نگاهی به اتاق های هتل سنگاپور که در آسمان حرکت می کند

نگاهی به اتاق های هتل سنگاپور که در آسمان حرکت می کند

خطوط هوایی سنگاپور یکی از بهترین ها در جهان بشمار می رود که هر روز بر کیفیت ایرباس های خود افزوده و امکانات بیشتری را در اختیار مسافران قرار می دهند.

ایرلاین سنگاپور در جدیدترین اقدام خود، ایرباس A380 را وارد خط هوایی کرده که شاید بتوان گفت نخستین هتل هوایی در دهه های اخیر محسوب می شود. این هواپیما که در قسمت فرست‌کلاس پیش از تغییر طراحی داخلی، گنجایش ۱۲ مسافر را داشت، در حال حاضر فقط ۶ مسافر را در این بخش می پذیرد. دلیلش هم این است که برای مسافران، اتاق های مجزا با تخت‌خواب و یک پنجره مخصوص در نظر گرفته شده است.

ایرباس های A380 جدید مجموعا گنجایش ۴۷۱ مسافر را دارند. در کنار ۶ سوئیت اختصاصی و بسیار باامکانات، ۷۸ صندلی در بخش بیزینس کلاس در جلوی هواپیما در نظر گرفته شده است. این اتوبوس هوایی همچنین ۴۴ صندلی پرمیوم اکونومی و ۳۴۳ اکونومی معمولی در خود دارد.

این نوسازی و تغییر دکوراسیون جدیدترین تلاش برای رقابت با دیگر کمپانی ها در راستای جذب مسافران ثروتمندی است که برای کرایه آپارتمان در دل آسمان پول خرج می کنند.

در این راستا، در حالی که شرکت هایی همانند دلتا و یونایتد در تلاش برای طراحی کابین های پرمیوم برای مسافران تجاری همیشگی خود هستند، برخی از خطوط هوایی بین المللی همانند Etihad به دنبال ساخت کابین های اختصاصی فرست کلاس هستند. جالب است بدانید که برخی از این کابین ها سه اتاق خوابه هستند و «رزیدنس» (خانه) نام دارند.

هتل هوایی خط هوایی سنگاپور قرار است در ماه آینده میلادی نخستین سفر خود را از سنگاپور به سمت سیدنی انجام دهد. در همین راستا، از شما دعوت می کنیم تا در ادامه به طراحی داخلی و امکانات ایرباس A380 جدید نگاهی داشته باشید.

لازم است اشاره کنیم که طراحی داخلی این هتل سیار حدود ۴ سال به طول انجامیده است.

همراهمان باشید.

اتاق هایی با پنجره ای رو به آسمان

کابین های اختصاصی این هواپیما همانند اتاق هتل هستند، با این تفاوت که در ارتفاع ۳۵ هزار پایی از سطح زمین واقع شده اند. شرکت هواپیمایی سنگاپور این اتاق ها را برای مسافران تراز اول و ممتاز در نظر گرفته است.

تخت ها ۱۹۰×۷۰ سانتی‌متر اندازه دارند و با دو بالش و ملحفه های نخی و لطیف ارائه می شود. مسافران می توانند تخت های دو سوئیت اول را به هم وصل کرده و یک تخت دونفره ایجاد کنند.

به مسافران هر اتاق یک جفت جوراب، چشم بند و دمپایی نیز ارائه می شود.

کمد و کشوهای مخصوص وسایل گران‌بها

مسافران می توانند هنگام خواب، وسایل ارزشمند خود را در کمدها و کشوهایی که در هر سوئیت در نظر گرفته شده، قرار داده و با خیال راحت به خواب بروند.

همه اتاق ها، صندلی هایی با روکش چرمی دارند (مسافران باید هنگام تیک‌آف و فرود هواپیما روی صندلی نشسته باشند.) که به صورت برقی می توان بین ۱۳۵ تا ۲۷۰ درجه آن ها را چرخاند یا خم و راست کرد.

تخت قابلیت جمع شدن دارد و یک دستگاه مانیتور اچ‌دی ۳۲ اینچی برای تماشای فیلم و سریال در اتاق تعبیه شده است.

دستشویی های لوکس و مجهز

برای ۶ مسافر بخش فرست کلاس، دو سرویس بهداشتی لوکس و مجهز در نظر گرفته شده است.

غذاهای عالی که دستپخت سرآشپزهای مشهور هستند

منوی غذای سوئیت های فرست کلاس هواپیمای سنگاپور حاوی غذاهای ویژه ای است که توسط بهترین سرآشپزهای این کشور پخته شده اند. از جمله می توان به لابستر اشاره کرد که غذای محبوبی بشمار می رود.

در بخش بیزینس کلاس هواپیما نیز امکانات بسیاری را شاهد هستیم. از جمله می توان به صندلی‌های تختشو و صندلی های کپسول‌مانند اشاره کرد.

هواپیمای ایرباس A380 جدید سنگاپور دارای ۷۸ صندلی بیزینس است که به صورت ۱-۲-۱ در بخش جلوی هواپیما قرار گرفته اند. زیر پایی هر صندلی ۱۲۷ سانتی‌متر اندازه دارد و صندلی که به طور کامل باز می شود نیز ۶۳.۵ سانتی‌متر پهنا دارد. یعنی هر مسافر، فضای زیادی برای کار در اختیار خواهد داشت.

طراحی پیله‌مانند هر کابین برای مسافران بیزینس کلاس یک فصای خصوصی ایجاد می کند.

فضای خصوصی یا صمیمی؟ انتخاب با شماست

برای آن دسته از مسافرانی که تمایلی به دیوارچینی در اطراف خود ندارند نیز این امکان فراهم شده تا دیوایدرها را پایین زده و صندلی های تخت شو در کنار هم به یکدیگر بچسبند. این قابلیتی است که خطوط هوایی قطر نیز اخیرا عرضه کرده است و برای هر صندلی هم یک مانیتور ۱۸ اینچ لمسی در نظر گرفته شده است.

افرادی که توان خرید بلیط بیزینس کلاس را ندارند، می توانند پرمیوم اکونومی خریداری کنند که تا حدی امکانات بخش بیزینس را در خود دارد. اما از صندلی تخت‌شو در این قسمت خبری نیست.

صندلی ها ۵۰ سانتی متر عرض دارند و فضای یک متری ردیف شده اند. هر صندلی یک هدفون ضدنویز دارد.

عکس بالا هم به بخش اکونومی هواپیما مربوط است.

منبع: cnbc
بدون نظر

ورود