اتهام آزار جنسی «خانه پوشالی» را فرو ریخت؛ کوین اسپیسی در مسیر هاروی واینستاین

اتهام آزار جنسی «خانه پوشالی» را فرو ریخت؛ کوین اسپیسی در مسیر هاروی واینستاین

این روزها در فضای هالیوود هیچ خبری به اندازه ی بدرفتاری ها و سوء استفاده های جنسی چهره های سرشناس جلب توجه نمی کند. ابتدا، چند هفته قبل، هاروی وینستاین، تهیه کننده سرشناس هالیوودی به سوء استفاده جنسی متهم شد و هر روز بازیگر جدیدی اعلام کرد که به نحوی مورد آزار جنسی یا بدرفتاری جنسی هاروی وینستاین قرار گرفته است. هر روز بر تعداد این زنان افزوده می شد و در کنال ناباوری مشخص گردید که این اتفاقات ناخوشایند از سال ها پیش رخ داده و مربوط به سال های اخیر نیست.

شاید در هالیوود کمتر کسی باشد که از هاروی وینستاین خوشش بیاید هر چند به دلیل قدرتش همه سعی می کردند به او اعتراضی نکنند و همین موضوع نیز باعث شده بود که زنانی که قربانی بدرفتاری ها و آزار جنسی وی قرار گرفته بودند، در طی این همه سال حرفی از این موضوع نزنند. اما با شروع شایعات در مورد رفتارهای شنیع واینستاین ناگهان موجی از حملات و اتهامات علیه او شروع شد و به زودی به دلیل تعدد قربانیان مشخص شد که این صحبت ها فراتر از چند اتهام ساده است.

اما در این میان و در حالی که هر روز بر تعداد این زنان افزوده می شد ناگهان خبر رسید که چهره های دوست داشتنی هالیوود مانند کوین اسپیسی و داستین هافمن که از اسطوره های بازیگری در هالیوود هستند نیز سابقه ای از آزار جنسی اطرافیانشان را دارند. این موضوع دیگر برای طرفداران هالیوود و این بازیگران قابل درک نیست. کوین اسپیسی؟! داستین هافمن؟! باور کردنی نیست!

در آخرین خبرها آمده است که ۸ نفر از کارمندان شبکه ی نتفلیکس که بر روی پروژه سریالی «خانه پوشالی» (House of Cards) کار می کرده اند، اتهامات جنسی اخیر بر علیه کوین اسپیسی را تایید کرده و گفته اند که وی در هنگام فیلم برداری صحنه های مربوط به این سریال فضایی «مسموم» را باز طریق انجام الگوهایی از آزار جنسی به وجود آورده است. یکی از دستیاران تولید سابق این برنده جایزه اسکار را به آزار جنسی در طی فیلم برداری یکی از صحنه های فصول اول سریال متهم می کند و اعلام کرده اند که به دلیل ترس از انتقام نمی خواهند اسمی از آن ها برده شود.

آن ها گفته اند که وی در طول فیلم برداری رفتاری «درنده خویانه» و شکارمآبانه داشته و بدون رضایت بدن افراد حاضر در صحنه را لمس کره و یا با سخنانی نامناسب در مورد کارمندان نتفلیکس که عمدتاً مردان جوان بوده اند صحبت کرده است. مدیر برنامه ها و سخنگوی او نیز گفته اند که ارتباط خود را با این بازیگر سرشناس قطع کرده اند و مسئولان نتفلیکس نیز تصمیم گرفته اند ادامه ی تولید فصل جدید این سریال را متوقف کرده و اعلام نموده اند که این آخرین فصل سریال خواهد بود.

یکی از کارمندان نتفلیکس که اسپیسی را به بدرفتاری جنسی متهم کرده است در این باره چنین می گوید:” هیچ شکی ندارم که این نوع از رفتار درنده خویانه برای وی بسیار عادی بوده و تجربه ی شخصی من تنها یک مورد از موارد بسیار دیگر بوه است. یک فضای مسموم برای تمامی مردان جوانی که مجبور به تعامل با او بودند وجود داشت در میان بازیگران، تیم تولید و افراد پشت صحنه”. یکی از دستیاران تهیه سابق این سریال نیز گفته که یکبار در هنگام عزیمت به سمت محل فیلم برداری با اسپیسی در ماشین بوده که ناگهان اسپیسی به بدن او دست زده است بدون آن که رضایتی در کار باشد.

وی در این باره چنین می گوید:” من در حالت شوک قرار داشتم. او مردی در یک جایگاه بسیار قدرتمند در سریال بود و من در جایگاهی بسیار پایین در سلسله مراتب و زنجیره ی غذایی آن جا قرار داشتم”. این شخص به گفته ی خودش در آن موقع هیچ صحبتی در این باره نکرده است.در هفته های اخیر کوین اسپیسی با اتهامات متعددی در زمینه ی رفتارهای نامناسب جنسی علیه برخی از افراد تیم تولید کننده سریال «خانه پوشالی» مواجه شده است.

وی در نهایت روز پنج شنبه اعلام کرد که در این زمینه به درمان روی خواهد آورد. اولین اتهامات در مورد او زمانی آغاز شد که آنتونی رپ، بازیگر فیلم «پیشتازان فضا» (Star Trek) که اکنون ۴۶ سال سن دارد روز یکشنبه گذشته ادعا کرد که کوین اسپیسی در سال ۱۹۸۶ در یک مهمانی خصوصی در نیویورک سیتی در حالی که مست بوده رفتار نامناسبی با وی داشته است. در آن زمان اسپیسی ۲۶ ساله و رپ تنها ۱۴ سال سن داشت. اسپیسی در واکنش به این ادعا اعلام کرد که سال ها از این موضوع گذشته و چیزی از آن به یاد نمی آورد اما در هر صورت به خاطر کاری که ناخودآگاه در حالت مستی انجام داده عذرخواهی می کند.

منبع: time
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • سامان آبان ۱۳, ۱۳۹۶

  بسیاری از این اتهامات آزار جنسی کیسه ای است که توسط برخی افراد فرصت طلب برای گرفتن پول از افراد پولدار و قدرتمند دوخته شده است. متاسفانه این رفتارها باعث شده که موارد واقعی آزارجنسی هم توسط بسیاری از مردم جدی گرفته نشود. به نظر من چنین افراد فرصت طلبی دست کمی از کسانی که آزارجنسی انجام می دهند ندارند.

 • علی تیر ۱۳, ۱۳۹۷

  اتهام به اسپیسی و هافمن دروغی بیش نیست

  • علی زمانی تیر ۱۳, ۱۳۹۷

   به پوتین و ترامپ و هاروی و کاسترو و خیلی های دیگه هم اول همین رو میگفتن که دروغه! اما بعد معلوم شد که خیلی هم الکی نبوده. کلا دنیای آرتیستی همینه. میخواد آرتیست سینما باشه یا آرتیست سیاست یا هر جای دیگه.