والدین پسر ۸ ساله ای که خود را به دار آویخته بود از مسئولان مدرسه شکایت کردند [تماشا کنید]

والدین پسر ۸ ساله ای که خود را به دار آویخته بود از مسئولان مدرسه شکایت کردند [تماشا کنید]

والدین «گابریل تای»، پسر بچه ۸ ساله ای که خود را در خانه شان در شهر سین سیناتی حلق آویز کرده بود از مدرسه دولتی ای که پسرشان در آن جا مشغول تحصیل بود، شکایت کردند.

شکایت قانونی بر این اساس است که مسئولان مدرسه در مورد حادثه ای که دو روز پیش از اقدام به خودکشی گابریل در مدرسه روی داده بود، به والدینش اطلاعی نداده بودند و آن ها تصور می کردند که پسرشان در سرویس بهداشتی محل تحصیل خود از هوش رفته است.

اما ویدئویی که از دوربین های نظارتی مدرسه به دست آمده نشان می دهد که دو دانش آموز در ورودی سرویس بهداشتی با یکدیگر دست می دهند. سپس، یکی از پسرها که «تای» است، روی زمین می افتد. دیگر دانش آموزان به سراغ او رفته و وضعیتش را بررسی می کنند. ۵ دقیقه بعد، مسئولین بالای سر تای حاضر می شوند. ۳ دقیقه بعد کودک مورد بحث به هوش می آید.

با اینکه در آن روز به مادر تای گفته شده که فرزندش از هوش رفته و بهتر است او را به خانه ببرند، اما وکیل خانواده، جنیفر برانچ ادعا کرده که تای سر خود را به دیوار کوبیده است و یکی از دانش آموزان، به سراغش رفته و وی را مورد آزار قرار داده است. وی همچنین مدعی شده که مادر تای در باره این حادثه و حتی وجود ویدئوی چیزی نمی دانسته و مسئولین مدرسه به او گفته بودند که فرزندشان غش کرده است.

اما ویدئوی منتشر خلاف این ادعاها را ثابت می کند. در شکایت ذکر شده که مدرسه به والدین گابریل در مورد حادثه چیزی نگفته اند. اما واقعیت این است که پس از این رویداد، پسربچه به اتاق پرستار برده می شود و چند ساعت بعد، وقتی گاربریل حالت تهوع داشته، مادرش او را به بیمارستان منتقل می کند.

روز بعد را گابریل در خانه مانده و استراحت می کند، اما دو روز بعد به مدرسه می رود و بعدازظهر، پس از بازگشت به خانه، خود را با کروات حلق آویز کرده و خودکشی می نماید.

وکیل پرونده در این باره ادعا نموده که در این مدرسه نوعی رفتار و فرهنگ پرخشونت وجود دارد که مسئولین آن را از والدین پنهان می کنند. اما مدرسه در مقابل بیان داشته که چنین ادعایی صحت ندارد و ما همه تلاش خود را می کنیم تا فضایی امن و مثبت برای دانش آموزان مهیا نماییم.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود