شاهزاده هری با مگان مارکل، هنرپیشه آمریکایی ازدواج می‌کند

شاهزاده هری با مگان مارکل، هنرپیشه آمریکایی ازدواج می‌کند

شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا با مگان مارکل، نامزد خود که یک هنرپیشه آمریکایی است، ازدواج می‌کند.

هری ۳۳ ساله و خانم مارکل ۳۶ ساله که از تابستان سال ۲۰۱۶ با هم دوست بودند و قرار می‌گذاشتند، اولین بار در حدود دو ماه پیش به عنوان زوج در جمع حاضر شدند. آنها اولین بار در تابستان سال ۲۰۱۶ در مراسم ازدواج یکی از دوستان مشترکشان با هم آشنا شدند.

گفتنی است که پرنس هری پس از پدر، برادر بزرگتر و برادرزاده‌هایش، پنجمین نفر در سلسله مراتب جانشینی تاج و تخت در بریتانیا بشمار می رود. وی قرار است بهار سال ۲۰۱۸ با خانم مارکل ازدواج کند. به گزارش خبرگزاری ها، این دو در «ناتینگهام کاتج» در کاخ کنزینگتون در مرکز لندن زندگی خواهند کرد.

شاهزاده هری و «مگان مارکل» قرار است بهار سال ۲۰۱۸ با هم ازدواج کنند.

مگان مارکل تا پیش از از رابطه با شاهزاه هری در بریتانیا چندان شناخته شده نبود اما در آمریکا به خاطر بازی در نقش ریچل زین در سریال سوتس یا دادخواست‌ها ( Suits) مشهور بود. او همچنین از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ همسر تهیه کننده آمریکایی «تروور انگلسون» بود که گفته می شود به دلیل اقامت طولانی «مگان» در تورنتو برای بازی در سریال «سوتس» و دور بودن از شوهرش که در لس آنجلس زندگی می کرد، این دو تصمیم به جدایی گرفتند.

شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا و مگان مارکل، هنرپیشه آمریکایی

جا دارد اشاره کنیم خانم مارکل کاتولیک است و اگر شاهزاده هری چند سال پیش با او ازدواج می‌کرد، از سلسله مراتب جانشینی سلطنتی حذف می‌شد. اما قانونی که در سال ۲۰۱۵ تصویب شد به اعضای خانواده سلطنتی اجازه داد که با پیروان کلیسای کاتولیک ازدواج کنند و در عین حال بتوانند شاه یا ملکه شوند.

شاهزداه چارلرز، ولیعهد بریتانیا و پدر هری، در بیاینه‌ای از اعلام خبر نامزدی پسرش ابراز خشنودی کرده است. اعضای خاندان سلطنتی، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر نیز در بیانیه‌های مختلف از اعلام خبر ازدواج هری ابراز خوشحالی کرده‌ و صمیمانه‌ترین تبریک‌های خود را ارسال کرده اند.

انگشتر نامزدی مارکل از سه قطعه الماس تشکیل شده است.

بد نیست اشاره کنیم که انگشتر نامزدی مارکل از سه قطعه الماس تشکیل شده که بزرگترین آنها در وسط قرار دارد. این انگشتر را کمپانی جواهرسازی «کلیو» ساخته که برای، ملکه انگلستان، جواهر طراحی می کند.

گفته می شود طرح این انگشتر، ایده خود شاهزاده هری بوده و برایش ارزش خاصی دارد. دو سنگ آن، متعلق به مادر هری، پرنسس دایانا بوده و دیگری از «جمهوری بوتسوانا» آمده است؛ یکی از کشورهای مورد علاقه شاهزاده هری که «مگان» را نیز به آنجا برده است.

در مورد عروس جدید کاخ سلطنتی انگلستان باید گفت که با بازی در سریال حقوقی «سوتس» به شهرت رسید. او همچنین در فعالیت های بشردوستانه و خیرخواهانه نیز مشغول است. تلاش برای فراهم آوردن آب سالم در «رواندا» و فعالیت برای سازمان ملل متحد در زمینه برابری حقوق مرد و زن در محیط کار از جمله این فعالیت هاست.

در آخر اشاره کنیم، پس از ازدواج پرنس «ادوارد» با «والیس سیمپسون» نیکوکار آمریکایی در سال ۱۹۳۶ که باعث شد او از تخت و تاج بگذرد، این نخستین پیوند یک آمریکایی با خانواده سلطنتی بریتانیا خواهد بود. عموی ملکه فعلی بریتانیا، یعنی ادوارد هشتم در سال ۱۹۳۶ بعد از تاجگذاری، سلطنت را برای ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی رها کرد. پس از آن بود که جرج ششم به پادشاهی رسید. پس از آن هم الیزابت ملکه فعلی به قدرت رسید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود