۱۰ داستان باورنکردنی و حیرت آور از زنانی که موفق به فرار از زندان شدند

۱۰ داستان باورنکردنی و حیرت آور از زنانی که موفق به فرار از زندان شدند

همواره داستان های باورنکردنی و جالبی از مردانی شنیده می شود که تصمیم به فرار از زندان های مخوف و فوق امنیتی گرفته و در برخی موارد نیز با نقشه ای حساب شده موفق به انجام این کار شده اند. اما شاید تاکنون نشنیده باشید که زنان زندانی نیز وجود داشته باشند که در کمال ناباوری موفق به فرار از زندان شده اند. باور کنید یا نکنید زندانیان زن متعددی نیز به فکر فرار از زندان افتاده و با هر انگیزه و به هر وسیله ای موفق به این کار شده اند.

برخی از این زنان با کار تیمی و نقشه ای حساب شده از زندان فرار کرده اند و برخی دیگر نیز تنها در لحظه ای مناسب فرار را بر قرار ترجیح داده اند. برخی از این زنان به دلیل بدرفتاری نگهبانان، برخی برای مراقبت از عزیزانشان و برخی تنها برای این که پشت میله ها نباشند فرار کرده اند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ مورد از جالب ترین فرار از زندان ها که توسط زنان زندانی صورت گرفته آشنا کنیم.

۱۰- دبورا گاوین

فرار از زندان

در سال ۱۹۷۴، دبورا گاوین موفق شد از مرکز بازپروری زنان در بالدوین کانتی جورجیا فرار کند. وی به دلیل سرقت مسلحانه دستگیر و زندانی شده بود. او قبلاً نیز بارها از زندان گریخته و بلافاصله دستگیر شده بود اما این بار قضیه کاملاً متفاوت بود. این بار بعد از فرار از زندان وی به فرانکستون تگزاس رفته و بعد از ازدواج به عنوان پرستار مشغول به کار شده و دو فرزند نیز به دنیا آورد. او در این مدت اسم خود را به دبورا مورفی تغییر داه بود. ۳۳ سال پس از فراز از زندان، مقامات قضایی محل زندگی او را پیدا کرده و بدین ترتیب دبورا دستگیر شد.

وی ادعا می کرد که به دلیل بدرفتاری های هم سلولی ها و تجاوز نگهبانان مجبور به فرار شده است. زندان مذکور در سال های دهه ۱۹۹۰ بشدت درگیر رسوایی های مختلفی شده و چندین پرونده در زمینه تجاوز جنسی در آن تشکیل شد که نشان می داد نگهبانان به طور گستردده با زندانیان رابطه جنسی نامشروع و اکثراً اجباری داشته اند. در نهایت در سال ۱۹۹۳ تمامی زندانیان زن از این زندان منتقل شده و زندان به محل نگهداری مردان تبدیل شد.

بعد از رسانه ای شدن ادعاهای گاوین در مورد تجاوز و دلیل اصلی فرار از زندان، بسیاری از مردم به فرماندار جورجیا نامه نوشته و از او خواستند که اجازه دهد گاوین باقی عمر خود را در خارج از زندان و در تگزاس زندگی کند. بسیاری دیگر نیز به فرماندار تگزاس نامه نوشته و از خواستند که از استرداد گاوین به مقامات قضایی تگزاس جلوگیری کند. در نهایت استرداد گاوین منتفی شده و تمامی اتهامات علیه او برداشته شد.

۹- مارگارت بی اسمیت

فرار از زندان

مارگارت بی اسمیت در سال ۱۹۷۴ به جرم نوشتن چندین فقره چک بی محل با مبالغی بالاتر از ۲۰۰ دلار محکوم و زندانی شد. بدین ترتیب وی باید ۴ سال دوران محکومیت خود را در دارالتأدیب زنان در رالیگ کارولینای شمالی می گذراند. اما در ماه های پایانی دوران محکومیتش به زندان رابسون کانتی منتقل شد. مارگارت در حالی که مدت زمان زیادی تا آزادی اش باقی نمانده بود از این زندان فرار کرد. وی بعدها ادعا کرد که دیدار با دختر هفت ساله اش در زندان و خبرهای دردناکی که او با خود داشته باعث شده که وی تصمیم به فراز از زندان بگیرد تا بتواند از خانواده اش محافظت کند.

وی تاکنون در مورد خبری که منجر به فرار او شده صحبتی نکرده است اما مارگارت بلافاصله پس از فرار از زندان به فلورریدا رفته و با نام مارگارت والوس برای مدت کوتاهی در این شهر باقی ماند. بعدها برای این که در کنار خانواده اش باشد به فایتویل بازگشت. در سال ۲۰۱۵، یک افسر اف بی آی در خانه او را زده و خود را برای بازگرداندن مارگارت به زندان آماده کرد. در نهایت مارگارت به زندان بازگردانده شد.

۸- لینت فروم جیغ جیغو

فرار از زندان

لینت فروم جیغ جیغو یکی از اعضای خانواده مشهور مانسون بود. مانسون و خانواده اش در سال ۱۹۶۹به دلیل دست داشتن در چندین فقره قتل دستگیر شدند. اما فروم در صحنه قتل ها حضور نداشته و این موضوع مانع از دستگیری او شد. وی در طول دوران برگزاری دادگاه مانسون و خانواده اش در بیرون از محل برگزاری دادگاه چادر زده و از اعمال مانسون و افرادش حمایت می کرد. بعد از مدت کوتاهی چالز مانسون نیز به جرم دست داشتن در قتل ها دستگیر شده و از زندانی به زندان دیگر منتقل می شد. در تمام این مدت لینت نیز به همان شهری می رفت که چارلز مانسون در آن زندانی شده بود تا نزدیک او باشد.

در سال ۱۹۷۵، لینت در شهر ساکرامنتو اسلحه آماده شلیک خود را به سمت رییس جمهور جرالد فورد نشانه گرفت. بدین ترتیب وی به جرم مبادرت به قتل دادگاهی شده و به حبس ابد محکوم گردید. در سال ۱۹۸۷، بعد از این که خبردار شد چارلز مانسون به سرطان مبتلا شده، برای ملاقات با او از زندان وست ویرجینیا فرار کرد. بعدها لینت دستگیر شده و تا سا ۲۰۰۹ در زندان ماند تا اینکه با درخواست آزادی مشروط او موافقت شد.

۷- پنج فراری نیانتیک

فرار از زندان

در سال ۱۹۸۴، پنج زن زندانی موفق به فرار از دارالتأدیب زنان نیانتیک در ایالت کنتیکت شدند. این زنان با رد شدن از بین میله های یک پنجره در یکی از امنیتی ترین نقاط زندان موفق به فرار شدند. این تنها زندان ایالتی بود که برای زنان به کار می رفت و دارای یک حیاط باز بود که هیچ حفاظی اطراف آن قرار نداشت. میله های پنجره مذکور تنها کمتر از ۲۰ سانتیمتر از هم فاصله داشته و تنها ۳۸ سانتیمتر ارتفاع داشتند اما این ۵ زن به طرز باورنکردنی موفق به فرار شدند.

تا زمانی که سرشماری قبل از خواب انجام گرفت، مسئولین زندان متوجه فرار کردن زندانیان نشدند که یک ساعت پس از آخرین باری بود که این ۵ نفر رویت شده بودند. دو نفر از آن ها روز بعد و یک نفر دیگر نیز دو روز بعد دستگیر شد. نفر چهارم نیز تنها یک هفته پس از فرار به زندان بازگردانده شد و نفر آخر نیز ۱۰ روز پس از فرار خود را به مقامات پلیس تسلیم کرد.

۶- جودی لین هیمن

فرار از زندان

جودی لین هیمن ۲۳ ساله بود که از زندان زنان در هورون وَلی در میشیگان فرار کرد. وی در آن زمان نیمی از دوره دو ساله زندان خود را گذرانده بود که در سال ۱۹۷۷ مبادرت به فرار از زندان کرد. جودی لین به جرم تلاش برای دزدی لباس از یک مغازه لباس فروشی در دترویت زندانی شده بود. پلیس شهر سن دیگو ۳۷ سال بعد موفق به دستگیری هیمن شد که در آپارتمانی در این شهر زندگی می کرد. او در سال ۱۹۸۳ نام خود را تغییر داده و اکنون با نام جیمی لوییس شناخته می شد.

وی به زندانی در سن دیگو منتقل شده و منتظر ماند تا مراحل استرداد او به میشیگان انجام شود زیرا مسئولین قضایی این ایالت خواهان تکمیل دوران زندان او به جرم سرقت بودند. هیمن تلاش کرد استرداد صورت نگیرد و وکیل مدافع وی ادعا کرد که هیمن در سال ۱۹۸۲ خود را به مقامات پلیس تسلیم کرده است. مدارک نشان می داد که حق با اوست و بدین ترتیب قاضی دوران محکومیت یک ساله او را کافی دانسته و بدین ترتیب هیمن آزاد شد.

۵- سامانتا لوپز

فرار از زندان

سامانتا لوپز به جرم مشارکت در سرقت مسلحانه از بانکی در ایالت جورجیا به ۵۰ سال زندان محکوم شده بود. وی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان فدرال دوبلین در کالیفرنیا بود که عاشق مردی به نام رونالد مکیناش می شود. مکینتاش که قبلاً خلبان هلی کوپتر نظامی بود به دلیل کلاهبرداری مالی در زندان به سر می برد و یک سال دیگر دوران محکومیت او به پایان می رسید. این دو هنگام کار در دفتر تجاری زندان با هم آشنا شدند. در اسل ۱۹۸۶، مکینتاش در طی انتقال به یک زندان دیگر در کالیفرنیا موفق به فرار از زندان شد. وی هشت روز بعد با یک هلی کوپتر دزدیده شده به زندان بازگشت و سامانتا را نیز با خود برد.

آن ها ۱۰ روز پس از فرار و در حالی که مشعول خرید حلقه ازدواج بودند دستگیر شدند. در واقع مکینتاش در حال نوشتن یک چک از یکی از حساب های بانکی اش بود که پلیس آن را تحت کنترل داشت. این دو بعد از دستگیری و در دادگاه توسط کشیش سابق زندان به عقد هم درآمدند. سپس هر دوی آن ها به خاطر جرم هایی که مربوط به فرارشان می شد محکوم شدند. مکینتاش به دلیل سرقت هوایی و کمک به فرار لوپز گناهکار شناخته شده و به ۲۵ سال زندان محکوم گردید. سامانتا نیز به جرم فرار از زندان محکوم شده و  ۵ سال دیگر به دوره محکومیت قبلی او اضافه شد.

۴- سوزان لفور

فرار از زندان

ماری والش یک مادر خوشبخت بود که هر روز سه فرزندش را برای بازی فوتبال بیرون می برد. وی با مدیر یک مرکز بازیافت زباله ازدواج کرده و در یک خانه ۸۰۰.۰۰۰ دلاری زندگی کرده و سوار بر یک خودرو گران قیمت هیچ کمبودی احساس نمی کرد. اما او ان کسی که وانمود می کرد نبود. به همین دلیل یک روز مارشال های ایالتی به در خانه او مراجعه کرده و از ماری پرسیدند که آیا او همان سوزان لفور نیست که در سال ۱۹۷۶ از زندان میشیگان فرار کرده است. او به جرم خرید و فروش مواد مخدر به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شده و تنها پس از گذراندن یکسال از دوران محکومیت خود موفق به فرار از زندان شده بود.

وی با بالا رفتن از یک یک سیم خاردار بلند توانسته بود خود را به خیابان مجاور محوطه زندان برساند، جایی که پدربزرگش با ماشین منتظر وی بود. چند هفته بعد وی خود را به کالیفرنیا رسانده و زندگی جدیدی را با نامی تازه آغاز کرد تا اینکه پس از ۳۲ سال دستگیر شد. او تایید که که همان سوزان لفور است و بدین ترتیب وی باید دوران باقیمانده زندان خود را به اضافه ۵ سال دیگر به خاطر فرار از زندان بگذارند. وی ماجرای خود را با رسانه ها در میان گذاشته و اعلام کرد که تنها به صورت تفریحی مواد مخدر مصرف می کرده و برخلاف ادعای مقامات پلیس دخالتی در خرید و فروش مواد مخدر نداشته است. وکیلش او را متقاعد ساخته بود که به جرم خود اعتراف کند زیرا وی بر این باور بود به دلیل این که این اولین بار اوست که مرتکب جرم می شود، قاضی در حکم او سختگیری نخواهد کرد.

اما در مقابل وی خود را با یک دوره محکومیت بلند مدت مواجه دید. وکیل جدید لفور از قاضی خواست حکم اولیه را لغو کند زیرا لفور در طول دوران فرار خود از زندان شهروند قانون مداری بوده است. قاضی نیز حکم آزادی مشروط دو ساله او را به جرم فرار از زندان صادر کرد اما لغو حکم قبلی را به دادگاه تجدیدنظر در میشیگان واگذار نمود. اعضای هیئت منصفه در کمال ناباوری به اکثریت آرا رأی به آزادی وی دادند زیرا به گفته ی آن ها هدف از زندانی کردن او تبعیت از قانون بوده که وی در طول دوران دوری از زندان کاملاًآن را رعایت کرده است و دیگر دلیلی ندارد به زندان بازگردانده شود.

۳- سارا جو پندر

فرار از زندان

در سال ۲۰۰۰، سارا جو پندر در یک کنسرت موسیقی با با یک قاچاقچی مواد مخدر به نام ریچارد هال آشنا شد. این دو خیلی زود وارد رابطه شده و در خانه ای در ایندیاناپولیس همراه با دو نفر دیگر زندگی خود را آغاز کردند. یک روز صبح پندر با خود یک تفنگ ۱۲ میلیمتری از فروشگاه محلی والمارت به خانه آورد که هال در هنگام غروب با استفاده از آن دو هم اتاقی خود به نام های اندرو کاتالدی و تریسیا نوردمن را به قتل رساند. هنگامی که هال قتل ها را مرتکب شد پندر در خانه حضور نداشت و وقتی که به خانه بازگشت با جنازه خونین دو هم خانه ایش مواجه شد. وی سپس به هال کمک کرد که با پیچیدن جنازه ها در پتو آن ها را در وانت هال انداخته و آن ها را در یک سطل زباله بیندازند.

پندر هیچگاه این قتل های را به مقامات پلیس محلی گزارش نداده و روز بعد نیز مانند این که هیچ اتفاقی نیفتاده به سر کار خود بازگشت. وی ادعا کرد از ترس این که سومین قربانی هال باشد موضوع را گزارش نداده است. هال چند روز بعد از ماجرا در ارتباط با این قتل ها دستگیر شد و روز بعد از آن نیز نوبت دستگیری پندر فرا رسید. بک سال پس از دستگیری این دو، بررسی شواهد و مدارک نشان می داد که پندر نقش اصلی را در این قتل ها داشته است زیرا او به نحوی هال را برای کشتن همخانه ای هایشان ترغیب کرده بود.

دادستان پرونده او را «نمونه زنانه چارلز مانسون» نامید و بدین ترتیب پندر به ۱۱۰ سال زندان محکوم گردید. در سال ۲۰۰۸ پندر موفق شد به کمک یکی از افسران زندان به نام اسکات اسپیتلر و یکی از هم بندی های سابقش به نام جیمی لانگ از زندان فرار کند. اسپیلتر ادعا می کرد که پندر او را به زور وادار کرده که پندر را با خودرو ون زندان به بیرون منتقل کند و به جایی ببرد که لانگ منتظر او بوده است. این دو همراه چند روز پس از فرار دستگیر شدند و مدت کوتاهی بعد نیز پندر که با نام جدیدی در شیکاگو زندگی می کرد به زندان بازگردانده شد. او اکنون نیز در زندان به سر می برد.

۲- لیمریک گول

فرار از زندان

داستان شگفت انگیز فرار از زندان لیمریک گول در سال ۱۸۳۰ بسیار خیره کننده است زیرا در این اتفاق نه تنها ۹ زن زندانی موفق به فرار از زندان شدند بلکه یکی از آن ها نوزدادی نیز همراه خود داشت. این ۹ زن از یک زندان در ایرلند و تنها ساعاتی قبل از آن که به زندانی دیگر منتقل شوند توانستند از زندان بگریزند. چند روز قبل از فرار، یک نفر در درون زندان یک سوهان، مقداری اسید نیتریک و یک میله آهنی کوتاه برای آن ها تهیه کرده بود که فرارشان را تسهیل می کرد. همچنین دو مرد بیرون از زندان با قرار دادن نردبان هایی که توسط تعمیرکاران در زندان مورد استفاده قرار می گرفت خیلی سریع توانستند از روی دیوار زندان گذشته و خود را به منطقه نگهداری از این زنان برسانند.

آن ها قرار بود قفل سلول ها را بشکنند که کار بسیاری پرسروصدایی بود. این دو مرد تا تاریکی شب صبر کردند که تمامی نگهبانان دور هم جمع شده و به رقص و پایکوبی همیشگی خود بپردازند و زندانیان نیز معمولاً در آن ساعت به خوشگذرانی و سروصدا می پرداختند. در طی این سروصداها، دو مرد مورد نظر موفق به شکستن قفل ها شده و فرار آغاز شد. به همین ترتیب تک تک این زنان از روی سه دیوار متوالی زندان گذشتند و پس از رسیده به پشت دیوار سوم برای همیشه ناپدید شدند.

۱- آساتا شکور

فرار از زندان

یکی از مشهورترین موارد فرار از زندان توسط یک زن مورد آساتا شکور بود که به نام جوآن شسیمارد نیز شناخته می شد. او یک فعال آفریقایی آمریکایی و عضو ارتش موسوم به ارتش آزادی سیاهان و عمه توپاک شکور، خواننده مشهور موسیقی هیپ هاپ بود. او چهار سال پیش از دستگیری در یک تیراندازی که به مرگ یک افسر پلیس و یکی از اعضای گروه خودی منجر شده بود حضور داشت. بدین ترتیب شکور به جرم قتل و هفت مورد اتهام دیگر به حبس ابد محکوم گردید. اعضای ارتش آزادی سیاهان بلافاصله پس از محکومیت او، برنامه ریزی ها برای فرار او را آغاز کردند. بدین ترتیب آنها دو نفر از افسران زندان که ون های زندان را کنترل می کردند به گروگان گرفته و از یکی از این ون ها برای فراری دادن شکور استفاده کردند.

بعد از این که به اندازه کافی از زندان دور شدند خودرو خود را تغییر داده و شکور را به یک مکان امن منتقل کردند. بعد از فرار از زندان، شکور به کوبا فرار کرد و در آن جا به وی پناهندگی سیاسی اعطا گردید. اف بی آی وی را در زمره تروریست های داخلی دسته بندی کرده و برای هر گونه کمک به دستگیری وی ۱ میلیون دلار جایزه تعیین کرد. در سال ۲۰۱۳، اف بی آی اسم وی را به فهرست خطرناک ترین تروریست ها اضافه کرد که باعث شد وی به اولین زنی تبدیل شود که در این فهرست قرار می گیرد. اکنون او نزدیک به ۷۰ سال سن دارد و هنوز هم در کوبا مخفی شده است.

با ۱۰ فرار از زندان شگفت انگیز و باورنکردنی در طول تاریخ آشنا شوید [قسمت اول]

در تعقیب ال چاپو؛ فرار از زندان، مخفیگاه ها و زندگی در حال فرار بزرگ ترین قاچاقچی تاریخ

فرار زندانی‌ها برای کمک به زندانبان خود

تونل‌های فرار «ال چاپو»؛ مشهورترین قاچاقچی مواد مخدر

منبع: listverse
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود