بهترین عکس های سال ۲۰۱۷ مجله نشنال جئوگرافیک [قسمت دوم]

بهترین عکس های سال ۲۰۱۷ مجله نشنال جئوگرافیک [قسمت دوم]

مجله نشنال جئوگرافیک را کمتر کسی است که نشناسد و همه با برنامه های خیره کننده ی این غول عرصه ی حیات وحش آشنا هستند. در این میان عکس هایی که عکاسان مجله نشنال جئوگرافیک از مناظر زیبا تهیه می کنند واقعاً دیدنی هستند. در قسمت اول این مطلب با عنوان «بهترین عکس های سال ۲۰۱۷ مجله نشنال جئوگرافیک»  ۲۰ عکس منتخب سال ۲۰۱۷ این مجله که از بین بیش از ۲ میلیون عکس انتخاب شده بودند را به شما نشان دادیم. با تعداد دیگری از این عکس های زیبا و باورنکردنی در ادامه متن همراه باشید.

تانیا لوپز هفت ساله در اتاقی که دیوارهای آن در اثر روشن کردن اتش سیاه شده اند در حال بازی کردن با گربه اش است. یک اجاق گاز تازه برای خانواده او تهیه شده که دست زدن به آن خطری نداشته و دیگر دود نمی کند.
رها کردن مرغ های مگس خوار در تونلی با باد شدید به محققان این امکان را می دهد که مکانیزم پرواز در هوای طوفانی با سرعت های بالای ۵۰ کیلومتر در ساعت را بررسی کنند.
اسب آبی در کنار رودخانه زندگی کرده و در شب از چمن های اطراف تغذیه می کنند و روزها را نیز در آب به استراحت می پردازند.
یک جگوار ۱۰ ماهه بعد از ماه های مدیدی به زندگی در منطقه حفاظت شده پانتانال در برزیل که یکی از بزرگ ترین و آخرین پناهگاه های جگوارهاست بازگردانده شده است.
راجر متیوز (سمت چپ) و آرون رادول (سمت راست) در کنار یک کروکودیل نر آب شور که نزدیک به ۶ متر طول و ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد. آن ها این کروکودیل را به صورت قانونی در شمال استرالیا شکار کرده اند.
زمان غذا دادن به بچه فیل های یتیم در پناهگاه رتیتی در شمال کنیا
محققان در حال گرفتن زرافه ای در منطقه حفاظت شده لویزابا و لپاروا
یک آواره روهینگیایی که از میانمار فرار کرده و در نزدیکی کلبه ای که تازه برای او تهیه شده ایستاده است.
لالیتا (سمت راست) با موهای کوتاه شده، پارچه ای سفید دور خود انداخته که دیرزمانی برای زنان بیوه الزامی بود. رانجانا که مدیر این مرکز حمایت از زنان بیوه موسوم به «شهر بیوه ها» است خود زنی بیوه و جوان بوده و توجه بسیار کمتری به رسوم سنتی دارد.
آرتی نه ساله در هوای بارانی در دهلی نو گل فروشی می کند. اگر چه دخترانی مانند او همواره در معرض تجاوز جنسی قرار دادند اما میلیون ها نفر مانند او در جهان به جای رفتن به مدرسه برای کمک به خانواده هایشان مجبورند کار کنند.
آموزش در میان اسماعیلیان پاکستان؛ بخصوص برای دختران اهمیت زیادی دارد.
سه نسل از یک خانواده آلبینو در معبدی در دهلی نو که نزدیک خانه آن هاست برای یک عکس دسته جمعی کنار هم نشسته اند.
میل به آموزش فرزندانشان باعث شده که این زنن قبیله سامبورو به کلاس درسی در شمال نایروبی بیایند. آن ها در حال یادگیری چیزهایی در مورد تبلت هستند.
پسرانی از قبیله وندا در شیفودی آفریقای جنوبی که با دست های خالی مبارزه ای را انجام می دهند که به آن «موسانگوه» گفته می شود. پسران بالای نه سال این کار را برای ابراز مردانگی و قدرت خود انجام می دهند.
در زندان شلوغ کویزون سیتی در فیلیپین بیش از ۲.۰۷۲ زندانی از ۳.۰۳۶ زندانی به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر به زندان افتاده اند.
اگر دیان فوسی با علاقه و جدیت تمام از گوریل ها و محل زندگیشان محافظت نمی کرد بدون شک تاکنون دیگر نشانی از این گوریل ها در ارتفاعات کوهستان کاریزیمبی وجود نداشت.
یک میمون ماکا در ساحل سولاوسی در حال خوشگذرانی است. این میمون های خاص زندگی بسیار مشابهی با جوامع انسانی دارند.
یک فُک آبی جوان کنجکاو که تنها چند هفته از بدنیا آمدن او می گذرد به دوربین خیره شده است. شاید این اولین شنای او باشد.
مارک سینوت در حال پایین رفتن از یک صخره در رشته کوه های بویسونتوف در ازبکستان است که به یک غار ناشناخته منتهی می شود.
مرغ های مگس خوار برای بدست آوردن شهدی که زندگی آن ها را تضمین می کند با باران شدید مبارزه می کنند. در عکس مرغ مگس خواری را می بینیم که خود را تکام می دهد تا از خیس شدن بال هایش جلوگیری کند. هر کدام از این لرزش ها تنها چهار صدم ثانیه طول می کشد و فشاری معادل ۳۴ برابر قدرت جاذبه را به سر پرنده وارد می کند.
یک مرد آواره روهینگیایی که در یک اقامتگاه در خلیج بنگال نزدیک درختانی که برای جلوگیری از فرسایش کاشته شده اند زندگی می کند.
منبع: nationalgeographic
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود