۲ نظر

در سومین هفته تیرماه ۹۶، گزارش اینستاگردی هفتگی روزیاتو همچون روال هفته های پیش، نگاهی دارد به جدید ترین اینستانوشته های شخصیت های سیاسی، ورزشی، سینمایی، موسیقیایی و فرهنگی کشور تا با نظرات آنها در هفته گذشته آشنا شویم. همچنین صفحات پر بیننده اینستاگرام ایرانیان در عرصه مد و لباس و مقولات اجتماعی نیز مانند دفعات پیش مرور می شود.

در هفته ای که گذشت، انتشار تصاویر جشن ازدواج رضا قوچان نژاد، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در آمستردام هلند با سروین بیات، یکی از ترندهای ورزشی ایرانیان در اینستاگرام بود که ده ها هزار کاربر را به صفحه اینستاگرام همسر ایشان که طراح مد و لباس است کشاند. تداوم غیبت سه هفته ای بهاره رهنما در اینستاگرام و غیر فعال بودن صفحه ترانه علیدوستی در آستانه انتشار فصل دوم سریال شهرزاد در کنار نامه برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر درخواست توقف اکران مادر قلب اتمی و اکسیدان از اکران تابستانی، از جمله موضوعات داغ هنری در هفته گذشته بود.

se

هتل اینتر کنتیننتال آمستردام هلند که مراسم عروسی رضا قوچان نژاد و سروین بیات در آنجا برگزار شد و تصاویرش با استقبال کاربران ورزشی دوست اینستاگرام مواجه شد

گزارش این هفته را نیز با بررسی پست های اینستاگرامی سفیر اینستاباز کشورمان در لندن آغاز می‌کنیم.

با اینستاگردی ما همراه باشید.

سایبر دیپلماسی به سبک آقای سفیر

حمید بعیدی نژاد، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده ایران در گفت و گوهای هسته ای با ۵+۱ بود که مدتی است، سکاندار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن شده است. او را باید فعال ترین دیپلمات ایرانی در فضای مجازی دانست که بعد از دکتر ظریف، بیشترین حجم تولید محتوای فارسی زبان و انگلیسی زبان را در توییتر، اینستاگرام و تلگرام انجام می دهد. برخی از محتوای منتشر شده وی بازتاب های ملی و بین المللی در رسانه ها داشته است.

در واقع سایبر دیپلماسی (cyber diplomacy) دکتر بعیدی نژاد، تلاشی است برای تحلیل و تفسیر سیاست های ایران در نظام بین الملل که تا کنون بیش از ۴۰ هزار فالوئر در اینستاگرام برایش به ارمغان آورده است.

in1

حمید بعیدی نژاد: در حالی که وزرای خارجه عربستان، مصر، امارات و بحرين بعنوان چهار كشور تحريم كننده  قطر برای اعلام پاسخ به نامه دولت قطر در قاهره جمع شده بودند، همزمان وزير خارجه قطر در كنفرانس چاتم هاوس در لندن حاضر شد و مواضع رسمی دولت قطر را در قبال درخواست های چهار كشور اعلام نمود كه خلاصه آن بدين قرار است: ١- تحريم عربستان و امارات با حمايت مصر و بحرين عليه قطر بسيار خصمانه بود. اما ما شوك اول تحريم را گذرانده ايم و الان قادر به تامين تمامی مايحتاج خود هستيم. تمامی راه های جايگزين تحريم های موجود را شناسايي و تضمين كرده ايم. ٢- درخواستهايی كه آنها به قطر دادند هيچكدام برای ما قابل قبول نبوده است. درخواستهای آنها ايجاب می كند كه ما آزادی بيان را محدود كنيم، برخی افراد منتقد را تحويل شكنجه گران بدهيم، توان دفاعی خود را كاهش دهيم، تعيين اصول سياست خارجی خود را به دست رياض و ابوظبی بدهيم، و حتی با چك سفيد به تحريم كنندگان غيرقانونی خود غرامت هم بدهيم. ٣- بطور خلاصه آنها مي‌خواهند كه ما با نقض صريح حقوق ملت قطر، استقلال و حاكميت خود را تحت قيومیت عربستان و امارات قرار دهيم. ٤- قطر مايل است روابط دوستانه ای با همسايگانش داشته باشد و روابط خوب با منطقه و جهان را دنبال خواهد كرد و از جمله با جديت برگزاری مناسب جام جهانی را پيگيری خواهد نمود. ٥- تهديد اين كشورها براي اخراج قطر از شورای همكاري خليج فارس موضعی بي معناست، چرا كه اين تصميم به اجماع تمامی اعضاي آن بستگي دارد و چنين اجماعی هم وجود ندارد. ٦- پيشنهاد كاهش روابط قطر با ايران در شرايطی كه خود امارات روابط وسيعي با ايران دارد بي معنی است، ما با ايران همسايه هستيم و مخازن گازی مشترك خود زمينه ای براي همكاری مشترك بين دو كشور است

ins2

حمید بعیدی نژاد: توئيت امروز بنده بمناسبت سالگرد سقوط هواپيماي مسافري ايران: سرنگون كردن هواپيمای مسافری ايران توسط نيروی دريايی آمريكا كه به كشته شدن تمامی ٢٩٠ مسافر آن انجاميد، چنان بی رحمانه و غير انسانی بود كه روح يك ملت را عميقا تحت تأثير خود قرار داد.

اینستاگردی با رییس جمهور

صفحه اینستاگرام رسمی حسن روحانی ظرف چند وقت اخیر با انتشار پست های گوناگون، توانسته بیش از ۱.۸ میلیون فالوئر کسب کند که به نظر می رسد تا نیمه نخست سال، به جمع ۲ میلیون مخاطبی ها اضافه شود. صفحه اینستاگرام رییس جمهور تقریبا روزانه ۲ پست منتشر میکند که در شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام، بازتاب گسترده ای پیدا می کند. استفاده این صفحه از هشتگ، قدرت جادویی کاربران اینستاگرام، سبب شده تا استقبال از مطالب و بازتاب آنها به شدت افزایش پیدا کند و بعضا به تیتر صفحه نخست روزنامه های کشور هم راه یابد.

ins3

حسن روحانی: گر اقدام‌های #دولت_یازدهم در راستای احیای #دریاچه_ارومیه نبود، امروز در غرب کشور نه تنها با طوفان گرد و غبار، بلکه با طوفان نمک مواجه بودیم و حدود ١۴ میلیون نفر از استان‌های غربی کشور ناچار به مهاجرت از این مناطق بودند. ‌ 📌برای احیای تالاب #هورالعظیم اقدام‌های گسترده‌ای انجام داده‌ایم و امروز بیش از ٨٠% سطح این تالاب، آبگیری شده ولی برای تثبیت وضعیت آن باید اقدام‌های بیشتری صورت بگیرد. همچنین برای احیای سایر تالاب‌ها از جمله تالاب #هامون، دولت در حد توان و اعتبارات، اقدام‌های ارزشمندی را در طول ۴ سال گذشته به انجام رسانده که این اقدام‌ها ادامه یافته و تکمیل خواهد شد. ‌ 📌 منشأ خارجی ریزگردها در ایران با منشأ داخلی آن قابل قیاس نیست؛ به نحوی که ۲۰% داخلی و ۸۰% منشأ خارجی دارد. در منطقه ما، کشورهای عراق، اردن، کویت، سوریه، عربستان، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان جزو کشورهایی هستند که منشأ گرد و غبار هستند. ‌ 📌 احداث سد و بند بدون مطالعه کافی و در نظر گرفتن آثار زیست محیطی آن می‌تواند برای آینده منطقه خطرناک باشد. اینکه در منطقه ما، کشوری طرح احداث ۲۲ سد را در برنامه خود دارد، می‌تواند تأثیرات بسیار مخربی بر رودخانه دجله و فرات و در سایه آن، کشور عراق و ایران و‌ کشورهای دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد لذا نمی‌توان در برابر آثار آن بی‌تفاوت بود و سازمان‌های بین‌المللی هم در این زمینه مسئولیت دارند. ‌ 📌 تنها راه برای زندگی مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر، اتخاذ سیاست برد–برد است. در مسایل محیط زیستی هم باید دنبال اقداماتی باشیم که به واسطه آن هم ایران، هم ترکیه و هم عراق سود ببرند و نمی‌توان به گونه‌ای حرکت کرد که تنها یک کشور از سرچشمه‌های آب، منتفع شود و تصور کند که می‌تواند با اقدامات خود، آینده مطمئنی را برای مردم کشورش تأمین کند.

 

in4

حسن روحانی: اسلام به ما اجازه نمی‌دهد که اگر مجرمی، مرتکب جرمی شد، بیش از حد مجازات آن جرم، او را تحت فشار قرار دهیم. حق نداریم آبروی مردم را بریزیم یا بدون ادله کافی کسی را احضار یا جلب کنیم. اول باید ادله کافی برای تفهیم اتهام به متهم داشته باشیم و بعد او را احضار کنیم، نه اینکه متهم را احضار کنیم تا ادله زاییده شود! ‌ 📌 مطابق #قانون_اساسی، “ضابط” باید فقط ضابط باشد و نمی‌تواند بدون حکم قاضی، متهم را به هیچ بهانه‌ای بیش از ٢۴ ساعت بازداشت کند. ‌ 📌 “ضابطین” بر اساس قانون و همچنین متن وصیت امام(ره) حق ورود به مسائل جناحی و حزبی را ندارند و باید بی‌طرف باشند. ‌ 📌 نباید طوری باشد که کسی فکر کند «حکم برائت» یا «حکم محکومیت» برای قاضی نفعی دارد؛ هر دو حکم باید برای قاضی برابر باشد و حتی المقدور آنجا که دلیل کافی وجود ندارد، به برائت برسد. ‌ 📌 اگر قاضی زمانی در محکمه بین دو نفر به دلیل قومیت، مذهب و یا تمایلات سیاسی و حزبی تفاوت قایل شود، بی‌تردید آن قضاوت مورد تردید خواهد بود. قاضی باید کاملا بی طرف باشد.

اینستاگردی با وزیر امور خارجه

دکتر محمد جواد ظریف،‌وزیر امور خارجه کشورمان که از سال ۱۳۹۲ تا کنون با انتشار محتوای فارسی زبان در صفحه اختصاصی خود در فیس بوک، صدها هزار مخاطب داشته است، اکنون در اینستاگرام، از طریق ادمین خود فعال است. حضور اینستاگرامی وزیر امور خارجه علاوه بر آنکه تلاشی برای نمایش سایبر دیپلماسی ایران است، میلیون ها کاربر ایرانی این شبکه عکس محور را با سیاست های بین المللی دولت روحانی آشنا می کند که در زیر، به مواردی اشاره شده است.

ins5

تصاویری که صفحه اینستاگرام وزیر امور خارجه کشورمان از دیدار با رییس جمهور جدید فرانسه در کاخ الیزه پاریس منتشر کرد

ins6

تصویری از فایل ویدویی که صفحه اینستاگرام وزیر امور خارجه کشورمان از فایل کامل خداحافظی با وزیر خارجه فرانسه منتشر کرده است. وی از خداحافظی و دست دادن دم درب اتاقش امتناع می کند تا به احترام ایران، وزیر خارجه اش را تا پلکان خروجی وزارت خارجه بدرقه کند. واقعا باعث تآسف است که گروهی برای منافع کوتاه مدت جناحی، حاضرند با دروغ گویی و تقطیع نوار ویدئویی، غرور و عزت مردم را به تمسخر بگیرند و ادعا کنند که به وزیر خارجه مردم بزرگ ایران توهین شده است. این روزها به طور ویژه و به بهانه های مختلف و بی مایه، مورد مهرورزی دوستان قرار گرفته ام ولی، بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم تا سختی کمان شما نیز بگذرد.

فایل ویدیویی که وزیر امور خارجه به اشتراک گذاشته است را در این نشانی مشاهده کنید.

اینستاگردی با رییس سازمان حفاظت از  محیط زیست؛ دکتر معصومه ابتکار

دکتر معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و معاون رییس جمهور، از جمله شخصیت های عالی رتبه دولت است که در قامت یک بانوی متخصص در عرصه محیط زیست، تقریبا هر روز به انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی داخلی و بین المللی مانند کلوب، اینستاگرام و تلگرام اقدام می کند. محتوایی که خانم دکتر منتشر میکند، معمولا تفسیری و تحلیل بوده و عکس های زیست محیطی را به اشتراک میگذارد.

کاری که به نظر می رسد بتواند مردم را درباره رعایت اقدام زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست بزرگ ایران، آگاه و آشنا کند. در ادامه، جدید ترین محتواهای منتشر شده ایشان را در چند روز اخیر مرور می کنیم.

ins7

معصومه ابتکار: صبح امروز برای بررسی و پیگیری مسایل محیط زیست استان مازندران وارد این استان شدم. برخی برنامه ها به صورت زنده از همین صفحه پخش خواهد شد. تا اینجای سفر تصفیه خانه شهرک صنعتی بشل سوادکوه شمالی با ظرفیت تصفیه هزار و پانصد متر مکعب در روز افتتاح شد

ins8

معصومه ابتکار: عکس، امروز صبح در بازدید هوایی با معاون دبیرکل و رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل از کانون های گرد و غبار جنوب اهواز. این بخش برای کاشت گیاه آماده سازی شده است. همچنین از هورالعظیم و کارون نیز بازدید شد. در دولت یازدهم هیچ مجوز جدیدی برای برداشت آب از سرشاخه های کارون داده نشده است. كارگروه حفاظت كيفی کارون نیز هم اکنون هر ماه تشكيل و پیگیر طرح های فاضلاب و پساب رودخانه است.

ins9

معصومه ابتکار: روز؛ ملاقات با دکتر اریک سولهایم معاون دبیرکل و رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل در تهران در حاشیه کنفرانس بین المللی سازمان ملل برای مقابله با گرد و غبار آقای سولهایم سال گذشته در پاسخ به تعدادی از مردم خوزستان که پس از وقوع گرد و غبار شدید از وی خواستار بازدید استان شده بودند، قول این سفر را داد. امروز ساعت پنج صبح با هم و به همراه تعدادی از مقامات کشورها و کارشناسان بخش های مختلف سازمان ملل عازم اهواز هستیم. ایران تلاش می کند منطقه و جامعه بین المللی را در قبال معضل فراملی و حتی فرامنطقه ای طوفان های گرد و غبار پاسخگو سازد.

اینستاگردی با ارتش بهنوشی ها

بهنوش بختیاری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان، تا پیش از حضور اینستاگرامی گسترده مهناز افشار، پر بیننده ترین صفحه اینستاگرامی ایرانیان را در اختیار داشت. اما اکنون به فهرست ۵ صفحه پر بیننده رسیده است. بهنوش بختیاری که مخاطبانش را ارتش بهنوشی ها قلمداد می کند، روزانه با چندین پست از متن و حاشیه زندگی خود، سبک زندگی دیجیتالی اش را به اشتراک میگذارد. او اکنون ۵.۸ میلیون نفر فالوئر دارد که به نظر می رسد بزودی از مرز ۶ میلیون عبور کند.

بهنوش بختیاری از فعال ترین هنرمندان ایران در اینستاگرام است و بیشتر تلاش دارد تا محتوایی با ادبیات خودمانی از حاشیه فعالیت های هنری و خیریه و تبلیغاتی اش را منتشر کند. جدید ترین نوشته های ایشان را در ادامه مرور میکنیم.

ins10

بهنوش بختیاری: سر صحنه دم سرخها همراه با نویسنده عزیز و فوق العادمون اقای ناصر مولوی و داداش بامزه خودم که بناس اگه روزی فیلم ساختم نقش اصلی فیلمم باشه

ins11

بهنوش بختیاری: خلاق و معرفت…..یادگاری از دوستها و همکارهایی که باهم بزرگ شدیم اینجا فیلم دم سرخ ها به کارگردانی ارش معیریان و تهیه کنندگی سعید سعدی نویسنده:ناصر مولوی دیروز تولد رضا شفیع جم عزیز بود. اندیشه فولادوند……کاش صدتا از تو بودسر هرفیلمی که بودم.. مجید یاسر وسیددددجواد…دلم گرمه……همکاران من….. ارزششان الماس است……زمان ثابت خواهد کرد

ins12

بهنوش بختیاری: آقای مهران مدیری کسی که زندگی حرفه ای ام رو مدیونشون هستم……کسی که در مهربانی همتا ندارد……به یاد شبهای برره…..جایزه بزرگ‌‌……باغ مظفر……وشوخی کردم…..چهار همکاری عالی با ستاره طنز ایران……..زنده باشید اقای مدیری نازنین مراسم افطاری اقای نوبخت عزیزو مراسم تولد رضا کیانیان نازنین…💖💙💚❤💖💙💖 خبرهای بسیار خوب دارم

اینستاگردی با مهناز افشار

مهناز افشار، بازیگر سینمای ایران، مدتی است که در اینستاگرام فعال شده است و با وجود انتشار پست هایی به مراتب کمتر از برخی از فعالان هنرمند ایران در اینستاگرام مانند بهنوش بختیاری و رضا کیانیان، عنوان پر بیننده ترین صفحه اینستاگرامی ایرانیان را با بیش از ۶ میلیون فالوئر بر عهده دارد. گر چه او به ندرت پست و محتوایی منتشر میکند، اما همواره اینستانوشته های کوتاهش، با استقبال کاربران سینما دوست مواجه شده است. در ادامه،‌ نگاهی به جدید ترین نوشته های ایشان داریم که این روزها، با نهنگ عنبر ۲- سلکشن رویا، یکی از پر فروش ترین های سینمای ایران را تجربه میکند.

ins13

مهناز افشار: شب جشن عکاسان ممنونم از همه عکاسان عزیز و ممنون ازتقدیری که از من کردید 🙏💚 عکس از. مریم رضوی عزیز

ins14

مهناز افشار: به عنوان سخنگو این پویش به شما عزیزان عرض میکنم، این کمپین برای رسیدن به این اهداف تمام تلاشش را کرده و خواهدکرد. هیچوقت دلسردنخواهیم شد و همچنان با پشتکار به مسیرمان ادامه میدهیم.

ins15

مهناز افشار: قسمت چهاردهم سریال عاشقانه کاری از منوچهر هادی، ۱۴ تیر ماه در شبکه نمایش خانگی عرضه شد

کتاب جدید نیکی کریمی

نیکی کریمی، شخصیت معروف فیلم عروس در دهه شصت، همچنان یکی از سوپر استارهای سینمای ایران است که هم به سینما علاقه دارد هم به دنیای نوشتن و ترجمه و حتی گردشگری. او تلاش دارد در اینستاگرامش، بیش از انکه معرف مستقیم خود باشد، معرف اندیشه هایش باشد و به همین خاطر، بعضا کتاب های مورد علاقه اش را به مخاطبان ۲ میلیون نفریش معرفی می کند. او در جدید ترین نوشته های تیر ماهی ۹۶، مشخصات کتاب مورد علاقه اش که نوشته آلن دوباتن و جان آرمسترانگ بود را به اشتراک گذاشته است.

ins16

هنر همچون درمان، جدید ترین کتابی است که نیکی کریمی، هنرپیشه و کارگردان سینمای ایران در صفحه اینستاگرامش به خوانندگان این صفحه توصیه کرده است. این کتاب را آلن دباتون و جان آرمتسرانگ تالیف کرده اند و مهرناز مصباح ترجمه کرده است

اینستاگردی با الناز شاکردوست

الناز شاکردوست، یکی از سوپر استارهای سینمای ایران که با وجود حجم محتوای کم، اما مخاطبان بسیار دارد. او نیز همچون نیکی کریمی، بعضا اندیشه هایش را به اشتراک میگذارد و گریزی هم به کتاب های مورد علاقه اش دارد که در گزارشات قبلی اینستاگردی روزیاتو به آن اشاره کردیم. امروز نیز برخی از جدید ترین اینستانوشته های الناز شاکردوست را مرور میکنیم.

ins17

الناز شاکردوست (هنرپیشه سینمای ایران): تـولـــدم مبارك 😄🎈 (البته با چندروز تاخير) مرسى از تبريك هاتون دوستان عزيزتر از جانم و همچنين ممنون از همه ى كادوها و هداياى پُر از عشق تون كه مثل هميشه لبخنـد بر لبم نشانديد 💝 🙏🏼 دوستتون دارم 💋النـاز❤️ ٦/تير/١٣٩٦

ins18

الناز شاکردوست: به خدا گفتم چرا مرا از خاک آفریدی؟ چرا از آتش نيستم !؟ خدا گفت: تو را از خاک آفريدم تا بسازي ! . . . نه بسوزانی ! . از خاک آفریدم تا اگر آتشت زنند ! . . . بازهم زندگي کنی و پخته تر شوی . . .تو را از خاک آفریدم تادر قلبت دانهٔ عشق بکاری ! . . . و رشد دهی و از ميوهٔ شيرينش زندگی را دگرگون سازی!

اینستاگردی با لیلا بلوکات

لیلا بلوکات، هنرپیشه سینمای ایران، تقریبا هر روز از متن و حاشیه فعالیت های هنری و برنامه های خیریه خود، مطالبی در اختیار جامعه کاربران دو میلیونی خود قرار می دهد. او معمولا روزانه ۱ پست به اشتراک میگذارد و تلاش میکند با زبان عامیانه، مخاطبان خود را با موضوعات خیریه و نوع دوستی آشنا کند.

ins19

لیلا بلوکات (هنرپیشه سینما) : سلام و درود بسيار ممنونم از گروه نمايشي ماه پيشوني و خانمها آزاده انصاري كارگردان نمايش و نادر برهاني مرند تهيه كننده نمايش و مريم نراقي عزيز برای دعوت تعدادی از بچه های خيريه مهرليلا براي افتتاحيه اين نمايش كودكانه، بسيار لذت برديم و اميدوارم خانواده ها از نمايش كودك حمايت كنند. اجراي نمايش ساعت ٦:٣٠ هر روز سالن تازه تاسيس شهرزاد واقع در نوفل لوشاتو با تشكر از خانمها صفوي، شجاعي و نقدي مهمانان همراه محمد بحراني نازنين و فرزين محدث عزيز و اقاي رضوی و حجت عليخانی #ليلا_بلوكات #نمايش#ماه_پيشوني#خيريه_مهر_ليلا

ins20

لیلا بلوکات: مرا تا جان بود جانان تو باشي ز جان خوشتر چه باشد؟ آن تو باشی- شعری از خاقانی

اینستاگردی با سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی نیز از دیگر هنرپیشه های سینمای ایران است که فعالیت گسترده ای در اینستاگرام ندارد. اما اینستانوشته هایش معمولا با استقبال مخاطبان سینما دوست اینستاگرام مواجه می شود و حدود ۲ میلیون فالوئر در کارنامه دارد. در زیر، شماری از اینستانوشته های تیر ماهی سحر دولتشاهی را مرور میکنیم.

ins21

سحر دولتشاهی (هنرپیشه سینما) : بهترین آرزوها در هفته پیش روی

ins22

سحر دولتشاهی: وارونگی در امریکا اکران شد

ویشکا آسایش در آلمان

ویشکا آسایش، از زمانی که در نقش قطام در فیلم امام علی (ع) خوش درخشید، به سینمای ایران آمد و تا کنون در فیلم های متعددی ایفای نقش کرده است که فیلم نهنگ عنبر ۲ سلکشن رویا، جدید ترین کار وی به شمار می رود. ویشکا آسایش بخشی از سبک زندگی دیجیتالی خود را در اینستاگرام یک میلیون فالوئری به اشتراک میگذارد که در زیر، به شماری از آن ها اشاره شده است.

ins23

ویشکا آسایش (هنرپیشه سینما و تئاتر): اکران نهنگ عنبر ۲ – سلکشن رویا بزودی در شهر کلن آلمان

اینستاگردی با گوهر خیر اندیش

گوهر خیر اندیش، نسل پیشکوست سینما، تئاتر و تلویزیون است که با وجود مشغله زیاد، برخی از فعالیت های هنری و سبک زندگی خود را در اختیار کاربران اینستاگرام قرار می دهد. نسل سینمایی گوهر خیر اندیش، معمولا در شبکه های اجتماعی فعالیت ندارد و به همین خاطر، خانم خیر اندیش را باید از معدود سینماگران پیشکسوت ایران در اینستاگرام به شمار آورد.

ins24

گوهر خیر اندیش (هنرپیشه پیشکوست سینما و تلویزیون): حميدِ عزيز… پسرم يادگارِ هنرمندِ فقيد “جمشيد اسماعيل خانى ” ميلادت مبارك خدا ترا براى ما، همسر و فرزندانت حفظ كند.

ins25

گوهر اخیر اندیش: گروه و عوامل سريالِ “ديوار به ديوار” خرسندند كه مهمانِ خانه هاى شما مردم عزيز، نجيب و آگاه بودند.

اینستاگردی با محمد رضا گلزار

محمد رضا گلزار، سوپر استار سینمای ایران که در سال ۹۵ با سلام بمبئی و سال ۹۶ با مادر قلب اتمی، تجربه های موفقی را در سینما تجربه کرده بود، اکنون با بیش از ۴ میلیون مخاطب، به تولید محتوای مختصری در اینستاگرام مشغول است. محمد رضا گلزار بر خلاف پرویز پرستویی و رضا کیانیان که نوشته های مفهومی دارند، تلاش دارد تا مختصر، مخاطبانش را در جریان فعالیت های هنری خود قرار دهد که در زیر به شماری از آن اشاره شده است.

ins26

محمد رضا گلزار (هنرپیشه و خواننده): آهنگ جديدم به اسم “منو اصلآ نديد” امشب ساعت ٨ از كليه سايت هاى معتبر موسيقى منتشر ميشه . @hamedbaradaran @mohamadrezakhanzadeh @imanebrahimii @aliyasini @karimi_mehdii @saedi_ali

ins27

اینستانوشته ای مفهومی از محمد رضا گلزار با ۲۰۵ هزار لایک و هزاران کامنت

ins28

محمد رضا گلزار زیر این عکس نوشت: آینه بغل!

اینستاگردی با رضا کیانیان

رضا کیانیان، گر چه مدت زیادی از فعالیت وی در اینستاگرام نمی گذرد، اما تلاش میکند با انتشار اینستانوشته های مفهومی مبتنی بر مرور مسائل مهم اجتماعی، هنری و فرهنگی کشور از جمله مقولات زیست محیطی، بخشی از جامعه را با موضوعات مهم و حیاتی آشنا کند. آقای کیانیان که هنرمند عکاس، نویسنده و سینماگر است، حدود ۷۰۰ هزار فالوئر دارد و بدون در اختیار داشتن ادمین صفحه، نظرات و دیدگاه هایش را به طور مستقیم و رک در اختیار مخاطب قرار می دهد که در زیر، به شماری از آن ها اشاره کرده ایم.

ins29

رضا کیانیان: رساندن صداى مظلوميت مردم خوزستان به گوش جهانيان! . وادار كردن #سازمان_ملل به واكنش در برابر اين فاجعه زيست محيطى! . گردهم آوردن كشور هاى منطقه براى حل منطقه اى گرد و غبار! . ايجاد راه حل هاى داخلى، منطقه اى و جهانى براى مقابله با #ريزگردها… . #خوزستان هوا ندارد. #اهواز هم هوا ندارد، #ايلام هم هوا ندارد… و خيلى شهرها و روستاهاى ديگر…. همه بايد كمك كنيم.صداى خوزستان باشيم… . #تلاش_جهانى_براى_مقابله_با_ريزگردها #قطره_قطره_دریا_شویم #چند_ميليون_همصدا . .پ.ن.عكس آقاى سولهام دستكارى شده. و ما بى خبر همين عكس رو كار كرديم.

ins30

رضا کیانیان: کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار برگزار شد. و امروز، تعدادی از کارشناسان اتحادیه اروپا و یک هیئت بلند پایه از ترکیه به همراه آقای #گری_لوئیس، هماهنگ کننده #سازمان_ملل_متحد در ایران و آقای اریک سولهام، رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل به #اهواز سفر کردند و از نقاط مختلف اهواز دیدن کردند. از جمله بازدید هوایی از هورالعظیم که تا چه میزان آبگیری شده… . آقای سولهام در مصاحبه اش گفت:« سه مرحله برای مبارزه با گرد و غبار باید صورت بگيرد، یکی ادامه روند آبگیری تالاب ها و دریاچه های ایران، دوم انتقال تجربیات ایران در این زمینه به کشورهای همسایه و همکاری با آن ها برای اجرایی شدن طرح ها و سوم قطعنامه های سازمان ملل.» فقط بيست درصد منابع گرد و غبار، داخل ایران است و هشتاد درصد باقى مانده خارج از ایران است و امروز آقای گری لوئیس هم در این مورد گفت: «ایران یک نمونه موفق در مقابله با گرد و غبار است و باید تجربه‌اش را به کشورهای همسایه هم منتقل کند تا با همکاری آن ها این مشکل کاملاً برطرف بشود. البته ممکن است به زودی (حدود سپتامبر) در نیویورک هم یک نهاد برای مقابله با گرد و غبار در جهان تشکیل شود (احتمالاً در سازمان ملل) که این هم در نتیجه تلاش های ایران است.» . در بازدید امروز یک نمونه موفق را هم بررسی کردند: آن هم یک منطقه به نام میش داغ است که دولت به آن ها زمین رایگان برای کشت و کار داده ،ولی در عوض خواسته که در فصل هایی که وقت کشت نیست، برای مقابله با گرد و غبار .

ins31

رضا کیانیان: ایرانیان عزیزم. اکنون در آستانه سالگرد شهادت بیش از ۲۹۰ مسافر بى گناه هواپیمای ایرباس کشورمان برفراز خلیج فارس هستیم درسال ۱۳۶۷ با دستور کاپیتان ویل راجرز ماشه ای بر روی صفحه شلیک موشک های ناو فوق پیشرفته وینسنس فشار داده شد تا تمامی این هموطنان عزیزمان به ناگاه از صفحه رادار زندگی مان محو شوند. در حال حاضر و پس از ۲۹ سال همچنان خانواده های شهدای این واقعه عزادارند و برای این جنایت محرز هرگز کسی در آمریکا و جهان از آنان عذرخواهی نکرد و در عوض و در این سالها، کاپیتان ویل راجرز و هفت تن از دست اندرکاران این واقعه شوم، دلخوش به مدال های ( ابراز شجاعت در عملیات رزمی ) گرفته شده از ژنرال سالاران ارتش و دولتشان هستند. پس بیاییم و در حرکتی مردمی خود همدرد این خانواده ها باشیم. قبلا پیشنهاد کردم که فرودگاه بندرعباس به ياد این شهدا نامگذاری شود تا بصورت رسمی علامت سؤالی باشد این نامگذاری برای تمامی مسافران پروازهای جهانی بدین فرودگاه که متأسفانه پاسخی از سوی مراجع ذیربط دریافت نشد.

اینستاگردی با پرویز پرستویی

استاد پرویز پرستویی را باید یکی از فعال ترین اعضای جامعه سینمای ایران در شبکه عکس محور اینستاگرام دانست. او در انتشار اینستانوشته های مفهومی، زبانزد است و بر خلاف برخی از فعالان این عرصه که به حاشیه فعالیت های هنری خود با انتشار سلفی و تصاویر عمومی اقدام می کنند، سعی دارد با باز نشر مطالبی از ادبیات ایران و جهان، مخاطبان ۲.۳ میلیون نفری خود را با موضوعات اجتماعی، جامعه شناختی و روان شناسی، آشنا کند. آقای پرستویی تا کنون صدها کتاب فارسی زبان را به مخاطبان خود معرفی کرده که هر یک، بار فرهنگی و آموزشی مخصوص به خود را دارد و معمولا نیز با استقبال کاربران صفحه خود مواجه شده است.

ed

پرویز پرستویی: ماجرای ﺧﺎﮐﺴﭙﺎﺭﯼ حافظ: ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ﺣﺎﻓﻆ از دنیا می‌رود ﺑﺮﺧﯽ ﻣﺮﺩﻡ ﮐﻮﭼﻪ ﻭ ﺑﺎﺯار ﺑﻪ ﻓﺘﻮﺍﯼ ﻣﻔﺘﯽ ﺷﻬﺮ ﺷﯿﺮﺍﺯ ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ می‌ریزند ﻭ ﻣﺎﻧﻊ ﺩﻓﻦ ﺟﺴﺪ ﺷﺎﻋﺮ ﺩﺭ ﻣﺼﻼﯼ ﺷﻬﺮ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ، به این ﺩﻟﯿﻞ ﮐﻪ ﺍﻭ ﺷﺮﺍﺏ‌ﺧﻮﺍﺭ ﻭ ﺑﯽ‌ﺩﯾﻦ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﺤﻞ ﺩﻓﻦ ﺷﻮﺩ. ﻓﺮﻫﯿﺨﺘﮕﺎﻥ ﻭ ﺍﻧﺪﯾﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺑﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ برمی‌خیزند. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﮕﻮ ﻣﮕﻮ ﻭ ﺟﺮ ﻭ ﺑﺤﺚ ﺯﯾﺎﺩ، ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﯿﺎﻥ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ می‌دهد ﮐﻪ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻓﺎﻝ ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺁﻣﺪ ﺑﺪﺍﻥ ﻋﻤﻞ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ. ﮐﺘﺎﺏ ﺷﻌﺮ ﺭﺍ ﺩﺳﺖ ﮐﻮﺩﮐﯽ می‌دهند ﻭ ﺍﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ‌می‌کند ﻭ ﺍﯾﻦ ﻏﺰﻝ ﻧﻤﺎﯾﺎﻥ ‌می‌شود: «ﻋﯿﺐ ﺭﻧﺪﺍﻥ ﻣﮑﻦ ﺍﯼ ﺯﺍﻫﺪ ﭘﺎﮐﯿﺰﻩ ﺳﺮﺷﺖ ﮐﻪ ﮔﻨﺎﻩ ﺩﮔﺮﺍﻥ ﺑﺮ ﺗﻮ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻧﻮﺷﺖ ﻣﻦ ﺍﮔﺮ ﻧﯿﮑﻢ ﻭ ﮔﺮ ﺑﺪ ﺗﻮ ﺑﺮﻭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎﺵ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﺁﻥ ﺩِﺭﻭَﺩ ﻋﺎﻗﺒﺖ ﮐﺎﺭ ﮐﻪ ﮐﺸﺖ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﻃﺎﻟﺐ ﯾﺎﺭﻧﺪ ﭼﻪ ﻫﺸﯿﺎﺭ ﻭ ﭼﻪ ﻣﺴﺖ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﻋﺸﻖ ﺍﺳﺖ ﭼﻪ ﻣﺴﺠﺪ ﭼﻪ ﮐﻨﺸﺖ» ﻫﻤﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﺣﯿﺮﺕ ﺯﺩﻩ می‌شوند ﻭ ﺳﺮﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺰﯾﺮ می‌افکنند. ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺩﻓﻦ پیکر حافظ انجام می‌شود ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺣﺎﻓﻆ «ﻟﺴﺎﻥ ﺍﻟﻐﯿﺐ» ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﺷﺪ. تاریخ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺩﻭﺍﺭﺩ ﺑﺮﺍﻭﻥ،

ins32

پرویز پرستویی: ما پرندگان را خوردیم،خوردیمشان. میخواستیم آوازشان میان گلویمان بالا بپیچد و از درون دهانمان بشکفد بیرون، پس خوردیمشان. میخواستیم پرهاشان از بدنمان جوانه زند. بال هاشان را میخواستیم، دلمان میخواست مانند آنها پر بگشاییم، آزادانه اوج بگیریم بر فراز درخت ها و ابرها، پس خوردیمشان. به آنها نیزه زدیم، چماق کوفتیم، پاهاشان را در هم پیچیدیم، به تورشان انداختیم، به سیخشان کشیدیم، بر زغال داغشان نهادیم و تمام اینها از عشق بود. ما عاشقشان بودیم… سرپناه کاغذی.

ins33

پرویز پرستویی: انسان بودن بزرگ ترین لطفی است که یک آدم میتواند به کل بشریت بکند! دلی را نرنجان.. قلبی را نشکن.. جایی که باید سکوت کنی سکوت کن.. وقتی میتوانی گره ای باز کنی، بازکن.. عشق را بیاموز.. نفرت را اول از خود و بعد از اطرافت دور کن.. کینه نماند در دلت.. کینه نزار بر دلی.. یا راست بگو.. یا نگو.. قضاوت ممنوع.. تمسخر بس است! غرور تمام! .. درک کن آدم ها را.. زیبا ببین.. لبخند فراموش نشود! .. تو میتوانی یک آدم را با سلاح بکشی! نکش! تو میتوانی یک آدم را با زبانت بکشی!نکش! .. ببخش، ببخش، ببخش! قبول کنیم که انسان بودن سخت است! ولی سختیش لذتی دارد.. این یعنی زیر سایه ی خدا بزرگ شدن! آرزویی بیش از این داری؟”

ins34

پرویز پرستویی: پزشکان چینی به پسر یازده ساله ای که تومور مغزی داشت و همه اعضاء بدنش را برای نجات جان چند نفر بخشید تعظیم می کند

اینستاگردی با محسن تنابنده

محسن تنابنده، هنرپیشه مجموعه های تلویزیونی و سینمایی طنز، یکی از پر مخاطب های سینمای ایران در اینستاگرام است که در ادامه به شماری از نوشته های تیر ماهی وی اشاره میکنیم.

ins35

محسن تنابنده (هنرپیشه سینما و تلویزیون): نقی خان از سفر برگشته

اینستاگردی با امیر جعفری

امیر جعفری، هنرمند سینما،‌تئاتر و تلویزیون کشورمان که این روزها با فیلم پر سر و صدای اکسیدان، یکی از اکران های موفق تابستانی را تجربه میکند، در صفحه اینستاگرامش، حدود ۱ میلیون مخاطب دارد.

ins36

امیر جعفری (هنرپیشه سینما و تلویزیون): ایش عروسکی “ماه پیشونی” نمایشی شاد و موزیکال ویژه ی کودکان و نوجوان مناسب برای ۵ سال تا ۹۵ سال هر روز ساعت ۶:۳۰ عصر در پردیس تئاتر شهرزاد نویسنده: ایوب آقاخانی کارگردان: آزاده انصاری تهیه کننده: نادر برهانی مرند آدرس: خ حافظ، خ نوفل لوشاتو، نرسیده به رازی، پلاک ۷۴

ins36

امیر جعفری: شرفت چشم گیرآیین در والیبال با کسب مقام قهرمانی طی سه سال آموزش در آکادمی والیبال خورشید زیر نظر مربی بین المللی وحید خورشیدی چه زود بزرگ شدی عشق بابا

اینستاگردی با ورزشکاران

یکی از پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان را صفحات اینستاگرامی ورزشکاران در رشته های مختلف تشکیل داده است. از کیمیا علیزاده، بانوی پر افتخار تکواندوی ایران و جهان تا علی پروین، پیشکسوت پرسپولیسی ها، صفحات اینستاگرامی ورزشکاران معروف ایران، متن و حاشیه جالبی از زندگی آنان را روایت میکند که در ادامه به شمار از آنها اشاره کرده ایم.

ins37

کیمیا علیزاده (تکواندو کار): سلام دوستای خوبِ من. قبل از اینکه از تک تک هم‌وطنان عزیزم، عذرخواهی کنم. باید از استاد عزیزم عذرخواهی کنم. استاد منو ببخشید که نتونستم جواب زحمت‌هاتون رو با مدال طلا بدم. @mah.k2 من تمام تلاشم رو کردم، ولی نشد… اما بزارید بگم چقدر خوشحالم، خوشحال از نتایج بدست اومده‌ای که آرزوی سالهای سال تکواندوی بانوان بود که به لطف زحمات و دانش فنی بالای شما رقم خورد. ‎چراکه در این دوره، دخترای تیم ملی ما در دو وزن در آستانه مدال برنز قرار گرفتند، ناهید و طیبه عزیز بهتون خسته نباشید میگم و بر کارشناسان اهل فن، مدال برنز شما پوشیده نیست… ملیکا، زهرا و اکرم عزیز نتایج شما هم بر هیچ‌کس قابل انکار نیست که تیم ما هرجا موفق به پیروزی نشد، مقابل نامی‌ترین ورزشکاران جهان بود. ‎استادم شما بزرگواری… مثل همیشه بگذر و ببخش… چراکه باعث احترام به تکواندوی دختران ایران شما بودید… از رده سنی نونهالان تا نوجوانان و بزرگسالان از مسابقات قاره‌ای تا المپیک، با شما بود که ما ارزشمندترین نتایج رو بدست آوردیم. استاد سروی، استاد فولادی و استاد صفرپور، ممنونم ازتون به خاطر تمام زحمت‌هایی که برای تیم دخترا کشیدید. ‎و اما درمورد خودم… ازتون خواسته بودم دعا کنید سربلند باشیم، دعا کنید سربلند باشم. سرم پایینه. ببخشید که طلا نگرفتم. دیروز مدال نقره جهان رو فراموش کردم و فقط تجربیاتش رو به خاطر سپردم… ‎کیمیا

ins38

علی دایی (فوتبالیست): تشکر از مسئولان فدراسیون ورزش هاى همگانی بابت انتخاب بنده به عنوان سفیر این ورزش

ins39

عکس جدید فرهاد مجیدی، کاپیتان سابق استقلالی ها

ins40

مهدی طارمی (مهاجم پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران): سفرتون بخیر داداشا

ins41

سید جلال حسینی، کاپیتان تیم ملی فوتبال و پرسپولیس در کنار دو دخترش

ins42

مسعود شجاعی، لژیونر تیم ملی فوتبال ایران در اینستانوشته ای درباره کیمیا علیزاده، تکواندو کار کشورمان که نقره جهان را گرفت نوشت: کيمياجان خواهرم تو كيمياى كمياب ورزش ما و پرچمدار اراده و صلابت همه دختران سرزمينت هستى.👊🏼 مدال ارزشمند نقره با وجود مصدوميت هاى شديد و كم لطفى ها مبارك خودت،خانواده محترمت و همه ايرانيان باشد. سپاسگزار و قدردان اين همه تلاش و سختكوشيت هستيم.🙏🏽

ins54

گردش علیرضا حقیقی، دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران در خیابان های استکهلم، پایتخت سوئد

ins55

دختر محسن ربیع خواه، بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس

ins56

علی کریمی، بازیکن اسبق تیم ملی و پرسپولیس در جدید ترین پست مفهومی خود در اینستاگرام. او نوشت: مثل هميشه منو شرمنده كردين دوستان، ممنون كه هميشه به فكرم هستين🙏اميدوارم اين توان رو پيدا كنم كه يك روزى اين همه لطف شما دوستان عزيز رو جبران كنم

ins56

پست اینستاگرامی احمد رضا عابدزاده، دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال ایران در شهر NEWPORT کانادا

INS57

مهدی مهدوی کیا (بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران): حضور آكادمى كيا در تورنمنتى در كشور فرانسه و مهمتر از آن زندگى چند روزه با خانواده هاى فرانسوى وتجربه گرانبهايى كه بدست آوردند. لحظه خداحافظى بچه ها از خانواده هايشان و زيبايى احساسات پاك🙏🌹🙏#

ins58

الهه منصوریان، قهرمان ووشو ایران و جهان در جدید ترین اینستانوشته خود، گوشه ای از رقابت های خود در لیک حرفه ای ووشو چین را به نمایش گذاشت که با استقبال ۲۲۰ هزار فالوئرش مواجه شد

ns59

محمد باقری معتمد، نایب قهرمان تکواندو جهان در المپیک لندن در جدید ترین اینستانوشته کافی شاپی خود گفت: شكرگزار باشید. وقتی احساس شکرگزاری را درک کنید و اجازه دهید در عمق وجودتان بنشیند، ‌برای همه چیز شکرگزار می شوید. با شكرگزارى ‌کمتر گله و شکایت می کنید، وقتی گله و شکایت ناپدید می شود فلاکت هم ناپدید می شود. فلاکت در کنار شکرگزاری غیرممکن است و این یکی از مهمترین رازهایی است که باید آموخت” شكرگزار باشيم و با عشق و مهر به نعمتهاى اطرافمان نظر كنيم… نورِ نورها بر راهتان بتابد تا راه گشوده توفيق را.

m60

جدید ترین تصویر در اینستاگرام کمیل قاسمی، قهرمان جهان و المپیک کشتی آزاد ایران

m61

جدید ترین عکس در اینستاگرام سید محمد موسوی، برترین مدافع روی تور جهان و عضو تیم ملی والیبال کشورمان که در یکی از کشورهای سفر کرده گرفته است

اینستاگردی با خوانندگان

بخش قابل توجهی از صفحات پر بیننده اینستاگرام ایرانیان را صفحات ده ها خواننده پاپ و سنتی کشورمان تشکیل می دهد. صفحات اینستاگرامی خواننده  ها، معمولا علاوه بر متن و حاشیه برنامه های ضبط آلبوم های موسیقی و کنسرت ها، گوشه هایی از ترانه های منتشر شده یا منتشر نشده خوانندگان را به اشتراک می گذارد که برای مخاطبان آنها، جذاب و شنیدنی است. برای بررسی جدید ترین اینستانوشته های خوانندگان جوان کشورمان، نگاهی به شماری از نوشته های انان در چند روز اخیر داریم.

m62

محسن چاوشی، خواننده پاپ کشورمان در جدید ترین اینستانوشته خود، تصویر بالا را منتشر کرد و نوشت: امشب ، شب دیوونه هاست

m63

رضا یزدانی، خواننده پاپ کشورمان در جدید ترین اینستانوشته خود در اواسط تیر ماه امسال نوشت:  لطف حضور هميشگى شما عزيزانم كنسرت تهران سولد اوت شد…داريم تمام سعيمونو ميكنيم كه براى شهريور ماه كنسرت روتمديد كنيم تا اونهايي كه موفق به خريد بليط نشدن يا كنكور داشتن ونتونستن بيان رو در كنارشون باشيم… لطفا نيم ساعت زودتر سالن باشيد تا بتونيم سر ساعت كنسرت رو شروع كنيم تا بتونيم تمام ترانه هايي رو كه گفتيم اجرا كنيم… عاشقتونم… دمتون گرم…

m64

فرزاد فرزین،‌ خواننده پاپ نیز در صفحه اینستاگرام ۱ میلیون فالوئری خود نوشت: وب تور كنسرتهاي تابستون از شهر بيرجند و يزد شروع ميشه يزديها و بيرجنديهاي عزيزم بياين كه قراره ٣ شبِ تكرار نشدنيُ در كنارِ هم سپري كنيم💣 در ضمن البوم تابستونه رميكس ١٧ تير منتشر ميشه و ميريم كه اين تابستونو باهاش بتركونيم😊❤️❤️❤️👍🏻🌊🌞 از همتون ميخوام از روز ١٧ تير به بعد تو هرجايي كه باهاش خاطره دارين يا سفر ميريد ازش دابسمش درست كنيد و غير از اينكه تو پيجِ خودتون ميگذاريد ،واسه منم دايركت كنيد تا چند تا از قشنگهاشو پست كنم، خودمم ميسازم😊البته يه پيج دابسمش هم اضافه ميشه كه ادرسشو چند روز اينده ميگم🌹 #فرزادفرزين #تابستونه #كنسرت #يزد #بيرجند #موسيقي

m65

سیروان خسروی، خواننده پاپ نیز در جدید ترین اینستانوشته خود در صفحه ۱.۶ میلیون فالويریش نوشت: بلیط فروشی شروع شد

m66

زانیار خسروی، خواننده موسقی پاپ کشورمان نیز در جدید ترین اینستانوشته خود زیر این عکس جدید نوشت: ایهام!

m67

مهدی یراحی، دیگر خواننده پاپ نیز در جدید ترین اینستانوشته خود گفت: همراهان عزيز مى تونين از طريق كانال تلگرام ، گزارش سايت “موسيقى ما” به همراه عكسهاى عليرضا حق شناس رو از كنسرت رشت ببينين… به زودى تاريخ كنسرتهاى شهرهاى مختلف از جمله تهران اعلام مى شه. همراهتون…❤️

m68

حافظ ناظری، خواننده و فرزند استاد شهرام ناظری در جدید ترین اینستانوشته خود گفت: عزیزانم، جهانی از ناگفته ها را در پروژه ی شاهنامه خوانی “آواز پارسی، افسانه و مهر” برایتان خواهیم داشت. می دانم که خیلی از شما عزيزانم مصاحبه امروزمان در روزنامه ایران را خوانده ايد. امیدوارم که هميشه بتوانیم همین گونه پیشرو بوده و با مطالعه، تحقیق و تلاش و حمایت شما دوستان هنر شناسمان، قدم های کارآمدی در آفرینش مسیرهای تازه در جهت پاسداری از نام مقدّس ایران، زبان پارسی و موسیقی ایرانی برداریم. کلی اخبار و رويدادهای بسیار ویژه در مورد کنسرت “آواز پارسی، افسانه و مهر” برایتان آماده کرده ام، که البته هنوز زمان گفتنش نرسيده است! فقط بدانید که مرداد بسيار خاصی در راه است… دوستتان دارم.

m69

همایون شجریان، خواننده موسیقی پاپ و فرزند استاد محمد رضا شجریان نیز در جدید ترین اینستانوشته خود گفت: دوستان گرامى مطلع هستيد چند روزى ست اكران عمومى فيلم رگ خواب آغاز گرديده، همكارى با حميد نعمت الله دوست داشتنى و سهراب عزيز در اين پروژه فارغ از جذابيت هايش فرصت ديگرى شد تا بيشتر به تحقق هدف جذب نسل امروز به موسيقى و شعر ايرانى نزديك و اميدوار شويم. تبريك و خسته نباشيد به همه عوامل رگ خواب و هنرمند گرامى ليلا حاتمى براى بازى درخشانش.

m70

لیلا حاتمی، هنرپیشه سینمای ایران، چند ماه پیش در اینستانوشته ای، با انتشار تصویری از فیلم رگ خواب، ساخته حمید نعمت الله، از اکران آن خبر داده بود

از وی کافه تا مد مفهومی

برخی از صفحات اینستاگرامی ایرانیان، رویه تولید محتوای خاصی دارندو به موضوعات جالبی در دید مخاطبان اشاره می کنند که بخش آخر گزارش اینستاگردی ما رو تشکیل میدهد. از وی کافه، نخستین کافی شاپ سیار ایران تا صفحه مد مفهومی و کیک های دکوری، موضوعاتی هستند که در ادامه به آن اشاره داشته ایم.

m71

وی کافه، نخستین کافی شاپ سیار تهرانی ها، در روزهای گرم تیر ماه ۹۶، هر روز در یکی از محله های تهران است و طرفدارانش را با نوشیدنی های خانگی و چای و قهوه و کیک های خانگی میزبانی می کند

m72

یکی از مدل های مفهومی لباس بانوان که توسط نرگس تافی، نفر برگزید جشنواره مد و لباس فجر ۹۵ در حوزه مد مفهومی طراحی شده است

m73

صفحه مدگرافی اینستاگرام ایرانیان در جدید ترین نوشته خود گفنت: دواین جانسون، ملقب به راک، متولد ۲ مه ۱۹۷۲ میلادی در هابورد کالیفرنیا، کشتی گیر حرفه ای و قهرمان ۸ دور جهان و بازیگر آمریکایی است. پدرش آمریکایی آفریقایی تبار و مادرش ساموایی بود. وی در کودکی همراه با پدر و مادر خویش سفرهای متعددی داشت و از نزدیک نظاره گر مسابقات پدر که از کشتی گیران معروف بود می شد. مجله People در جدید ترین شماره اش، دواین جانسو مقلب به راک را به عنوان جذاب ترین مرد سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی کرد

iran

خانه هنرمندان ایران: پرفورمنس سازهای کوبه‌ای (بزن به تخته) با همکاری اینتر- ارکستر تهران و با مدیریت هنری #نادر_مشایخی در باغ هنر #خانه_هنرمندان_ایران عکس: لیلا ابراهیمی @leilaebrahimi56

iran1

صفحه آشپزی شما: مزه 😍😍 #تارت_میان_پر_شکلاتی برای تهیه این شکلات پذیرایی بسیار ساده یه بسته مینی تارت آماده تهیه کنید و مارشمالو رو هم مطابق دستور که تو پستای پایین تر گذاشتم درست کنین (فقط شکرموجود در دستورو کلا حذف کنید) اما بعداز فرم گرفتن داخل قیف بریزین و داخل هر مینی تارت به اندازه یه گردو از مارشمالو بریزین ؛ سپس داخل یخچال قراربدین تا مارشمالو خودشو بگیره و بعد از یک ساعت مقداری شکلاتو به روش بن ماری ذوب کنید و تمپر کنید و سپس تارت ها رو داخل شکلات ذوب شده بندازین تا یه لایه نازک از شکلات زیروروی تارت رو بپوشونه و نهایتا روی کاغذ روغنی قرار بدین و داخل یخچال بذارین تا شکلات ببنده . این مینی تارت ها میتونن گزینه ی شیک و خوشمزه ای برای پذیرایی باشن

iran2

صفحه رسمی باشگاه استقلال: منصوریان: احساس خوبی نسبت به استقلال امسال دارم شاکله اصلی استقلال را حفظ کردیم خرید های مفیدی برای استقلال انجام دادیم مک درموت فعال و با انرژی در تمرینات حضور دارد از هیاهو تیم های بزرگ باید کم کنیم و به سمت ساخت سخت افزارها برویم با پارس جنوبی جم بازی می کنیم

iran3

صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس: تمرین نوبت دوم آدینه سرخپوشان در اوکراین برگزار شد. گل‌های مسلمان مورد تشویق سرخپوشان قرار گرفت. تیم فوتبال پرسپولیس تمرین نوبت دوم جمعه را از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت محلی در اوکراین برگزار کرد. به گزارش اينستاگرام رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پس از تمرین صبح امروز به استراحت پرداختند و از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز جمعه در نوبت دوم تمرینی خود در زمین دینامو حضور یافتند. تمرین پس از صحبت‌ها و تشریح برنامه تمرینی از سوی برانکو ایوانکوویچ آغاز شد. ابتدا طبق روال معمول، مارکو مسوول گرم کردن بدن‌های بازیکنان بود و سرخپوشان با انجام حرکات کششی، نرمشی و دوهای نرم کار خود را شروع کردند. سپس کار با توپ، ارسال از جناحین و شوت به سمت دروازه در دستور کار بازیکنان قرار گرفت. گلرها هم با ایگور پانادیچ به تمرین اختصاصی پرداختند. فوتبال درون تیمی در سه گروه، بخش بعدی تمرین بود که تیم بازنده باید شنا می‌رفت و تیم برنده با تیم سوم دیدار می‌کرد. در این فوتبال پر هیجان، محسن مسلمان دو گل زیبا به ثمر رساند که مورد تشویق کادر فنی و بازیکنان قرار گرفت. در پایان این بازی، سرخپوشان بدن‌ها را سرد و راهی رختکن شدند

iran4

احسان علیخانی (مجری برنامه ماه عسل شبکه ۳): سلام رفقاي عزيز، اميدوارم حالتون خوب باشه، بعد از اون همه اتفاق بزرگ و بي نظير كه به لطف شما براي زندانيان و بچه هاي محسنين در ماه عسل رقم خورد، وقتی ديروز دكتر ميرباقری ( معاون سيما) اعلام كردند كه ماه عسل، پربيننده ترين برنامه رمضان ٩٦ بوده، ديگه اگر اندك خستگی هم باقي بود، كامل از بين رفت … ممنون از شما كه با لطفتون، همراهی كرديد، ممنون از همه همكارانم و خسته نباشيد به همه رفقای خوبم در تمامِ شبكه ها كه در رمضان تلاش كردند … 📎نكته موقت : طبق روال هر سال، بعد از پايان ماه عسل، زمان آغازِ توليدِ شايعاتِ خنده دار و تكراری در مورد بنده خواهد بود، البته ديگه تقريبا بی حس شدم به شنيدن شايعه در مورد خودم، اما اين همه خلاقيتُ بايد تحسين كرد 😄 مخلصيم🙏 @maheasaltv

m74

تصویر جدید ترین کیک دست ساز مجسمه ای و خوراکی سحر مجید نژاد که در طراحی و تولید کیک های دکوری جذاب، مخاطبان بین المللی پیدا کرده است

iran5

رامبد جوان (مجری برنامه خندوانه شبکه نسیم): قطره قطره آب، لحظه لحظه زندگی است، لحظه های زندگی را هدر ندهیم.

iran6

دکتر مجید حسینی (مدیرعامل باغ کتاب تهران): جایی درست كرديم كه مثل سيستم اموزشی، ادم ها را تبديل به كنسرو كله پاچه نكنيم، همه يك دست همه يك جور، همه موظف به تبديل شدن به يك چيز و همه بدون صورت ! جايي ساختيم، كه ادم ها بفهمند، مدرك، نمره، كارنامه، رتبه، چيز پوكيست، كار، عمل، تجربه، به دل خود عمل كردن، به راه عشق و استعداد خود رفتن تنها راه نجات است . جايی درست كرديم كه به بچه ها بگوييم، درس، فيزيك، شيمی و زيست و حسابان، چيز مزخرفی نيست، اگر تجربه اش كنی، اگر كشف اش كنی و اگر عاشقش باشی، بهترين چيز است. جايی درست كرديم كه بچه ها، كه بهترين انرژي های حيات هستند را بخاطر چيزهای پوچ، بخاطر مقايسه های غلط، بخاطر اهداف پرت دكتر و مهندس شدن، تحقير نكنيم. هر كس انچه دوست دارد را دنبال كند و شاد باشد از خودش بودن. جايی ساختيم و ساختيم و ساختيم كه ساختمان نساخته باشيم، ادم ساخته باشيم، و ادم ساختن ممكن نيست، مگر هر كسی خودش، خودش را بسازد و اگر جايی باشد كه فقط استعدادها را نكشد، ادم ها خودشان خودشان را می سازند و درخشان می شوند. جايی ساخته ايم كه ادم ها به جای اينكه بفهمند چگونه كار پيدا كنند، ياد بگيرند چگونه كار بسازند؛ اينها رؤياهاي ما بود كه توليدش كرديم، شايد غلط، شايد درست. ولی تمام حس مان را براي ايجادش به ميدان اورديم؛ انها كه تهرانند ، از سه شنبه می توانند، بيايند و ببينند و نقد كنند، در اتوبان حقانی، وروردی كتابخانه ملی، باغ كتاب تهران. انها هم كه می گفتند من چرا فقط نقد می كنم، نتيجه نقدهايم را ببينند؛ فقط عضو كوچكی بودم برای ايده های بزرگترين مركز كاهش رنج از نظر خودمی، نمی دانم، شد يا نشد؟

گشتی در پر بیننده های اینستاگرام ایرانیان را هر هفته در گزارش اینستاگردی روزیاتو دنبال کنید.

منبع: Instagram
۲ نظر

ورود