بقایای کشتی یو اس اس ایندیاناپولیس ۷۲ سال پس از غرق شدن در جنگ جهانی دوم پیدا شد

بقایای کشتی یو اس اس ایندیاناپولیس ۷۲ سال پس از غرق شدن در جنگ جهانی دوم پیدا شد

۷۲ سال پیش کشتی یو اس اس ایندیاناپولیس در واپسین روزهای جنگ جهانی دوم توسط اژدرهای یک زیردریایی ژاپنی مورد اصابت قرار گرفت و دیگر روی آب دیده نشد. تیمی از محققان خصوصی به رهبری پل آلن، یکی از موسسان شرکت مایکروسافت، روز جمعه گذشته بقایای این کشتی  را در عمق ۱۸.۰۰۰ پایی اقیانوس آرام کشف کردند. این کشف تاریخی به ناشناخته ماندن یکی از تراژیک ترین فجایع دریایی در تاریخ ایالات متحده پایان می دهد. کشتی ایندیاناپولیس خیلی سریع و بعد از  گذشت ۱۲ دقیقه از زمان مورد اصابت قرار گرفتن غرق شد تا دیگر نتواند پیام خاصی مخابره کند یا محموله های با ارزش خود را به مقصد برساند.

بر اساس گزارشات مقامات کاخ سفید این کشتی در روزهای قبل از حادثه و در۳۰ جولای سال ۱۹۴۵ توانسته بود ماموریت سری انتقال بخشی از تجهیزات بمب اتمی که بعدها روی شهر هیروشیما انداخته شد و به جنگ جهانی دوم در اقیانوس آرام پایان داد را با موفقیت به پایان برساند. بیشتر ۱.۱۹۶ خدمه و پرسنل کشتی یو اس اس ایندیاناپولیس از حادثه ی غرق شدن کشتی نجات یافتند اما در ادامه در دریا غرق شده، یا به دلیل حملات کوسه ها، از دست دادن آب بدن و قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور آفتاب جان خود را از دست دادند. در نهایت تنها ۳۱۶ نفر زنده ماندند که ۲۲ نفر از آن ها هنوز زنده هستند.

بعدها فیلمی با نام «یواس‌اس ایندیاناپلیس: مردان دلیر» (USS Indianapolis: Men of Courage) در سال ۲۰۱۶ با بازی نیکلاس کیج و تام سیزمور در مورد این واقعه ساخته شد. قبلاً نیز تلاش های زیادی برای پیدا کردن بقایای این کشتی غول پیکر انجام شده بود اما تنها تیم ۱۳ نفره آلن با اجازه ی دولت ایالات متحده توانستند بقایای  این کشتی را پیدا کنند. تیم تحقیقاتی آلن پس سال ها تلاش توانستند یک موفقیت جدید را در پیدا کردن کشتی های غرق شده قدیمی بدست آورند.  آن ها در سال ۲۰۱۵ نیز بعد از ۸ سال جستجو توانستند کشتی جنگی موساشی را در دریای فیلیپین پیدا کنند.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود