ویدئویی که چشم اندازهای بی نظیر ایسلند را نمایش می دهد [تماشا کنید]

ویدئویی که چشم اندازهای بی نظیر ایسلند را نمایش می دهد [تماشا کنید]
یک نظر

ایسلند، شمالی‌ ترین کشور اروپا و یکی از بکرترین جزیره‌ های واقع در شمال اقیانوس اطلس است. جمعیت و مساحت این کشور چندان بزرگ نیست، اما جاذبه های طبیعی فوق العاده چشم‌نوازی دارد.

ایسلند، حدود ۱۰۳ کیلومتر مربع مساحت و نزدیک به ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. بیشتر مردم آن از تبار ژرمن هستند. جالب است بدانید که این کشور اروپایی، یک جزیره بزرگ و ۳۰ جزیره کوچک در اقیانوس اطلس شمالی دارد. به خاطر اینکه یک منطقه آتشفشانی به شمار می رود، چشمه‌های آب گرم زیادی دارد و پوششی از یخ و خاکسترهای آتشفشانی، سطح جزیره را پوشانده است.

لازم است اشاره کنیم که آب و هوای ایسلند سرد و قطبی است اما جریان‌ های آب گرم گلف استریم در سواحل جنوبی این کشور سبب افزایش نسبی دما و پیشگیری از یخبندان‌ های گسترده در زمستان می‌ شود. مساحت پهناوری از ایسلند فاقد پوشش گیاهی است و در عوض شاهد یخکوه های متعددی در این منطقه هستیم.

بقایای فوران‌ های آتشفشانی که در حدود ده هزار سال گذشته روی داده‌ اند، چهره خاصی به این جزیره بخشیده است. گفتنی است که این کشور اروپایی بکر و زیبا مملو از رودخانه و دریاچه است و گفته می شود که بیش از ۱۵۰۰ دریاچه و بالغ بر ۲۵۰ رودخانه در سطح آن جریان دارند.

جاذبه های طبیعی این کشورِ جزیره ای بسیار زیاد است و همین امر موجب شده تا در سال های اخیر شمار گسترده ای از گردشگران به آنجا سفر کنند. در همین راستا، اگر کنجکاو هستید چشم‌اندازهای این کشور کوچک را مشاهده کنید، توصیه می کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید. همراهمان باشید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

یک نظر

ورود