«تاریک ترین ساعت»؛ خیز برداشتن گری اولدمن برای اسکار در لباس وینستون چرچیل

«تاریک ترین ساعت»؛ خیز برداشتن گری اولدمن برای اسکار در لباس وینستون چرچیل

شاید بهترین جمله ای که این روزها که خبرهایی از مراسم اسکار و شانس های بردن جایزه در این فستیوال بزرگ شنیده می شود باید گفت این باشد: “همه برید کنار، لطفاً برید کنار، گری اولدمن با غبغب چرچیلی اش برای کسب جایزه اسکار می آید!”.

با وزن تمام دنیا بر روی شانه هایش و هزارن تن بمب که هر روز روی سرش می ریخت، فیلم «تاریک ترین ساعت» (Darkest Hour) داستان وینستون چرچیل، سیاستمدار کاریزماتیک و باهوش بریتانیایی را روایت می کند و از همه جالب تر کسی جز گری اولدمن بزرگ و دوست داشتنی نیست که با آن غبغب و حرکات هیستریکش بتواند نقش این شخصیت سیاسی برجسته را با استادی هر چه تمام تر بازی کند. کارگردانی این فیلم را نیز جو رایت بریتانیایی بر عهده دارد که او را بیشتر به خاطر ساخت فیلم های «کفاره» (Atonement)، «غرور و تعصب» (Pride & Prejudice) و «هانا» (Hanna) می شناسیم.

رایت ثابت کرده است که در به تصویر کشیدن داستان های تاریخی به شیوه ای خاص و غیرمعمول استاد است و تریلر جدیدترین اثر او نیز گویای این مطلب می باشد که او همان سبک خاص و اکسپرسیونیستی پیشین خود را نیز در این فیلم دنبال می کند. فیلم «تاریک ترین ساعت» داستان زندگی وینستون چرچیل در دورانی که به تازگی به مقام نخست وزیری بریتانیا منصوب شده بود و نحوه ی تعامل او با دولت، رسانه ها و دیدگاه او نسبت به مقابله با تهدیدات هیتلر به تصویر می کشد که اهمیت زیادی برای نظرات مردم کشورش در نحوه ی عکس العمل نشان داده به حملات هوایی آلمان قایل بود.

در همین تریلر می بینیم که سیگارهای زیادی کشیده می شود، ژست های خاص زیادی گرفته می شود و البته همه برای جنگی بزرگ آماده می شوند. اولین بررسی های منتقدان نشان می دهد که آن ها این فیلم را به شدت ستوده اند و تا این لحظه نیز سایت روتن تومیتوز به این فیلم نمره ی ۸۳ داده است. علاوه بر گری اولدمن در نقش چرچیل، در این فیلم، لیلی جیمز در نقش الیزابت لیتون، بن مندلسون در نقش شاه جرج ششم، کریستین اسکات توماس در نقش کلمنتاین چرچیل و استفن دیلان نیز در نقش ویسکونت هالیفاکس ظاهر خواهند شد. این فیلم ۲۲ نوامبر برابر با اول آذرماه اکران خود را در شهرهای خاصی از بریتانیا آغاز خواهد کرد.

منبع: looper
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود