نکاتی که پیش از خرید خودرو باید در نظر بگیرید [رپورتاژ آگهی]

نکاتی که پیش از خرید خودرو باید در نظر بگیرید [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیلی پیشنهاد می‌کنند هنگام خرید خودرو نکاتی را در نظر بگیرید. اما این بار می‌خواهیم یک مرحله عقب‌تر برگردیم و درباره‌ی نکاتی پیش از خرید خودرو صحبت کنیم.

خرید و فروش خودرو هر روز در کشور جریان دارد و حجم زیادی از مبادلات را به خود اختصاص می‌دهد. اینکه چرا دنبال فروش یا خرید خودرو هستید، در نوع خود اهمیت دارد؛ اما پیش از هر تصمیمی باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال ممکن است برای خرید و فروش وسایل نقلیه دلایلی چون دریافت نقدینگی، تعویض خودرو، خرید مدل پایین‌تر با قیمت کمتر، فروش به دلیل سرمایه‌گذاری یا هر دلیل دیگری داشته باشید. برای خرید خودرو نیز همین روند ادامه دارد و دلایل زیادی را می‌توان عنوان کرد.

اما شاید زمانی که برای خرید خودرو اقدام می‌کنید نتوانید در موقعیت و در هر لحظه تصمیم درستی بگیرید و بین انتخاب‌های متفاوت سردرگم شوید و بعد از خرید خودرو احساس پشیمانی کنید. از این رو بهتر است با آمادگی وارد معامله شوید و پیش از خرید خودرو نکاتی را در نظر داشته باشید.

اولین گام این است که برای خرید خودرو تصمیم جدی داشته باشید. فرقی نمی‌کند قبلا خودرو داشتید و حالا قصد تعویض آن را دارید یا اینکه اولین خرید خودرو را تجربه می‌کنید؛ مهم این است که تصمیم‌تان جدی باشد و احساس نیاز واقعی داشته باشید.

در گام دوم با توجه به میزان بودجه و در نظر گرفتن شرایط خانوادگ و علاقه‌ی خود، چندین گزینه را برای خرید در نظر داشته باشید. پیش از خرید خودرو، مدل‌های در نظر گرفته شده را بررسی کنید، تجربیات دیگران را ببینید، آنها را با هم مقایسه کرده و ترجیحا هر کدام را از نزدیک ببینید تا با مزایا و معایب‌ آنها آشنا شوید.

یکی از نکاتی که پیش از خرید خودرو باید در نظر بگیرید، تیپ، رنگ، ظاهر، و امکانات و تجهیزات رفاهی است.

بارها پیش آمده خیلی‌های خودروی دور از نیاز یا بودجه‌ی خود انتخاب کرده‌اند، یا اینکه تعداد افراد خانواده زیاد بوده ولی خودرویی جمع‌وجور یا هاچ‌بک مانند پراید و پژو ۲۰۶ را انتخاب کرده و پشیمان شده‌اند.

نکته‌ی دیگر این است که بررسی کنید آیا سفرهای درون شهری بیشتری دارید یا سفرهای برون شهری؛ چرا که این موضوع در تصمیم شما تاثیرگذار است. مواردی چون میزان مصرف، امکانات رفاهی، اندازه و ابعاد خودرو، هزینه‌ی تعمیر و نگهداری، فرمان‌پذیری و کیفیت رانندگی، پیش از خرید خودرو اهمیت زیادی دارد.

نمونه‌ی ادعای فوق را می‌توان انتخاب خودرویی چون سمند داسنت که برای ترددهای درون شهری نمی‌توان زیاد از آن استفاده کرد و زود مستهلک می‌شود.

نکته‌ی دیگری که پیش از خرید خودرو باید در نظر بگیرید، تیپ، رنگ، ظاهر، و امکانات و تجهیزات رفاهی است. به عنوان مثال باید تعیین کنید از بین کلاس مورد نظر خودروی شما به عنوان مثال باید سدان، هاچ‌بک، شاسی بلند یا… باشد. رنگ‌بندی قابل خرید چگونه است و طراحی ظاهری آن آیا موردپسند شما است؟

برای مثال هیچ گاه یک جوان سراغ خودروهای خشک با آپشن‌های کم نمی‌رود. از همین رو افراد مسن‌تر نیز سبک خاصی از خودرو را می‌پسندند.

نکته‌ی مهم دیگر پیش از خرید خودرو این است که بررسی و تحقیق کنید آیا خودروی مورد نظر شما نمایندگی مجاز و مورد اطمینان دارد و قطعات و لوازم یدکی آن در صورت بروز مشکل به راحتی پیدا می‌شود یا خیر. این موضوع به ویژه هنگام خرید خودرو خارجی بیشتری به چشم می‌خورد.

و اما نکته‌ی مهم دیگر پیش از خرید خودرو این است که اگر زیاد ماشین عوض می‌کنید یا در آینده قصد فروش آن را دارید، بررسی کنید مدل انتخاب شما بازار خوبی برای فروش داشته باشد و زمان فروش، افت قیمت زیادی شامل حال آن نشود.

اما نکته‌ی آخر پیش از خرید خودرو این است که حتما در نظر داشته باشید آیا واقعا باید خودروی صفر بخرید یا خودرو کارکرده نیز با قیمت مناسب و معقول می‌تواند به خوبی نیاز شما را برطرف کند.

در نهایت اینکه برای رسیدن به پاسخ تمامی بررسی‌های فوق پیش از خرید خودرو، نیاز به یک مرجع خوب و کامل و البته رایگان برای مشاهده و مقایسه‌ی میان خودروهای صفر و کارکرده دارید تا تصمیم درستی بگیرید.

سایت و اپلیکیشن شیپور در زمانی کوتاه و به ساده‌ترین شکل ممکن تحلیل خوبی پیش از خرید خودرو به شما ارائه می‌کند.

منبع: شیپور
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • elham بهمن ۴, ۱۳۹۶

    اگر میخواین بیمه ثالث مجانی برنده شین برین سایت بیمه بازار اول قیمت های شرکتهای مختلف رو چک کنین بعد رایگان بخرین