اینستاگردی با شبنم مقدمی: حرفه‌ای در ایفای نقش‌های کوتاه

اینستاگردی با شبنم مقدمی: حرفه‌ای در ایفای نقش‌های کوتاه

شبنم مقدمی، هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان است که در سالهای اخیر، موفقیت های خوبی در جشنواره فیلم فجر کسب کرده و در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نیز کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن بخاطر نقش آفرینی در فیلم خجالت نکش شد. عنوانی که در نهایت به پدیده جشنواره امسال یعنی سارا بهرامی رسید و خانم مقدمی بر خلاف دوره سی و چهارم که با سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن به خانه رفت، امسال شکارچی سیمرغ بلورین نشد.

شبنم مقدمی از هنرپیشه های محبوب سینمای ایران در سالهای اخیر به شمار می رود و تسلط خود را با بازی در ژانرهای گوناگون کمدی، سیاسی و اجتماعی و تاریخی نشان داده است. او با اینکه دانش آموخته رشته کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است و کلاسهای بازیگری را در آموزشگاه امین تارخ طی کرده، اما منتقدان از وی به عنوان متخصص نقش های کوتاه سینمای ایران یاد میکنند که به راحتی میتواند به قول رضا رشید پور، آکسانت های متفاوتی را خلق کند.

مد گردی با شبنم مقدمی در ۲ قاب

او علاقه زیادی به مد و لباس و اینستاگردی و تولید محتوای مفهومی دارد. عاشق ایرانگردی است و این را میتوان در صفحه پر بیننده اش در شبکه اجتماعی محبوب ایرانیان مشاهده کرد. سرویس هنری روزیاتو امروز سری زده به جدیدترین اینستانوشته های خانم مقدمی تا او را از زاویه ای دیگر ببینیم.

با ما همراه باشید.

من فکر می کنم… هرگز نبوده دستِ من این سان، بزرگ و شاد….احساسِ می کنم در چشمِ من ، به آبشُرِ اشکِ سرخ گون…خورشیدِ بی غروبِ سرودی کِشد نفس…احساس می کنم، در هر رگم به هر تپشِ قلبِ من کنون…بیدار باشِ قافله ای می زند جَرَس… ( بخشی ست از شعرِ”ماهی”، سروده ی عالیجناب ا.بامداد) عکسی که حالش را دوست دارم، علی رضا لاجورد برداشته، در همین روزهای جشنواره ی سی و ششم. همه اش تقدیم به مهر شما دوستان، که هیچ کم از هیچ سیمرغی ندارد. دو سیمرغِ پیشین ِ من و سایر جوایز در کنارِ هم، به این سیمرغِ مهربانیِ شما می بالند.
منم که دیده به دیدارِ دوست کَردم باز…چه شکر گویمت ای کار سازِ بنده نواز…ز مشکلاتِ طریقت عنانْ متاب ای دل… که مردِ راه نیندیشد از نشیب و فراز… فرموده ی حضرت حافظ، در غزلی که دیشب هدیه گرفتم از حضرت شان. عکس را نازی خوش اخلاق برداشته از من، همین دو روز پیش، روزِ اکرانِ “خجالت نکش”!در پردیس ملت. با سپاس از مجموعه ی فرامرز فرمانی، برای طراحی و دوخت لباس، و مریم تدریسی، برای صورت آرایی.و با سپاس از همه ی شما مهربانانِ همیشه همراه، که این همه لطف دارید
جشنواره سی و شش… شانزدهم بهمن . روزِ اکرانِ فیلمِ “خجالت نکش” صورت آرایی : مرمه (مریم تدریسی)، استایلیست : فرامرز فرمانی.
تحویلِ سینما! تهران. پردیس ملت عکس از : شهپر آرمات #جشنواره_٣۶ #شبنم_مقدمی #شهپر_آرمات
شبنم مقدمی
حال خوش روزهای برفی
صنم خانوم چوبدار هیبت آبادی و آقا قنبرِ پهلوان سنگِ بالایی ، ساکن هیبت آباد ! که راوی ِقصه ی فیلم سینمایی “خجالت نکش!”اند… “خجالت نکش”!، به نویسندگی و کارگردانیِ رضا مقصودی و تهیه کنندگی امیر پروین حسینی، در جشنواره فجر سی وششم برای نخستین بار، به نمایش در خواهد آمد. ما قصه و فیلم مان را دوست داریم و برای خلقِ لحظه های شیرینش، تلاش کرده ایم، امید که شما هم ما و فیلمِ ما را دوست بدارید. #خجالت_نکش #جشنواره_فیلم_فجر
دل به پاییز سپردن…در هیاهو و هنگامهء کار ، حتی! ششم روزِ آذر ماه.وینه.جادهء زیبای چالوس.
تن به سایه نمی دم…من پُر از روشنی ام… گوش بده! معصومِِ من…من ، پر از گفتنی ام… عکس از نسیم یوسفی. تهران .شهریور ماه نودوشش. متن، ترانه ای از فریدون فروغی، که سراینده اش، باید ایرج خان جنتی عطائی باشند(چندان مطمئن نیستم)
کتابگردی ِ شیرینِ عصرِ پنج شنبه ی پاییزی در خانه ی فرهنگ رایزن. شانسِ من گفت و اون قسمتِ شهر کمی هم بارون بارید! و بوی بارون و برگِ خیس ،در تلفیق با بوی قهوه و مدادرنگی، تقریباً هوش از سرم پروند! عکس از حسین سپهوند با تشکر از دعوتِ مهربانِ ایشون، برای داشتنِ این عصر فرهنگیِ دلپذیر. #خانه_فرهنگ_رایزن
این گروهِ درجه یکِ بی نقص ، هنرمند و پرانگیزه و بهترین…که بی وقفه و با دل و جان، کوشیدند این چند ماهِ اخیر، تا فارغ از سهل انگاری ،دور از بی سلیقه گی های رایج، اثری استاندارد بسازند تا در خورِ نگاهِ دقیق ِشما عزیزان باشد . “عقیق”ِ زیبا و درخشندهء ما،که این روزها نگینِ انگشترِ سیماست، تقدیم به نگاهِ زیبا پسندِ شما.ما برای ساخت و به سرانجام رساندنش ، تلاشِ بسیار کرده ایم،باشد که دوستش بدارید. پی نوشت: جای بسیاری از دوستان هم خالی ست.
تو باران باش و ببار، و نپرس که کاسه های خالی، از آنِ کیست. این جملهء زیبا،منسوب است به جناب کوروش هخامنشی. روزِ این بزرگمردِ ایرانی خجسته. عکس را بابک خان ِبهرام بیگی برداشته. زمستانِ سالِ پیش.رو

خانم مقدمی بیش از ۸۰۰ پست در ۳ سال اخیر منتشر کرده است و قریب به ۶۵۰ هزار فالور دارد.سایت رسمی ایشان در این نشانی در دسترس طرفدرانش قرار دارد.

به نظر شما بهترین نقش شبنم مقدمی در سینما و تلویزیون کدام است؟

واقعی ، مثلِ زندگی …مثل ِ همین لحظه… دور از ژِست و خود زیبا سازی …خوش حال ،وقتی می شود گفت من همین ام

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود