گالری گردی هفتگی: از «الف تا دال» تا «خط خطی های رنگی»

جزییات ۱۴ گالری تهران در هفته دوم بهمن ماه

گالری گردی هفتگی: از  «الف تا دال» تا «خط خطی های رنگی»

سرویس گالری گردی روزیاتو در گزارش امروز، شما را با برنامه ۱۴ نگارخانه تهران آشنا میکند که فرصت خوبی برای تماشای جدید ترین آثار خوشنویسی، نقاشی، نقاشیخط، عکاسی، طراحی، مجسمه سازی و چیدمان هنرمندن جوان و پیشکوست پایتخت است. برای آگاهی از برنامه های نگارخانه های تهران با گزارش امروز همراه باشید.

گالری

فرهنگسرای ملل تهران تا هفتم بهمن ماه سال جاری پذیرای بازدید عاشقان هنر نقاشی است تا با جدید ترین آثار مهدی صمدی آشنا شوند

برزخ

برزخ، عنوان نمایشگاهی است که تا ۱۴ بهمن ماه در گالری خانه نگار ۱۴ برگزار می شود و به معرفی آثار پروین حیدری نصب می پردازد.

الف تا دال

از الف تا دال عنوان نمایشگاهی است که این روزها تا ۳۰ بهمن در گالری رها تهران واقع در میدان آرژانتین پذیرای بازدید علاقمندان هنر زیور آلات است. در این نمایشگاه، امیرحسن دلبری، مجسمه‌ساز و طراح جواهر، حدود ۱۸۰ جواهر خود را که در ۱۰ سال اخیر در برند «الف دال» طراحی کرده به نمایش خواهد گذاشت. 

نمایشگاه گالری دلگشا تا ۱۰ بهمن: مصطفی سرابی نقاش غیر منتظره‌ای است.آثار او را به سادگی نمی‌توان دسته‌بندی کرد. سمبولهای برخی از آثارش و خشونت روان‌پریشانه‌یِ برخی دیگر از آن‌ها و همچنین کیفیت شاعرانه اغلب آثار او که با اجرایی پریمیتیو مانند قوام یافته است، نوید هنرمندی چهارچوب‌ناپذیر می‌دهد. او به خوبی دریافته که آنچه می‌تواند درون پرآشوبش را در ترکیبی ناهمگن منعکس کند، کلاژی است بیان ناشدنی از همه‌ی آن‌ها. رنگ‌گذاری در این نقاشی‌ها با کمترین ضربه‌ی قلم به دست آمده و به درستی در بافت کلی آثارش که وانموده‌های ذهنی و خاطره‌هایی گریزپای را می‌مانند، می‌نشینند. رنگ‌ها در عین خامی، کیفیتی پخته را پدید آورده‌اند و طراحی خطوط همچون اولین تلاش‌ها برای ثبت خاطره‌ایست که به ذهن هجوم می‌آورند.

گالری تهران

نمایشگاه عکس منهای یک ثانیه که تا ۱۱ بهمن در گالری شیرین برپا است به نمایش آثاری از ژیلا مختاری می پردازد. در بیانیه نمایشگاه امده است:‌باور دارم نخستین ردپای دیوانگی، در سطوح بسیار پایین‌تری از بی‌خردی و بی‌عقلیِ مطلق شکل گرفته و فرسنگ‌ها فرسنگ با جنون و زوالِ کاملِ عقل فاصله دارد. به گمانم فرد فردمان را در این چند فرسنگ پیش رو، مختصاتی هست، هرچند شناور: گاهی در مجاورت عقل، گاهی دیگر در دامن دیوانگی و گاه گاهی در میانه.

۳ بعدی

نمایشگاه تصویر سازی ۳ بعدی که به نمایش آثار سید نظام الدین امامی فر تا ششم بهمن ماه در گالری برسام می پردازد

امکان

گالری امکان تهران تا ۱۶ بهمن پذیرای بازدید علاقمندان به تماشای آثار مرضیه رشیدی است.

سمیرا

سمیرا اسکندر فرد در نمایشگاهی به نام دوتایی ها که تا ۱۰ بهمن ماه در نگارخانه طراحان آزاد در معرض دید علاقمندان است. وی اولین نمایشگاهش را در بیست و یک سالگی برگزار کرد و از آن پس بی وقفه به خلق نمایش آثارش ادامه داد. ساخت ۱۸ اثر ویدئویی، ۲ فیلم بلند ، ۲ مجموعه داستان ، برگزاری ۲۲ نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از ۸۰ نمایشگاه گروهی و فستیوال‌ها و بینال‌ها در ایران و خارج از ایران چنانچه در سی وی او می‌بینید، کارنامه‌ی پر کار این هنرمند را نشان می‌دهد. نمایشگاه حاضر هفتمین نمایشگاه انفرادی سمیرا اسکندرفر در طراحان آزاد است. اینبار نیز تم اصلی نقاشی‌های او صورتهایی بزرگ نمایی شده است با اغراقهای نامحسوس و نگاهها و ژست‌هایی تصنعی که بیننده را بیش و کم به فضایی غیر واقعی چنانچه در سینما و یا نمایشهای مد جاری است، راهنمایی می‌کند.

ابراهیم

در غیاب ابراهیم عنوان نمایشگاهی است که تا ۹ بهمن ماه به نمایش آثار زرتشت رحیمی در نگارخانه ثالث تهران می پردازد

  • برگشت‌پذیر عنوان نمایشگاهی است که نگارخانه علیها ۲۹ دی تا ۸ بهمن به نمایش آثار نسرین چرخت می پردازد.
  • کوچه باغ کوچه باغ عنوان نمایشگاهی است که در گالری بُن از ۲۹ دی تا ۷ بهمن به نمایش آثار مرتضی اسدی می پردازد.
  • پان‌آپتیکان عنوان نمایشگاهی است که به معرفی آثار: ثمیلا امیر‌ابراهیمی ،حامد بهروز کار ،مظفر بلسی ،فرامرز توحیدی ،علی ذاکری ،محمد زحمتکش ،یعقوب عمامه‌پیچ ،کریم نصر ،احمد وکیلی ،آرمان یعقوب‌پور از ۲۹ دی ماه تا ۱۰ بهمن در نگارخانه هما می پردازد.
  • دوست خیالی من عنوان نمایشگاه دیگری است که در روزهای آینده میتوان در گالری فردا تا شش بهمن ماه مشاهده کرد.

سرویس هنری روزیاتو آماده دریافت تصاویر گالری گردی های شما در تهران و مراکز استان است. با ما از طریق کانال های روزیاتو در شبکه های اجتماعی در تعامل باشید. فراموش نکنید که ۷ گالری خانه هنرمندان ایران نیز این روزها پذیرای بازدید هزاران گالری گرد پایتخت است.

بدون نظر

ورود