دونالد ترامپ امشب در کره با سس مخصوصی پذیرایی خواهد شد که قدمتش از آمریکا بیشتر است

دونالد ترامپ امشب در کره با سس مخصوصی پذیرایی خواهد شد که قدمتش از آمریکا بیشتر است

قرار است امشب در ضیافت شامی که کره جنوبی برای دونالد ترامپ ترتیب داده، شاه‌میگوی اعلا با سس مخصوصی سرو شود که قدمت سس از تاریخ شکل‌گیری کشور پهناور آمریکا بیشتر است.

به گفته سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، این ضیافت شام در محوطه «بلو هاوس» در نزدیکی کاخ سلطنتی سابق برگزار خواهد شد و منوی غذا نیز شامل دنده کباب به همراه سس گوشتی است که گفته می شود با سس سویای ۳۶۰ ساله تهیه و مزه‌دار شده است.

گفتنی است که این سس نخستین بار در سال ۱۶۵۷ میلادی تهیه و عرضه شد، یعنی سالی که بنجامین فرانکلین، امضاکننده پیمان استقلال آمریکا در آن متولد شده است.

همچنین لازم است اشاره کنیم که تخمیر غذاها و مواد خوراکی در سس سویای چند ده ساله، یکی از ارکان اصلی غذاهای کره ای بشمار می رود. کارخانه های تولیدی، سس سویایی که چندین دهه یا حتی قرن ها تخمیر شده باشد را با قیمت های گزافی که گاها به ده ها هزار دلار برای هر لیتر می رسد، به فروش می رسانند.

در این رابطه می توان به نمایشگاه غذا در سال ۲۰۱۲ میلادی اشاره کرد که یکی از شرکت کننده ها، سس سویایی را عرضه کرده بودند که به ادعای خودشان ۴۵۰ سال پیش تهیه شده است. قیمت این سس در آن سال یکصد میلیون ون معادل ۱۲۲۳۳۰ دلار آمریکا بود.

در این راستا باید گفت، در مهمانی شام امشب، کره ای تصمیم دارند با سول کبابی که ماهی محبوب دونالد ترامپ است و غذاهای محلی با حذف طعم سنتی که به مذاق رئیس جمهور آمریکا هم خوش بیاید از وی پذیرایی کنند.

گفتنی است که این تدارکات با پذیرایی نخست وزیر کشور ژاپن از دونالد ترامپ تناقض زیادی دارد. شینزو آبه که رابطه صمیمانه تری با ترامپ دارد در ابتدای ورود شخص اول کشور آمریکا به خاک ژاپن، با چیزبرگر و سس کچاپ از وی پذیرایی کرد و در ضیافت رسمی نیز با استیک به استقبال ترامپ و بانوی اول کاخ سفید رفت.

اما مقامات کره ای در نظر دارند با میگوی مخصوص از رئیس جمهور آمریکا پذیرایی کنند که گفته می شود از آب های جزیره ای گرفته شده که کشورها ژاپن و کره جنوبی بر سر مالکیت آن با هم نزاع دارند.

منبع: straitstimes
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود