باکس آفیس هفته منتهی به ۲۵ تیر؛ ورود قدرتمندانه «نبرد برای سیاره میمون ها» به سینماها

باکس آفیس هفته منتهی به ۲۵ تیر؛ ورود قدرتمندانه «نبرد برای سیاره میمون ها» به سینماها

باکس آفیس تابستانه در این هفته با ورود آخرین قسمت از یک مجموعه فیلم قدیمی و پرطرفدار جان تازه ای گرفت. فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» (War for the Planet of the Apes) با ۵۶.۵ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران خود در رتبه ی اول باکس آفیس هفته قرار دارد. این میزان فروش نشان می دهد که این قسمت از مجموعه فیلم های «سیاره  میمون ها» با فیلم های دیگر این مجموعه از جمله «ظهور سیاره میمون ها» (Rise of the Planet of the Apes) با ۵۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ و «طلوع سیاره میمون ها» (Dawn of the Planet of the Apes) با فروش ۷۲.۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ در سه روز ابتدایی اکران رقابت تنگاتنگی خواهد داشت.

Apes-3-1024x640-w700

فیلم جدید این مجموعه به لطف داستان گویی و سناریو جذاب و فیلم برداری خیره کننده نظر تماشاگران را به خود جلب کرده است. البته نباید از رقیب سختی مانند «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) نیز غافل شد که بسیاری از تماشاگران بالقوه فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» را به طرف خود کشیده و رقابت را برای این فیلم سخت تر کرده است. بنابراین اگر فیلم قدرتمند و محبوبی مانند «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» بر پرده ها نبود مطمئناً میزان فروش فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» به مقدار زیادی افزایش می یافت.

maxresdefault-w700

با این وجود فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» در مسیری قرار دارد که به یک موفقیت تجاری برای کمپانی فاکس تبدیل شود. در سطح جهانی این فیلم تاکنون ۱۰۲.۵ میلیون دلار فروش داشته که در حال نزدیک شدن به جبران هزینه ی تولید ۱۵۰ میلیون دلاری خود است. در هفته ی آینده با اکران فیلم های «دانکرک» (Dunkirk) و «والرین» (Valerian) سینماها و به دنبال آن رقابت فیلم ها شدت خواهد گرفت اما به نظر می رسد که به دلیل تبلیغات شخص به شخص و رضایتی که تماشاگران از فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» داشته اند این فیلم بتواند خود را دستکم برای چند هفته ی دیگر در رتبه های بالای باکس آفیس نگه دارد.

bg_spiderman-w700

قهرمان هفته ی قبل یعنی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» این هفته با ۴۵.۲ میلیون دلار فروش به رتبه ی دوم باکس آفیس سقوط کرد که ۶۱ درصد کمتر از هفته ی اول اکران است و البته ریزش غیرطبیعی و فاحشی برای چنین فیلم های پرهزینه و پرفروشی محسوب نمی شود. البته در هفته ی دوم اکران دیگر شوق و اشتیاق هفته ی اول اکران برای فیلم وجود نداشت و برخی از تماشاگران نیز فیلم «جنگ برای سیاره میمون ها» را برای تماشا کردن ترجیح دادند. در نهایت این که دوران حکمرانی پیتر پارکر در صدر جدول باکس آفیس کوتاه بود و تنها یک هفته طول کشید. این فیلم تاکنون ۲۰۸.۲ میلیون دلار در سینماهای داخلی فروش داشته که فروش قابل قبولی محسوب می شود.

در رتبه ی سوم انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» (Despicable Me 3) قرار دارد که با فروش ۱۸.۹ میلیون دلاری این هفته فروش کلی خود در سینماهای ایالات متحده را به ۱۸۷.۹ میلیون دلار رسانده است.

baby-driver-w700

فیلم «بچه راننده» (Baby Driver) که بزرگ ترین موفقیت تجاری فیلم های ادگار رایت به شمار می آید در سومین هفته ی اکران ۸.۷ میلیون دلار فروش داشت و فروش کلی خود در سطح سینماهای داخلی را به ۷۳.۱ میلیون دلار رسانده است.

170614_MOV_TheBigSick-1.jpg.CROP.promo-xlarge2-w700

در رتبه ی پنجم باکس آفیس هفته نیز فیلم «بیمار بزرگ» (The Big Sick) با فروش ۷.۶ میلیون دلار قرار دارد. این فیلم با استقبال خوب منتقدان روبرو شده و با توجه به اکران محدود و کوتاهش فروش خوبی داشته است و انتظار می رود در روزهای آینده تقاضا برای تماشای آن نیز افزایش یابد. این فیلم تاکنون در سینماهای داخلی ایالات متحده ۱۶ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم ابرقهرمانی و پرفروش «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) نیز با ۶.۸ میلیون دلار فروش در رتبه ی ششم باکس آفیس هفته قرار دارد. این فیلم بعد از هفت هفته نمایش فروش داخلی خود را به رقم خیره کننده ی ۳۸۰.۶ میلیون دلار رسانده است که آن را به یکی از پرفروش ترین فیلم های ساخته شده از روی کتاب های کمیک بعد از سال ۲۰۰۲ و فیلم «مرد عنکبوتی» تبدیل می کند. نکته ی دیگر این که این فیلم هم اکنون در رتبه ی سوم فیلم های پرفروش سال ۲۰۱۷ قرار داشته و با فیلم «نگهبانان کهکشان: نسخه دوم» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) تنها ۶ میلیون دلار اختلاف دارد.

wish-upon-conjouring-joey-king-w700

در رتبه ی هفتم باکس آفیس فیلم ترسناک و جدید «Wish Upon» قرار دارد که در سه روز اول اکران خود ۵.۵ میلیون دلار فروش داشته است. انتقادات از فیلم و بازاریابی ناموفق باعث شد که تماشاگران از این فیلم استقبال چندانی نداشته باشند و البته شانس زیادی برای رقابت با فیلم های محبوب و پرطرفدار این روزها نیز ندارد. هزینه ی ساخت این فیلم ۱۲ میلیون دلار بوده و به نظر نمی رسد که سود چندانی برای کمپانی سازنده در پی داشته باشد مگر این که در سطح بین المللی فروش قانع کننده ای داشته باشد.

cars-3-w700

انیمیشن «ماشین ها ۳» (Cars 3) از استودیو پیکسار نیز در هفته ی پنجم اکران خود با ۳.۱ میلیون دلار فروش در رتبه ی هشتم باکس آفیس هفته قرار گرفت. این انیمیشن تاکنون فروش کلی خود در سینماهای داخلی ایالات متحده را به ۱۴۰ میلیون دلار رسانده است.

در رتبه ی نهم باکس آفیس هفته نیز فیلم «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» (Transformers: The Last Knight) قرار دارد که با فروش ۲.۷ میلیون دلاری این هفته، فروش کلی خود را در سینماهای ایالات متحده به ۱۲۴.۸ میلیون دلار رسانده است.

the-house-w700

فیلم کمدی «خانه» (The House) نیز با فروش ۱.۷ میلیون دلار در هفته ی سوم اکران در مکان دهم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی داخلی خود را به ۲۳.۱ میلیون دلار رسانده است.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود