بیانیه «کارلوس کیروش» و واکنش تلگرامی «علی کریمی»

برگی تازه از جدال سرمربی تیم ملی فوتبال با جادوگر آسیا

بیانیه «کارلوس کیروش» و واکنش تلگرامی «علی کریمی»

کارلوس کیروش بیانیه داد. در پی برگزاری طوفانی ترین مناظره فوتبالی سال ۹۶ که روز دوشنبه ۲۳ بهمن در برنامه ۹۰ عادل فردوسی پور  روی آنتن زنده شبکه سوم سیما رفت و در آن، علی کریمی، محمد رضا ساکت، دبیرکل  فدراسیون فوتبال و کارلول کیروش سرمربی کنونی تیم ملی را آماج انتقادات اقتصادی، مالی و فنی خود قرار دارد، واکنش ها به این برنامه تاریخی ۹۰ با انتشار بیانیه سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه دارد.

در این برنامه، کارلوس کیروش  با ارسال پیامکی به عادل فردوسی پور، مجری برنامه ۹۰، اعلام کرد که از علی کریمی به خاطر بزدلی و اتهامات ناروا شکایت خواهد کرد. این پیامک همان لحظه پس از دریافت، با واکنش علی کریمی مواجه شد و اعلام کرد اگر  بزدل بود، الان روی آنتن شبکه ۳ سیما حضور نداشت.

تصویر جدید ترین پست منتشر شده در صفحه تلگرام ۱۷۳ هزار فالوری علی کریمی. جادوگر زیر این عکس نوست: خیلی خوبه! منم باشم لطفا 🙂
واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شب داغ برنامه ۹۰ و اظهارات علی کریمی- آمادگی مجلس شورای اسلامی برای ارسال مستندات و مدارک مورد ادعای علی کریمی به کمیسیون اصل ۹۰
واکنش های تلگرامی علی کریمی به اتفاقات پس از شب طوفانی برنامه ۹۰
تصویر یکی از اسنادی که علی کریمی در برنامه ۹۰ رونمایی کرد و صفحه اول قرارداد منعقد شده بین فدراسیون فوتبال و شرکت همراه اول درباره قرارداد واگذاری خدمات ارزش افزوده سازمانی را نشان می دهد

حال پس از ۷۲ ساعت از برگزاری آن شبکه داغ فوتبالی  برنامه ۹۰، سرمربی تیم ملی  با انتشار بیانیه ای، تنور این تنش فوتبالی-سیاسی-اقتصادی را داغ تر کرد. متن این بیانیه که ساعاتی پیش منتشر شد به شرح زیر است:

 ۱-از پریشانی و آشفتگی‌های ایجاد شده برای خودم و تیم ملی متاسفم.

۲- همانطور که قول داده بودم در موقعیت مناسب (زمان و مکان مناسب) به مسائل پاسخ می دهم. به منظور تفهیم حقیقت، برقراری دوباره نظم و عزت به تیم ملی و همچنین برای دفاع از خودم بدین وسیله اعلام می‌کنم که به طور رسمی امروز درخواست، آمادگی و عزم خود را برای شرکت در برنامه نود شبکه سه در زمان و تحت شرایط مصاحبه‌ای مشابه به آقای عادل فردوسی‌پور اعلام و ابراز داشتم.

۳-بنده بدون تردید به همه دروغ‌ها و اتهامات نادرست که آقای علی کریمی کاملا غیرمنصفانه، غیر وفادارانه و ناعادلانه به من وارد کرده یکی یکی پاسخ خواهم داد.

۴-بنده بدون تردید همه حقایق و راستی‌ها را بازیابی خواهم کرد و حرفی غیر از حقیقت نخواهم زد.

۵- بدین ترتیب و با انجام این کار از طرف من، این وظیفه و مسئولیت آقای کریمی است که از کارلوس کی روش و هواداران تیم ملی فوتبال ایران به خاطر گمراه کردن افکار عمومی با صحبتهای غیرمنصفانه و ناعادلانه و نیش و کنایه عذرخواهی کند.

۶- آقای کریمی وظیفه دارد که اسامی دست‌های پشت پرده‌ای که ایشان را با این دروغ‌ها و اطلاعات نادرست و غلط گمراه کردند و چنین وضعیت شرم‌آوری را برای همه ما از جمله و به خصوص بازیکن سابق تیم ملی با ۱۲۴ بازی ملی پدید آوردند افشا و با این کار به تیم ملی خدمت کند.


۷- با همه احترامی که برای شما قائلم عمیقا باور دارم که با در نظر گرفتن عملکرد نتایج و دستاوردهای بنده دیگر جایی برای انتقادات قابل‌توجه باقی نمی‌ماند. با وجود این چنانچه بعد از شفاف‌سازی‌های بنده در مصاحبه با برنامه نود همچنان در خصوص جنبه‌های اخلاقی و حرفه‌ای کاری و همین‌طور صداقت و درستی و پای‌بندی اخلاقی بنده کوچک‌ترین ابهامی باقی ماند، این حق را به طور کامل برای رییس فدراسیون فوتبال قائلم که اقدامات لازم را در این زمینه اتخاذ نماید.

۸-ضمن احترامی که برای همه هواداران ایران قائلم، باید بگویم اعتقاد راسخ دارم که نباید در مظان چنین اتهامات غیرمنصفانه و ناعادلانه و بی‌اساسی قرار می‌گرفتم. این حق را هم دارم که تا فرا رسیدن موقعیت زمان و مکان مناسب این کار در برنامه نود که برای آخرین بار فرصت حرف زدن پیدا خواهم کرد دیگر درباره این موضوع صحبتی نکنم.


۹-امید و یقین دارم که بعد از حضورم در برنامه نود همه ما با چهره دست‌های پشت پرده‌ای که به آقای علی کریمی اطلاعات غلط داده‌اند، آشنا خواهیم شد و بدین ترتیب یکبار برای همیشه تیم ملی متحد و منسجم ما می‌تواند در آرامش کار کند و روی وظایف و اهدافش تمرکز نماید.

علی کریمی، کاپیتان محبوب سابق پرسیپولیس و تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم فوتبال سپیدرود رشت یکی از پر حاشیه ترین ورزشکاران ایران در سال ۹۶ است که در کانال تلگرامی  و صفحه اینستاگرام ۳ میلیون فالوری  خود، همواره در طراز یک منتقد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ظاهر شده و به  چیزهایی بیش از سلفی های تولد و تبلیغ فلان برند و مقولات حاشیه ای که در شبکه های اجتماعی سلبریتی های ورزشی و سینمایی کشور مشاهده می شود علاقمند است.

تصویری از تقدیر اینستاگرامی علی کریمی از کارلوس کیروش به مناسبت راهیابی تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

به نظر می رسد جدال بین علی کریمی، کارلوس کیروش و فدراسیون فوتبال که این روزها به مجلس هم کشیده شده است، در روزهای آینده جذاب تر از قبل شده و شاهد بررسی های حقوقی دستگاه های مسئول نسبت به پیشامد کنونی باشیم. روایتی جالب از انتقادات جادوگر را اینجا ببینید.

نظر شما درباره بیانیه کیروش علیه علی کریمی  چیست؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود