ولادیمیر پوتین در واکنش به تحریم های سنا دستور اخراج ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی را صادر کرد

ولادیمیر پوتین در واکنش به تحریم های سنا دستور اخراج ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی را صادر کرد

به گزارش رسانه های روسی، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور این کشور در واکنش به وضع تحریم های جدید در مجلس سنای ایالات متحده علیه کشورش، دستور اخراج بیش از ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی از روسیه را صادر کرده است که بیش از پیش می تواند روابط سیاسی دو کشور را وارد بحران کند. در حالی که همه از بهبود روابط دو کشور پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ سخن می گفتند اما عملاً پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید شاهد بدتر شدن روابط این دو کشور ابرقدرت و رقبای دیرینه بوده ایم.

قبل از وضع تحریم های جدید و واکنش شدید مقامات کرملین نیز وزیر امور خارجه روسیه از مقامات آمریکایی خواسته بود که تعداد مقامات دیپلماتیک خود در خاک این کشور را به ۴۵۵ نفر کاهش دهد تا تعداد دیپلمات های دو کشور در خاک دیگری به یک اندازه باشد.

ap17179601944735

ولادیمیر پوتین در مصاحبه ی روز گذشته ی خود با تلویزیون روسیه ۲۴ گفته است که در سفارت ایالات متحده و کنسولگری های آن در خاک روسیه “بیش از هزار نفر مشغول به کار بوده و هنوز مشغول به کار هستند. ۷۵۵ نفر از این افراد باید به فعالیت هایشان در خاک روسیه پایان دهند”. وی همچنین گفته است که تغییر محسوس و مفیدی در روابط تیره ی  کرملین و واشنگتن در «آینده ای نزدیک» بعید به نظر می رسد. او افزوده است:” ما به اندازه ی کافی صبر کردیم، به این امید که شاید شرایط به سمت بهبود پیش برود. اما به نظر می رسد که اگر شرایط در حال تغییر هم باشد به این زودی ها نتیجه نخواهد داد”.

روز پنج شنبه گذشته مجلس سنای ایالات متحده با اکثریت آرا طرحی را برای تشدید تحریم ها علیه روسیه به بهانه ی دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ی میلادی ایالات متحده و همچنین به خاطر الحاق شبه جزیره ی کریمه به خاک خود در سال ۲۰۱۴ به تصویب رساند.

trump-putin-point

در این طرح ایران و کره شمالی نیز مشمول تحریم های جدیدی قرار گرفتند. اکنون این قانون باید به امضای دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور برسد که در ابتدا در حال بهبود روابط خود با این کشور بود. یک روز پس از تصویب این طرح در مجلس سنای ایالات متحده، مقامات مسکو به مقامات واشنگتن اعلام کردند که تا تاریخ اول آگوست باید تعداد دیپلمات های خود در خاک روسیه را به ۴۵۵ نفر کاهش داده و ۲ ساختمان متعلق به سفارتخانه اش را نیز تعطیل کند.

در دسامبر سال گذشته نیز باراک اوباما دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی و بسته شدن دو ساختمان متعلق به سفارتخانه ی روسیه را با ادعای این که این ساختمان ها به مراکز جاسوسی تبدیل شده اند صادر کرده بود.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • محمد مرداد ۱۲, ۱۳۹۶

    عشقه این مرد از هیچ چیزی ترسی نداره… حرفی رو میگه و عمل میکنه