ویدیویی از یک گونه توت فرنگی که به هیولاهای فیلم های علمی تخیلی شبیه است [تماشا کنید]

ویدیویی از یک گونه توت فرنگی که به هیولاهای فیلم های علمی تخیلی شبیه است [تماشا کنید]

دنیای فیلم های علمی و تخیلی موجودات ناشناخته ی بسیاری را به تصویر کشیده اند که فراتر از محدودیت های تصورات ما هستند و چیزهایی که ما غیرمحتمل و حتی غیرممکن می دانیم را به واقعیت تبدیل می کنند. برخی از اوقات درمی یابیم که چنین هیولاهایی را در باغچه ی خانه ی خود داشته ایم اما از آن ها بی اطلاع بوده ایم. اخیراً یک ویدیوی انیمیشن توسط یک موسسه ی تحقیقات گیاهی در کره جنوبی منتشر شده که رشد و تحول یک گیاه غیرواقعی به نام «Parco Pistris» را شبیه سازی می کند. در این ویدیو گونه ای توت فرنگی نشان داده می شود که با بلعیدن کرم های خاکی و دیگر طعمه ها رشد می کند.

s3grpplfljlgt02ovdua

در واقع این گیاه با دسته ای از دندان های تیز و ترسناک خود که شاخکی بسیار حساس نیز در میان آن ها وجود دارد طعمه ها را از هم پاره کرده و می خورد. در این گونه ی توت فرنگی نوعی سم وجود دارد که مانند سم مارها بوده و بدن قربانی را در خود حل می کند تا به سوختی برای رشد و بزرگ شدن گیاه تبدیل شود. بو و مزه ی شیرینی که این توت دارد در واقع توسط بدن حل شده ی کرم ها تولید می شود. علاوه بر این شکل آبدار و قرمز این گیاه سبب می شود که برخی حیوانات وسوسه شوند آن را بخورند. اما چرا یک شکارچی قاتل باید طوری باشد که دیگران هوس کنند آن را بخورند؟

در واقع این دانه های خوشرنگ و آبدار، هسته های گیاه هستند که پرندگان را وسوسه می کنند که آن ها را بخورند. در ادامه و از آن جایی که پرندگان توان هضم کردن این دانه های سمی را ندارند، آن ها را در جای دیگری بالا آورده و بدین ترتیب دانه های گیاه در جاهای دیگر نیز رشد کرده و تعداد آن ها افزایش پیدا می کند. اگر چه این گیاه کاملاً ساختگی و غیرواقعی است اما می تواند منبع الهامی برای ریدلی اسکات برای فیلم بعدی «بیگانه» باشد. در ادامه می توانید ویدیوی انیمیشن این توت فرنگی قاتل را مشاهده کنید.

منبع: gizmodo
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Sam Paeez تیر ۳۱, ۱۳۹۶

    خیلی باحال بود?? اما اگر واقعی میبود ترسناک میشدها ?