سختی صحنه هایی در فیلم های مشهور که بازیگران مطرح را به فکر ترک پروژه انداخت

سختی صحنه هایی در فیلم های مشهور که بازیگران مطرح را به فکر ترک پروژه انداخت

شاید به نظر برسد که دنیای هالیوود پر است از زرق و برق و ثروت و شهرت و افراد حاضر در این عرصه زحمت آن چنانی جز دریافت دستمزدهای سرسام آور ندارند. اما باید بدانید که واقعیت با چیزی که شما فکر می کنید بسیار متفاوت است زیرا برای رسیدن به شهرت، بازیگران باید کارهایی را بکنند که نه تنها شما تصور آن را نمی کنید بلکه خود این بازیگران نیز فکر نمی کنند باید دست به چه کارهای عجیب غریبی بزنند که بازی شان در یک فیلم دیده شود. شنیده ایم که برخی برای پیدا کردن خود در نقش فیلمی که می خواهند بازی کنند برای مدت چند ماه خود را از خانواده جدا کرده و منزوی شده اند، برخی دیگر به اجبار نقش به ورزش های سخت و رژیم های طاقت فرسا روی آورده اند و برخی دیگر ده ها کیلو وزن خود را افزایش یا کاهش داده اند.

پس باید بدانید که در پشت صحنه ی فیلم هایی که می بینید ساعت ها، روزها و ماه ها کار و تلاش سخت در جریان بوده است. برخی از نقش های موجود در فیلم نه تنها طاقت و قابلیت شخص را به عنوان یک بازیگر مورد سنجش قرار می دهند بلکه موجودیت او به عنوان یک انسان را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهند به نحوی که در حین فیلم برداری بازیگر کنترل خود را از دست داده و حتی تصمیم به ترک پروژه در میانه راه می گیرد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از چنین رخدادهایی آشنا کنیم که در سر صحنه ی فیلم برداری فیلم های معروف اتفاق افتاده اند. با ما همراه باشید.

۱- لورن کوهن در سریال تلویزیونی «مردگان متحرک»

lauren-cohan-in-the-walking-dead-1471381602-w700

در فصل سوم سریال پرطرفدار «مردگان متحرک» (The Walking Dead) چیزی نمانده بود که یکی از بازیگران اصلی سریال با ترک پروژه صدمه ی جبران ناپذیری به سریال بزند. این اتفاق زمانی رخ داد که نلورن کوهن» که در این سریال نقش «مگی» را بر عهده دارد تصمیم گرفت به خاطر یک صحنه ی جنجالی و پر استرس پروژه را به طور کلی رها کند. کوهن بعد از خواندن فیلمنامه فصل سوم دریافت که قرار است یک عمل سزارین اورژانسی را روی یکی از شخصیت های دیگر سریال انجام دهد.

از این رو نگرانی هایش در این موضوع را با «استیون یون» بازیگر نقش «گلن» در سریال در میان گذاشت و اعلام کرد که بازی کردن چنین صحنه ای برایش بسیار سخت خواهد بود. در ابتدا قصد داشت بازی در فصل سوم را رد کند اما بعد از مدتی فکر کردن به این نتیجه رسید که سریال «مردگان متحرک» درباره ی افرادی است که تا آخرین اندازه ی تحمل و توان خود در معرض تهدید و فشار قرار می گیرند. از این رو تصمیم گرفت که ناراحتی خود را از چنین صحنه ای نادیده گرفته و علی رغم این که برای بازی کردن آن مشکل داشت و بسیار برایش سخت بود اما صحنه ی مربوط را به خوبی بازی کرد.

۲- یان مک کلین در «هابیت ها»

ian-mckellen-in-the-hobbit-an-unexpected-journey-1471381602-w700

بسیار سخت است که تصور کنیم نقش «گاندالف» در فیلم های «هابیت ها» (Hobbit) و «ارباب حلقه ها» (Lord of the Rings) را کسی غیر از یان مک کلین بازی کند، نقشی که تنها با بازی او قابل تصور است. اما اگر در صحنه های فیلم برداری فیلم «هابیت ها: سفر غیرمنتظره» (The Hobbit: An Unexpected Journey) اوضاع کمی متفاوت پیش می رفت، پیتر جکسون مجبور می شد کس دیگری را برای ایفای نقش «گاندالف» استخدام کند.

داستان از این قرار بود که مک کلین تقریباً تمامی صحنه ها را در کنار پرده ی سبز بازی می کرد و قرار بود همراهی او با هابیت ها و تعاملاتش با آن ها بعداً به صورت دیجیتالی به دیگر صحنه ها اضافه شود. خستگی بازی به صورت جداگانه و تنها بر مک کلین غالب شد به طوری که در مرحله ای از فیلم برداری کنترل خود را از دست داده و خواسته بود محل فیلم برداری را ترک کند اما پیتر جکسون با مدت کوتاهی مرخصی دادن به وی، مک کلین را راضی کرده بود که ادامه ی صحنه ها را بازی کرده و پروژه را رها نکند.

۳- آل پاچینو در «پدر خوانده»

al-pacino-in-the-godfather-1471381603-w700

آل پاچینو برای بازی در فیلم «پدر خوانده» (The Godfather) و قسمت دوم آن به ترتیب نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش دوم و بهترین بازیگر نقش اول شد پس با این شرایط اگر بگوییم کمپانی سازنده قرار بود وی را از این نقش کنار بگذارد باور نکرده و این کار را بسیار احمقانه می دانید. اما به توجه به گفته های خود آل پاچینو این همان اتفاقی است که قرار بود بیفتد. بر اساس گفته های خود پاچینو اگر حمایت ها و دلداری های فرانسیس فورد کاپولا نبود، پاچینو در همان روزهای اول از این پروژه ی مشهور سینمایی کناره گیری می کرد.

۴- جیم کری در «چگونه گرینچ کریسمس را دزدید»

jim-carrey-in-how-the-grinch-stole-christmas-1471381602-w700

جیم کری برای بدست آوردن نقش «گرینچ» در فیلم «چگونه گرینچ کریسمس را دزدید» (How the Grinch Stole Christmas) علاوه بر این که باید در تست های سخت بازیگری این نقش شرکت می کرد بلکه باید نظر مثبت همسر بیوه دکتر زئوس، نویسنده ی داستان فیلم، را نیز جلب می کرد. اما این موضوعات در مقایسه با فشارهایی که در طول فیلم برداری به کری وارد شد چیزی نبودند. کری برای بازی در این نقش هر روز مدت زمان زیادی را باید روی صندلی گریم می نشست و گریم های سنگینی را روی صورت خود تحمل می کرد.

یکی از این گریم ها لنزهای تماسی عجیبی بود که کری باید حتما به چشم می زد و کری با وجود آن ها و ساعات طولانی فیلم برداری شدیداً احساس درد می کرد. در نهایت کار چنان بالا گرفت که مسئولین ساخت فیلم مجبور شدند دست به دامان یک مشاور شکنجه نظامی شوند تا به جیم کری کمک کند وضعیت موحود را تحمل نماید. تکنیک هایی که این مشاور نظامی به او یاد داد باعث شد که کری بقیه ی مدت زمان فیلم برداری را نیز تحمل کرده و از فکر ترک پروژه منصرف شود. البته با این وجود در برخی از صحنه ها نیز کری نتوانست لنزها را تحمل کند بنابراین سازندگان مجبور شدند لنزها را به صورت دیجیتالی و پس از پایان فیلم برداری ها به نسخه ی اصلی اضافه کنند.

۵- جسیکا آلبا در «چهار شگفت انگیز»

jessica-alba-in-fantastic-four-rise-of-the-silver-surfer-1471381602-w700

جسیکا آلبا بازیگر نقش «سو زن نامرئی» (Sue “Invisible Woman) در فیلم «چهار شگفت‌انگیز: قیام موج‌سوار نقره‌ای» (Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer) چنان ایفای این نقش برایش سخت بود که تقریباً از ادامه ی حضور در پروژه انصراف داده بود. مشکل اصلی وی این بود که با کارگردان فیلم، تیم استوری، مشکل پیدا کرده بود که بعدها آلبا ادعا می کرد خواست های بی معنی از وی داشته است برای مثال، به ادعای آلبا، استوری از وی خواسته بود که در طول یکی از صحنه ها وی باید طوری گریه می کرد که صورتش صاف باقی مانده و بدین ترتیب زیبایی صورتش از بین نرود.

مشکلات او در این فیلم با کارگردان باعث شد که وی دیگر در این مجموعه فیلم ایفای نقش نکند اما این تصمیم در کل به نفع وی تمام شد زیرا بعد از پایان فیلم برداری فیلم «چهار شگفت‌انگیز: قیام موج‌سوار نقره‌ای»، آلبا تصمیم گرفت برای مدتی بازیگری را کنار بگذارد و همراه با یکی از دوستانش کمپانی آنست (Honest Company) را تاسیس کند که الان ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

۶- برد پیت در «مصاحبه با خون آشام»

TTTT

فیلم «مصاحبه با خون آشام» (Interview with the Vampire) در سال ۱۹۹۴ با بازی برد پیت و تام کروز و بر اساس رمان پرفروشی از آن رایس با هزینه ی بالایی ساخته شد اما موفقیت زیادی کسب نکرد و برای برد پیت نیز تجربه ی خوشایندی نبود. سال ها گذشت و پیت تایید کرد که در حین فیلم برداری این فیلم چنان احساس ناخوشایندی داشته که یک بار نزد دیوید گفن، تهیه کننده فیلم رفته و از او خواسته که با پرداخت غرامت وی را از فیلم کنار بگذارد اما بعد از اینکه می فهمد چنین کاری برای وی ۴۰ میلیون دلار هزینه دارد از این کار منصرف می شود و ترجیح می دهد فیلم برداری را ادامه دهد.

۷- راسل کرو در «رابین هود»

russell-crowe-in-robin-hood-1471381602-w700

در ۹ مورد از هر ۱۰مورد بازیگری که برای بازی در یک فیلم قرارداد امضا می کند بدون دخالت در داستان فیلم نقش خود را بازی می کند حتی اگر با آن چه که در داستان فیلم دیده می شود موافق نباشد و یا آن را نادرست بداند. اما راسل کرو برای بازی در نقش رابین هود در فیلمی با عنوان «ناتینگهام» (Nottingham) قرارداد امضا کرد اما ایده ی این فیلم را نادرست می دانست.

در واقع داستان فیلم طوری بود که در انتها معلوم می شد داروغه ی ناتینگهام شخصیت مثبت داستان است و نه رابین هود. در نهایت راسل کرو برای بازی در این نقش درخواست کرد که فیلم نامه به کلی تغییر داده شود که میلیون ها دلار برای استودیو سازنده هزینه ی اضافی در بر داشت و نتیجه ی کار نیز فیلم «رابین هود» (Robin Hood) به کارگردانی ریدلی اسکات در سال ۲۰۱۰ بود که یکی از ضعیف ترین فیلم های سال لقب گرفت و انتقادات شدیدی از آن شد و البته در گیشه نیز موفقیتی کسب نکرد.

۸- دیزی ریدلی در «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد»

daisy-ridley-in-star-wars-the-force-awakens-1471381603-w700

بازی در یکی از فیلم هایی که تماشاگران برای مدت زیادی منتطر ساخت و اکران آن بوده اند فرصتی است که بسیاری از بازیگران برای بدست آوردن آن دست به هر کاری می زنند. اما فشار  فیلم برداری فیلم «جنگ ستارگان: نیرو بر می خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) در سال ۲۰۱۵ به قدری بود که دیزی ریدلی توان آن را نداشت.

این بازیگر تازه کار بریتانیایی قبل از آن که جی جی آبرامز وی را برای نقش «ری» انتخاب کند تجربه ی چنین بازی های سنگینی را نداشت به طوری که بر اساس گزارش ها وقتی در روز اول فیلم برداری به او گفته شد که بازی اش در نقش در دل بیابان خیلی خشک و بی احساس است می خواست پروژه را ترک کند. اما در نهایت ترجیح داد ماندن در پروژه را به سوار هواپیما شدن و رفتن به خانه ترجیح دهد.

۹- اما واتسون در «هری پاتر و محفل ققنوس»

emma-watson-in-harry-potter-and-the-order-of-the-phoenix-1471381603-w700

برای بسیاری از بازیگران حضور در یک نقش معمولی در یک مجموعه فیلم موفق می تواند به معنای موفقیت مالی و سال ها تلاش برای بدست آوردن پول باشد. اما واتسون نیز این فرصت را غنیمت شمرده و در مجموعه فبلم های «هری پاتر» ایفای نقش کرد اما این بدین معنا نیست که وی در برخی اوقات نمی خواسته این پروژه را به کلی ترک کند.

واتسون در سال ۲۰۰۶ و زمانی که برای بازی در قسمت پنجم مجموعه فیلم های هری پاتر با عنوان «هری پاتر و محفل ققنوس» (Harry Potter and the Order of the Phoenix) با وی مذاکره شد می خواست بعد از سال ها بازی سخت در این مجموعه فیلم و تحمل شرایط سخت استودیو سازنده در مورد برنامه ریزی و ظاهر بازیگر دیگر ادامه ندهد. اما در نهایت شاید به دلایل مادی تصمیم گرفت در قسمت پنجم نیز حضور داشته باشد. البته باید گفت با اتمام این مجموعه فیلم احتمالاً واتسون نفس راحتی کشیده است.

۱۰- مایک می یرز در «دنیای وین»

mike-myers-in-waynes-world-1471381603-w700

مایک می یرز شخصیت «وین کمپبل» را در برنامه ی «شنبه شب زنده» (Saturday Night Live) ساخت و بعدها این شخصیت تکراری چنان پرطرفدار شد که کمپانی پارامونت فیلم «دنیای وین» (Wayne’s World) را از روی آن ساخت. می یرز فیلم نامه را نوشت و به خصوص در مورد صحنه ای که وین و رفقایش سوار ماشین شده و دیوانه وار با آهنگ «شعر حماسی بوهمیایی» (Bohemian Rhapsody) همسرایی می کردند بسیار شگفت زده بود اما استودیو سازنده فیلم می خواست که این آهنگ را با آهنگی تازه تر و ارزان تر از این آهنگ گروه گانز اند روزز (Guns n’ Roses) جایگزین کند. اما می یرز تهدید کرد که در صورت تعویض این آهنگ پروژه را ترک خواهد کرد.

۱۱- تیپی هدرن در «پرنده ها»

tippi-hedren-in-the-birds-1471381604

آلفرد هیچکاک همیشه به نامهربانی و سخت گیری با بازیگران مشهور بود اما تیپی هدرن در سال ۱۹۶۳ برای بازی فیلم «پرنده ها» (The Birds) با وی قرارداد امضا کرد با این پیش شرط که در طول صحنه ی اصلی فیلم تنها توسط پرندگان مکانیکی مورد حمله قرار گیرد.اما هیچکاک استاد دور زدن بود و برای این که ترس و وحست هدرن واقعی باشد به افراد گروه دستور داد که پرنده های واقعی و زنده را به سمت وی بفرستند. این بازی واقعی پرنده های خشمگین ۵ روز تمام ادامه داشت و در نهایت بعد از اتمام صحنه ها هدرن دیگر رمقی نداشت. در نهایت دکتر به هیچکاک توصیه کرد که یک هفته به هدرن مرخصی بدهد تا ریکاوری صورت گیرد.

۱۲- جان سینا در «دوازده راند»

john-cena-in-12-rounds-1471381603

کمپانی کشتی کج WWE تریلر پلیسی «دوازده راند» (۱۲ Rounds) را در سال ۲۰۰۹ ساخت و از تعدادی از کشتی گیران قوی هیکل خود در ان استفاده کرد. جان سینا یکی از این کشتی گیران بود که برخلاف آن چه که در داخل رینگ از او دیده بودیم در صحنه هایی از فیلم دچار ترس شده بود.در یکی از صحنه های اکشن فیلم سینا می بایست با یک طناب از یک آسمانخراش پایین می آمد و برای مدتی بین زمین و آسمان معلق می ماند. بعدها سینا اعتراف کرد که به خاطر ترسش از ارتفاع در این صحنه دچار اضطراب شدیدی شده و برای چند لحظه می خواسته از ادامه ی فیلم کناره گیری کند.

۱۳- شلی دووال در «درخشش»

shelley-duvall-in-the-shining-1471381603

شلی دووال برای بازی در فیلم ترسناک «درخشش» (The Shining) در سال ۱۹۸۰ ساخته ی استنلی کوبریک در نقش وندی بدون این که بداند یک رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت کرد. کوبریک کمال گرا برای بدست آوردن چیزی که می خواست ۱۲۷ برداشت از صحنه ای که دووال مضطرب از یک چوب بیسبال برای دفاع از خود در برابر شوهر دیوانه ی خود استفاده می کند گرفت. در صدمین برداشت وی به شدت دچار استرس و اضطراب شده بود. به خاطر فریادها و گریه های متوالی به شدت خسته شده و حجم آب بدنش کاهش یافته بود. وی برای کاهش استرس خود قدم می زد اما استرسش کاهش نمی یافت و این موضوع باعث ریزش موهای او شده بود.

۱۴- کارل وزرز در «راکی ۴»

carl-weathers-in-rocky-iv-1471381604

بخش زیادی از فیلم «راکی ۴» (Rocky IV) به مربی راکی یعنی آپولو کرید اختصاص دارد. نقش آپولو کرید را در این فیلم کارل ویزرز از بازیکنان سابق راگبی در یکی از صحنه ها با شخصیت ایوان دراگو با بازی دولف لاندگرن درگیر می شود. در یکی از صحنه های مبارزه وقتی لاندگرن موفق می شود ویزرز را در گوشه ی رینگ گیر بیندازد و به وی ضرباتی سخت وارد کند ویزرز از شخصیت خود بیرون آمده و یک ضربه ی مشت واقعی را روانه ی لاندگرن می کند. لاندگرن نیز از کوره در می رود و با یک ضربه ی مشت ویزرز را ناک اوت می کند. ویزرز بعد از به هوش آمدن برای ۴ روز در سر صحنه ی فیلم برداری حاضر نمی شود اما در نهایت سیلوستر استالونه او را به ادامه ی فیلم برداری راضی می کند.

۱۵- جین هکمن در «ارتباط فرانسوی»

gene-hackman-in-the-french-connection-1471381603

جین هکمن برای بازی در نقش یک کاراگاه پلیس نیویورکی به نام جیمی “پاپ آی” دویل در سال ۱۹۷۱ و در فیلم «ارتباط فرانسوی» (The French Connection) برنده جایزه اسکار شد اما نزدیک بود این اتفاق رخ ندهد. هکمن بازیگری است که کار کردن با وی سخت بوده و معمولاً با کارگردانان دچار مشکل می شود. در این فیلم نیز وی بارها با ویلیام فردکین، کارگردان فیلم درگیر شده بود به خصوص بعد از این که فردکین گفت که اولین انتخاب وی برای این نقش پل نیومن بوده است.

در یکی از صحنه های فیلمبرداری که در آن هکمن لباس بابا نوئل به تن کرده و یک خلافکار را تعقیب می کند فردکین ۲۷ برداشت می گیرد و از نتیجه راضی نیست و هکمن تصمیم می گیرد پروژه را رها کند. اما وی در نهایت در فیلم می ماند و حتی در هنگام دریافت جایزه اسکارش به این موضوع اشاره می کند.

منبع: looper
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود