«شِر»؛ خواننده سرشناس آمریکایی که در سن ۷۱ سالگی نیز هنوز در دنیای مد و لباس می درخشد

«شِر»؛ خواننده سرشناس آمریکایی که در سن ۷۱ سالگی نیز هنوز در دنیای مد و لباس می درخشد

شریلین سرکیسیان در سال ۱۹۴۶ در یک خانواده ی ارمنی- آمریکایی به دنیا آمد و با نام «شِر» (Cher) خانواده ی خود را در سال های دهه ی ۱۹۶۰ به شهرتی غیرقابل باور رساند. او همراه با همسرش، سونی بونو، آهنگی به نام «دارمت، عزیزم» را نوشتند که یکی از پرطرفدارترین آهنگ های تمام تاریخ شناخته می شود. این دو اگر چه در سال ۱۹۷۵ از هم جدا شدند اما برای مدت زیادی در تلویزیون با هم همکاری داشتند. در تمام طول فعالیت هنری اش، شِر به خاطر پوشیدن لباس های پر زرق و برق و نمایان مشهور بوده است.

همچنین وی در مدت فعالیت چند دهه ای خود توانسته جوایز اسکار، گرمی و امی را بدست آورد. شِر توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم «مجنون» (Moonstruck) بدست آورد و در فیلم های دیگری نیز مانند «ماسک»، «ابریشم»  و «جادوگران ایست ویک» نیز حضور داشت. وی از ازدواجش با سونی بونو یک پسر به نام چَز و از ازدواجش با گرِگ آلمن نیز پسری دیگر به نام الیجا بلو آلمن دارد.

نکته ی مهم در مورد شِر این است که وی در تمام طول سال های فعالیتش توانسته زیبایی ظاهری، نحوه ی لباس پوشیدن و اندام متناسبش را به خوبی حفظ کند. همچنین وی در مورد رازهای زیبایی و تناسب اندام خود گفته که لباس ها و وسایل آرایش اش را در دمایی کنترل شده نگه می دارد که به خوبی حفظ شوند. وی که از همان ابتدا در حوزه ی مد و لباس نیز فعالیت داشت گفته که تمامی لباس های برند خود را نگه داشته و اگر چه به دلیل تغییر سایز دیگر نمی تواند از آن ها استفاده کند اما ترجیح می دهد آن ها را پیش خود نگه دارد. وی در این باره گفته است:” برنامه ای برای پوشیدن آن ها ندارم. برای مدت طولانی در طول عمرم وزن من ۱۰۶ پوند [۴۸ کیلوگرم] بوده است و قرار نیست برای یک میلیون سال دیگر نیز در همین مقدار بمانم. در واقع الان دیگر بسیاری از آن ها اندازه ی من نیستند. تفاوت بسیاری بین ۱۰۶ پوند و ۱۲۶ پوند [۵۷ کیلوگرم] وجود دارد”.

حق با شِر است زیرا نسبت به دوران جوانی و میانسالی اش بیش از ۲۰ پوند بر وزن او افزوده شده و دیگر نمی تواند لباس های تنگ و نیمه عریان گذشته اش را بپوشد. اما با این وجود و در سن ۷۱ سالگی نیز این ستاره ی سرشناس هنوز از لحاظ فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارد و با انجام چندین ترفند جالب که تنها چند دقیقه در روز وقت او را می گیرد توانسته زیبایی و تناسب اندام خود را حفظ نماید. همچنین وی در زمینه ی مراقبت از پوستش نیز یک رویکرد روتین روزانه دارد. شِر در این مورد می گوید:” من دوستی دارم که اسمش دکتر باربارا استورم است و او برای من یک کرم چشم و محلول شستشوی صورت می سازد که واقعاً عاشق آن ها هستم. از محصولات جان مارینی نیز خوشم می آید. همچنین از محصولات پرواکتیو نیز راضی هستم”.

وقتی که پای دنیای مد و لباس به میان می آید، شِر از این که نسل های جوان سرشناسی مانند کیم کارداشیان و برند شخصی اش از برندهای گذشته ی شِر الهام گرفته اند خوشحال است. در ضمن از لحاظ نحوه ی آرایش صورت و موها نیز کارداشیان تا حدودی از شِر الهام می گیرد. شِر می گوید که قانون وی در مورد لباس و آرایش ظاهری این است:” همانی باش که هستی”. وی در این مورد گفته است:” وقتی سونی و من کارمان را شروع کردیم، لباس هایی را به تن می کردیم که هیچ کس دیگری نمی پوشید و این موضوع ما را به دردسر می انداخت. مردم فکر می کردند ما غیرطبیعی هستیم. وقتی اولین کسی باشید که یک چیز جدید و متفاوت را امتحان می کنید باید بهای آن را نیز بپردازید”.

شِر همواره در مراسماتی که شرکت کرده و کنسرت ها و اجراهایی که داشته توجه همگان را به لباس هایی که پوشیده و شکل ظاهری اش جلب کرده و با لباس عجیبی که در مراسم اسکار سال ۱۹۸۶ به تن داشت و توسط باب ماکی طراحی شده بود این موضوع را ثابت کرد که مانند دیگران لباس نمی پوشد و از پوشیدن لباس هایی متمایز و عجیب و غریب و گاهاً نیمه عریان ابایی ندارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مجتبی مهر ۳, ۱۳۹۶

    یه اشتباه..
    سانی بونو ۱۹ ساله که فوت کرده.