کشورهایی که تمایلی به پذیرفتن گردشگران آمریکایی ندارند

کشورهایی که تمایلی به پذیرفتن گردشگران آمریکایی ندارند

صنعت توریسم می تواند حکم معدن طلا را برای یک کشور داشته باشد. به همین خاطر است که بیشتر کشورهای دنیا برای جذب هر چه بیشتر گردشگران از سراسر دنیا، همه تلاش خود را به کار می گیرند و امکانات لازم برای آسایش و امنیت مسافران را مهیا می نمایند.

اما با این وجود، برخی از دولت ها هستند که نه تنها به مزیت جذب گردشگر بی‌توجهند، بلکه چندان هم دوست ندارند که مردم برخی از کشورها از مناطق دیدنی کشورشان دیدن کنند. در این مطلب به طور ویژه به معرفی کشورهایی پرداخته ایم که رابطه چندان خوبی با دولت آمریکا ندارند و ازاین رو، خیلی هم مشتاق پذیرفتن گردشگر از این کشور پهناور نیستند. یکی از این کشورها، ایران است و شاید به همین خاطر باشد که بیشتر توریست های میهن عزیزمان را گردشگران اروپایی و آسیایی تشکیل داده اند.

اگر کنجکاو هستید تا با دیگر کشورهایی که چنین رویه ای را در پیش گرفته اند، آشنا شوید، ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.

۱- عربستان سعودی

هیچ ضمانتی برای تایید شدن ویزای گردشگران از طرف عربستان سعودی وجود ندارد.

برای رفتن به کشور عربستان باید تحت حمایت دولت این کشور یا شهروندان قانونی آن قرار داشته باشید. حتی در صورت بهره مندی از این حمایت نیز باز هیچ ضمانتی برای تایید شدن ویزای شما وجود ندارد.

۲- ایران 

مسجد نصیرالملک در شیراز

برای مسافران آمریکایی امکان بازدید از مناطق دیدنی ایران چندان آسان نیست. از آنجا که ایران در آمریکا سفارت‌خانه ندارد، گردشگران باید به سفارت پاکستان در واشنگتن‌دی‌سی بروند و پس از دریافت ویزا نیز باید این اطمینان را به دولت ایران بدهند که با تورهای گردشگری وارد این خاک می شوند و پس از بازدید از اماکن دیدنی، اینجا را ترک خواهند کرد.

۳- کره شمالی

کره شمالی در آمریکا سفارت ندارد

گردشگران علاقه‌مند به بازدید از کره شمالی موظف هستند پیش از سفر خود، تمامی پکیج های گردشگری خود را از قبل رزرو کنند. همچنین در طول گردش در این کشور، همیشه یک راهنما به صورت تمام وقت همراهمشان خواهد بود. کره شمالی هم در آمریکا سفارت ندارد و از این رو مسافران باید به چین سفر کرده و از آن جا تورهای مسافرتی به کره شمالی را خریداری کنند.

۴- سوریه

روند تایید ویزا در سوریه بسیار پیچیده است

با اینکه در حال حاضر سوریه وضعیت چندان مساعدی ندارد و درگیر نزاع های داخلی است، اما همچنان امکان دریافت ویزای گردشگری به آن وجود دارد. اما از آنجا که روند تایید ویزا بسیار پیچیده است، بازدیدکننده در کمال ابهام و نامعلومی باید منتظر تایید یا رد شدن درخواست ویزای خود باشد.

۵- کوبا

دلایل گردشگران آمریکایی برای سفر به کوبا باید از طرف مقامات این کشور تایید شود

با اینکه ارتباط کوبا و آمریکا تا حدی بهبود یافته است اما نمی توان به راحتی به آن جا سفر کرد. دلایل گردشگران آمریکایی برای سفر به کوبا باید از طرف مقامات این کشور تایید شود و ممکن است این روند زمان زیادی طول بکشد.

۶- سومالی

گردشگران نمی توانند بدون دلیل موجه از نظر مقامات کشور سومالی، به آنجا سفر کنند.

با اینکه سومالی به داشتن دزدان دریایی زیاد مشهور است، اما گردشگران آمریکایی که دوست دارند به آنجا سفر کرده و از نزدیک شاهد دیدنی های این منطقه باشند، باید بدانند که دعوت نامه یا حمایت دولت سومالی نیاز خواهند داشت. گردشگران نمی توانند بدون دلیل موجه از نظر مقامات کشور سومالی، به آنجا سفر کنند.

۷- آنگولا

پیش از اقدام برای دریافت ویزا، باید هزینه درخواست و هزینه دعوت نامه را پرداخت کند.

گردشگر آمریکایی اگر به هر دلیلی دوست دارد به آنگولا سفر کرده و از جاذبه های آن دیدن کند، باید پی برخی از هزینه های اضافی را به تن خود بمالد. پیش از اقدام برای دریافت ویزا، باید هزینه درخواست و هزینه دعوت نامه را پرداخت کند. سپس برای رزرو بلیط هواپیما و هتل اقدام نماید.

۸- جمهوری مرکزی آفریقا

تمامی گردشگران آمریکایی باید از طریق سفارت فرانسه ویزای سفر به آفریقا را بگیرند

از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون، دولت مرکزی آفریقا سفارتخانه آمریکا ندارد. تمامی گردشگران آمریکایی باید از طریق سفارت فرانسه برای سفر به آنجا اقدامات لازم را انجام دهند. البته شایان ذکر است که دولت این کشور هیچ علاقه ای به پذرفتن شهروندان آمریکایی ندارد.

۹- لیبی

از سال ۲۰۱۴ سفارت آمریکا در این کشور بسته شد

لیبی و آمریکا هم چندان روابط خوبی با هم ندارند. از سال ۲۰۱۴ سفارت آمریکا در این کشور بسته شده است. گردشگران آمریکایی بدون دریافت ویزا اجازه ورود به لیبی را نخواهند داشت. البته گفتنی است که حجم نفرت از آمریکا در این کشور زیاد بوده و آمار جرم و جنایت نیز در آن بالاست و کشور چندان امنی برای سفر محسوب نمی شود.

۱۰- الجزایر

در اولین قدم، شما باید هتل خود را رزرو کرده و پس از پرداخت پول، تاییدیه اقامت بگیرید.

الجزایر نیز از  دیگر کشورهایی است که از گردشگران خارجی می خواهد پیش از سفر، هزینه های مختلفی را پرداخت کنند. در اولین قدم، شما باید هتل خود را رزرو کرده و پس از پرداخت پول، تاییدیه اقامت بگیرید. پس از آن باید با یکی از آژانس های مسافرتی داخلی ارتباط برقرار کنید تا از صحت دعوت نامه خود مطمئن شوید. سپس می توانید برای دریافت ویزا درخواست بدهید.

منبع: boredarticles
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

  • پرهام دی ۵, ۱۳۹۶

    شماره ۱۰ کشور الجزایر است و عکس مربوطه هم هتل لاله طلایی الجزیره امارات است و ربطی به الجزیزه پایتخت الجزایر ندارد

  • WIRE دی ۵, ۱۳۹۶

    ۱۰ کشور بدبخت دنیا.

  • ممد دی ۵, ۱۳۹۶

    ولی خودمونیم. چه کشور های درجه یک و دسته بالایی هستن همشون بلا استثنا