حراج سکه بهار آزادی مردم را راهی بانک کارگشایی کرد

حراج سکه بهار آزادی مردم را راهی بانک کارگشایی کرد

دیروز، شنبه چهارم آذرماه، دور جدید حراج دولتی سکه های تمام بهار و نیم بهار آزادی در ساعت ۱۴ در محل بانک کارگشایی واقع در خیابان مولوی تهران برگزار شد.

در آخرین روز هفته گذشته، رییس بانک کارگشایی از حراج سکه های تمام بهار و نیم بهار آزادی در این بانک، از روز شنبه چهارم آذرماه خبر داده بود و متعاقب آن، از ساعات اولیه صبح دیروز صف های طولانی از خریداران در مقابل در این بانک شکل گرفت.

سلیمانی در این رابطه بیان داشت، این حراج بر حسب دستور بانک مرکزی و برای جلوگیری از حبابی شدن بازار سکه از طریق بانک کارگشایی انجام می شود و در بسته های ۲۰ تایی و بدون محدودیت خرید به متقاضیان عرضه خواهد شد.

در حراج سکه های دولتی در روز گذشته، بانک مرکزی قیمت پایه تمام سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان اعلام کرد. بر این اساس، قیمت پایه برای حراج با قیمت معمول بازار تا بیش از ۲۰۰ هزار تومان اختلاف دارد. همچنین قیمت پایه برای نیم سکه ۵۹۰ هزار تومان اعلام شده در حالی که قیمت فعلی بازار ۶۹۹ هزار تومان است و ۱۰۹ هزار تومان ارزان‌تر خواهد بود.

البته باید اشاره کنیم که در این حراجی ها، خریدار با هر قیمتی که سکه را خریداری می‌کند، باید در نهایت ۹ درصد مالیات برارزش افزوده آن را نیز پرداخت نماید. یعنی قیمت تمام‌شده سکه تمام بهار آزادی ۱ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان و قیمت تمام‌شده نیم سکه ۶۴۵ هزار تومان خواهد بود.

همچنین گفتنی است که این حراجی تا اطلاع ثانوی هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام خواهد شد و در مرحله بعدی عرضه، بنابه‌نظر بانک مرکزی، سکه ربع بهار آزادی نیز به حراج اضافه می شود.

متقاضیان می توانند برای شرکت در این حراج، به صورت حضوری و با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی برای پرداخت، به سالن حراج بانک کارگشایی واقع در خیابان مولوی، رو به روی میدان محمدیه مراجعه کنند.

قیمت سکه که این روزها وضعیت حبابی در بازار آزاد دارد، در دو هفته گذشته همواره رو به افزایش بود به شکلی که گفته می شود حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بالاتر از قیمت واقعی فروخته می شود. به همین خاطر این حراج با نظر بانک مرکزی انجام می شود تا تقاضای ایجاد شده در بازار را کنترل و حباب را تخلیه کند.

قابل ذکر است، بانک کارگشایی از واحدهای تابعه بانک ملی ایران است و ۹۱ سال قدمت دارد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ک تیر ۴, ۱۳۹۸

    ازبین این آداب ورسوم های عجیب عروسی به نظرم مراسم مصریهااز همه جالبترو بهتربودچون بخاطراینکه شب عروسی همه عروس رونیشگون میگرندتاگریه کنه وهرچه دق دلی وحسادت بهش داشته باشی وخرجی که رودست داداشت گذاشته باشه میشه ازجونش در بیاری بانیشگون گرفتن! ای جونم!همینطورچینی هاکه اوناهم عروس رو کتکش میزنندتاگریه کنه و به بهانه خوش یمنی فردا درزندگی مشترک!یه زهر چشم هم گرفته باشی تا عین همون ضرب المثل معروف ایرانیه گربه رودر حجله کشتن باشه وچقدر فرهنگ هاوآداب ورسوم کشورهای آسیایی به هم شبیه هست!واقعاجالبه!