۱۴ ترفند جالب برای این که بتوانید بر بدن خود تسلط داشته باشید

۱۴ ترفند جالب برای این که بتوانید بر بدن خود تسلط داشته باشید

آیا می خواهید چند ترفند جالب برای در اختیار گرفتن واکنش های بدنتان را یاد بگیرید؟ اگر جوابتان مثبت است پس با ادامه مطلب همراه باشید. بدن انسان یک ساختار بسیار پیچیده و پیشرفته است که در بسیاری از موارد به صورت خودکار عمل کرده و از ما دستور نمی گیرد؛ برای مثال عطسه و سرفه کردن یا حتی لبخند زدن ناخودآگاهانه را بدن به ما تحمیل می کند بدون این که بتوانیم کنترلی روی آن ها داشته باشیم.

علاوه بر این حتی اگر واکنش بدنمان به صورت یکباره رخ ندهد نیز گاهی علی رغم تلاش های فراوان نمی توانیم مانع از بروز خودبخودی واکنش شویم. اما برای این کار چند ترفند جالب وجود دارد که با بکارگیری آن ها می توانید اختیار بدنتان را در دست گرفته و بسیاری از مشکلاتتان در این حوزه را به راحتی حل کنید.

۱۴- خلاص شدن از سر درد

ترفند جالب

اگر سردرد شما را کلافه کرده است نگران نباشید زیرا یک ترفند جالب و ساده این مشکل را حل خواهد کرد. کافی است دست خود را برای چند دقیقه زیر آب سرد قرار دهید. تا جایی که می توانید دستتان را زیر آب سرد بگذارید. وقتی که به اندازه کافی این کار را کردید دست هایتان را با یک حوله خشک بمالید تا این که حسی مانند سوزش را در دستتان حس کردید. این روش سرمادرمانی نام دارد. استرس ناشی از تغییرات دمایی باعث افزایش فشار خون می شود. البته اگر قلب و یا رگ های شما دارای مشکل هستند بهتر است از این روش استفاده نکنید.

۱۳- خلاص شدن از خواب آلودگی

ترفند جالب

اگر احساس خواب آلودگی کردید نفستان را تا جایی که می توانید نگه دارید و بعد از مدتی نفستان را به آرامی بیرون دهید. این ترفند جالب و ساده باعث می شود که ضربان قلبتان افزایش یافته و حالت خواب آلودگیتان از بین برود.

۱۲- نگه داشتن عطسه

ترفند جالب

عطسه کردن به صورت ناگهانی اتفاقی است که هر لحظه ممکن است به سراغمان بیاید مخصوصاً در فصول سرد سال که سرماخوردگی شایع است. اگر می خواستید جلوی عطسه را بگیرید با انگشت قسمت بالای بینی را فشار داده و به سمت پایین بکشید.

۱۱- خلاص شدن از حالت تهوع

ترفند جالب

اگر احساس تهوع دارید سعی کنید از ترفندی جالب که شبیه طب سوزنی است استفاده کنید. در این روش باید قسمت داخل دست که در حدود سه سانت بالاتر از کف دست است را به آرامی فشار دهید. با این ترفند جالب احساس تهوع شما از بین خواهد رفت.

۱۰- جلوگیری از خندیدن

ترفند جالب

گاهی اوقات نمی توانید خنده خود را کنترل کنید اما باید این کار را بکنید زیرا برای مثال در یک جلسه بسیار مهم هستید. یک ترفند جالب و ساده برای رسیدن به این هدف این است که خود را نیشگون بگیرید یا زبانتان را گاز بگیرید.

۹- متوقف کردن سکسکه

ترفند جالب

بهترین راه برای متوقف کردن سکسکه این است که تا جایی که می توانید نفس خود را نگه دارید.

۸- خلاص شدن از سوزش معده

ترفند جالب

گاهی اوقات هنگامی که به پهلوی راست می خوابید دچار سوزش معده می شوید. برای این که به این مشکل دچار نشوید ساده ترین روش این است که به پهلوی چپ بخوابید زیرا این کار در طول شب باعث از بین رفتن سوزش معده شما خواهد شد.

۷- بالا بردن روحیه و رفع بی حوصلگی

ترفند جالب

اگر احساس خوبی ندارید و کسل هستید یک مداد را بین دندان هایتان قرار دهید. این کار باعث می شود که ماهیچه های مربوط به خنده فعال شده و با سیگنال هایی که ارسال می کنند مغز را فریب داده و با این ترفند جالب و ساده رفته رفته حس و حال شما بهبود خواهد یافت.

۶- جلوگیری از خروپف کردن

ترفند جالب

یکی از دلایل خروپف کردن این است که به پشت می خوابید. برای این که خروپف نکنید بهتر است به پهلو و مخصوصاً به پهلوی چپ بخوابید زیرا این کار باعث می شود که تنفس بهتر و راحتتری داشته باشید.

۵- خلاص شدن از جوش های پوستی

ترفند جالب

برای این که از ظاهر شدن جوش های پوستی جلوگیری کنید هر بار پس از دوش گرفتن، برای دقایقی زیر آب سرد بروید. آب سرد خاصیت انقباض کننده دارد که از ورود میکروب و عوامل بیماری زای دیگر به درون پوست شما جلوگیری می کند.

۴- کاهش درد ناشی از گزش پشه

ترفند جالب

برای کاهش درد ناشی از گزش پشه یک ترفند جالب و ساده وجود دارد و آن هم این که ماده ضد عرق به آن بمالید.

۳- جلوگیری از اشک ریختن

ترفند جالب

شاید کنترل گریه کردن کار سختی باشد به خصوص زمانی که باید ساکت و آرام باشید. برای جلوگیری از سرازیر شدن اشک بهتر است چشم هایتان را تا جایی که می توانید باز کنید و تا جایی که می توانید بدون پلک زدن در همان حالت باقی بمانید. در همین حالت بدون این که سرتان را تکان دهید سعی کنید بالا را نگاه کنید. این ترفند جالب و ساده باعث می شود که دیگر گریه نکنید.

۲- کاهش درد

ترفند جالب

تا حالی شده که زمین بخورید؟ یا دستتان به چیزی برخورد کرده و به شدت درد بگیرد؟ در چنین شرایطی سعی نکنید جلوی دهان خود را بگیرید زیرا تحقیقات نشان داده که بزبان آوردن احساسات درونی حتی اگر حرف نامناسبی باشد نیز در کاهش درد موثر است.

۱- خلاص شدن از سرگیجه

ترفند جالب

برای خلاص شدن سریع از سرگیجه باید انگشت های اشاره خود را در گوشتان قرار دهید و سپس آن ها را به آرامی و با دقت به سمت بالا و سپس جلو و بعد از آن نیز به سمت پایین بکشید. این ترفند جالب به شما کمک می کند که فشار درون جمجمه خود را تنظیم کنید که باعث می شود سرگیجه شما به شدت کاهش یابد.

۷ ترفند هوشمندانه و موثر قدیمی که حتی امروز نیز کاربرد دارند

۱۱ ترفند رانندگی در زمستان برای حفظ امنیت خودرو و سرنشینان

ترفندهای عکاسی در برف؛ دانستنی‎‌های لازم برای مبتدیان

ترفندهای جالب روانشناسی که باعث می شود افکار دیگران را بخوانید

ترفندهایی جالب در مورد بدن انسان که زندگی شما را راحت تر خواهند کرد

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود