

موزه مردم شناسی ویتنام (Vietnam Museum of Ethnology) جایی برای آشنایی با سبک زندگی ویتنامی ها در طول اعصار گوناگون است. موزه ای چند منظوره که کارهای تحقیقاتی نیز در آن انجام می شود. برای آشنایی با فرهنگ ها و اقوام ویتنام، بازدید از این موزه را توصیه می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به درگاه چندزبانه آن مراجعه کنید.

v20

تصویر ورودی موزه مردم شناسی ویتنام که یکی از مقصدهای موزه گردی در این کشور است

در این شهر زیبا، زندانی وجود دارد به نام هوآلو (Hoa Lo) که یکی همچون شکنجه گاه های پراگ جمهوری چک، ترسناک است. در این زندان، اسیران آمریکایی را در آن شکنجه می کردند.

v23

سناتور مک کین در حال بازدید از محلی که سالهای پیش در آنجا زندانی بوده است (زندان Hao Lo)

جالب است که بدانید سناتور مک کین، نامزد پیشین حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز روزگاری در این مجموعه زندانی بود. درگاه اختصاصی این زندان را در این لینک دنبال کنید.

v21

تصویر نمای ساختمان زندان هواآلو ویتنام

v22

Hoa Lo Prison Museum in Hanoi (تصویر فضای داخلی موزه زندان قدیمی هانوی)

اگر به این موزه رفتید، گیوتین مخصوص اعدام را تماشا کنید.

عاشقان بازار گردی به بازار دونگ ژوان مراجعه کنند. از قدیمی ترین مقصدهای خرید هانوی بوده که در چند طبقه، میتواند عصرگردی های خاطره انگیزی را در بخشی از شهر برایتان به ارمغان آورد. البته قیمت اجناس در این بازار قدیمی، به نسبت دیگر پاساژ های لوکس شهر، کمتر است.

۹ مقصد گردشگری برای ویتنام گردها

اگر عاشق ویتنام گردی بیش از یک هفته در این مقصد لوکس گردی و جذاب با آب و هوای استوایی هستید، این ۱۲ نقطه را فراموش نکنید که توصیه اکید تریپ ادوایزری ها هم در سال های اخیر به شمار می رود:

 • کان داو (Can Dao) : جایی خیره کننده برای کسانی که دنبال مکان های نوستالژیک و خیلی خاص هستند. سیسک سنسز کان، شرکتی است که خدمات گردشگری و اقامتی ویژه را ارائه می کند. ویلاهای جذاب در محیط جنگلی مشرف به دریا در کنار سواحل شنی، مقصدهایی است که در اختیار گردشگران لاکچری قرار می دهد.توصیه های لونلی پلنتی ها را در سفر به این جزیره دیدنی در نظر داشته باشید.

v19

برای کسب اطلاعات از مکان های این برند در ویتنام، به سایت آن رجوع کنید.

 • مرکز تجاری BITEXCO: آسمانخراشی که الهام گرفته از لوتوس (لاله مردابی) که مظهر ویتنامی ها است، یکی از مقصدهای پاساژ گردی معروف در آسیا به شمار می رود. اگر به دنبال ارتفاع گردی هیجانی در ویتنام هستید، سفر به سکوی فضای باز این آسمانخراش را توصیه می کنیم که همچون سکوی باز برج میلاد تهران، شهری از نور را از فراز آن شاهد خواهید بود. توجه داشته باشید که یکی از دیدنی ترین بناهای آسیا، همین مرکز تجاری بیتکس است. در ویتنام این بر را FINANCIAL TOWER هم می گویند.
v10

تصویر آسمانخراش مرکز تجاری BITEXCO ویتنام که یکی از مقصدهای گردشگری و خرید این کشور است

 • تفرجگاه NINH VAN: خیلجی رویایی در ویتنام وجود دارد که تفرجگاه نین وان روی آن واقع شده است. از طرفی به دریا و از طرفی مشرف به جنگل انبوه است. البته این تفرجگاه در جزیره ای دور از مرکز شهر  هانوی واقع شده و شاید خاطره انگیز بودن سفر به این نقطه و آرامش آن نیز به دلیل فاصله از مرکز باشد. اگر از ماساژ ویتنامی با سنگ های داغ و لوسیون های گیاهی این دیار چیزی شنیده اید، اینجا عملی آن را درک خواهید کرد.
V11

