خواب های تکراری در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

خواب های تکراری در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

همه انسان ها هنگامی که خواب هستند رویا می بینند و مهم ترین نکته این است که برخی خواب هایشان را هنگام بیداری به یاد می آورند و برخی نیز فراموش می کنند؛ انگار که خوابی ندیده اند. خواب دیدن می تواند تجربه ترسناکی باشد. خواب های انسان متنوع هستند، برای مثال می توانید بخشی از زندگی روزمره خود را در قالب خواب ببینید، یا فانتزی ها و آرزوهایتان را و از همه جالب تر این که می توانید چیزهایی را در خواب ببینید که هیچگاه در زندگی روزمره انسانی امکان تجربه آن ها را نخواهید داشت.

مغز انسان در هنگام خواب تصاویر دیوانه واری را تولید خواهد کرد و چه به خواب هایتان اهمیت بدهید و چه آن ها را مسایلی بی ربط بدانید نکته جالب این است که خواب هایتان نکات قابل توجهی را در مورد شخصیت شما بیان خواهند کرد.  در کل ۵ نوع خواب اصلی وجود دارد که با شخصیت های متفاوتی مرتبط هستند. در ادامه این مطلب ۵ نوع خواب تکراری کلی با ویژگی های شخصیتی افراد مرتبط شده است که با توجه به خواب هایی که معمولاً می بینید به یکی از این دسته ها تعلق خواهید داشت.

۱- خوابِ افتادن از جایی

بسیاری از افراد خواب می بینند که ناگهان از جایی می افتند. مهم نیست که بزرگ باشید یا کوچک، در هر صورت این خواب را می بینید. این خواب ها در همان سنین کودکی آغاز شده و برای تمام دوران زندگی ما را تعقیب خواهند کرد. کسانی که مکرراً این خواب را می بینند معمولاً به شدت تلاش می کنند همیشه همه چیز را تحت کنترل داشته باشند و نمی توانند به سادگی از هر چیزی بگذرند و ساده بگیرند. معمولاض این خواب زمانی که فکر می کنید چیزی در زندگیتان از کنترل خارج شده به سراغتان می آید. در چنین مواردی معمولاً بیش از حد به خود یا دیگران دید انتقادی دارید اما سعی کنید به خود بقبولانید که نمی توان در زندگی به هر چیزی مخصوصاً موضوعات ریز و خارج از کنترل انسان مدیریت مطلق داشته باشید. همه چیز در کنترل شما نیست و این را باید بپذیرید.

۲- خوابِ درآمدن دندان

این که ناگهان ببینید دندانتان افتاده و یا می افتد حس ناخوشایندی است اما این اتفاق در خواب به این دلیل رخ می دهد که شخص کمی در انتقال داستان ها و شایعه پراکنی زیاده روی می کند. شاید از نظر خودتان چیز مهمی نباشد و تنها داستان های واقعی را به شکلی ساده به دیگران منتقل می  کنید اما اگر متوجه شدید که این خواب خاص را به طور مکرر می بینید باید در داستان هایی که به دیگران انتقال می دهید کمی بازنگری کنید. اگر می دانید که گفته هایتان شایعه محض و کذب است بهتر است در مورد آن چه که نشر می دهید با هوشیاری و دقت بیشتری برخورد کنید.

۳- خوابِ عریان شدن در ملأ عام

اگر خواب هایی با این مضمون می بینید باید بدانید که شما از آن دسته افرادی هستید که اعتماد به نفس مشکل اصلی شماست و مغز شما با این خواب تلاش می  کند به شما کمک کند که احساس کنید آزاد هستید و از این احساس ناخوشایند شما را نجات دهد. در حالی که شما در زندگی روزمره خود همواره فکر می کنید دیگران در حال قضاوت شما هستند، مغز شما سعی دارد شما را ترغیب کند که سخت نگیرید و بخشی از این عدم اعتماد به نفس شما را بدین شکل جبران کند. مغز با چنین خواب هایی سعی دارد اعتماد به نفس شما را بالا ببرد.

۴- خوابِ داشتن قدرت های فراانسانی

اگر به طور مکرر خواب می بینید که پرواز می کنید و قدرت های فراانسانی دارید باید بدانید که شما انسانی با اعتماد به نفس بالا و شخصیتی قوی و مستحکم هستید. شما به خود افتخار کرده و اطرافیانتان نیز به شما توجه زیادی دارند. کسی که این خواب ها را به طور مکرر می بیند معمولاً شخصیتی ماجراجو دارد. نکته منفی در مورد کسی که این خواب ها را  می بیند این است که ممکن است کمی بیش از حد مغرور و خودخواه باشد. پس بهتر است کمی متواضع باشید.

۵- خوابِ فجایع طبیعی

اگر همیشه خواب فجایع طبیعی مانند سیل، زلزله یا بیماری های همه گیر را می بینید باید بدانید که در ذهنتان درگیری وجود دارد و احساساتتان با هم درگیر هستند. این خواب ها معمولاً زمانی تکرار می شوند که تعارض و درگیری مداومی بین آن شخصیت که می خواهید در جامعه از خود نشان دهید و شخصیتی که در واقع هستید پیش می آید. شاید شما واقعیت شخصیتی خود را از دیگران پنهان می کنید و برای این کار انرژی زیادی صرف می کنید. بهتر است شخصیت واقعی خود را نشان داده تا دیگر از این خواب های ترسناک و فاجعه آمیز نبینید.

منبع: shared
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود