یک سال از مرگ جرج مایکل گذشت؛ دلیل فوت این هنرمند چه بود؟

یک سال از مرگ جرج مایکل گذشت؛ دلیل فوت این هنرمند چه بود؟

یک سال پیش در پنجم دی ماه سال ۱۳۹۵ (۲۵ دسامبر)، ستاره بریتانیایی موسیقی پاپ در سن ۵۳ سالگی در منزلش فوت کرد.

خانواده وی در آن زمان با تایید این خبر ناراحت‌کننده از رسانه‌ها خواستند به حریم خصوصی آنها احترام بگذارند. و در بیانیه ای اعلام کردند: «با کمال تاسف خبر درگذشت پسر، برادر و دوست عزیزمان جورج را اعلام می‌کنیم. او در کمال آرامش در روز کریسمس درگذشت.»

در آن زمان علت دقیق مرگ وی مشخص نبود و گزینه های زیادی پیرامون این مسئله مطرح می شد. از جمله می توان به ادعای «آندروس گئورگیو» یکی از بستگان جرج مایکل، اشاره کرد که می گفت علت مرگ او یک اُوِردوز اتفاقی بوده است اما این امر نمی تواند خودکشی باشد.

اما چند ماه بعد بی‌بی‌سی در خبری نوشت که دلیل فوت این هنرمند، بزرگ شدن بیش از حد قلب بوده که نمی توانسته به درستی خون را پمپاژ کند؛ همچنین کبد چرب و التهاب عضله قلب را نیز از دیگر دلایل فوت ناگهانی جرج مایکل برشمرده بود

به گفته متخصصان بیمارستان آکسفوردشایر (محل زندگی جرج مایکل)، ورم قلب که منجر به مسدود شدن پمپاژ خود در قلب می شود، می تواند در هر سنی پدیدار شود اما بیشتر در بین افراد میان‌سال مشاهده می شود. کلینیک مایو همچنین بیان داشته که التهاب عضله قلب (میوکاردیت) نیز سیستم الکتریکی قلب را از کار می اندازد.

در مورد کبد چرب باید گفت که دلایل گوناگونی منجر به پیدایش آن می شوند. از جمله می توان به سومصرف الکل اشاره کرد. به گزارش نیویورک تایمز، افرادی که دچار چاقی مفرط و اضافه وزن هستند نیز در خطر ابتلا به کبد چرب قرار دارند.

در آخر بد نیست اشاره کنیم که جرج مایکل پیش از مرگ با مشکلات ذهنی و روانی متعددی دست و پنجه نرم می کرد و چندین بار اقدام به خودکشی کرده بود. این هنرمند، در جوانی به ویرجینیا رفت و در آن جا به اوج هنری خود رسید. او در سال ۱۹۸۸ میلادی یک تور جهانی برای برگزاری کنسرت‌هایش داشت و همین موضوع به محبوبیت بیشتر او کمک کرد. در سال ۱۹۹۱ میلادی یک آهنگ دو صدایی با التون جان خواند.

جورج مایکل همجنسگرا و در زمان مرگ ۵۳ ساله بود و در خانه‌اش در اکسفورد شایر در بریتانیا درگذشت.

منبع: newsweek
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود