علی نصیریان با «امپراطور جهنم» در آستانه شکار سیمرغ

متن و حاشیه های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر [قسمت چهارم]

علی نصیریان با «امپراطور جهنم» در آستانه شکار سیمرغ

علی نصیریان یکی از بخت های مسلم سیمرغ بلورین است. سی وششمین جشنواره فیلم فجر که مهم ترین اتفاق هنری کشور در بهمن ماه به شمار می رود، به روزهای پایانی نزدیک می شود و تنور جشنواره با برنامه «هفت» شبکه سوم سیما که هر شب راس ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه با اجرای رضا رشید پور روی آنتن می رود، داغ تر می شود. روز گذشته اعلام شد که بر اساس سیستم رای گیری آنلاین و دیجیتالی انتخاب فیلم منتخب تماشاگران، ۱۰ فیلم انتخاب شد و ۱۵ فیلم از گردونه رقابت ها جهت دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران حذف شد که البته واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت.

روز گذشته، کنفرانس خبری فیلم امپراطور جهنم، جدید ترین بازی سینمایی استاد علی نصیریان، پیشکسوت سینمای ایران در کاخ جشنواره برگزار شد و بار دیگر پردیس ملت، همچون کنفرانس خبری پر شور لاتاری و حاشیه های فیلم مغزهای کوچک زنگ زده، شاهد استقبال گسترده خبرنگاران و فعالان سینمایی از این نشست و گپ و گفت با عوامل این فیلم پر حادثه شد.

فیلم امپراطور جهنم در سال ۹۵ به جشنواره فجر ارائه شد اما توسط هیات انتخاب رد شد که واکنش های گسترده ای به همراه داشت. امسال در بخش سودای سیمرغ جشنواره حضور دارد و روز گذشته، خبرنگاران موفق شدند در جریان صحبت های ۴۶ دقیقه ای عوامل فیلم به خصوص استاد نصیریان قرار بگیرند که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید.

سیمرغ بلورین در انتظار استاد نصیریان؟

در سی‌ و ششمین جشنواره فیلم فجر، علی نصیریان تنها بازیگر نسل قدیمی سینمای ایران و جزو پنج پیشکسوت ماندگار بازیگری است که در این دوره با فیلمی جدید به جشنواره می‌آید، در حالی که هیچ خبری از بازیگران زن پیشکسوت نیست. «امپراطور جهنم» پرویز شیخ‌طادی جدا از حاشیه‌هایی که برای حضورش در جشنواره فجر از سال گذشته تاکنون داشته امسال با حضور یکی از بازیگران قدیمی سینما همراه است.

علی نصیریان که تابستان امسال شب‌های زیادی را در سالن اصلی تئاتر شهر با نمایش «اعتراف» به کارگردانی شهاب حسینی میزبان علاقه‌مندان بود، در جشنواره فجر فیلم «امپراطور جهنم» را دارد. او سه سال قبل فیلم «ایران برگر» مسعود جعفری جوزانی در جشنواره داشت ولی با وجود فیلم‌های متعددی که در طول این سال‌ها بازی کرده تاکنون سیمرغ بلورین بازیگری را از جشنواره فجر نگرفته است.

بازیگر فیلم‌های «بوی پیراهن یوسف»، «ناخدا خورشید»، «گاو»، «دیوانه‌ای از قفس پرید»، «پستچی سه بار در نمی‌زند» و.. در همکاری دیگری با شیخ‌طادی در فیلم «امپراطور جهنم» بازی کرده و پیش از این هم در «شکارچی شنبه» این کارگردان که امسال برای کسب دومین سیمرغ بهترین کارگردانی در بخش سودای سیمرغ رقابت می‌کند، حضور داشته است. البته این دو فیلم شباهت‌هایی به لحاظ موضوع با یکدیگر دارند و به وقایع خاورمیانه و اتفاقات تروریستی و داعش اشاره می‌کنند.

حواشی روز ششم جشنواره فیلم فجر را میتوانید با روایت طنز زینب موسوی در ویدیوی زیر تماشا کنید.

از دیگر اتفاقات روز قبل جشنواره، حضور آزاده نامداری، مجری تلویزیون است که پس از اتفاقات چند وقت پیش، کمتر ایشان را در جعبه سیاه مشاهده میکنیم. او اخیرا در یک فیلم هم ایفای نقش کرده است. او درباره جشنواره امسال و حضورش در ویدیوی زیر توضیح می دهد.

در ادامه مروری مصور داریم بر اتفاقات روز ششم سی و ششمین جشنواره فیلم فجر.

تنگه ابوقریب
ابراهیم حاتمی‌کیا در باغ کتاب به دیدن «تنگه ابوقریب» نشست
? سیزدهمین شماره «فجرنامه» در فضای مجازی منتشر شد
امین حیایی
سلفی های مردمی با امین حیایی از عوامل فیلم دارکوب در سینما جوان تهران
دفاع مقدس
اینفوگرافی سیمرغ های جشنواره فیلم فجر بر شانه سینمای دفاع مقدس در یک قاب
? گزارش تصویری حضور هنرمندان در باغ کتاب با حضور ابراهیم حاتمی کیا
حضور عوامل فیلم «سرو زیر آب» در پردیس ملت در اکران فیلم برای اهالی رسانه
حضور عوامل فیلم «تنگه ابوقریب» در پردیس ملت در اکران فیلم برای اهالی رسانه
گزارش نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» در پردیس ملت
حضور عوامل فیلم «اتاق تاریک» در پردیس ملت پیش از اکران فیلم برای اهالی رسانه

جزییات افتتاحیه جنجالی سی و ششمین جشنواره فیلم را در این گزارش مشاهده کنید. هر روز با اخبار متن و حاشیه جشنواره سینمایی بهمن ماه ۹۶ همراه با سرویس هنری روزیاتو باشید. سایت جشنواره فیلم فجر تنها مرجع رسمی برای معرفی رکورد روزانه آمار رای مردمی به فیلم منتخب جشنواره امسال از نگاه تماشاگران است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود