مروری بر زندگی پر فراز و فرود پرنسس دایانا در قاب تصویر

مروری بر زندگی پر فراز و فرود پرنسس دایانا در قاب تصویر

پرنسس دایانا از جمله چهره هایی است که پس از سپری شدن ۲۰ سال از درگذشتش، همچنان در قلب مردم جای دارد و برای سال‌مرگش مراسم باشکوهی برگزار می کنند. وی در ۳۱ اوت ۱۹۹۷، در یک تصادف شدید رانندگی درگذشت.

دایانا به خاطر فعالیت های خیرخواهانه در سطح بین المللی به عنوان یک چهره برجسته و مشهور در قرن بیستم میلادی شناخته می شود. پس از ازدواج وی با شاهزادهٔ ولز در سال ۱۹۸۱ میلادی، لقب «شاهدخت ولز» و همچنین «کنتس چِستِر» به او داده شد.

ثمره‌ی این ازدواج، دو پسر به نام های، ویلیام و هری بود؛ اشخاصی که در ردیف رسیدن به تاج و تخت بریتانیا دوم و پنجم هستند.

گفتنی است که شهرت و محبوبیت دایانا و چارلز باعث شده بود تا کوچک‌ ترین کارهای آنان نیز توسط رسانه‌ ها و پاپاراتزی ها پوشش داده شود و بسیاری از مسائل خصوصی آنان در مطبوعات منعکس گردد. از جمله اینکه چارلز رابطهٔ عاشقانه با کامیلا را از سر گرفته بود و او و دایانا از سال ۱۹۹۲ جدا از هم زندگی می کردند.

همین امر موجب شد تا شاهدخت ولز در سال ۱۹۹۵ در یک برنامه تلویزیونی از فشارهای رسانه‌ای و اجتماعی که بر وی بود گلایه کرده و به صورت علنی علت به وجود آمدن این مشکلات را کامیلا پارکر بیان کند.

سرانجام دایانا و چارلز در ۲۸ اوت ۱۹۹۶ با پیشنهاد ملکه رسماً از هم طلاق گرفتند.

۵ شنبه هفته گذشته سالروز فوت پرنسس دایانا بود. به همین خاطر شاید بد نباشد با هم نگاهی داشته باشیم به تصاویری از زمان تولد تا مرگ او به عنوان یکی از نیکوکارانِ محبوب جهان.

در این تصویر، دایانا را در نخستین سالگرد تولدش مشاهده می کنید. وی در اول جولای ۱۹۶۱ میلادی در انگلستان متولد شد.
او چهارمین فرزند از بین پنج فرزند خانواده آلتروپ بود.
دایانا در دوران تحصیل. وی در مدارس خصوصی انگلستان و سوئیس درس می خواند.
دایانا به همراه برادرش، چارلز در سال ۱۹۶۸. وی همچنین دو خواهر به نام های سارا و جین داشت.
پرنسس دایانا در سمت راست تصویر به همراه پدرش، جان و سه خواهر و برادرش در سال ۱۹۷۰. جین در کنار دایانا نشسته و در سمت چپ نیز سارا را مشاهده می کنید. گفتنی است که وقتی دایانا ۷ سال داشت، پدر و مادرش به دلیل خیانت مادر، از یکدیگر جدا شدند و سرپرستی فرزندان به پدر خانواده سپرده شد.
دایانای نوجوان به همراه اسب کوچکش در سال ۱۹۷۴. در آن زمان دایانا با نام «لِیدی دایانا اسپنسر» شناخته می شد زیرا پدرش در سال ۱۹۷۵ لقب «اِرل اسپنسر» را دریافت نمود.
پس از اتمام دوران مدرسه، دایانا مشاغل گوناگونی را تجربه کرد؛ ازپرستاری کودک و مربی مهد گرفته تا آشپزی. او را در سال ۱۹۸۰ به همراه دو کودک که پرستاری آن ها را به عهده داشت، مشاهده می کنید.
دایانا و کاملیا پارکر-باولز در اکتبر سال ۱۹۸۰ میلادی در این تصویر آن ها به تماشای مسابقه چوگان رفته اند. در همان زمان او و پرنس چارلز یکدیگر را ملاقات کرده و چند ماه بعد، نامزد شدند.
جا دارد اشاره کنیم که شاهزاده چارلز در سال ۱۹۹۴ میلادی اعتراف کرد که حتی پس از ازدواج با دایانا با پارکر ارتباط پنهانی داشته است. در نهایت کاملیا و چارلز در سال ۲۰۰۵ میلادی با یکدیگر ازدواج کردند.
دایانا داخل ماشین خود در جلوی آپارتمانش در لندن، ۱۹۸۰
داینا در حال نگاه کردن به دوربین خبرنگاران – در این عکس او و شاهزاده چارلز هنوز نامزدی خود را علنی نکرده بودند.
دایانا و چارلز در مقابل کاخ باکینگهام، پس از اعلام رسمی خبر نامزدی خود در ۲۴ فوریه ۱۹۸۱
دایانا و چارلز در کنار ملکه الیزابت دوم، مارس ۱۹۸۱
عروسی باشکوه آن ها در ۲۹ جولای ۱۹۸۱ میلادی در کلیسای جامع سنت پل در شهر لندن برگزار شد و گفته می شود که بیش از ۷۰۰ میلیون نفر به صورت مستقیم این مراسم را از تلویزیون تماشا می کردند. دایانا در مراسم، لباسی به ارزش نه هزار پوند بر تن کرد که از دنباله‌ای به طول بیست و پنج فوت (هشت متر) برخوردار بود.
آن ها برای ماه عسل با کشتی بریتانیا از دریای مدیترانه و مصر دیدن کردند.
آن ها بخشی از ماه عسل خود را در اسکاتلند سپری نمودند.
چارلز و دایانا را در مسابقه بین المللی اسب سواری در آوریل ۱۹۸۲ میلادی مشاهده می کنید.
در ژوئن ۱۹۸۲ میلادی نخستین فرزند آن ها یعنی شاهزاده ویلیام به دنیا آمد.
دایانا در حال احوالپرسی کردن از یک کودک در بازدید از ولز، نوامبر ۱۹۸۲
چارلز، ویلیلام و دایانا در کاخ کنسینگتون در فوریه سال ۱۹۸۳
دایانا دومین پسر خود یعنی هری را در سال ۱۹۸۴ میلادی به دنیا آورد.
شاهدخت ولز به همراه دو پسر خود
پرنسس دایانا در حال کمک کردن به ویلیام برای حل کردن پازل، ۱۹۸۵
حضور دایانا در کنار بازیکن های مسابقه پولو که همسرش در آن زمان در تیم پالم بیچ بازی می کرد. نوامبر ۱۹۸۵
دایانا به همراه پسرانش، ۱۹۸۶
ویلیام سوار بر اسب پاکوتاه در های گراو هاوس
دایانا و پسرانش در حال اسکی کردن در اتریش، ۱۹۹۱
بازدید از مصر، ۱۹۹۲
دایانا و پسرانش در پارک تورپ در انگلستان
دایانا در آنگولا – عمده شهرت شاهدخت دایانا بخاطر فعالیت‌های عام‌المنفعه و اجتماعی است. وی با تأسیس یا همکاری با چندین مؤسسه خیریه، به مدرسه سازی، خانه سازی و کمک به بینوایان و دردمندان پرداخت.
دایانا با ماسک محافظ در آنگولا در ژانویه ۱۹۹۷ – وی کمک های شایان توجهی به جذامیان، مبتلایان به ایدز و آسیب دیدگان از مین در کشور آنگولا انجام داد.
دایانا دست در دست مادر ترزا در نیویورک، ۱۹۹۷
این عکس توسط دوربین های نظارتی ثبت شده و پرنسس دایانا را در هتل ریتز در شهر پاریس نشان می دهد. تاریخ عکس ۳۰ اوت ۱۹۹۷ است یعنی یک روز پیش از درگذشت وی.
دایانا و نامزدش دودی الفاید در آسانسور هتل
در ۳۱ اوت ۱۹۹۷، دایانا در یک تصادف شدید رانندگی درگذشت. وی آن شب به همراه نامزدش دودی الفاید و راننده‌اش برای فرار از دست عکاسان از درب پشتی هتل خارج شد و قصد خروج از پاریس را داشت. آن‌ها در یک بنز لیموزین در تونلی در پاریس مشغول به حرکت بودند که ماشینشان به دلیل سرعت زیاد و عدم کنترل راننده با دیواره تونل آلما پاریس برخورد کرد و راننده و الفاید به سرعت جان باختند.
بعد از تصادف به نظر نمی‌آمد دایانا صدمه‌ای جدی دیده باشد اما وی یک بار در آمبولانس دچار حمله قلبی شد و در بیمارستان هم بر اثر خونریزی ریوی و مغزی درگذشت.
بعد از مرگ دایانا، چارلز به همراه خواهران و برادر دایانا برای آوردن بدن او از لندن به پاریس سفر کردند. بعد از بازگشت مراسمی رسمی برای دایانا برپا شد.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • پریسا آذر ۲۷, ۱۳۹۷

    اخه چرا بهش گواهینامه دادن که تصادف کنه بمیر خیلی دختر بود ??مهربون من داستان زندگیش خوندم حیف خدابیامرزدش