هر آنچه که باید در مورد هزینه عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل بدانید

هر آنچه که باید در مورد هزینه عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل بدانید

مکان، فهرست مهمانان و تاریخ دقیق عروسی هنوز منتشر نشده است اما یک چیز کاملاً قطعی به نظر می رسد: عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل بسیار پرهزینه خواهد بود. ایمی دان، برنامه ریز یک کمپانی برنامه ریزی مراسم عروسی مستقر در لندن که در ساماندهی عروسی های بسیار لوکس تخصص دارد می گوید که حتی برآوردهای محافظه کارانه در مورد هزینه ی مراسم عروسی این دو نیز از اعداد ۶ رقمی شروع می شود.

وی در این باره چنین گفته است:” بعید می دانم که هری و مگان با هزینه ای کمتر از ۵۰۰.۰۰۰ پوند بتوانند مراسم عروسی مورد نظرشان را محقق سازند”. زمانی که مراقبت های امنیتی را نیز موزد توجه قرار دهیم با هزینه ای چند میلیون پوندی مواجه می شویم. در ادامه ی این مطلب می خواهیم نگاهی جامع به هزینه ی یک عروسی جدید در خاندان سلطنتی بریتانیا بیاندازیم.

هزینه ها با چه کسی است؟!

شاهزاده چارلز، پدر هری،بدون شک سهم زیادی از تامین هزینه های مراسم عروسی این دو در بهار سال ۲۰۱۸ را بر عهده خواهد داشت حتی اگر سنت ازدواج در خاندان سلطنتی چیز دیگری را دیکته کند. کیت ویلیامز، تاریخ شناس و کارشناس امور خانواده ی سلطنتی می گوید: “بر اساس سنت، هزینه مراسم عروسی بر عهده ی خانواده عروس خواهد بود اما مطمئناً در مورد اخیر چنین اتفاقی نخواهد افتاد” عروسی شاهزاده ویلیام، برادر هری، و همسرش کاترین را می توان الگویی برای تعیین پرداخت کننده هزینه های عروسی جدید خانواده سلطنتی بریتانیا قرار دارد. شاهزاده چارلز بخش اعظم این هزینه ها را پرداخت کرد اما به گفته ی ویلیام، خانواده ی کاترین نیز حجم قابل توجهی از این هزینه ها را پرداخت کرده بودند. ویلیام در این باره گفته است:” باید ببینیم که تصمیم خانواده مگان در این باره چه خواهد بود”.

محل برگزاری ضیافت عروسی

این زوج می توانند با استفاده از عمارت ها و املاک شخصی ملکه الیزابت و خانواده اش به عنوان محل برگزاری مراسم عروسی و ضیافت های پس از آن، مقداری از هزینه های اجاره ی مکان برگزاری عروسی را کاهش دهند که البته در این مورد نیز گزینه های زیادی پیش روی خود می بینند. ویلیام و کاترین دو ضیافت عروسی در کاخ باکینگهام داشتند: یک مراسم ناهار سنتی با ۶۰۰ مهمان که میزبانی آن بر عهده ملکه بوده و با حضور نجیب زادگان و شخصیت های رسمی داخلی و خارجی برگزار شد. پس از آن نیز در همین مکان یک ضیافت خصوصی تر با حضور نزدیک به ۳۰۰ نفر از دوستان و خانواده های عروس و داماد برگزار شد. دان در این مورد گفته است:” با فهرستی ۵۰۰ نفره از مهمانان من می گویم که بودجه ی واقع گرایانه ۱۵۰.۰۰۰ پوند و یا بیشتر خواهد بود. و البته این در صورتی است که خیلی محافظه کارانه برآورد کنیم”.

لباس عروس

احتمالاً لباس عروسی مارکل یک نمونه ی سفارشی از طراحی شناخته شده و خوشنام خواهد بود و هزینه ی بالایی نیز برای آن پرداخت خواهد گردید. ظاهراً خانواده کاترین برای دوختن این لباس عروس به سراغ الکساندر مک کویین رفته اند که البته هزینه ی آن به طور رسمی تایید نشده است.

امنیت مراسم عروسی

هزینه ی تامین امنیت مراسم بیشترین هزینه عروسی را به خود اختصاص خواهد داد. بر اساس گزارش ها در طول برگزاری مراسم عروسی ویلیام و کاترین بیش از ۵.۰۰۰ پلیس وظیفه ی تامین امنیت مراسم را بر عهده داشته و درگیری هایی برای پرداخت هزینه های مربوط به آن در سطح اداری رخ داده است. اگر چه هزینه های نهایی و رسمی تامین امنیت این مراسم هنوز اعلام نشده اما دولت بریتانیا، یک بودجه ی ویژه ۳.۶ میلیون پوندی برای تامین هزینه های امنیتی این مراسم در نظر گرفت که بخش اعظم آن صرفه اضافه کاری های افسران پلیس مسئول تامین امنیت مراسم شد.

اگر هری و مگان نیز تصمیم بگیرند که مراسم عروسی شان را در قلب لندن برگزار کنند، هزینه تامین امنیت مراسم عروسی آن ها نیز سرسام آور خواهد بود. شاهزاده ویلیام با اشاره به تعدد حملات تروریستی در سال های اخیر در لندن در این باره گفت است:” البته از مراسم عروسی سلطنتی گذشته تاکنون شرایط بسیار تغییر کرده است بنابراین نیازهای امنیتی بسیار سخت تر خواهند بود. فاصله شاهزاده هری از تخت سلطنت بریتانیا (او نفر پنجم در صف پادشاهی است) بدان معنی است که او انتخاب های بسیار بیشتری نسبت به شاهزاده ویلیام برای تعیین مکان برگزاری مراسم عروسی خود دارد.

هزینه برای اقتصاد بریتانیا

در روز عروسی ویلیام و کاترین تمامی ادارات دولتی در بریتانیا تعطیل اعلام شد و روز عروسی شاهزاده چارلز و دایانا نیز یک تعطیلی ویژه دانسته شد و در مورد شاهزاده آن نیز همین اتفاق رخ داد. یک مراسم ملی بدون شک با خود هزینه های زیادی به همراه دارد. بر اساس بررسی های مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی، هر روز تعطیلی اضافی در این کشور، ارزش تولید اقتصادی کشور را ۲.۳ میلیارد پوند کاهش خواهد داد. برخی استدلال می کنند که افزایش رشد سفرهای گردشگران خارجی به این کشور در طی این مراسم می تواند بخش زیادی از هزینه های مراسم عروسی سلطنتی را جبران نماید اما شواهد کافی و قانع کننده ای در این باره یافت نشده است.

برای آشنایی بیشتر با شاهزاده هری و همسر آینده اش می توانید به مقاله دیگری با عنوان «شاهزاده هری با مگان مارکل، هنرپیشه آمریکایی ازدواج می‌کند» مراجعه نمایید.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود