۸ بیماری خطرناکی که نشانه های آن ها روی پوستتان ظاهر خواهد شد

۸ بیماری خطرناکی که نشانه های آن ها روی پوستتان ظاهر خواهد شد

مشکلات مربوط به سلامتی افراد را در بسیاری از موارد می توان با نگاه به ظاهرشان فهمید و مشکلات پوستی یکی از اصلی ترین نشانه های این بیماری ها در فرد خواهد بود. به همین دلیل دانستن تاثیراتی که بیماری ها بر روی پوست و ظاهر شما می گذارند بسیار مهم خواهد بود زیرا در برخی موارد این بیماری ها، دستکم در مراحل ابتدایی، خود را با تاثیرات مخربی که بر روی پوست بدن می گذارند نشان می دهند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم مشکلات پوستی را با شما در میان بگذاریم که در واقع نشانه ی یک بیماری داخلی خطرناک بوده و باید آن ها را جدی بگیرید.

۱- لکه های تیره روی پوست

لکه های سیاهی که ناگهان روی پوست شما ظاهر می شوند می تواند نشان دهنده نقص در عملکرد غده آدرنال و یا بیماری اَدیسون باشند. افرادی که از این مشکلات رنج می برند معمولا درد عضلانی و مفصلی داشته و اشتهایشان به غذا را به شدت از دست می دهند. قند خون و فشار خون نیز در این افراد بسیار پایین است. تمامی این نشانه ها می توانند خبر از یک اتفاق ناگوار در درون بدن شما بدهند پس آن ها را جدی بگیرید.

۲- سفید شدن قسمت های وسیعی از پوست

بیماری که در آن قسمتی از پوست بدن رنگدانه های خود را از دست می دهد پیسی نامیده می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که ملانوسیت های سلولی توسط سیستم ایمنی بدن از بین می روند که این موضوع به سفید شدن قسمتی از پوست منجر می شود زیرا سلول ها دیگر رنگدانه تولید نمی کنند. پیسی می تواند نتیجه ی عملکرد نامناسل غده آدرنال باشد.

۳- کهیرهای پوستی

ظاهر شدن کهیر به صورت ناگهانی روی پوست خبر از مشکلی درونی می دهد. این کهیر ممکن است نشانه ی حساسیت به یک غذای خاص، مواد شیمیایی،داروها یا حتی نشانه ی یک بیماری مسری مانند آبله مرغان باشد. در هر صورت باید در این گونه موارد به پزشک مراجعه نمایید زیرا این چنین نشانه های می تواند خبر از ابتلا به سندروم استیونز-حانسون یا سندروم لیل باشد. آبله مرغان نیز در بزرگسالی مشکلات زیادی را برای افراد در پی خواهد داشت.

۴- ورم های پوستی

اگر هر روز پوستتان دچار تورم می شود بهتر است به یک متخصص غدد داخلی مراجعه نمایید زیرا این موضوع می تواند نشانه ی بیماری کم کاری غده تیروئید باشد. در واقع در چنین موارد غده ی تیروئید مقدار کافی هورمون تولید نمی کند. از دیگر نشانه های کم کاری تیروئید می توان به خشکی پوست، تورم پوست دست و صورت، ریزش مو، شکنندگی ناخن ها و افزایش وزن اشاره کرد.

۵- داشتن مقادیر زیادی خال و زائده های گوشتی سیاه روی بدن

دلایل زیادی برای ظاهر شدن خال های سیاه روی بدن وجود دارد که یکی از آن ها مسایل ارثی است. اگر والدین شما نشانه های بزرگی هنگام تولد روی قسمتی از بدن خود داشته باشند ممکن است شما نیز آن ها را داشته باشید. دلیل دیگر می تواند قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه ماوراء بنفش یا عدم تعادل هورمونی باشد. در بسیاری از موارد خال ها بی خطر هستند اما اگر تعداد آن ها به یکباره و به شدت افزایش یافت، یا دردناک بوده و یا رنگ و اندازه ی آن ها دائماً تغییر می کرد بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

۶- آکنه، جوش های سیرسیاه و جوش های زیرپوستی

دلایل زیادی برای ایجاد آکنه روی پوست وجود دارد که از آن ها می توان به چرب بودن بیش از حد پوست ، که منجر به ایجاد جوش های روی صورت می شود، عدم تعادل هورمونی یا مشکلات مربوط به هاضمه اشاره نمود. اما اکنه همیشه نشانه ی یک بیماری دیگر است و باید همواره از  پوست صورت خود به خوبی مراقیت نمایید.

۷- پوسته پوسته شدن

علت پوسته پوسته شدن می تواند عدم تعادل هورمونی، عکس العمل آلرژیک، پسوزیازیس، درماتیت سبورئیک و بیماری های دیگر باشد. اگر پوسته پوسته شدن شدید بوده و با نشانه های دیگری همراه باشد آن را جدی بگیرید زیرا ممکن است از یک بیماری خطرناک خبر دهد.

۸- عرق کردن بیش از حد

اگر در مکانی قرار دارید که دارای تهویه مناسب بوده و دمای هوای محیط نیز خوب است و همچنان شما عرق می کنید باید بدانید که این موضوع از مشکلی بزرگ نشأت می گیرد. علت عرق کردن بیش از حد می تواند سمی شدن گواتر یا بیماری گریوز باشد، بیماری که تیروئید را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه پوست ضخیم تر شده و همواره سوزش دارد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Pooneh شهریور ۳۰, ۱۳۹۸

    ولی وقتی باهریک از این علایم پوستی بری سراغ دکتر پوست،بدون آزمایش وبررسی عوامل درونی،یه نسخه شبیه طومار با هزینه میلیونی برات مینویسه،که شش بار از این نسخه بگیری ،بخوری بعد از کلی هزینه ووارد کردن این حجم بزرگ دارو به به بدن که هر کدوم عوارض خودشو داره،،،تازه میفهمی مشکل از یه جای دیگست وبا تموم شدن داروها،دوباره علایمت برمیگرده?????