تصویری از تفرجگاه Nin Van ویتنام که از مقصدهای ریلکس گردی در این کشور به شمار می رود و خدمات SPA در آن فراوان است

 • روستای ساپا: همانطور که در اول گفتار گفتیم، یکی از جاهایی که بهتر است در ویتنام گردی مشاهده کرد، روستای sapa در دره مونگ هوا است. شالیزارهای تراسی شکل برنجی روستای ساپا معروف است و مقصد مزرعه گردها در این کشور به شمار می رود. پارک ملی هوانگ لین که شما را به شالیزارگردی می برد، نزدیک این منطقه قرار دارد. برای خیلی ها، یکی از دیدنی ترین نقاطی که در کره زمین دیده اند،‌ مناظر این شالیزارهای طلایی رنگ است.
V12

تصویری دیدنی از منطقه SAPA ویتنام که فرشی رنگارنگ از شالیزارها و دشت های پر فراز و نشیب است

 • آبشار پانگور: عاشقان آبشار گردی، می توانند از PONGOUR WATERFALL دیدن کنند که چشم اندازهای دراماتیک و چشمه های آب گرم بسیاری در نزدیکی آن قرار دارد. آبشاری با ارتفاع ۴۰ متر، که یادآور آبشارهای جذاب لرستان و گلستان (سرزمین آبشارهای ایران) است.
V13

تصویری کارت پستالی از آبشارهای هفت طبقه با شیب های صیقلی در ویتنام که یکی از مقصدهای آبشارگردی در این کشور به شمار می رود

 • غار گردی در ویتنام: اگر علاقمند سفر به گردشگری زیر زمینی در ویتنام هستید، غار سون دونگ را به شما پیشنهاد می کنیم. عمق طویل و زیبایی های مسحور کننده این غار سبب شده تا در توصیه های اکید لونلی پلنتی ها در سفر به ویتنام باشد. بلورهای کلسیتی که در این غار قرار دارد، فرصت خوبی برای عکاسی در طبیعت شگفت انگیز ویتنام است.
v14

غار سون دونگ، بزرگ ترین غار جهان. گفته شده که این غار به قدری عمق دارد که می توان یک ساختمان بیش از ۳۰ طبقه را در آن بنا کرد. همچنین طول ۹ کیلومتری غار سون دونگ یک جنگل و رودخانه را درون خود جای داده است. کاوشگران این جنگل را که محل زندگی میمون‌ها و روباه‌های پرنده است، باغ ادام (Garden of Edam) می‌نامند. غار سون دونگ مملو از مروارید غار است، بلورهای کلسیتی را که در طول قرن‌ها شکل گرفته‌اند مروارید غار می‌نامند

 • خلیج ها لانگ: نامی که احتمالا از آن زیاد در ویتنام خواهید شنید. خلیج ها لانگ، یکی از مقصدهای رمانتیک طبیعت گردی در ویتنام است که میراث جهانی ویتنام در یونسکو بوده و مرزی است بین چین و ویتنام. مناظر زیبایی دارد که فرصت قایق سواری و سلفی های لایک خور اینستاگرامی را برای عاشقان دنیای لایک و کامنت به ارمغان می آورد.
v17

خلیج دیدنی هالانگ ویتنام

 • منطقه بان کیوگ: مقصد آبشار گردی دیگری در ویتنام، منطقه بان کیوگ است که چهارمین آبشار بزرگ دنیا پس از آبشارهای دیوساگو، ویکتوریا و نیاگارا را در خود جای داده است. آبشار کوچک و تماشایی بان گیوک مرز بین دو کشور چین و ویتنام است. بان گیوک در واقع دو آبشار است که به خاطر وجود صخره‌ ها از هم جدا شده‌ اند. تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی محلی در این منطقه رشد می‌ کنند. بهترین نمای آبشار دوگانه‌ی بان گیوک در طرف ویتنامی قرار دارد، اما از سمت چین هم قابل دسترس است.
v16

منطقه Ban Gioc که مقصد آبشارگردی رویایی در ویتنام است و مرز بین چین و این کشور به شمار می رود

 • منطقه Hoi Ain: یکی از مقصدهای گردشگری مهم ویتنام همین هوی آن است. این مکان مهم تاریخی نماینده‌ فرهنگی قرن پانزدهم تا نوزدهم آسیای جنوب‌ شرقی به شمار می رود. مکان‌هایی مانند پل فیل تا به امروز به خوبی حفظ شده‌اند. سواحل سفید شنی و اقلیم گرم، گردشگران زیادی را به سوی این ناحیه جذب می‌کنند. هوی آن همچنین به خاطر تولید فانوس‌های ابریشمی شهرت زیادی دارد که در  تصویر شاخص این گفتار مشاهده می کنید.
v15

تصویری دیدنی از منطقه هوی آن ویتنام که در ساحل دریای چین جنوبی قرار دارد و از جمله مناطق گردشگری ویتنام آن که در فهرست میراث جهانی یونسکو به شمار می رود

اگر به دنبال لوکیشن فوق العاده برای  عکاسی در ویتنام هستید، HA LONG BAY یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

اینستاگردی در ویتنام

v18

نمونه ۲.۶ میلیون تصویر منتشر شده روی هشتگ پایتخت ویتنام (Hanoi) که معرف رستوران ها، غذاها، مراکز خرید و گردشگری و تفریحی این شهر دیدنی جنوب شرق آسیا است

اگر خواستار سفر به ویتنام یا هر کشور جهان شدید، از طریق  هشتگ های معروف اینستاگرام درباره هر شهر و کشور دنیا، به بررسی ظرفیت  های گردشگری، فرهنگی، هنری، خیابان گردی مقصد مورد نظر در اینستاگرام پرداخته و در جریان چند و چون پتانسیل  های  خوب برای گردش قرار بگیرید. یکی از بهترین و ارزان ترین و سریع ترین راه ها برای آشنایی با شهرهای مختلف دنیا، جستجوی تصاویری  است که کاربران اینستاگرام و فیس بوک از انجا منتشر و روی هشتگ های معروف، تگ کرده اند. بیش از ۹.۵ میلیون عکس روی هشتگ: #vietnam و ۲.۳ میلیون عکس روی هشتگ: #vietnamese تگ شده است.

V2

اینستاگردی در ویتنام: تصویر کاخ استقلال هانوی که توسط کاربران اینستاگرام منتشر شده است

کافیست، نام شهر یا مقصد گردشگری مورد نظر را به انگلیسی در صفحه جستجوی  فیسبوک یا اینستاگرام درج کرده و سپس منتظر مشاهده صدها هزار و بلکه میلیون ها تصویر و اطلاعاتی باشید که میلیون ها کاربر گردشگر در مقصد مورد نظر شما، ظرف چند سال اخیر منتشر کرده اند. تصاویر و اطلاعاتی که مشاهد خواهید کرد، بعضا مربوط به چند ثانیه پیش تا چند سال پیش می شود. نکته مهم آن است که شما می توانید دنیا را از  زاویه نگاه مستند دوربین گوشی های موبایل کاربران شبکه های اجتماعی مشاهده کنید و چه چیزی جذاب تر از گردشگری دیجیتالی!

v3

اینستاگردی در ویتنام: فروشنده دوره گرد در هانوی

v4

اینستاگردی در ویتنام: تصویر غذاهای خوشمزه ویتنامی که یکی از شهروندان شهر هانوی به اشتراک گذاشته است

v5

اینستاگردی در ویتنام: تصویر یکی از غذاهای سنتی ویتنام که یکی از شهروندان اروپایی در سفر به پایتخت این کشور از رستوران Gia Ngu به اشتراک گذاشته است

v6

اینستاگردی در ویتنام: تصویر منطقه گردشگری Hoi An در ویتنام که کاربر منتشر کننده اش از آن به عنوان زیباترین نقطه ای که تا کنون دیده است نام می برد.

v7

اینستاگردی در ویتنام: تصویری دیدنی از کشتزارهای برنج در منطقه TAM COC ویتنام که توسط یکی از کاربران ویتنام گرد در اینستاگرام بر روی هشتگ VIETNAM به اشتراک گذاشته شده است

V8

اینستاگردی در ویتنام: تصویر منطقه Yen Bac Nam Ninh ویتنام که توسط یکی از کاربران ویتنام گرد اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است

v9

اینستاگردی در ویتنام با لنز دوربین یکی از کاربران ویتنام گرد اینستاگرام که جزایر زیبای این کشور را به تصویر کشیده است

مدارک مورد نیاز جهت روادید ویتنام

دریافت روادید ویتنام در سفارت این کشور در تهران به آسانی امکان پذیر است و نیازی به مصاحبه و انگشت نگاری  و مراحلی که در سایر سفارتخانه های شاهد هستیم، نیستیم. برای دریافت روادید، مدارک زیر  مورد نیاز است:

۱-اصل گذرنامه ای که ۶ ماه حداقل اعتبار داشته و ۲ صفحه سفید داشته باشد.

۲-۲ قطعه عکس ۶ در ۴ با پس زمینه سفید که تفاوت زیادی با عکس گذرنامه نداشته باشد.

۳-اصل و رونوشت کارت ملی و شناسنامه

۴-گواهی تمکن مالی (bank statement) به همراه گردش حساب در ۳ ماه اخیر به صورت ارزی.

۵-دعوتنامه سفر  یا برنامه سفر (معمولا موسسات گردشگری این نامه را فراهم می کنند)

نکاتی در مورد ویزا ویتنام

 •  در حال حاضر برای ایرانیان تنها ویزا توریستی عادی صادر می شود.
 • ویزا توریستی از زمان ورود به ویتنام دارای اعتبار یک ماهه است.
 •  برای دریافت ویزا حداقل ۱۴ روز زمان نیاز است و روادید فوری صادر نمی شود.
 •  قیمت و هزینه دریافت روادید ویتنام هر سال تغییر می کند  و در حال حاضر، ۱۸۰ دلار است.
 • نشانی سفارت ویتنام در تهران
 • نشانی:  زعفرانیه، خ. اعجازی (آصف)، نبش خ. برزو، پ. ۵۴
 •  تلفن :۲۲۴۱۱۶۷۰

هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و کشور ویتنام می توانید به وب سایت سفارت ویتنام در تهران به نشانی اینترنتی : www.vietnamembassy-iran.org مراجعه نمائید .

توصیه های ویتنام گردی

در سفر به ویتنام، اگر خواستید در رویدادهای فرهنگی و هنری گردشگران خارجی مقیم این کشور شرکت کنید، اینترنتیشنی ها را فراموش نکنید. هم چنین اگر قصد پیدا کردن میزبان های رایگان در هانوی داشتید، کوچ سرف های هانوی را در نظر داشته باشید.

ویتنامی ها، خونگرم هستند اما همواره در سفر به نقاط مختلف شهرها به خصوص در شهر، مسائل ایمنی را در نظر داشته باشید. اگر قصد دارید تا در هانوی یا دیگر شهرهای ویتنام در خانه های روستایی یا اهالی ویتنام اقامت کنید، خانه های قابل رزرو را در EXPEDIA یا AIRBNB دنبال کنید. همواره مقصدهای هتل گردی  معمولی  و لوکس ویتنام را در HOTELS دنبال کنید.

اگر قصد دارید از کارت های اعتباری مجازی شرکت های پرداخت الکترونیک داخلی خرید کنید، حتما از مجموعه هایی که نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت را داشته باشند استفاده کنید.

هم چنین وزارت گردشگری ویتنام، آخرین اطلاعات از مقصدهای گردشگری و اقامتی این کشور را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مسئولان گردشگری ویتنام و مشاوره درباره مقصدهای گردشگری و سرمایه گذاری در این کشور به این لینک بروید.

توجه داشته باشید که بهترین منبع دریافت اطلاعات درباره سفر به ویتنام، سفارت ایران در هانوی و سفارت ویتنام در ایران، پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی شهروندان ایران است. همانطور که در بخش اینستاگردی گفتیم، اگر قصد سفر به ویتنام را دارید، مقصدهای گردشگری این کشور را از داخل هشتگ های مطرح گردشگری ان در اینستاگرام مشاهده کنید تا پیش از سفر، مناطق دیدنی این کشور را از لنز دوربین گوشی موبایل کاربران اینستاگرد ویتنام تماشا کرده و اگر با پرسشی روبرو شدید، از کاربران منتشر کننده این تصاویر سوال کنید.

در پایان توصیه می کنیم سفر هیجانی به ویتنام را با خدمات رزرو محل اقامت و تهیه بلیط  هواپیما توسط شرکت های زورق و پین تا پین دنبال نمایید.

آخرین خبرها از دنیای گردشگری ایران و جهان را در آرمان سفر و دنیای سفر دنبال کنید. اگر به ویتنام سفر کرده اید، تجربیات خود را در این گفتار یا از طریق کانال های روزیاتو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود