برای زنانی که تنها مسافرت می‌کنند مزاحمت ایجاد نکنید

برای زنانی که تنها مسافرت می‌کنند مزاحمت ایجاد نکنید

در سال‌های اخیر شاهد افزایش شمار زنانی هستیم که به تنهایی سفر می‌کنند. سفرهای تک‌نفره دیگر همچون گذشته با مشکلات همراه نیست اما همچنان برخی باورهای غلط در سراسر دنیا در مورد زنانی وجود دارد که به تنهایی اقدام به سفر می‌کنند.

به همین خاطر شاید بد نباشد با نکاتی در مورد گردشگران زن آشنا شوید تا کمتر موجب ناراحتی، ایجاد مشکل و برداشت اشتباه در مورد آنها بشوید. برای این منظور در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

شک نداشته باشید که این زنان دوست و خانواده دارند!

تنها سفر کردن یک خانم به این معنی نیست که او دوست یا خانواده ندارد. ده‌ها دلیل برای سفر تک‌نفره این افراد وجود دارد. از علاقه شخصی به تنها سفر کردن گرفته تا مسایلی همچون اینکه شاید دوستان او متاهل و بچه‌دار هستند و نمی‌توانند پابه‌پای او به شهرهای مختلف کشور/جهان سفر کنند، شاید برنامه کار و مرخصی دوستانش با او هماهنگ نیست، شاید با دوستانش برای انتخاب مقصد به تفاهم نرسیده است، شاید اخلاق و روحیه دوستانش با او یکی نیست، و ده‌ها شاید دیگر.

صرف اینکه یک نفر تنهایی مسافرت می‌کند، دلیلی بر قضاوت کردن در مورد او نیست.

سفر زنان

وقتی زنان تنها مسافرت می کنند

مطمئن باشید که به توجه غریبه‌ها نیازی ندارد

اگر در شهر، هتل یا در طول یک سفر یا تور گردشگری متوجه شدید یک خانم تنهاست، تنها غذا می‌خورد، تنها قدم می‌زند و تنها گردش می‌کند معنی‌اش این نیست که به توجه شما نیاز دارد. گردشگران زن که تنهایی مسافرت می‌کنند، لزوما مجرد نیستند. گاها پیش می‌آید که یک خانم متاهل نیز برای ایجاد تنوع تنهایی مسافرت می‌رود. حتی اگر گردشگر مورنظر شما مجرد هم باشد، مطمئن باشید که به حضور شما و توجه نشان دادن‌های شما علاقه‌ای ندارد. اگر می‌خواست کسی در کنارش باشد، حتما با یکی از دوستان خود راهی سفر می‌شد.

بنابراین، سعی نکنید به این تیپ خانم‌ها نزدیک شوید و سر صحبت را با آنها باز کنید. برای شخصیت و تصمیمات انسان‌ها فارغ از جنسیت‌شان ارزش و احترام قائل باشید. همان‌طور که دیدن یک مسافر مردِ تنها برایتان اهمیت خاصی ندارد، از کنار زنان تنها نیز به‌راحتی بگذرید و اجازه دهید از تعطیلات خود استفاده کند.

این را درک کنید که سلفی گرفتن بخشی از سفرهای تک‌نفره است

وقتی یک خانم تنها سفر می‌کند، یعنی کسی نیست که از او عکس بگیرد. پس باید سلفی بگیرد. اگر بخواهد کسی از او عکس بگیرد، بدون شک خودش می‌تواند این درخواست را مطرح کند. پس لطفا نقش انسان‌های فداکار را بازی نکنید و به این بهانه برای مسافرهای خانم مزاحمت ایجاد نکنید. سلفی گرفتن برای یک گردشگر تنها هیچ چیز عجیبی نیست و بخشی از سفر او بشمار می‌رود.

سفر تکی زنان

لذت سفرهای تک‌نفره برای زنان

بله! او می‌داند که سفرهای دسته‌جمعی کیف بیشتری دارد

همه به‌خوبی می دانیم که سفرهای دسته‌جمعی حال و هوای دیگری دارند. اینکه پس از یک روز پرماجرا، همه دور یک میز جمع شویم و حین صرف غذا در مورد اتفاق‌های آن روز و حتی طعم غذا با هم صحبت کنیم، چیزی نیست که بتوان در تنها سفر کردن تجربه کرد. اما گاهی پیش می آید که زنان به دلایل مختلف دوست دارند تنهایی مسافرت کنند. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، در چنین شرایطی شما اجازه ندارید از جانب خود تصمیم‌گیری کرده و سعی در شکستن دیوار تنهایی او داشته باشید.

این افراد به هیچ عنوان ضداجتماع، افسرده و غمگین نیستند و فقط به دلایل خاص خود تنها سفر کرده‌اند.

تنها سفر کردن زنان ترسناک نیست

شاید بسیاری از مردم تصور کنند که در این جامعه درست نیست یک زن تنها سفر کند. اتفاق های بالقوه فراوانی پیش روی او وجود دارند و نمی تواند از مسافرت خود لذت ببرد. اما واقعیت این نیست. با اینکه دیدن یک زن تنها در شهری غریب برای بسیاری از مردم جهان کمی عجیب به نظر می رسد، اما این را بدانید که افراد زیادی در جامعه برای شهامت این زنان ارزش و اعتبار قایل هستند و نه تنها برای زنان تنها مزاحمتی ایجاد نمی کنند، بلکه با رفتار مقبول خود به زنان کمک می‌کنند تا با اطمینان بیشتری از جاذبه های جهان دیدن کنند.

گاهی تنها غذا خوردن، تنها قدم زدن و گشت‌وگذار به همان شکلی که خودتان دوست دارید به قدری لذت بخش است که دوست دارید دوباره آن را تکرار کنید.

آیا می دانستید تحمل تنها بودن برای زنان بسیار راحت تر از مردان است؟

با ۱۵ کشور امن و مناسب جهان برای زندگی زنان آشنا شوید

واکنش های مغزی زنان و مردان هنگام کمک به دیگران با هم فرق دارد

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟

«روز جهانی دختر بچه‌ها» بهانه ای برای پایان بخشیدن به تعارض علیه زنان

چرا بیشتر زنان ایرانی ورزش نمی کنند؟

زیباترین زنان قرن بیستم که هنوز هم بسیار جذاب به‌نظر می رسند

زنان برای راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان چه نکاتی را باید بدانند؟

منبع: huffingtonpost
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • jemand اسفند ۶, ۱۳۹۶

    پست خیلی پوچ و بی محتوی بود بعدشم مگه سفر کردن زن و مرد داره؟ زن تنها میتونه سفر کنه همونطور که مرد میتونه تنها سفر کنه.