بارش برف در گرم ترین منطقه زمین

بارش برف در گرم ترین منطقه زمین

تغییر شرایط آب‌وهوایی در سال‌های اخیر چنان گسترده و عجیب بوده که هر روز اخبار تازه‌ای در حوزه محیط زیست منتشر می‌شود که موجب شگفتی انسان است. اما جدیدترین خبر مربوط به آب‌وهوا از همه مواردی که قبلا شنیده‌اید عجیب‌تر است: در گرم‌ترین منطقه زمین برف باریده است!

 بارش برف در گرم ترین منطقه زمین
بارش برف در گرم ترین منطقه زمین

در روز یکشنبه، عین صفرا، بیابانی در الجزیره که با عنوان «دروازه‌ای به صحرای بزرگ آفریقا» نیز از آن یاد می‌شود، شاهد بارش برف سنگینی بود. به گزارش رسانه‌ها این سومین بار است که در طول ۴۰ سال گذشته چنین برف سنگینی در این بیایان باریده است.

برف تا ارتفاع ۳۸ سانتی‌متر سطح زمین را پوشانده است

با اینکه به گزارش محلی‌ها در برخی از مناطق این بیابان، برف تا ارتفاع ۳۸ سانتی‌متر سطح زمین را پوشانده است، اما رسانه‌های رسمی الجزیره ارتفاع برف را ۲.۵ سانتی‌متر اعلام کرده‌اند.

رسانه‌های رسمی الجزیره ارتفاع برف را ۲.۵ سانتی‌متر اعلام کرده‌اند.

دیدن برف سرد و سفید در وسط بیابانی که همیشه به عنوان یکی از گرم‌ترین مناطق زمین از آن یاد می‌شود بسیار عجیب و دور از ذهن است. بسیاری از شهرهای جهان همچون تهران امسال هیچ نوع بارندگی یا باش برفی نداشته و در عوض، در بیابانی داغ در الجزایر این دانه‌های سفید به زمین نشسته‌اند.

برف عین صفرا در روز یکشنبه تا حوالی ۵ عصر روی زمین بود.

البته باید بگوییم که این بیابان با اینکه آفتاب سوزانی دارد اما شب‌ها دمای هوا، به‌ویژه در زمستان کاهش چشمگیری پیدا می‌کند و به معنای واقعی کامه سرد می‌شود. برف عین صفرا در روز یکشنبه تا حوالی ۵ عصر روی زمین بود.

گفته می شود که پدیده بارش برف در این منطقه یک بار در سال گذشته و بار دیگر در حدود ۳۷ سال پیش نیز روی داده بود و این اولین باری نبوده که شن‌های این بیابان، برف را ملاقات می‌کردند.

اَلجَزایر، کشوری است در شمال قاره آفریقا، میان مراکش و تونس. پایتختش الجزیره نام دارد. مردم الجزایر عرب و بربر هستند، و دین رسمی‌شان اسلام و مذهبشان سنی است.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود