اتفاقاتی که در فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت» باید منتظر وقوع آن ها باشید

اتفاقاتی که در فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت» باید منتظر وقوع آن ها باشید

اپیزود پایانی سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) سوالات بی جواب بسیاری را در ذهن تماشاگران ایجاد کرد که برای رسیدن به پاسخ آن ها باید دستکم یک سال دیگر صبر کنند. تئوری های بی پایانی در مورد اتقافات فصل هشتم و نهایی این سریال در فضای مجازی وجود دارد و بسیاری می خواهند آن چه که در ادامه ی داستان رخ می دهد و کسی که در نهایت بر آیرون ثرون تکیه خواهد زد را پیش بینی کنند. هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید که در فصل آخر سریال چه اتفاقاتی رخ خواهد داد اما سرنخ های خوبی وجود دارد که می تواند به پیش بینی های نسبتاً محتملی منجر شود. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با اتفاقاتی که ممکن است در فصل نهایی سریال «بازی تاج و تخت» رخ دهد آشنا کنیم.

۱- ثیون گریجوی برای نجات خواهرش یارا دست به کار خواهد شد

در اپیزود پایانی فصل هفتم سریال، دیدیم که ثیون گروهی از افراد آیرون بورن را برای کمک به آزاد کردن یارا از دست عمویشان یارا در ساحل کینگز لندینگ رهبری می کرد. آخرین باری که یارا را دیدیم زمانی بود که کشتی های آن ها توسط یورون تصاحب شده و خودش نیز توسط او دستگیر شد. ثیون به جای تلاشی متهورانه برای نجات خواهرش، پریشان شده و به درون آب پرید. با این وجود به نظر می رسد که ثیون رفته رفته درد و رنجی که در چند فصل گذشته متحمل شده را به فراموشی سپرده و ثبات شخصیتی خود را بدست آورده است. بدون شک در فصل نهایی داستان باید منتظر دیدن نسخه ی شخصیتی جدید و متفاوتی از ثیون گریجوی باشیم.

۲- جان اسنو و دینریس تارگرین به وینترفل خواهند رفت

آخرین باری که جان اسنو و دینریس تارگرین را دیدیم این دو سوار بر کشتی به سمت شمال می رفتند و انتظار داریم که ورود آنها به وینترفل با مخاطرات و درگیری هایی همراه باشد. به نظر نمی رسد که سانسا و آریا با این واقعیت کنار بیایند که جان اسنو در مقابل زنی زانو زده که هرگز او را ندیده اند، چه برسد به این که وی از خاندان تارگرین باشد و جان اسنو نیز بدون هیچ گونه مشورتی وفاداری خود را به او اعلام نموده است. البته مهم تر از همه واقعیاتی در مورد  جان اسنو وجود دارد که خود از آن ها بی خبر است و در صورتی که راز او فاش شود رابطه اش با دینریس به شدت دگرگون خواهد شد.

۳- جان در نهایت پدر و مادر واقعی خود را خواهد شناخت

اگر چه از همان فصل اول اشاراتی مختصر و مبهم به هویت واقعی جان اسنو می شد اما در نهایت به صورت قطعی و آشکار توسط سمول تارلی و برن استارک در اپیزود نهایی فصل هفتم فاش شد که جان اسنو در واقع پسر قانونی ریگار تارگرین و لیانا استارک بوده و نام واقعی او نیز ایگان تارگرین است. این موضوع بدان معنا خواهد بود که جان اسنو وارث واقعی آیرون ثرون و دینریس نیز عمه ی اوست. برن و سمول به این نتیجه رسیده اند که به محض ورود جان اسنو به وینترفل واقعیت را به او بگویند. نمی توان گفت که این واقعیت دقیقاً چه بر سر رابطه ی او دینریس خواهد آورد اما بدون شک برای آن ها غیرمنتظره خواهد بود. البته از آن جا که ازدواج درون خانوادگی در خاندان تارگرین ها رواج دارد نیز شاید این موضوع تاثیر چندانی بر رابطه ی دینریس و جان اسنو نگذارد.

۴-  به نظر می رسد  دینریس تارگرین خواستگاران متعددی داشته باشد

دینریس در حال حاضر تعداد زیادی خواستگار دارد: جان اسنو، یسر جوراه مورمونت و اکنون نیز تیریون لنیستر. با این وجود نمی توان گفت که دینریس در یک مربع عشقی گرفتار شده زیرا علاقه و عشق خود را تنها با یک نفر یعنی جان اسنو نشان داده است. با این وجود نمی توان ادعا کرد که بین خواستگاران فراوان دینریس تنش ایجاد نخواهد شد زیرا هر کدام سعی دارند نظر او را به خود جلب کنند.

۵- جیمی و سرسی برای همیشه از هم جدا شده اند

شاید انتظار این بود که خیلی خیلی زودتر جیمی راهش را از خواهرش جدا کند. اما در نهایت این اتفاق زمانی افتاد که سرسی او را به مرگ تهدید کرده و فاش کرد که به دینریس و جان اسنو قول دروغ داده و قصد ندارد در جنگ با وایت واکرها به آن ها بپیوندد. به نظر نمی رسد که با شرایط پیش آمده این دو دیگر در کنار هم دیده شده و با هم همراه شوند. سرسی می خواهد که بر تمام هفت قلمرو حکومت کند و جیمی نیز نمی خواهد بمیرد. این دو در حال حاضر در رویاها و مکان های متفاوتی قرار دارند. این جدایی می تواند به این نکته اشاره داشته باشد که پیش گویی های والونکار به واقعیت خواهد پیوست.

پیشگویی های مگی قورباغه، پیشگویی که در فلش بک های فصل پنجم دیدیم و آینده ی سرسی را پیشگویی می کند، تاکنون همه به واقعیت تبدیل شده اند. اما در کتاب ها یک پیشگویی دیگر نیز در مورد سرسی وجود دارد که بر اساس آن مگی می گوید:” و وقتی که تو در اشک هایت غرق شدی، والونکار دست هایش را دور گردن رنگ پریده ات فشار داده و زندگی را از تو بیرون خواهد کشید”. واژه ی «والونکار» (Valonqar) در زبان والرینی به معنای «برادر کوچک» است. بسیاری بر این باورند که این شخصیت به تیریون اشاره دارد که در نهایت سرسی را خواهد کشت زیرا این دو رابطه ی خوبی هم ندارند و سرسی بارها تلاش کرده تیریون را به قتل برساند. اما تیریون تنها برادر کوچک تر سرسی نیست.

اگر چه سرسی و جیمی دوقلو هستند اما جیمی بعد از سرسی به دنیا آمده است که قاعدتاً او را کوچک تر از خواهرش خواهد کرد. اگر چه این پیشگویی تنها در کتاب ها و نه در سریال به وقوع پیوسته است اما با توجه به رابطه ی پرآشوب و مشاجره ی تند این دو در اپیزود نهایی فصل هفتم و گذشته ی شاه کشی جیمی، محتمل به نظر می رسد که این جیمی است که سرسی را در نهایت خفه خواهد کرد.

۶- جنگ بزرگ آغاز خواهد شد

جنگ بین انسان ها و وایت واکرها و البته مرده های زنده شده بدون شک در فصل پایانی رخ خواهد داد و بعد از این که ویسریون دیوار بزرگ را در ایست واچ خراب کرد و وارد شدن ارتش مردگان به وستروس در صحنه ی پایانی اپیزود نهایی فصل هفتم به تصویر کشیده شد، وقوع نبرد نهایی در فصل پایانی حتمی است. دینریس و جان اسنو نیز در حال اماده سازی سربازان و شرایط برای مقابله با ارتش پادشاه شب و از بین بردن آن ها یک بار برای همیشه هستند.

۷- ممکن است برای دیدن فصل هشتم لازم باشد دو سال صبر کنید

طرفداران سریال «بازی تاج و  تخت» از زمان پایان فصل هفتم سریال در هفته ی گذشته سعی کرده اند بفهمند که فصل هشتم و پایانی در چه تاریخی منتشر خواهد شد. در حال حاضر تاریخ دقیق این موضوع مشخص نیست اما بر اساس برنامه ریزی ها این فصل از سریال بین ماه های پایانی سال ۲۰۱۸ یا ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد که ممکن است به حدود دو سال نیز برسد.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • سام شهریور ۱۶, ۱۳۹۶

  این چه پستی بود آخه ??
  چیزایی که کاملن توش مشخصه از فصل ۷ رو میگید بهمون دوباره ??
  صبر۲ ساله رو هم خود سازندگانش اعلام کردن ?

 • وینترفل خرداد ۲۶, ۱۳۹۷

  واقعا عجب حدسیاتی بود وگرنه ما تا شروع فصل ۸ سکته میکردیم! اخه اینا رو که همه میدونن نیازی به یاداوری نبود.!

 • Alii تیر ۶, ۱۳۹۷

  یعنی دهنتون سرویس?????????
  چ حدس و گمان هایی، چ پیشگویی، دسخوش?

 • لنیستر مرداد ۲۳, ۱۳۹۷

  خخخخخخخخهخ واقعا خیلی جالب بود ،خر بابابزرگم هم تو فصل هشتم حاضر خواهد شدخخخخخ